Námořní vyšetřovací služba

Námořní vyšetřovací služba (NCIS) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Trojský kůň

Na hlavní bráně NCIS je nalezen mrtvý zákazník v taxíku. Vyšetřovatelé se vydají po falešné stopě a mezitím se do skladu NCIS vloupe muž ukrytý v taxíku, který je v místnoti s důkazy.

Taxikář Joe Kelly přiváží k hlavní bráně NCIS zákazníka. Když ho hlídka chce kontaktovat zjistí, že je mrtvý.

Ředitelka NCIS Shepardová je v Paříži na protiteroristické konferenci Interpolu a Gibbs jí zastupuje. Je to papírování a to Gibbse vůbec nebaví. DiNozzo je vedoucím týmu a vyšetřuje smrt zákazníka na hlavní bráně NCIS. Naleznou u něj seznam několika lidí mezi kterými figuruje i mrtvý zákazník. Gibbs však přebírá vyšetřování. A zároveň Mallard vyhrál sázku, že Gibbs nevydrží ředitelovat více než čtyři dny.

Mezitím La Grenouille dostane informaci o tom, že ředitelka Shepardová hledá generálplukovníka Dimitrie Borova. Rozhodne se, že jí poskytne stopu.

Gibbs nepropustí taxikáře a zjišťuje informace o mrtvém zákazníkovi. Abby, McGee a Davidová provádějí prohlídku taxíku. Taxík je čistý. Dr. Mallard nepřijde na násilný důvod smrti zákazníka.

Asistentka ředitelky sděluje Gibbsovi, že soudce v případu Scolleti povolil obhajobě, aby provedli vlastní balistický test. Gibbs nařídí McGeemu, aby to sdělil Abby, která test prováděla. Ta je rozzlobená, protože si za správností svých testů stojí.

Gibbs opět vyslýchá taxikáře. DiNozzo při vyšetřování zároveň řeší se svou přítelkyní Jeanne koupi domu na společné bydlení. Abby přijde na to, že v krvi mrtvého zákazníka byl saxitoxin, který se vyskytuje v mořských mušlích.

Je večer a technici NCIS opouštějí místnost s důkazy a nechávají na místě i taxík. Jakmile odejdou najednou z předních sedaček vyleze muž, který byl v tajné skrýši pod nimi. Hledá ve skladu důkazní materiály - zbraň z případu Scolleti. Vyměňuje jí za falešnou. V tom vstupuje do skladu Abby, aby si dotyčnou pistoli vzala. Muž se schová. Při odchodu najde Abby na zemi polyuretanovou pěnu. Odchází, ale má podezření. Gibbs mezitím zjistí, že taxikář nevyzpytatelně vozil zákazníka po delší trase. V průběhu výslechu má taxikář telefon a tvrdí, že mu volá manželka. Volá mu však muž z místnosti s důkazy a sděluje mu, že zbraně vyměnil a je potřeba se z NCIS dostat co nejrychleji pryč. Taxikář Gibbsovi přiznává, že se zákazníkem jel delší trasu, ale kdo to neděla? Gibbs svoluje k tomu, aby taxikáře pustili. Abby provádí analýzu polyuretanové pěny, kterou našla ve skladu. McGee mezitím hledá souvislosti mezi mrtvým zákazníkem a dalšími mrtvými ze seznamu, který měl zákazník u sebe. Gibbsovi je jasné, že je někdo odlákal od skutečného důvodu a mrtvý zákazník byla pouze zástěrka. Abby spěchá za Gibbsem, aby mu sdělila, že polyuretanová pěna nalezená ve skladu se shoduje s polyuretanovou pěnou nalezenou v taxíku. Gibbs okamžitě volá na hlavní bránu, aby zastavili odjíždějícího taxikáře. To se jím podaří. Taxikář se přizná, že v sedadle je ukryt Mario Vincetti. Vyjde najevo, že taxikáře podplatili Scolletiho obhájci.

Mezitím Shepardové v Paříži telefonuje Trent Kort, který dostal za úkol od La Grenouilleho, aby pro ní našel generálplukovníka Borova. Domluví si sní schůzku. Shepardová ví, že Kort pracuje pro CIA a je jí divné, že jí CIA najednou pomáhá, když už jí jednou překazila možnost chytit La Grenouilleho. Kort to považuje jako omluvu za staré chyby a předá jí adresu kde Borov pobývá. Je v nemocnici kdesi v Rusku a umírá na rakovinu plic. Shepardová přilétá do Ruska do nemocnice kde leží Borov. Znal se s jejím otcem i když byli na opačné straně železné opony. Shepardová žádá Borova, aby podepsal, že zničil zásoby zbraní Varšavské smlouvy, které se však později objevili v rukou La Grenouilla. Borov sděluje Shepardové šokující informaci. Její otec byl La Grenouillem podplacen a donutil Borova, aby též spolupracoval. Tomu ona nechce věřit. Borov jí sděluje, že se na to může svého otce zeptat sama. Shepardová důrazně naznačuje, že to není možné, protože její otec zemřel před 12 lety. Borov jí odvětí, že její otec stál přesně na tom místě, kde právě stojí ona, před třemi týdny...
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Trojský kůň
 • Trojan Horse
 • 4. série, 23. epizoda (celkově 93. díl)
 • 8. května 2007
 • 14. prosince 2009
 • 2007
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt1009720/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon