plakát seriálu

Narcos

(Narcos)

Zajímavosti ze seriálu
Než Wagner Moura vzal svoji roli hrát Pabla Escobara, neuměl ani slovo španělsky.
Wagner Moura musel před natáčením nabrat spoustu váhy, aby byl v roli Pabla Escobary autentický.
Wagner Moura žil několik měsíců v Medellínu, aby pronikl do atmosféry tohoto města.
Maurice Compte hraje v seriálu plukovníka bojujícího proti Escobarovi, ovšem dříve si zahrál v tématicky podobném seriálu Breaking Bad naopak mexického zabijáka (Gaff).
Wagner Moura hraje Escobara, avšak dříve si zahrál i opačnou stranu - ve filmu Elitní jednotka (2007) hraje speciálního agenta (kapitán Nascimento) bojujícího proti drogovým dealerům.
Wagner Moura, André Mattos, režisér José Padilha a kameraman Lula Carvalho už dříve spolupracovali na filmu Elitní jednotka z roku 2007.
V jednom z dílů mluví Escobar o Al Caponem a říká Gustavovi, aby "peníze vypral, jako to dělal Al Capone". Američan s italskými předky byl i ve skutečnosti Escobarovým vzorem, ale nakonec to byl právě Escobar, kdo ho mnohonásobně předstihl a vydělával stovky milionů dolarů týdně. S pár miliony dolary byl proti němu Al Capone "malá ryba".
Escobara ve skutečnosti ve vězení navštívili dva úředníci, aby ho přesvědčili nechat se převést do jiné věznice, nikoli pouze ministr spravedlnosti, jak bylo interpretováno.
Seriál byl natočen dle všech dostupných nasbíraných informací, které jsou o Escobarovi a Medellínském kartelu k dispozici. Velká většina scén tedy skutečně odpovídá realitě, včetně všech vražd, únosů, číselných a finančních údajů, jmen všech osob a dalších informací. Pouze výjimečně byly reálné události záměrně zdramatizovány nebo zkresleny, a to proto, aby se do stopáže vešlo vše, co chtěli tvůrci obsáhnout, a aby se naplnil horizont, odkdy dokdy chtěli Escobarův život sledovat.
Fotbalový klub Millonarios, který patří podle seriálu Gachovi, figuruje dodnes v nejvyšší lize v Kolumbii.
Horatio Carrillo ve skutečnosti neexistoval, jeho postava je inspirovaná vícero osobami, nejvíce Hugo Martinezém.
Zhruba v polovině úvodní znělky je možné na jednom ze záběrů spatřit televizor s Ronaldem Reaganem (v pořadí 40. prezidentem USA, jehož funkční období trvalo od roku 1981 do roku 1989) na obrazovce. Tato skutečnost se v průběhu seriálu kvůli časové ose příběhu mění. Ve 2. sérii se tak na obrazovce vystřídali ještě George H. W. Bush a Bill Clinton.