Nikita

Nikita (Nikita) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
DarkMike

2. prosince 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Boží Nikita

Nevím teď zrovna přesně proč, ale na tenhle seriál jsem neměl odvahu po celé tři sezóny. Teď už ale vím jakou chybu jsem dělal a protože jsme si první tři sezóny doma dali v pěkném dvoutýdenním maratónku, mohu napsat pouze BRAVO!

Nikita už od první sérky překvapuje velmi svižnou akcí, luxusní špionážní atmosférou a naprosto skvěle intrikujícími záporáky (první dvě série naprosto nepřehlédnutelný a místy až démonický Percy).
Začátek třetí série měl sice pomalejší rozjezd, ale od okamžiku, kdy Amanda začne své "vyučování", to je prostě jízda.
Co se týče hereckého obsazení, nemám jediný problém, právě naopak. Maggie Q si jednoznačně říká o další hollywoodský zářez a Shane West je pro mě osobně jedním z horkých kandidátů na filmového Aquamana, tedy pokud se k němu někdy DC dostane, ale nějaký ten superhrdina by mu rozhodně slušel. Chemie mezi nimi je naprosto skvělá a už od prvního dílu prostě víte, že patří k sobě. Nesmím samozřejmě opomenout i zbytek týmu v čele s Alex, která se každou další sérií posouvá blíže, nejen co do akce ale i do mentality, své "BFF" Nikitě, zároveň si jde ale svou vlastní cestou a to samozřejmě vyvolává spoustu zajímavých situací. Posledním členem rodiny je můj oblíbenec "šprtík" Birkhoff. Tahle postava snad neměla epku, kde by nepronesla nějakou skvělou hlášku a kdyby jí nebylo, zábavnost seriálu by padla minimálně o 20 % a Aaron Stanford si hraní Birkhoffa jednoznačně užívá.

Po prvních třech sériích dávám 75 % že jsem s tím maratonem nepočkal ještě pár měsíců, protože teď budu muset čekat každý týden na novou epizodu a to fakt nevím, jestli zvládnu!

ALE JOO, URČITĚ A VELMI RÁD .)

Avatar uživatele
Koldik

22. června 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Maggie Q & spol

Ó áno, toto som mohol... Mnohí tento seriál odsudzovali za nie bohvieaké herecké výkony, no mne to stačilo. Niekedy ide viac o dej ako o hercov, ale samozrejme aj na tých záleží. Ja som si teda obľúbil všetkých, aj dobrých aj zlých. A musím poďakovať za uspokojivé ukončenie celého seriálu poslednými 6 epizódami.

Avatar uživatele
Meimei

2. června 2012

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nikita trochu jinak

Po dvou sériích jsem opravdu nadšená.
Je to akční, je to inteligentní a má to skvělé postavy. A přesně to od kvalitního seriálu očekávám.
Hned jsem si oblíbila hlavní postavy - Nikitu, Michaela a Alex, nesmím ani opomenout našeho "Nerda", a to hlavně zásluhou herců, kteří dodávají postavám hloubku a charakternost.
Ale máme tu i úžasné záporáky - manipulativního Percyho a chladnou Amandu.
Děj je atraktivní, samozřejmě proplétaný bojovými scénami, ale je tu i dost dojemných okamžiků a též těch nečekaných cliffhangerů.
Obzvláště ke konci sérií se kvalita vždy ještě více

Rozhodně doporučuji, jeden z nejlepších akčňáků.

Avatar uživatele
Hrus

21. září 2010

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nikita - špionážní klasika

Po shlédnutí dvou dílů hodnotím jako dobré. Dialogy jsou někdy trochu jednoduché a děj "klišoidní", ale akce docela ujde (i hubené krasavici Maggie Q lze uvěřit, že stříská pár chlapů, když je to pořádně natočeno), herci sympatický. Dávám 70%, protože je to jen dobré, chce to ještě přidat na atmosféře. To ale může s dalšími díly přijít, každopádně v rámci žánru OK. EDIT po 14. dílu: Seriál si drží kvalitu z úvodních dílů. (Bohužel se nezvedá.) Možná bych i pár procentíček strhnul, protože nechápu (jako obecně u dalších seriálů tohoto typu), jaktože nejlepší špionážní útvar nedokáže odhalit zrádce uvnitř). Doufám však v dobré finále.
Po konci 1. série: Poslední dva, tři díly byly fakt hustý - nadupaný akcí a dějovými zvraty. Proto dám někdy v budoucnu příležitost i 2. sérii.

Avatar uživatele
ragelly

28. prosince 2013

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Looks do kill.

Nikita byla pro CW nezvyklým krokem. Do té doby stanice těžila především z teen soapek, Nikita byl počátek nového směru, ve kterém následoval Ringer, Cult a další seriály vybočující z pevně daného žánru. A i když Nikitě chybí typické CW pozlátko, ten znak luxusu, který se vyskytuje v seriálech typu One Tree Hill nebo 90210, přesto je Nikita seriál, který určitě stojí za vidění.

Fanoušci konspiračních teorií si budou libovat. Nikita nabízí mix akce, násilí, sexy postav a slušně komplikovaného provázaného děje. S jistotou vám můžu říct, že se nebudete nudit. Premisa seriálu je prostá: Nikita je bývalá agentka tajné vládní organizace, která zběhla a snaží se pomstí těm, kteří jí vzali původní život. První dvě série se nesou v podobném duchu: Nikita sabotuje mise Divize, chrání nevinné (a občas i vinné) a přidává svým bývalým šéfům vrásky. I když jsou jednotlivé příběhy epizodní, v každé epizodě se odhalí kousek hlavní zápletky. Hlavní příběh propletený skrze celé série tu nechybí ani jednou za celé čtyři roky. Finále jednotlivých řad slušně uzavírají jednotlivé linie; dalo by se to přirovnat k finálovým epizodám Chucka, který taktéž na konci každé série porazil jednoho velkého zloducha a v nové sérii bojoval proti druhému.

Když už jsem u těch podobností, kromě Chucka mi Nikita evokovala ještě jeden seriál. Alias z ní přímo sálá. Sexy hlavní dvojice, u které jiskry jen létají. Společně bojují proti svým nepřátelům, u kterých dříve pracovali. Jsou spolu, jsou od sebe, pořád ale dokážou spolupracovat a pomaličku spějí ke svému šťastnému konci, kterého se dočkají i přes pár zádrhelů, jako například useknutí ruky nebo zdrhnutí pryč.

Ještě předtím, než jsem se k seriálu dostala, jsem byla rozpačitá z hlavní představitelky. Maggie Q je od pohledu sice pěkná, přesto jsem si ji v roli Nikity nedokázala moc dobře představit. Na fotkách na mě koukala zamračená drsňačka a já si tak nevědomky vytvořila averzi. To se ovšem změnilo hned, jak jsem ji uviděla v pilotní epizodě. Nikita si mě svým šarmem, krásou a zároveň skvělými schopnostmi a zachováním své coolovosti v každé situaci ihned získala. Fandila jsem jí od začátku, i když jsem s některými jejími volbami nesouhlasila. Ani jedna postav v seriálu nebyla nesympatická, což je pro mě obrovské plus, protože to nevidím skoro nikde. Amanda byla luxusní záporačka, Michael potěšil mé očko a Birkhoff, tedy postava geeka obecně v seriálech, mi vždycky udělá radost. Pořád jsem ale přemýšlela, odkud znám Alex. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že je to vlastně ta dospívající holka, která už devět let poslouchá příběh o tom, jak její otec poznal její matku! Blik :-)

Finále seriálu mě neskutečně potěšilo. První půlku epizody jsem byla jako na trní, v hlavě mi neustále rotovaly možnosti, jak by to celé mohlo skončit. Když pak přišel velký zvrat, byla jsem zaskočená, vůbec jsem něco takového nečekala. Za to seriál získává body, překvapivých okamžiků si zde každý najde několik. Úplný závěr moc potěšil, doufala jsem, že to skončí tak nějak podobně, jak to doopravdy skončilo. Nechci spoilerovat, každopádně žádný cliffhanger nečekejte, všechno se uzavře, zlo bude potrestáno.

Nikita je seriál, který určitě stojí za zhlédnutí. Pokud jste fanoušky Chucka nebo Alias a nevadí vám mírné ovlivnění stanicí CW, určitě vyzkoušejte.

Avatar uživatele
Kahlan

19. června 2012

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Looks to kill

Mne sa to páči.Síce si nepamätám presne moje dojmy z prvej série,ale viem isto,že sa mi páčila.Seriál má všetko prečo by ma mal zaujať:akcie,nejakú tú zápletku,postavy,ktoré milujete alebo nenávidíte a samozrejme hercov,na ktorých sa dá pozerať.
Napriek tomu všetkému som sa,ale k zhliadnutiu druhej série nejako neponáhľala. Letná sezóna sa ale ešte naplno nerozbehla (aspoň pre mňa) tak som si to dala ako seriál na večer.Spočiatku som si na druhú sériu nevedela nejako zvyknúť,no po čase sa tak stalo a ja som sa tešila na ďalšiu časť.Ako sa séria blížila ku koncu tak sa začala aj (podla mňa) séria aj zlepšovať.

Tretia séria:
Po odstránení perfektného záporaka,ktorý bol v prvých dvoch sériach oporou seriál a svojím spôsobom ho ťahal,seriál sa zmenil.V Divízií nastali nové časy a všetko bolo odlišné od toho ako to človek dve série poznal. Strata takého záporaka ako bol Percy, seriálu trochu uškodila a on sa snažil prejsť na novú vlnu. Prechod potom pôsobil mierne spomalene a chaoticky až seriál zabehol do vybehaných koľají a začal naberať postupne na obrátkach. Akcie bolo požehnane, určite nechýbala,no bojové scény niekedy nevyznievali ozajstne a Maggie Q v roli drsnej bezcitnej Nikity o chlp neuveriteľne.
Zápletky sa striedali ako sa im chcelo, na začiatku to vyzeralo na pochytanie zbehnutej 30 (čoho keby sa držali majú kvalitnú zápletku na celú sériu), no potom sa to otočilo na boj s Amandou. Seriál treťou sériou akoby pôsobil temnejšie a pesimistickejšie-nič nie je také ľahké ako to vyzerá na prvý pohľad. Treťou sériou akoby začal hrať aj o niečo viacej na city diváka.

Štvrtá séria:
Po zmiešaných dojmoch z tretej série, som do sledovania 4 išla veľmi opatrne. Nevedela som čo čakať od príbehu.
Divízia zničená, len Amanda nám stále vystrkuje rožky. Postavy chcú byť konečné šťastné, konečne sa dočkať svojho happy-endu. Ale aká je cena zaň? Čo treba obetovať a urobiť aby bolo zlo porazené? Aby pravda vyliezla na povrch. A o tom bola táto séria. Keďže sa vedelo, že táto séria je posledná všetko tak mohlo smerovať k jednému cieľu. Uzavretiu celého príbehu, rozviazaniu všetkých koncov. A to sa podarilo. Dokonale. Počas celej časti som nevedela ako to dopadne, tipovala som všetko len nie toto. A môžem povedať,že sa mi ten koniec páčil a ja som sa usmievala jak depko.

Aj napriek tomu aké som mala z Niki zmiešané pocity počas tretej série a takmer som ju odsudzovala, nemôžem ju neodporúčať. Nikita bola odvážnym krokom na CW, ktorého postavy boli dokonalí, krásní, bohatí mladí ľudia a nie kráska stvorená zabíjať.
Seriál sa vydaril aj po stránke postáv (ktoré nemohlo nemať rád), príbehovej (aj keď som trošku naň nadávala) aj akčnej (akcie teda nechýbalo). A určite stojí za zhliadnutie =D

Avatar uživatele
mike/sk

27. října 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Akcia, akcia a Maggie Q

Pozerám ju už tretiu sezónu a na každý diel sa teším ako malé dieťa. Maggie Q je tam úžasná a taktiež aj Lyndsey Fonseca, vlastne všetci herci sú brilantný. Je to trošku niečo iné ako pravá špionážna klasika.Kvalita je stále na rovnakej úrovni, no pri koncoch sérii si budete chcieť hneď pozrieť novú časť. Určite si to pozrite- nesklame to.

Avatar uživatele
luckily

28. ledna 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Srdcovka Nikita

Nikitu jsem začala sledovat asi dva roky zpátky a to kvůli jednomu videu, které na FB sdílela jedna kamarádka - bylo to video o Michealovi a Alex a tehdy jsem si myslela, že mezi nimi něco bude, bylo to fakt dobře udělané. Takže jsem jenom čekala, kdy to mezi nima začne. Jaké bylo překvapení, že to bylo jenom dobře sestříhané..:D
Každopádně seriál je dobrej. Dává mi akci, napětí, humor a sem tam i romantiku. Herci jsou výborní a věříte jim to, zvláště pak herečce co hraje Amandu - herečka je vážně tak dobrá, že jsem jí až do poslední chvíle nenáviděla. Aaron Stanford coby Birkhoff je úžasný a má úžasné hlášky...:D Celkově se celý herecký ansábl skvěle doplňuje.
A jsem CW stanici velmi vděčná, že se rozhodla natočit šestidílnou čtvrtou sérii, která mi dala krásné zakončení tohoto seriálu.
Takže kdo má čas a má chuť na něco akčnějšího a rád se podívá na sexy holky nebo sesy chlapy, tak směle do toho!:)

Avatar uživatele
Adi

10. září 2012

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dcera teda Mosbyho

Pamatuji si na původní Nikitu a od téhle jsem díky tomu nic moc neočekávala. Jo, hraje tam dcera Teda Mosbyho a ten hezoun z A walk to remember, ale to bylo asi tak všechno. První díl mě ani nechytl, ale zbytek první řady jsem zkoukla během několika dní, co se týká druhé tak ta už byla absolutní špička. Maggie Q je jako Nikita dokonalá. Melinda Clarke je tak přesvědčivá až mrazí. Jsem moc ráda, že jsem na tenhle seriál natrefila.

Avatar uživatele
misulka78

25. prosince 2012

29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

6 years ago...

Tak tohle je seriál, který si doopravdy získal moje srdce. Tolik úžasných scén, skvělých epizod a nikdy prostě není nuda.
První série byla geniální a velice jsem si oblíbila Alex a Birkhoffa. Druhá už není taková klasika, ale je to rozhodně pořád přijatelné.
Doufám, že tenhle seriál bude mít ještě hodně kvalitních sérií!

Avatar uživatele
haroska

7. ledna 2012

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Stokrát viděné téma

Nikita není úplně špatným seriálem, ale už je to prostě okoukané. Tajní agenti,na kost prohnilí padouši a nelítostní zabijáci,krásné ženy, velké výbuchy, luxusní auta... Takový 007 v sukních v kratších dílčích dávkách.

Avatar uživatele
Nevada

7. dubna 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Pilot nepřesvědčil

Děj dost nudný, předvídatelný. Kulisy mi připadnou děsně laciné. Sekce samotná vypadá jako nějaká papundeklová vesmírná loď. Maggie Q mi jako Nikita moc nesedí, tu drsnou agentku-vražedkyni jí nevěřím. Nejsympatičtěji působí když si na nic nehraje a má normální oblečení. Naopak když má vypadat sexy, ať už v plavkách nebo elegantních šatech, tak působí dost škrobeně. Většina soubojů byla úsměvná, některé akční scény až směšné. Dialogy nevěrohodné. Lehké plus je za poměrně známé obličeje ve vedlejších rolích. Větší plus je za novou mladou rekrutku Alex. Spolu s "čističem" vypadá asi na nejzajímavější postavu. Pilot k dalšímu sledování nenalákal. Celkově si tohle jeden z mých nejoblíbenějších filmů nezasloužil.

Avatar uživatele
Boučis

3. června 2013

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

I holky umějí rozdávat tvrdé rány ........

Nikita je kvalitní špionážní seriál. První řada má spád zajimavý děj, akce je požehnaně.Parádní záporák Percy. Problém mám s Maggie Q a Lyndsy v bojových scénách jim nevěřím ani jednu pěst či kop do protivníka, ale zvyknul jsem si. Herci jsou sympatičtí hned jsem se je oblíbil.
Michaela Birkhoff patří mezi moje oblíbené.
Druhá řada nijak nevyčnívala ani nepřekvapila. Přišla mi že se pokračovalo v zajetých kolejích první řady dostaňme Percyho ať to stojí co to stojí.
Třetí řada už je o poznání horší odstranění Percyho jako by seriálu sebralo štávu a bohužel tvůrci nebyli schopni Percyho adekvátně nehradit.

1.řada - 90%
2.řada - 90%
3.řada - 70%

Avatar uživatele
Ella88

24. března 2013

17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

CW? Really?

Stanici CW mám zafixovanou jako tu typickou teen stanici. Proto mě seriál Nikita příjemně překvapil. Námět sice není nijak originální, ale provedení je opravdu povedené. Ty bitky jim fakt věřím a to je co říct. A jako bonus hvězdné herecké obsazení.

Avatar uživatele
matus alem

25. září 2010

7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Titulky.

Naozaj si myslia autori titulkov Nikita s01e03, že riadky 110 a 140 znakov dlhé sa zobrazia normálne v externých prehrávačoch? Tu to už vyzerá tak, že kto má dlhší riadok, tak je väčší king.

Avatar uživatele
dagsoftware

21. února 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zaujímavé

Celkom zauímavý seriál, na Maggie Q sa oplatí dívať, seriál veľmi vhodný na výkendový maratón, keď by inak nebolo čo robiť. Nieje ale zase nič extra, na čo by som sa tak tešil, ako napr. na Ringer.

Avatar uživatele
Simpsinka

1. března 2014

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Amazing Nikita

Bože, je to jeden z nejlepších seriálů jaký jsem kdy viděla. Nikita mě dostala už po pilotním dílu. Postavy skvěle vybrané, neumím si tam představit jiné herce. Každý díl Vás něčím překvapí, vždy se stane něco neočekávaného. Myslím že každá zápletka je do detailu propracovaná a někdy se povede zvítězit a jindy zase ne. Máme tu i velice povedené záporáky..Percyho a Amandu, které herci zahráli tak bravůrně, že jsem je do poslední chvíle nenáviděla. Nikita jako člověk je úžasná, nikdy nedovolí větší ztráty než by bylo nutné a když jsi jste naprosto jistí že ze zbláznila, tak se ukáže že je to všechno jinak a že to bylo součástí plánu.
Nikdy jsem neměl moc ráda Alex, už jen proto kolikrát podrazila Nikitu, ale pravda je že bez ní by to tam nešlo. Pak tu máme Michaela, Pan vážný ;) vždycky ví co udělat a jak se zachovat..raději by se obětoval než aby Nikita trpěla.
Nikita+Michael? Chemie mezi nimi byla jasně patrná už od prvního dílu a snad každý věděl že oni patří k sobě ;) A krom toho Maggie Q a Shane West to zahráli tak skvěle, že je to snad jediný seriálový pár, kterému jsem věřila že se opravdu milují...
A samozřejmě Birkhoff, "šprt" .. bože jak já ho žeru, ty jeho hlášky.. :D
Samozřejmě že to ostatní jsou taky skvělý viz Owen nebo Raien :) ale to bych tu mohla vypisovat celý den.
No a ten konec ? V životě jsem neviděla lepší, takový zvrat ? Upřímně, kdo tohle čekal? Konec mě rozbrečel.. Jak Nikita zahlásila "I'm not done!"
Jedním slovem, tenhle seriál je ÚŽASNEJ a nezasloužil si být zrušen.

Avatar uživatele
novoten

12. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

And the Last Word

1. série - 85% - And the last word they'll breath before the end will be my name. Akčně-špionážní seriál, který by nezapomínal na svou prvně jmenovanou složku, tu nebyl od závěru 24. Přestože se Nikita podle úvodní premisy mohla stát zcela zbytečným a tuctovým pokusem, dokázala překvapit a už během první série si tak na současné seriálové scéně vydobýt suverénní pozici. Akční scény totiž rozdávají adrenalin po sloních dávkách, příběhové twisty obzvlášť ve druhé polovině několikrát pořádně zatřesou srdečním svalem a nebyla by to stanice CW, kdyby i mezilidské vztahy nebyly v popředí. Když se navíc v průběhu objeví několik dlouhodobých linek (které sympaticky zůstávají rozehrány i do další série), nezbývá než dopřát všem hlavním postavám tuhý kořínek a dostatek nábojů. Tenhle boj totiž slibuje ještě hodně potu a krve.

2. série - 90% - Přestože je hlavní hrdince souzeno trvale zůstat mimo nejsledovanější televizní proud, neubírá jí to na kvalitě vůbec nic. Druhý rok jejího snažení naopak rozehrává díky změnám stran příběh ještě větší, hlubší a hlavně překvapivější. Niki, Michael, Alex a spol. totiž pořád střídají lokace a jejich akční počínání je snad ještě nepředvídatelnější než dříve, ale z několika provázaných dějových linek se neustupuje ani o krok. Záporáci totiž jedou naplno (Percy bere dech, i když celou epizodu jen sedí za sklem), twist může čekat hned v další scéně a nebýt trochu slabších epizod s Carlou, přemýšlel bych už i o nejvyšším hodnocení.

3. série - 85% - Tvůrčí tým kolem Craiga Silversteina má ve scénářích dokonalou jistotu. Přesně ví, o čem chce vyprávět, všechny linky bezpečně zakončí a nechává si v rukávu jen tolik otazníků, kolik unese zkrácená finální sezóna. Třetí rok překvapil nečekaně silným pesimismem (zápletka se vzpourou pro mě byla trochu silné kafe), počítá spoustu ztrát na obou stranách barikády, ale nezapomíná ani přidat tunu nových popkulturních narážek. Mojí spokojenosti ale nejvíc pomáhá fakt, že se s Ryanem a Owenem počítá napevno a děj tak díky dvěma dlouhodobým tahounům v přední linii získává nový náboj. Sama Nikita tak teď stojí před závěrečným skokem. Když se jí povede, zůstane nám nevyvratitelný důkaz, že akční seriál může zcela přirozeně přecházet do čistokrevné vztahovky a zase nazpátek.

4. série - 80% - Trochu na jistotu, trochu s dějovým rizikem, ale i napočtvrté k mojí velké úlevě až neskutečně spolehlivé. Paradoxně právě seriál, který měl (vzhledem k možnostem stanice CW) doslova mizivou sledovanost, se na rozdíl od programových kolegů dokázal celou dobu vyhýbat kvalitativním skokům tam a zpět. Díky silně zkrácené sezóně ale tentokrát scénáře ani neměly šanci zabřednout do hluchých míst a tempo naopak uhánělo dopředu snad jako nikdy předtím. O chlup nižší hodnocení tak směřuje hlavně na vrub lehce přestřeleným ústředním intrikám a trikům, kde si trable s dvojníky dávají k snídani i finty z Mission: Impossible a koketují už téměř se sci-fi. Nic proti odvážným tvůrčím krokům, ale některé záměry už byly skoro moc. U každé správné finální série ale rozhoduje dojem pár minut po úplném konci a ten je naštěstí pozitivní a dochází mi, jak moc jsem měl své zdejší oblíbence rád. A vždycky mě bude mrzet, kolik diváků odsoudilo Niki v jejích začátcích už při pohledu na první plakát.