plakát seriálu

Nejdrsnější kamioňáci světa

(World's Toughest Trucker)

Epizoda 1×01 – Austrálie 1/2 (Cape York Cattle Haul)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Soutěže o titul Nejdrsnější kamioňák světa a 150 000 dolarů se zúčastní osm ostřílených řidičů nákladních vozidel z osmi států – Disco Stu (Anglie), Mike (Skotsko), Jason (Michigan), Shane (Tennessee), Rookie (Alabama), Derek (Kanada), Rodney (Austrálie), Zola (Srí Lanka).

Prvním úkolem je převést dobytek na nové pastviny. Všechny posádky čeká třídenní cesta z Yarradenu do Mossmanu dlouhá téměř 300 mil. Každý tahač poveze 50 tunových, divokých krav a býků, kteří se nechtějí stěhovat. Posádka se musí postarat také o jejich bezpečnost, pohodlnost a zdraví. Jde o čas. Tým, který doručí náklad nejrychleji, získá nejvíce bodů do výsledné tabulky. Čas se počítá od naložení posledního kusu dobytka.

TÝMY
(B) Jason - Stuart
(R) Rodney - Rookie
(Y) Zola - Shane
(G) Mike - Derek

VÍTĚZNÝ ČAS | 11:23
TRUCK | Kenworth T658

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Každá posádka má k dispozici tahač Kenworth T658 navržený tak, aby si poradil s těmi nejhoršími australskými cestami. A že jich mají před sebou mnoho. Čeká je zrádný štěrk a písek, vyschlá koryta řek, úzký a kluzký přejezd přes řeku pokrytý vodou, ale i velmi vzácný kousek asfaltu. Volant je umístěn na pravé straně, takže řidiči, kteří na tohle uskupení nejsou zvyklí, jsou ze začátku nejistí.

Žlutá posádka cestou narazí na nehodu a pomocí posádce převráceného vozu ztratí hodinu, která se jim do výsledného času počítat nebude. Z auta se Shanovi za pomoci hasičů podaří dostat oba muže živé. Mezi Rodneym a Rookiem to hodně skřípe. Zola a Shane mají taktéž neshody. Shane jede moc pomalu a to Zolu vytáčí.

Hlavní postavy
sám sebe
sám sebe
sám sebe
sám sebe
Vedlejší postavy
sám sebe - rančer z Mossmanu
sám sebe - rančer z Olive Vale
Režie
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAustrálie 1/2
Původní názevCape York Cattle Haul
Rok natočení2012
Premiéra6. ledna 2012
Česká premiéra1. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Sledovanost premiéry1 320 000 diváků
Autoři profilu epizody