Nemocnice na kraji města

Nemocnice na kraji města (Nemocnice na kraji města) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Smíření

Ina opouští nemocnici. Dr. Cvach se pokouší intrikovat proti primáři Blažejovi. Pro své záměry se pokouší získat i dr. Štrosmajera, který jej rozhodně odmítá a doporučuje mu opustit ortopedii. Zpráva o nástupu Sovy staršího do funkce obvodního lékaře se šíří po kraji a udivuje jeho kolegy z povolání. Králová naznačuje Alžbětě, že jí Řehoř nabídl sňatek a zdá se, že ji tato skutečnost v skrytu těší.

Dr. Cvach sděluje primáři Blažejovi, že nevyhoví jeho doporučení a z nemocnice neodejde. Blažej v odvetu pověří Cvacha mimořádně náročnou operací. Zaskočený Cvach se neodváží operaci provést a v posledním okamžiku od ní ustupuje. Tento Blažejův úskok nekvitují jeho kolegové s nadšením, ale Blažej má konečně všechny argumenty, aby se Cvacha zbavil. Ale ten se nevzdává. Žádá sestru Huňkovou, aby dosvědčila, že se Ina po sňatku scházela s dr. Blažejem. Když Huňková odmítá, vyhrožuje jí, že jejímu snoubenci řekne o její avantýře s ním. Ale Vašek Pěnkava se své vyvolené rytířsky zastane.

Přemysl Rezek přijímá výhodnou nabídku do reprezentace a vrací se na led. Zájem o Alžbětu ustupuje do pozadí. V Týništi dochází ke sblížení i smíření otce a syna Sovových. Karel se otci svěřuje se svou neskonalou touhou po chirurgii. Sova starší ví, že se v Boru uvolnilo místo chirurga. Rozjede se za Blažejem a požádá ho o místo pro svého syna. Dr. Blažej odmítá s odůvodněním, že Sovův syn není spolehlivý lékař. Ve skutečnosti se obává konkurence, což pochopí hlavně dr. Štrosmajer. Sova se vrací do Týniště. Jeho syn Karel nemá o účelu jeho cesty ani tušení.

Hlavní postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268