Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zatnuté zuby

S privatizací nemocnice to začíná být nahnuté. Vyhořel blízký pohraniční přechod, přes nějž měl přicházet největší proud německých pacientů. V důsledku toho mladý poradce odjel náhle domů do USA. Dr. Cvach, nedávno slavnostně instalovaný ředitel, se lekne a dlouhodobě onemocní. Věci prostě nejdou, jak by měly. Na Blažeje se v nemocnici všichni dívají s očekáváním. Co bude, co udělá? Naďa Šulcová vidí milostný vztah s Blažejem černě: Blažej je pohlcován starostmi natolik, že na ni nemá čas. Nemá čas ani na svou ženu.

Ta je vážně nemocná, ale všimne si toho až mladý Arnošt, který právě přes Ininy protesty nastoupil k otci do nemocnice a bydlí v Janově pokoji. Vede si skvěle na operačním sále, balí všechny sestry, ale zdá se, že ho zajímá hlavně Monika. A on zajímá ji. Natolik, že si svou sázku na Blažeje převede ze starého na mladého.

Alžběta se s radostí věnuje malé Pavlínce. Jednoho dne je na ulici potká paní, která se na ně upřeně dívá, ale nepřibližuje se. To je maminka, vysvětlí dítě. Soud ji zakázal, aby se ke mně přiblížila. A tak se Alžběta dozví drama lásky inženýra Hamouze k sekretářce, která nezvládla po sňatku jeho bohatství, začala pít a brát drogy a při rozvodu soud vynesl drastický rozsudek. Hamouz nabídne Alžbětě sňatek. Nezastírá, že jde o sňatek z rozumu, ale z dobrého rozumu.

Machovec ztrácí sebekontrolu. Pije, a když prohraje v obyčejném mariáši 23 tisíc, Machovcové prasknou nervy a svého milovaného Míru vyhodí z bytu. Míra nelení a jde za sestrou Mášou, která nevěří svému štěstí a vděčně ho schová do své náruče.

K Machovcové se uteče o pomoc i vrchní sestra Marta. Machovcová v roli psychiatra navštíví Pěnkavu, aby ho, jak říká, rozchodila, ale Václav je zatvrzelý. Z bytu nevyjde. Machovcová mu slíbí, že se na něj zase přijde podívat, ale vezme si doma po Machovcově odchodu prášky a tvrdě spí. Václav jí volá, proč nepřišla, a když Machovcová něco ztěžklým jazykem blábolí do telefonu, podlehne dojmu, že se snad chtěla otrávit, vyjde z domu a spěchá ji zachránit.

Mezi Eliškou a Hynkem to začíná skřípat. Hynkovi se právem zdá způsob, jakým se Eliška upíná na Řehoře, nepřijatelný. Dana Králová chce po Řehořovi, aby slíbil, že Elišku už neuvidí, ale jemu se do toho nechce.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Zatnuté zuby
  • Zatnuté zuby
  • 1. série, 11. epizoda (celkově 11. díl)
  • 2003

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268