plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 3×10 – Zelenáč (Probie)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Timothy McGee zastřelí při akci policistu v utajení a je obviněn ze zabití z nedbalosti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tým NCIS má zajistit bezpečnost důležitého člověka z námořnictva, který je právě na odchodu z budovy. McGee se ujišťuje, že je vše v pořádku, a u vchodu vidí muže, jak se hádá s někým v autě. McGee se identifikuje, muž se otočí a McGee zahlédne v jeho ruce zbraň a slyší výstřel, zároveň sám vystřelí. Kolegové najdou McGeeho a mrtvé tělo muže. Auto je pryč. Začíná vyšetřování, avšak nenalezne se ani zbraň, ani kulka, které by potvrdily verzi McGeeho. Naopak se zjistí, že obětí je detektiv metropolitní policie Benedict, který pracoval v utajení na protidrogovém oddělení. McGee je v šoku, protože poprvé v životě někoho zabil. Situaci komplikuje fakt, že se na místě činu nenašla nábojnice ani zbraň, ze které měl policista Benedict vystřelit jako první.

Metropolitní policie chce vyslechnout McGeeho, Gibbs je proti, nicméně rozhodující slovo má ředitelka Shephardová, která výslech povolí. Zmatený McGee nakonec svou výpověď změní – tvrdí, že zpanikařil, zapoměl se legitimovat, vystřelil předčasně a zabil veterána. Je obviněn ze zabití z nedbalosti a čeká na verdikt soudu...

Tony a Ziva jdou na Gibbsův pokyn znovu prohledat okolí a tentokrát se jim podaří kulku nalézt. Rovněž najdou propojení na drogového bosse přes partnera oběti a McGee s Gibbsem si s ním jdou promluvit. Ten ale zaútočí na Gibbse a udeří ho pěstí do obličeje až spadne na zem. Protože se McGee zdráhá vystřelit, Gibbs přebírá znovu iniciativu, zastřelí útočníka a nesprávný postup McGeemu ihned vytkne.

Tonyho kontaktuje spermobanka, kam za studentských let prodal své sperma, a Tony se neustále zaobírá myšlenkami, proč ho chtějí a ve svých úvahách dochází i tak daleko, že je zapotřebí některý z jeho orgánů k transplantaci. Ve chvíli, kdy se mu konečně podaří navázat s dotyčnou osobou znovu spojení a dozvídá se pouhý fakt, že o jeho sperma není zájem, bere jeho mužská ješitnost poněkud za své.

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Timothy McGee
Jimmy Palmer
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Dr. Donald Mallard
Ziva Davidová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Vedlejší postavy
Cynthia Sumnerová
kapitán metropolitní policie Dan Karzin
seržant metropolitní policie Keith Archer
asistentka
John Benedict
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevZelenáč
Původní názevProbie
Rok natočení2005
Premiéra29. listopadu 2005
Česká premiéra19. března 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody