plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 4×20 – Zástěrka (Cover Story)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Hasiči přijíždějí k nahlášenému kouři vycházejícímu z oken jednoho domu. Zprvu se zdá, že majitelé nechali zapnutou troubu, avšak v kuchyni je velký nepořádek a na zemi tmavě červená skvrna od krve a vedle ní leží vzkaz...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hasiči dorazí do domu odkud se valí dým. Zpočátku to vypadá jako planý poplach, ale požárníci najdou na koberci zaschlou krev a tělo nikde. Majitelem domu byl seržant Cole. Vyšetřovatelé se tedy zaměří na něj. Objeví jeho prázdné auto na kraji lesa. Mezitím volá Abby Gibbsovi, aby se všichni dostavili do laboratoře, protože na něco přišla. Zaměřila se na obsah jednoho z koktejlů nalezených na místě činu. Podařilo se jí namíchat přesně ten samý drink, ale problém je v tom, že se jeho obsah nenachází v žádné publikaci. Timothy přijde se šokujícím odhalením, protože zná obsah drinku, jelikož ho vymyslel. Nezvěstný seržant Cole je totiž postavou v jeho nové, ještě nedopsané knize.

Vyšetřovatelé přicházejí za vydavatelkou Lyndi Crawshawovou, která jediná má přístup k rozpracovaným rukopisům knih. Lyndi navede Gibbse na stopu psychopata, který psal destruktivní dopisy dodané do vydavatelství nasměrované autorovi knihy - Timothymu. Je totiž jisté, že se onen psychopat nějak dostal k obsahu nedokončené knihy. Gibbs zjistí, že neznámý fanoušek je přesvědčen, že obsah nedokončené knihy je skutečnost a tak se vyšetřovatelé vydávají na místo, které popisuje Timothy v knize. V lese nenachází jen mrtvolu seržanta Colea, ale též Jareda Brennera, další postavy z Timothyho knihy, kteří byli zavražděni přesně podle knihy.

Timothy přizná Gibbsovi, že postavy jeho knih vycházejí ze skutečných osobností, mimo jiné jsou v nich i členové jeho vyšetřovacího týmu. Životy všech vyšetřovatelů jsou ohroženy. Gibbs přikáže Timothymu, aby dopsal svou poslední knihu a odhalil vraha.

Abby objeví na jedné ze známek z dopisu psychopata otisk prstu a v databázi najde shodu s Toddem Ryderem - sekretářem vydavatelky Lyndi Crawshawové. Ta se při výslechu přizná, že dotyčné dopisy psala ona sama z důvodu publicity. Vyšetřovatelé jsou opět ve slepé uličce.

Timothy s DiNozzem se snaží přijít na způsob jak se fanoušek dostal k obsahu jeho nedokončené knihy. Timothy zjistí, že se fanoušek dostal k obsahu prostřednictvím pásek do stroje, které po použití vždy vyhazoval. Jedna z pásek měla na sobě též alternativní konec, ve kterém je hlavní postava zabita Amy Suttnovou alias Abby. Vyšetřovatelé spěchají do domu Abby, kde už je i vrah...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Ziva si přičichne ke skleničce s alkoholem v domě oběti.)
Ziva: Uh, už ten pach zabíjí. Myslím, že jsme našli vražednou zbraň.
Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Dr. Donald Mallard
Timothy McGee
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Ziva Davidová
Vedlejší postavy
Landon Grey
Lyndi Crawshawová
Todd Ryder
Rick Green
Johnny Smokerson
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevZástěrka
Původní názevCover Story
Rok natočení2007
Premiéra10. dubna 2007
Česká premiéra23. listopadu 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody