plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 3×01 – Zabít Ariho I. (Kill Ari: Part 1)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Gibbs, DiNozzo, Abby, McGee a Ducky se těžce vyrovnávají se smrtí Kate. Do čela NCIS přichází Jenny Shepardová. Začíná hon na Ari Haswariho...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Při ochraně Gibbsova života byla zastřelena neznámým ostřelovačem agentka Caitlin Toddová. Gibbs je přesvědčen, že vrahem je Ari Haswari i když nemá důkaz. Najde se pouze prázdný náboj. Při dalším vyšetřování se zjistí, že šlo o život i agentu McGeemu, ale šťastnou náhodou nebyl zabit. Všichni jsou těžce zdrceni Caitlininou smrtí. Nejtěžší břímě nese Dr. Mallard, který musí provést její pitvu.

Caitlin byla nedílnou součástí Gibbsova týmu a není se čemu divit, že se u všech hlavních hrdinů vrací v jejich myšlenkách. Gibbs vidí Caitlin takovou jaká doopravdy byla. Stojí před ním s prostřelenou hlavou. Není však přátelská a vyčítá mu proč musela schytat dvě rány, které možná patřily jemu. Nenapravitelný DiNozzo vidí Caitlin oblečenou jako školačku s culíky v minisukni, která se jí nadzvedává a jsou vidět její puntičkované červenobílé kalhotky. Abby vidí Caitlin v dlouhé bílé paruce v obleku pankačky. Nesmělý McGee je trochu nakažen drsným DiNozzovým sexistickým humorem a vidí Caitlin nejprve v obleku Trinity z Matrixu a ve finále jako nefalšovanou dominu s bičíkem.

Jen o vlásek unikne Abby smrti. Zpočátku neznámý ostřelovač (později divák na rozdíl od hlavních hrdinů vidí Ariho) se jí pokusil zastřelit v její laboratoři. Za život může děkovat DiNozzovi, který jí včas strhnul na zem. Gibbs se zbylým týmem horečně dává dohromady důkazy s cílem dostat Ariho do centrály NCIS a je jedno v jakém stavu, nejlépe rovnou na pitevnu!

Gibbse si povolá ředitel Tom Morrow, aby mu sdělil, že odchází z NCIS. Na jeho místo nastupuje Jenny Shepardová, Gibbsova stará známá, se kterou měl před několika lety intimní poměr. Oba naznačují Gibbsovi, aby dal od Ariho ruce pryč, pokud nemá přesvědčivý důkaz o jeho vině. Gibbs je však neoblomný jako mezek. Shepardová tedy povolá do NCIS agentku Mossadu Zivu Davidovou, aby Gibbse hlídala. Ihned od začátku se ti dva nemají v lásce jsou jako oheň a led. Není však jasné, na které straně Ziva stojí. Navíc přímo z centrály NCIS na zabezpečeném telefonu hovoří s Arim. Jaký mají spolu vztah?

Ari se však nehodlá vzdát zadarmo. Zajme Geralda Jacksona - bývalého asistenta Dr. Mallarda a zavolá Mallardovi, aby se spolu sešli na tajném místě a on si vyslechl jeho verzi incidentu vedoucího ke smrti Caitlin. Ari tvrdí, že je nevinný.

Mallard neotálí a přijíždí na smluvenou schůzku. Když přichází Mallard k autu, kde sedí Ari s Jacksonem, rozkáže Ari Jacksonovi, aby vystoupil z auta a šel pomalu naproti Mallardovi, který ho vystřídá v autě. Někdo Mallarda pozoruje zaměřovačem své zbraně a míří mu přímo na hlavu...

(pokračování příště...)

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Leroy 'Jethro' Gibbs: Tak spusť.
Anthony DiNozzo: Ziva Davidová, Mosad. Je tu, aby ti zabránila zabít Ariho. Teď ty.
Leroy 'Jethro' Gibbs: Ředitelka Jenny Shepardová, stejný úkol.
Anthony DiNozzo: Která agentura?
Leroy 'Jethro' Gibbs: Naše.
Ziva Davidová: Jsem, tady abych agentovi Gibbsovi zabránila zabít důstojníka Mosadu.
Anthony DiNozzo: Ariho Haswariho?
Ziva Davidová: Ano.
Anthony DiNozzo: Tak zlom vaz, víš, já ho chci zabít taky.
Hlavní postavy
Caitlin 'Kate' Toddová
Leroy Jethro Gibbs
Dr. Donald Mallard
Timothy McGee
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Ziva Davidová
Vedlejší postavy
Ari Haswari
Gerald Jackson
ředitel NCIS Tom Morrow
policistka z Virginie
agent z Mossadu
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZabít Ariho I.
Původní názevKill Ari: Part 1
Rok natočení2005
Premiéra20. září 2005
Česká premiéra16. ledna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody