plakát seriálu

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King

(Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King)

Názory uživatelů

čechy

škoda že se to nedostalo k nám

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Další série Stephena Kinga

Mistr hrůzy Stephen King nám ukáže, že se ještě umíme bát. První díl Battleground (přeloženi jako bojiště) je super. Téměř se tam nemluví, ale ani nemusí. A pitevna (Autopsy Room Four) je dosti zajímavá a bohužel i realná. Všem příznivcům Stephena Kinga doporučuji. A ostatním též :-)))

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King těží hlavně ze jména Stephena Kinga, ale i tady platí, že King je lepší na papíru než na plátně. Čekala jsem víc hororových dílů, ale až na dva tři díly se o čistý horor nejedná. Je to kombinace různých žánrů – horor, thriller, krimi, sci-fi, občas asi i nezamýšlená komedie. Jako celek je to průměrné. Žádný díl není jednoznačná pecka a žádný není ani naprostý odpad. Bohužel je tu opět až přílišné zjednodušení nebo dokonce i změny jednotlivých povídek, což možná u jiných autorů nevadí, ale u Kinga to může změnit celou pointu. V některých dílech se podle mě nepovedlo ani herecké obsazení.

Já se nejvíc těšila na Crouch End, ze kterého jsem pak byla taky nejvíc zklamaná, protože tvůrci překopali úplně celý příběh a pro mě to nevyznívá tak, jak to vyznívá na papíře. Naopak povídce Battlefield, která mě na papíru moc nezaujala, pak televizní zpracování rozhodně prospívá. Taky se mi líbí, že se v tomhle příběhu snad vůbec nepromluví, ale jinak mě to do příběhu moc nevtáhlo.

The End of the Whole Mess a Autopsy Room Four jako povídky nejsou špatné, ale tyhle dva díly byly snad nekonečné.

Povídka Umney's Last Case rozhodně nepatří mezi moje oblíbené, ale tady se mi líbil ten noirový nádech a William H. Macy. You Know They Got a Hell of a Band se mi líbilo, ale ty mrtvé legendy působí spíš jako parodie.

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King je rozhodně koukatelná minisérie, ale na víc než jedno zhlédnutí to není.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk