plakát seriálu

Nashville

(Nashville)

Epizoda 1×08 – Where He Leads Me
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Juliette jde se Seanem do kostele, kde se seznámí s jeho rodinou. Jeho sestra Dana je její velká fanynka. Deacon dostane nabídku na práci, o které vážně přemýšlí. Gunnar se vyzná Scarlett se svými city. Ta se musí rozhdnout, jak s touto informací naloží. Avery si musí vybrat, jestli ve snaze uspět dokáže opustit svou kapelu. Teddy přizná Rayně barvu. Teddy ignoruje Peggy, která reaguje drasticky. Juliette má na Seana otázku, kterou fotbalista rozhodně nečeká.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rayna s Teddym, Liamem, manažerem a ředitelem vydavatelství oslavuje úspěch, který sklidil společný duet s Juliette. Doma jí ale nálada přejde, když se jí Teddy přizná o fotkách s Peggy. Ptá se ho, co dělal s Peggy v parku. Teddy se vymluví na to, že se Peggy bojí, že ji manžel opustí.

Juliette dostane od Marshalla kytky za výborný duet s Raynou. Volá manažerovi a řekne mu, že ale nechce kytky, ale zpátky své turné. Sean překvapí doma Juliette. Ta to bere za příjemné překvapení, i když ho k sexu opět nepřinutí. Sean jí navhrne, aby zítra v kostele potkala jeho rodiče a Juliette souhlasí.

Deacon se setká se svými hudebními přáteli. Ti mu pochválí jeho vystoupení s Raynou a nabídnou mu dvouletou smlouvu k účinkování na jejich turné. Všichni mu ukážou své odznaky střízlivosti. Deacon jim řekne, že nad tím popřemýšlí.

Gunnar škádlí Scarlett za její vystoupení Ring of Fire v baru. Haley jí řekne, že jedna kapela hledá hlavní zpěvačku a Scarlett by se na tu pozici perfektně hodila. Scarlett to zaskočí, bere se jako písničkářku, ne jako zpěvačku. Nicméně kontakt na kapelu si od Haley vezme.

Avery a jeho kapela předvádí své umění producentovi, kterého našla jejich manažerka. Ten je nadšený, i když chce udělat menší změny, trošku zdrsnět. Avery si s ním domluví další schůzku.

Gunnar se Scarlett opět skládají. Scarlett se ale zasekává. Gunnarovi je jasné, že ji něco trápí. Scarlett mu řekne o nabídce, kterou jí Haley dala, ale dodá, že o tom moc neuvažuje, že chce skládat.

Rayna jde za Colemanem do kanceláře. Ten se jí snaží omluvit za to, co dělá Teddymu, ale Rayna na něho vyjede s rodinou. Coleman jí na to odpoví tím, že Teddy s Wyattem o něm lžou už dost dlouho. Navíc jí ukáže Teddyho fotky. Rayna odchází pryč.

Juliette přijde za Seanem do kostela a seznámí se s jeho rodiči a malou sestrou Danou, která je její velká fanynka. Ta jí nabídne, aby s ní dnes zpívala v kostelním sboru a Juliette souhlasí.

Rayna se setká se ségrou a ptá se jí, jestli má Teddy aférku. Ta jí to ale vyvrátí. Na Teddyho před obchodem čeká Peggy a snaží se ho přesvědčit, aby šel s ní k manželovi a vysvětlil celou situaci s fotkami. Teddy ale odmítne.

Juliette zazpívá v kostele a Sean i Dana jsou unešení. Avery přijde za Scarlett a řekne jí o svém úspěchu. Přinese šampańské, u kterého si kdysi řekli, že ho otevřou právě v tento moment a nechá jí ho. Scarlett mu popřeje hodně štěstí.

Seanova máma pozve Juliette na velkou rodinnou večeři a ta s radostí příjme.

Teddy má poradu s Wyattem a vtrhne tam Rayna. Řekne jim, že nemají právo rozhodovat o buducnosti její rodiny, jejich dětí. Teddy nakonec souhlasí. Už je to ale jedno, protože internetem již kolují fotky Teddyho s Peggy.

Haley čeká na Gunnara v restauraci. Ten tam vrthne a vyjede na ní kvůli tomu, že nabídla Scarlett místo v kapele. Řekne jí, že se je snaží se Scarlett rozdělit, ale Haley se brání. Pak z ní ale vyjede, že žárlí na to, jak se na Scarlett dívá, a s Gunnarem se rozejde.

Juliette přijde k Seanovi domů na večeři. Mámě přinese květiny a Daně věnuje růžové boty ze svého hudebního videa, které dívka nemohla nikde sehnat.

Gunnar jde za Scarlett do baru a vyzná jí vše, co k ní cítí. Nakonec ji políbí a Scarlett mu na chvíli polibek opětuje. Pak se ale odtrhne a řekne mu, že nemůže, že má přítelkyni. Když jí Gunnar řekne, že se rozešli, Scarlett reaguje s tím, že nemůže chodit okolo a líbat si, koho se mu zlíbí.

Rayna přijede k Peggy domů a uvidí kolem stát davy lidí. Jedna z žen jí řekne, že Peggyn manžel přišel domů a našel jí, předávkovala se a odvezla jí sanitka. Rayna jde domů a řekne to Teddymu. Zeptá se, jestli měli poměr, jelikož proč jinak by se Peggy pokoušela o sebevraždu. Teddy jí řekne o zpronevěře peněz.

Gunnar v baru zpívá novou písničku, kterou se Scarlett skládají. Ta se zaposlouchá do slov. Rayna řekne Teddymu, že to, co provedl, je zločin. Juliette je na večeři u Seana. Jeho matka si s ní promluví a řekne jí na rovinu, že o ní četla, četla o její matce, a že nemá moc šancí dostat se do jejich rodiny.

Ráno jde Rayna za ségrou. Ta jí přizná, že o Teddyho zpronevěře věděla. Rayna jí řekne, že jsou všichni stejní, a že si sami sebe zaslouží.

Deacon jde za Juliette a řekne jí o turné se skupinou. Ta je nadšená a řekne mu, že musí na turné jet. Deacon jí přinese dopis od matky. Juliette se hned změní nálada. Vyprovodí ho ze dveří se slovy, že by měl více přemýšlet o sobě než o ostatních.

Scarlett si jde promluvit s Gunnarem. Ten jí řekne, že nelituje jejich polibku. Ta ho ale uzemní s tím, že by teď spolu neměli chvíli pracovat ani se vidět. Gunnar naštvaně odejde a ironicky jí popřeje štěstí s novou kapelou.

Producent řekne Averymu, že má zájem s ním pracovat. Ale pouze s ním, ne s celou kapelou. Avery se chce svých kamarádů zastat, ale manažerka ho zastaví se slovy, ať nezabíjí svou kariéru dřív, než stihla pořádně začít.

Rayna má schůzku s Deaconem. Řeknou si, co se děje v jejich životech a ujistí se, že dělají správná rohodnutí.

Teddy má tiskovku o fotkách s Peggy a jejím předávkování. Přijde tam Rayna a dá novinářům oficiální oznámení, kde zmíní, že svému manželovi naprosto věří a že tyto fotky byly jen zoufalým tahem konkurence.

V práci jde Gunnar se Scarlett na kobereček. Šéfka jim ovšem pogratuluje, jejich písnička Fade Into You byla zařazena na seznam potenciálních hitů jedné z hvězd. Otevře se šampaňské a všichni oslavují.

Deacon přijme nabídku na turné. Rayna má schůzku s Marshallem. Ten jí řekne, že už se setkal s mezinárodními partnery. Opět jí nabídne společné turné s Juliette. Tentokrát jde o velké arény, podíl rozdělen 50:50, střídavě budou uzavírat show a propagovat svá nová alba a společný duet. Rayna odpoví, že neříká ne.

Juliette má schůzku se Seanem. Řekne mu, že její včerejší rozhovor s jeho matkou ji donutil přemýšlet o nich dvou a o rodině. Po chvíli mlčení se ho Juliette zeptá, zda si ji Sean nevezme...

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Peace In the Valley (Jonathan Jackson)

Averyho kapela hraje pro Marilyn a jejího známého Dominica.

For Your Glory (Hayden Panettiere)

Juliette zpívá v kostele.

When the Right One Comes Along (Sam Palladio, Nashville Cast)

Gunnar a Scarlett pracují na nové písni; Gunnar ji hraje v Bluebird.

Steal Back (Aunt Martha)

Sean přijíždí k Juliette, ta ho čeká u bazénu.
Hlavní postavy
Juliette Barnes
Rayna Jaymes
Lamar Wyatt
Deacon Claybourne
Teddy Conrad
Avery Barkley
Scarlett O'Connor
Coleman Carlisle
Gunnar Scott
Vedlejší postavy
Bucky Dawes
Bar Patron
zaměstnanec
Sean Butler
starší soused
Dana Butler
Dominic Wells
Deb Butler
Marilyn Rhodes
Brock Butler
Liam McGuinnis
Jeanne Buchanan
Tandy Wyatt
člen Colemanova týmu
Marshall Evans
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevWhere He Leads Me
Původní názevWhere He Leads Me
Rok natočení2012
Premiéra5. prosince 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry5 951 000 diváků
Autoři profilu epizody