Narcos

Narcos (Narcos) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Než Wagner Moura vzal svoji roli hrát Pabla Escobara, neuměl ani slovo španělsky.
Vložil: La.Volpe
Wagner Moura musel před natáčením nabrat spoustu váhy, aby byl v roli Pabla Escobary autentický.
Vložil: La.Volpe
Wagner Moura žil několik měsíců v Medellínu, aby pronikl do atmosféry tohoto města.
Vložil: Calderon
Maurice Compte hraje v seriálu plukovníka bojujícího proti Escobarovi, ovšem dříve si zahrál v tématicky podobném seriálu Breaking Bad naopak mexického zabijáka (Gaff).
Vložil: Calderon
Wagner Moura hraje Escobara, avšak dříve si zahrál i opačnou stranu - ve filmu Elitní jednotka (2007) hraje speciálního agenta (kapitán Nascimento) bojujícího proti drogovým dealerům.
Vložil: Calderon
Wagner Moura, André Mattos, režisér José Padilha a kameraman Lula Carvalho už dříve spolupracovali na filmu Elitní jednotka z roku 2007.
Vložil: Calderon
V jednom z dílů mluví Escobar o Al Caponem a říká Gustavovi, aby "peníze vypral, jako to dělal Al Capone". Američan s italskými předky byl i ve skutečnosti Escobarovým vzorem, ale nakonec to byl právě Escobar, kdo ho mnohonásobně předstihl a vydělával stovky milionů dolarů týdně. S pár miliony dolary byl proti němu Al Capone "malá ryba".
Vložil: Calderon
Escobara ve skutečnosti ve vězení navštívili dva úředníci, aby ho přesvědčili nechat se převést do jiné věznice, nikoli pouze ministr spravedlnosti, jak bylo interpretováno.
Vložil: Calderon
Seriál byl natočen dle všech dostupných nasbíraných informací, které jsou o Escobarovi a Medellínském kartelu k dispozici. Velká většina scén tedy skutečně odpovídá realitě, včetně všech vražd, únosů, číselných a finančních údajů, jmen všech osob a dalších informací. Pouze výjimečně byly reálné události záměrně zdramatizovány nebo zkresleny, a to proto, aby se do stopáže vešlo vše, co chtěli tvůrci obsáhnout, a aby se naplnil horizont, odkdy dokdy chtěli Escobarův život sledovat.
Vložil: Calderon
Fotbalový klub Millonarios, který patří podle seriálu Gachovi, figuruje dodnes v nejvyšší lize v Kolumbii.
Vložil: Calderon
Horatio Carrillo ve skutečnosti neexistoval, jeho postava je inspirovaná vícero osobami, nejvíce Hugo Martinezém.
Vložil: Calderon
Zhruba v polovině úvodní znělky je možné na jednom ze záběrů spatřit televizor s Ronaldem Reaganem (v pořadí 40. prezidentem USA, jehož funkční období trvalo od roku 1981 do roku 1989) na obrazovce. Tato skutečnost se v průběhu seriálu kvůli časové ose příběhu mění. Ve 2. sérii se tak na obrazovce vystřídali ještě George H. W. Bush a Bill Clinton.
Vložil: Calderon

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE