plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 3×05 – Záměna (Switch)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je vyšetřována smrt vojáka, který sjel se svým autem záhadně ze silnice. Pohřešovaný je však nalezen živý v práci. Otisky prstů, ale dokáží, že se nejedná o jednu a tutéž osobu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Při hádce po telefonu s manželkou sjede Jerry Smith ze silnice a je nalezen mrtev. Vyšetřovatele k nehodě zavolá samotná manželka, která navíc slyšela střelbu zřejmě z vedle jedoucího vozu. Jaké je však překvapení vyšetřovatelů, když pohřešovaného Jerryho Smithe naleznou živého v práci. Otisky prstů však dokáží, že se nejedná o skutečného Jerryho Smithe, nýbrž Johna Kirbyho. Otázka je, proč si oba muži vyměnili svou identitu.

Manželka, která byla provdána za Jerryho teprve tři měsíce, nakonec přiznává, že druhého muže zahlédla, ale že měla zapomenout, že by kdy oba muže spolu viděla. Kirby nakonec promluví. Spolu s Jerrym sloužili v Pearl Harboru, Jerry tehdy svedl nadřízenému Morrisovi manželku a ten je spolu přistihl. Jerryho tato aféra nepálila, protože krátce na to základnu opouštěl. Nicméně ve chvíli, kdy se dozvěděl, že je to právě Morris, kdo se mu má stát jeho novým nadřízeným, a do odchodu z vojenské služby mu chyběly pouhé čtyři měsíce, požádal kamaráda o laskavost. Vyměnili si svou práci s tím, že mu Jerry posílal hotovou práci e-mailem a zároveň vykonával Kirbyho práci, kterou bylo dodávání nelegálního zboží. Podle Kirbyho zřejmě porušil pravidla a prozkoumával obsah beden a jeho šéfové si s ním zřejmě vyřídili celou záležitost po svém. Skutečnost se však ukáže být jiná.

Smithova manželka, která měla původně alibi v podobě telefonování s manželem v okamžiku jeho smrti, však lhala. Gibbs si ověří, že si nechala přesměrovat hovory z pevné linky na mobil. Sledovala manžela svým autem a telefonovala s ním z mobilu. Jakmile se k němu přiblížila, najela vedle něj a vystřelila...

Co bylo důvodem jejího činu? Smithovy nevěry. Podvedl jí dokonce i v den svatby.

Ziva Davidová se pokouší zapadnout do týmu. Má s Gibbsem problémy v komunikaci a s pochopením jeho pravidel. Škádlí se s DiNozzem, což ale u něj není nic nového a snaží se zpřátelit s Abby.

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Timothy McGee
Jimmy Palmer
Ziva Davidová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Dr. Donald Mallard
Vedlejší postavy
mladá žena
P.O. John Kirby
podpraporčík Jerry Smith
velitel Robert Morris
nervózní muž
Wendy Smithová
seržant Jody Hampton
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevZáměna
Původní názevSwitch
Rok natočení2005
Premiéra18. října 2005
Česká premiéra13. února 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody