Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Slib

Osudy postav v tomto díle se završí. Inu Blažejovou operují. Trvá to dlouho, skoro celý den, protože operace je velmi náročná. Dopadne to ale dobře. Nádor se podařilo odstranit. Během operace Blažej vnitřně dozraje a přijme svůj úděl. Ten spočívá v tom, že se vzdá svého primariátu, vzdá se svého poslání ortopeda. Vše v zájmu nemocnice, jejíž privatizace se nepodařila a jejíž nový ředitel musí věci dát do pořádku. Starosta Jáchym, který s nemocnou páteří také čeká na operaci, s Blažejem probere situaci: vytýká mu, že podivným způsobem vstoupil Jáchymovi do života, když ho kdysi připravil o Inu, a že dnes může město připravit o nemocnici, když, jako jediný možný člověk, ředitelský post nepřijme. Blažej to ví sám. A také ví, že nemůže být ředitelem a operatérem současně. Jáchyma už bude operovat na Blažejovu žádost dr. Machovec. S primariátem myslel Blažej také na Machovce. Ale ten čeká konečně se svou ženou dítě. Říká Blažejovi, že mu věštkyně předpověděla štěstí, ne primariát, a že by tak náročnou funkci a dítě v padesáti letech nezvládl. Oba myslí, že Alžběta se na primářku nehodí. Je přece jen křehká duše. Bety to chápe a Blažej se na ni může spolehnout, že mu vše na ortopedii pohlídá. Blažej se vypraví za Novosadem tam, kam odešel za svým přítelem. Ale ten Novosada definitivně opustil. Novosad Blažejovu nabídku přijme, vrátí se a převezme po Blažejovi štafetu. Blažejovo jednání schválí i starý pan primář Sova. Je mu líto, že jeho syn zkomplikoval Blažejovi a nemocnici život. Blažejův syn Jan ví, jak by si Ina přála, aby dokončil medicínu. Jenže by to nebyla pravda jeho života. Musí jít svou cestou. Svou osamělou cestou také musí jít bohužel doktorka Naďa Šulcová. Nelituje vztahu s Blažejem, zatímco Blažej si vyčítá, že ji zranil.

Blažejův starší syn Arnošt se od Blažejů odstěhoval. Své věci složil u sestřičky Moniky a zdá se, že se tu schyluje k sňatku. Každopádně vezme Arnošt ukázat Moniku k Bártovům. Blažejova první žena chápe jako paradox, že si její syn pravděpodobně vybral ke společnému životu také nemocniční sestru jako kdysi jeho otec.

Daně Králové lest s Pekařem, přesto, že se oba snažili, nevyšla. Eliška si najednou uvědomila, že její umanutost dohnala matku a váženého starého pána ke lži - a to ji vzpamatovalo. Chce s Hynkem od maminky odejít a začít konečně samostatný život. Hynek souhlasí. Ví, že svou první operaci malé Pavlínky nezvládl, a chce pracovat někde na ambulanci. Dana Králová se s odchodem mladého páru musí smířit. A možná, že někdy přijme pozvání Gregoryho - Řehoře a půjde si s ním v Praze poslechnout koncert.

Marta a Matěj najdou Václava Pěnkavu v nemocnici v Karlových Varech, kde leží po potyčce v kasinu. Napadený mafián nebyl Halman a i Václav vystřízlivěl. Ovšem ne ze svého snu vidět někde zase napsáno Pěnkava a syn. Ale ví, že snu se musí zříci, protože než splatí dluhy, bude mu sedmdesát. V tísnivé situaci mu pomohl starý Horvát a celá rodina konečně v klidu může očekávat malého Pěnkavu.

Celý seriál končí scénou, kdy primář, vlastně ředitel nemocnice Blažej přijde za svou mlčenlivou ženou, která se právě probrala z bezvědomí. Je zřejmé, že vztah, který Blažej málem zničil, je zase upevněn.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Slib
  • Slib
  • 1. série, 13. epizoda (celkově 13. díl)
  • 2003

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268