Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Diagnóza

Ředitelem nemocnice má být jmenován ing. Verner. Ale ten už má nestabilních poměrů dost a rozhodl se budovat svou kariéru v jiném oboru: odchází do podniku spravujícího prádelny a čistírny. Všichni jsou v šoku. Blažej přemlouvá Karla Sovu, aby ředitelování vzal. Ale ani on svou odpovědnost neunese. Pošle fax - ovšem z Německa už, že pověřuje primáře Blažeje, aby ho jako ředitele zastupoval. Je jasné, že privatizace se hroutí a Blažej je ten, kdo ze své odpovědnosti neuhne. Bude dělat ředitele a neuteče, dokud se vše nevyřeší, slíbí nemocničnímu personálu. Ale v osobním životě má starosti. Ina má zhoubný nádor. Její vyšetření zařídil mladý Arnošt a Blažej se to dozví až v okamžiku, kdy je Ina v nemocnici - a zůstane tam na operaci. Blažej si situaci strašně vyčítá a Nadě Šulcové i jemu je jasné, že jejich vztah skončil. K Blažejově krizi se nachomýtne Machovec, říká, že je také v průšvihu, že ho vyhodila žena. Rozhodne se Machovcovou zavolat, aby pomohla Blažejovi, a při tom se zase manželé sblíží.

Alžběta navštíví Danu a vypráví jí, jak je šťastná: vezme si Hamouze, miluje ho, má rodinu, dítě, muže, vaří - prostě prožívá to, co nikdy neměla. Ale není dost obezřetná, aby viděla, co vidí divák, že Hamouzovo jednání má někde nějaký háček, kterým je nejspíš potlačovaná láska k matce Pavlínky. Alžběta veze malou do školky a nabourá je náklaďák. Malá má těžce zlomenou ruku a Alžběta prosadí, aby je záchranka odvezla do Boru na ortopedii. Na sále je jen Hynek, který v Praze nedávno udělal úspěšně atestaci. Alžběta tedy souhlasí, aby malou operoval. Ale nejde to dobře. Hynek se nedovede rozhodnout, malé hrozí, že by mohla být mrzákem, Alžběta tedy jeho úplně první samostatnou operaci dokončí. Je ráda, že se jí vše zdařilo a těší se, jak ji Hamouz pochválí. A právě v tom okamžiku vidí, že nad vozíkem s Pavlínkou se sklání Hamouz a jeho paní v intimním gestu rodinného souznění.

O něco později potká zdrcenou Alžbětu Blažej a ptá se jí, kdy nastoupí. "Už jsem nastoupila," odpoví Alžběta.

Dana požádá penzionovaného ředitele Pekaře, aby řekl Elišce, že je její otcem. Pekař váhavě souhlasí.

Monika se sblíží s mladým Arnoštěm. Ukáže se, že byla ještě panna a že se, jsouc vychována v dětském domově, vždycky na veřejnosti chovala vyzývavěji, než jí bylo vlastní. Arnoštovi se opravdu líbí a i když chování mladého páru netrpí sentimentalitou, zdá se, že se rodí skutečný vztah.

Václav Pěnkava, když už vyšel z domu, to vzal důsledně a ztratil se. Hledá ho Marta, Matěj, policie, ale není nikde. Nakonec ho uvidíme v kasinu v Karlových Varech. Už dříve se doslechl, že možná Halman neutekl s penězi do zahraničí, ale roztáčí je doma. Václav ve smokingu pátrá mezi tvářemi hráčů, až nakonec se vrhne na jednoho muže, začne ho škrtit a řve: "Halmane, ty hraješ s mými penězi!" Jenže to není Halman, ale jiný mafián a drsně zasáhnou vyhazovači.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Diagnóza
  • Diagnóza
  • 1. série, 12. epizoda (celkově 12. díl)
  • 2003

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268