plakát seriálu

Nikita

(Nikita)

Epizoda 3×17 – Masky (Masks)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Owen odhaluje vzpomínky na svou minulost. Alex pokračuje v plánování útěku agentů z Divize.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael s Nikitou vyslýchají Rachel, která odmítá cokoliv říct. Danforth je nalezen mrtvý za podezřelých okolností. Michael zaúkoluje Owena odklizením štěnic z Danforthova bytu. Tam ho ale přepadne Amanda. Když se Owen vzbudí, začnou se mu vybavovat vzpomínky z minulosti. Vzpomene si, že se jmenoval Sam Matthews a byl u armády.
Alex se v Divizi stýká s rebely, kterých stále přibývá. Vymýšlí plán jak vypnout sledovací čipy, aby je Divize nedokázala po útěku najít.

Owen si vzpomene, že zabil 3 svoje přátele z armády, protože pašovali heroin. Jeden z jeho přátel ale přežil a s Nikitou ho jedou navštívit. Když ho najdou, Owen ho zastřelí a sváže Nikitu. Prozradí jí, že to on byl vůdce pašeráků heroinu a ostatní se ho snažili obejít, tak je zabil. Teď se vrátil dokončit svou práci a zabít i posledního. Owen se spojí s Amandou a chce vyměnit Nikitu za peníze. Její nabídka mu ale nestačí, tak mu Amanda navrhne, aby ukradl v Divizi černou skříňku, dokud ostatní nezjistili, že je chladnokrevný zabiják. Owen tedy předstírá, že je přepadla Amanda a unesla Nikitu. Michael jde za ním a přenechá velení Alex. Ta vypne sledovací čipy.

Amanda drží Nikitu svázanou a odhaluje svůj plán na rozvrat Divize zevnitř pomocí Alex a Owena. Přizná, že Alex v Osetii byla v komatu a vše o Larisse se jí jen zdálo.

Michael přijde na Owenovu lež ve chvíli, kdy odchází z Divize s černou skříňkou. Konfrontuje ho a vypukne rvačka. Přeruší ji ale rebelové, kteří se rozhodli nastartovat převrat v Divizi. Owen předstírá, že je s nimi a Michael putuje do cely. Divize je uzavřena a nikdo nesmí dovnitř ani ven.

Hlavní postavy
Nikita Mears
Michael Bishop
Alexandra 'Alex' Udinov
Amanda / Helen Collins
Seymour Birkhoff / Lionel Peller
Vedlejší postavy
ENN News Anchor
Amanda's Goon
Division Doctor
Scott Atkins
Owen Elliot / Sam Matthews
Sean Pierce
Ryan Fletcher
Larissa
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevMasky
Původní názevMasks
Rok natočení2013
Premiéra12. dubna 2013
Česká premiéra8. dubna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Sledovanost premiéry970 000 diváků
Autoři profilu epizody