Návštěvníci

Návštěvníci (Návštěvníci) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Eluap

4. srpna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

To nejlepší co se tu kdy natočilo......

Prostě nechápu, jak se takový skvost dal tady natočit. Dnes se naše televize zmohne jen na seriály jako je Ordinace v růžové zahradě a podobné blbosti. Tento seriál je prostě skvost!
Bohužel jsem ještě v té době, kdy se to natáčelo a vysílalo nežil, ale když na to teď koukám, tak mě mrazí v zádech, jak se v té době dalo něco takového natočit. Osobně dávám 100% za to, jak je seriál natočený a zpracovaný. Dnes se těm efektům každý druhý směje, co je to za hnus, ale já smekám!!
Příběh je také velice zajímavý, ale konec a řešení problému bylo úžasné. Žádné rovnice, ani přesouvání kontinentů, ale jen klíneček ze dřeva.

Avatar uživatele
Skogen

23. července 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Brilantní...

ČST se svého času Anno Domini 1983 sice v široké koprodukci, avšak přece jen v typicky českém prostředí podařilo natočit sci-fi seriál, jakému může konkurovat málokterý jiný.

Zábavnost je zcela nezpochybnitelná, nechybí mu ale ani jistá hloubka a probleskování serióznějších myšlenek, což značí obtížně vybalancovaný mix, který když se povede, dokonce atmosférou převáží jednožánrové záležitosti typu sitcomů anebo naopak seriálů beroucích se až příliš vážně, jako je jinak skvělý (a v efektech ovšemže nesrovnatelně lepší) Star Trek. Ano, nezdráhám se srovnávat se Star Trekem a dokonce otevřeně prohlašuji, že při sledování Návštěvníků jsem se bavil víc a byl i pevněji pohlcen do děje, než při sledování nejznámějšího a nejprestižnějšího sci-fi seriálu.

Těší mě, že tentokrát mohu být beze sporu patriotem :)

Avatar uživatele
Lachim

27. července 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Geniální

Stvořila-li Československá televize kult, tak jím musí být tento seriál.Skvělé obsazení i těch nejmenších rolí dokázalo pozdvihnout už tak skvělý scénář do výšin přímo nebeských.
Příběh návštěvníků z budoucnosti v roce 1984 jsem hltal jako kluk a hltám ho dodnes. A to už vůbec nezmiňuji božskou hudbu Karla Svobody.
Navíc má tento seriál naprosto ukázkový nečekaný konec s podložením CML špalíčkem dřeva.
PS: Nějak mi tu v obsazení chybí pan Moravec jako hlas CML.

Avatar uživatele
TSZZ

19. prosince 2007

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Sci-fi pro děti

"Sci-fi" seriál, který by námětem a asi ani provedením nezapadl i kdyby se natočil dnes.Efekty rozhodně na tehdejší dobu výborné a jak bylo tehdy zvykem,seriál táhne hodně nahoru výborné herecké obsazení.

Avatar uživatele
Logan

18. prosince 2007

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Tak tenhle seriál jsem jako malej harant miloval. Překvapivě vynikající efekty, úchvatná úvodní znělka od Svobody a můj oblíbenec děda Drchlík. To vše mě pravidelně donucovalo o víkendu brzo ráno vstávat, což se normálně nepovedlo ani mámě...

Avatar uživatele
Seraphine313

29. února 2012

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Visitors

Český téměř retro seriál, který vybočuje z řady už jen svým zpracováním - kopíruje totiž technosocialistickou společnost, ovšem s dobovým designem, který řekněme si upřímně, nabízel vizi toho, jak by vypadala budoucnost s dobovými stroji. Ona totiž každá představa budoucnosti v sobě zahrnuje prvky současnosti - ve větší nebo menší míře - a to se potom podepisuje na výzoru. Tvůrci se většinou snaží předehnat ve futuričnosti, ale zapomínají, že pracují se současným designem, současnými přístroji. Na tomto seriálu to lze skvěle ukázat. Na druhou stranu, to, jak je nám budoucnost ukazována, svědčí o skvělé propracovanosti českých myšlenek, s minimálními náklady, a vytváří retroatmosféru jako hrom.

Nebudu se zde věnovat ani postavám, ani hereckým výkonům. Snad jen poznámka, že sestava ve složení starší doktor - sexy žena - pomocníci - hláškař funguje právě tady, aniž by to bylo kdovíjak na začátku plánováno, kopíruje osvědčenou sestavu z amerických sci-fi seriálu pozdějších let. Tento seriál ale zaujme jednak tématem, jednak formou, jednak scénářem. Forma už byla rozebrána v minulém odstavci, tak pojďme na scénář. Z něj totiž není důležité ani tak jednotlivé události, jako spíše myšlenka, která na svou dobu byla vskutku revoluční, i když několik filmů o návratu lidí z budoucnosti už bylo známých.

Vážně, položme si otázku, co kdyby se někdo vrátil z budoucnosti... jak by se choval, aby nevzbudil podezření? Proč by se vracel a co by zde chtěl?

Řekněme na rovinu, seriál zaujal nejen děti, ale i dospělé. A úspěchu požívá dodnes.

Nutno ještě zmínit nesmrtelnou znělku od Karla Svobody. Tak, zmíněno.

Konec.

Avatar uživatele
Pája

3. ledna 2008

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

eňo ňuňo

Opravdu super seriál, nelitoval jsem peněz a každé DVD poctivě koupil za 279 Kč. Je to prostě hit mého mládí a už mám v merku nějaké chyby, tak honem zprovozněte sekci. I když po dabingovém zásahu, kvůli soudnímu sporu, trochu utrpěl.

Avatar uživatele
Jaroslav Prokop

11. prosince 2010

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Náštěvníci

Při vzniku seriálu nebyli počítače a vše se dělalo na koleně a tak seriál s výborným obsazením je nadčasový a de naněj koukat i dnes

Avatar uživatele
LennyTheBee

27. května 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Návštěvníci

Je to skvělý seriál, ráda se na něj dívám od dětství.
Skvělé herecké výkony, komické situace, když se návštěvníci snaží sžívat s životem ve 20. století. Mám zde spoustu oblíbených scén a nemám zde oblíbenou postavu, protože jsem je měla ráda všechny. Něco takového jsem už v televizi dlouho neviděla a možná ani neuvidím. Navíc, to perfektní zpracování, modely, důraz na přesnost a lidstvo z roku 2484... tolik efektů, před kterými je třeba smeknout. Skvělé.

Avatar uživatele
GaMeSka

19. května 2009

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pro děti

Jako malá jsem se na to dívala pravidelně....dnes už nemůžu uvěřit proč.
Ale myslím že na tu dobu to bylo dobže zpracované.

Avatar uživatele
konz

11. ledna 2008

11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Pro malé dětska to byl vynikající seriál. Taky sem na něj kdysy čučel

Avatar uživatele
Alkaa

27. května 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mozek

Nezapomenutelný seriál všech dob. Hlavně seriál, který vznikl v době let 90. a je a bude ještě dlouho nadčasový. Obdivovala jsem na tu dobu efekty a nápad a zpracování vůbec. Jak CML se spletl a výzkumný tým se rozhodl jet do budoucnosti tomu předejít díky sešitu malého kluka z obyčejné vesnice. Nezapomenutelná je i znělka z tvorby Karla Svobody. Návštěvníci byly a jsou skvělý prostě dodnes. :)

Avatar uživatele
boumis

21. srpna 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Návštěvnický maraton - info

Omlouvám se všem, pokud tímto sdělením hrubě poruším nějaké pravidlo tohoto webu, ale věřím, že se setkám s pochopením. Rád bych sem dal odkaz na akci, která může být zajímavá právě pro tuto Návštěvnickou sekci. Příspěvek je možno 31.8.2012 smazat.
Fandové seriálu Návštěvníci, možná by Vás mohla zajímat tato akce pořádaná na samém sklonku prázdnin:

http://navstevnici.boubou.cz/

Díky za pochopení a... Na viděnou!
Boumis