Nedokonalé zločiny

Nedokonalé zločiny (R.I.S. Delitti imperfetti) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

I věda se mýlí

U řeky je nalezena mrtvola muže v plastovém pytli. Policie najde nečitelný průkaz totožnosti. Pitevní zpráva hovoří o zlomenině lebeční kosti po ráně tupým předmětem. V ráně byly nalezeny úlomky skla. Týmu vyšetřovatelů se nakonec podaří průkaz přečíst, patří Mario Savonovi. Jeho ženu však karabiniéři doma nezastihnou. Setkají se jen se synem Stefanem, který žije v sousedním domku, a jeho přítelkyní Martou Marianelliovou. Stefano vypoví, že si v noci vzal prášky na spaní. V Mariově domě karabiniéři naleznou naštípnutý krystal, na němž ulpěly stopy krve. Krev je i na podlaze. Tělo Maria Savony musel vrah, který měl přístup do domu, odtáhnout do garáže, zabalit do pastového pytle a v autě odvézt mrtvolu k řece.
Sousedka policistům prozradí, že Mario svou ženu podváděl. Auto policie objeví ohořelé a u silnice další plastový pytel, v němž je Mariova žena Carla. Byla uškrcena a bránila se, za nehty jí zůstala krev.
Karabiniéři zjistí, že Stefano v noci nespal, protože se připojil na internet. Při dalším výslechu Stefano vysvětluje, že si chatoval se svou přítelkyní. Psycholožka Giorgia si povšimne, že Stefano má na krku škrábance. Vědecký tým ale zjistí, že krev za nehty Carly patří Martě Martinelliové. Karabiniéři získají jeden z Mariových mobilů. Je v něm fotografie, na které Marta líbá Maria.

Marta Marianelliová se přiznává, že před Stefanem chodila s jeho otcem Mariem. Stefano onemocněl leukémií a ona se nabídla jako dárce kostní dřeně. Tvrdí, že Maria, ani Carlu nezabila, ale připustí, že Mario se ji snažil přemluvit, aby se k němu vrátila. Při analýze se přijde na to, že Stefano i Marta mají díky transfúzi stejnou krevní skupinu. Stefano se přiznává, že se s otcem pohádali o Martu. Stefano otce zabil. V garáži ho s mrtvým tělem otce zastihla jeho matka Carla, které se také musel zbavit.

Souběžně s tímto případem řeší šéf karabiniérů Riccardo Venturi vraždu své přítelkyně Anny. Na zbytku hracího strojku najde částečný otisk prstu. Chce najít i ostatní střepy, ale uvědomí si, že hdyž Annu našel, objal ji. Střepy z jejího oblečení se přilepily na to jeho. Když je najde, podaří se mu sestavit téměř celý otisk prstu. Když ho porovnává s otiskem Luky Grassiho, neshodují se. Když otisk obrátí, shodují se. Vicenzo de Biase mu přináší záznam z hlasové schránky mobilu, který dostal messenger. Vzkaz do ní byl nahrán až po zatčení Luky Grassiho. Venturi zjistí, že jde o takzvané zrcadlové otisky, které se můžou vyskytnout u jednovaječných dvojčat. Svolává poradu a oznamuje, že Grassi je nevinnen, ale má bratra atentátníka. A ten teď od výbušnin přešel k tišší práci a může udeřit kdykoli.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko