plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 9×13 – Zoufalec (A Desperate Man)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým NCIS vyšetřuje smrt poručíka May Burrisové, která před smrtí pracovala v utajení na zničení teroristické skupiny.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Realitní agentka ukazuje manželskému páru neobývaný byt v centru města, když narazí na mrtvolu mladé ženy. Obětí je poručík Maya Burrisová, sloužící jako námořní atašé po celém světě. Její manžel, Nick, detektiv na vraždách je z její smrti mimořádně zdrcený a žádá okamžité vyšetření události.

Poručík zemřela na vícečetná střelná zranění, ale Ducky si nedokáže vysvětlit nedostatek krve na místě činu. Abby při toxikologických testech nachází zbytky bělidla. Vrah oběť důkladně umyl, čímž se zbavil všech důkazů.

Tým následně prověřuje její náplň práce. Vyjde najevo, že v posledním měsíci často létala mezi Káhirou a Islamabadem. Bezpečnostní kamery ji před ambasádou v Islamabadu zachytili s neznámým mužem. Podle záběrů je zřejmé, že se ho bála. Poručík poslední týdny navštěvovala webovou stránku Salahovy revoluční gardy, antiamerické teroristické skupiny. Podle zápisků, které ukryla se podaří identifikovat muže na záběru jako jejího bývalého kolegu Barryho Nortona. Spojila se s ním, aby společně gardu rozložili, než odhalila jeho propojení se skupinou. Norton se rázem stává hlavním podezřelým s jasným motivem, ale stává se obětí havárie.

Vynořují se otázky: Kdo byl z nich dvou hlavním cílem a kdo jen vedlejší obětí a jak do toho zapadá Ray Cruz, jehož jméno měla Burrisová poznačené?

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Dr. Donald Mallard
Timothy McGee
Jimmy Palmer
Abigail 'Abby' Sciutová
Ziva Davidová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Vedlejší postavy
poručík Maya Burrisová
Sandy Miltonová
Jane Thomasová
Martin Thomas
velvyslanec James Ealy
Robert Flowers
Nick Burris
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZoufalec
Původní názevA Desperate Man
Rok natočení2012
Premiéra10. ledna 2012
Česká premiéra11. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody