plakát seriálu

No Ordinary Family

(No Ordinary Family)

Názory uživatelů

Názor

Po dopozeraní tohto seriálu ostali vo mne trochu zmiešané pocity. Páčilo sa mi to ako objavili svoje schopnosti ale keď zistili že i ďalší ľudia majú schopnosti povedal som si to som videl už u seriálu Heroes ale predsa len keby mali len hlavný hrdinovia schopnosti bolo by to časom nudné. Na konci to ukázalo potenciál ale mám pocit že u tohoto seriálu sa ďalšej série nedočkám a tak to sa zaradí k ďalším seriálom ktoré skončili skôr ako sa mohli poriadne rozbehnúť.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor

Tento seriál ve mě nechal rozporuplné pocity. Na začátku vypadalo všechno slibně. Ne příliš funkční rodina se díky náhodě stane výjimečnou. Vyrovnávají se s novými schopnostmi, dochází k řadě dobrých situací nejen po akční stránce, ale i co se týče psychologie postav.
Jenže pak zhruba v půlce seriálu nastane zlom. Všechno se omílá stále dokola a když se schyluje k nějaké dobré akci, či zajímavému zjištění, tvůrci seriálu to nechají jen tak vyšumět. Nestane se nic. Bohužel.
Na jednu stranu je škoda, že se tento seriál přestal natáčet. Myslím, že seriál měl dobrou budoucnost, jen se to možná nestihlo rozjet.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

New powers. Instructions not included.

Nevím, co jsem očekávala, jestli zdatného nástupce Smallville, to je v podstatě jedno. Nakonec jsem ale od No Ordinary Family odcházela velmi zklamaná.
Námět seriálu zněl velmi nadějně. Rodina havaruje s letadlem a během následujících dnů se u nich objeví nadpřirozené schopnosti, které začnou využívat ke zlepšení svých životů a k boji proti kriminálníkům. Zpracování už zaostávalo, podprůměrní zločinci, na které by si troufl kde jaký obyčejný člověk, žádné extra zločinecké plány a perfektní exity. Jim si hrál na utrápeného superhrdinu, který má na zádech všechnu tíhu světa.. A k tomu zamotaný utajovaný děj s tím, kde se opravdu vzaly tyto schopnosti a kdo jiný je má také v hlavní roli se Stephaniným šéfem.
Hlavním lákadlem v No Ordinary Family pro mě bylo herecké obsazení. Julie Benz, Kay Panabaker, Autumn Reeser, Stephen Collins. To jsou čtyři z osmi hlavních postav, které jsem si oblíbila v jejich předchozích rolích. S výjimkou Kay Panabaker ale všichni předvedli neskutečně bídný výkon, který bych u nich nikdy netipovala. A to mluvím nejen o výše zmíněných, ale o všech hlavních postavách. Všechna gesta, všechny dialogy, vše mi přišlo strašně hrbolaté, nucené a nevěřila jsem jim ani slovo.
Nečekala bych, že budu někdy hodnotit tak nízko. Ale za nenápaditý a trapný děj a tragické herecké výkony nemůžu jinak.

20 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
11 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Můj názor ...

Možná se vám bude zdát , že tento názor , je dost odvážný , když je hodnocení založeno na tom , že sem vyděl jen jeden díl.
Po přečtení snad pochopíte.

ZAČÁTEK : tady sem trochu ocenil to že rodina jakš takš drží pohromadě a není to to klasické rodiné zázemí které nám seriály s rodinami v hlavní roli servíruje ( tím myslím absolutní disfunkčnost )
Trochu rozdíl je v tom že tady se o rodinu stará otec , což se docela liší od zaběhnutých tradic , kdy je to otec , který na rodinu nenmá čas.

DĚJ : po prvních pár minutách sem si myslel , že to asi nebude nějaký bůhvíjhaký výmečný počin. Pak se to trochu rozjelo , a trochu mně to začlo zajímat.

SCHOPNOSTI : docela mi u těchle lidiček sedí - prostě se mi k nim hodí a výběr je povedený.
- otec , který chce být lepší a chce být silnější jak ve vztahu k rodině , tak být prospěšnější v práci dostane do vínku obrovskou sílu a teoretickou nesmrtelnost.
- matka , která nemá na nic čas a nic nestíhá + by se chtěla víc věnovat rodině , tak ta dostala dar být superrychlá.
- dcera je ušápnutá květinka , který by podvědomně chtěla vědět co si o ní kdo myslí , dostala výmečnou schopnost číst myšlenky.
- syn , který neviniká zrovna velkou inteligencí , dostal zřejmně dar být chytřejší než všichni ostaní spolužáci dohromady.
Docela povedené schopnosti , u docela zajímavých lidí.

MŮJ NÁZOR : začalo mně to velice zajímat , když sem dospěl k posledním vteřinám prvního dílu. A tady už se mi to přestalo líbit. Proč ? Protože všechny ty skvělé momenty , pokazil fakt , že ZASE musíme čelit tajemství. Ano už zase je tu tajmné společenství , a určitě se zase budeme muset prokousávat xy dílama , než nám někdo něco zdělí.
Upřímně sem čekal že tadle rodinka nebude jediná kdo má nějaké schopnosti , ale zase to zamotat do nějaké tajemné organizace ...... to už snad néé.

MOMENTKY : velice mně pobavila scénka kdy otec zkouší na hřišti svoji schopnost chytit míček.
Docela se mi zamlovala scénka , kdy matka zjistí že je superrychlá a běží po dálnici. BULLET TIME tu už byl milionkrát , ale tahle scénka se mi nějak líbila víc než ty kopírky matrixu.

DODATEK : nevím jestli se mám dívat dál , nevím jestli zkousnu další " tajemno " v dobrém seriálu. Chtěl bych se dívat dál , protože tendle seriál nabízí hodně zajímavou podívanou. Super schopnosti už tu byly tolikrát , ale nikdy v rámci uzavřeného okruhu rodiny.
Otce zřejmně čeká povýšení ( podle toho , jestli policistka v kufru auta něco zahlédla nebo ne ) nebo se vydá na cestu soukromého očka.
Celkově se nabízí zajímavá rodiná spojitost - otec policista ví o případech , dcera může číšt myšlenky zločinců , matka může být rychleji na místě činu ( nebo něčemu zabránit ) a syn může řešit složité kriminální indicie ( třeba jako vražedná čísla , nobo vyřešit hádanky , jako třeba případ ZODIAK )

HODNOCENÍ - celkově za zajímavou novinku 85 % ( 5 % dám ovšem dolů za pokažení celého dojmu další otravnou dějovou linkou s tajnou organizací )

Tak snad mně za tohle neodsoudíte.

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

No Ordinary Family

Príjemný rodinný seriál, ktorý neurazí. Nie je to nič svetoborné, ale zasa ani nič zlé čo by človeka z nudilo.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Království za Autumn Reeser

Někdy to zkrátka i přes ideální předpoklady nevyjde. Příjemné téma, rodinné hodnoty ani skvělý casting mi nemohou zachránit seriál, který se nemůže rozhodnout, jestli bude poučovat o tom, že podvádět a lhát rodičům je fakt MOC špatné, nebo bude rozehrávat příběh o záludných lidech ze společnosti, kterou zajímají zvláštní schopnosti. Navíc místo toho, aby s dlouhodobějšími linkami přišla i nějaká trvalejší tvář, objeví se naopak víc logických chyb a z Julie Benz se stane nejotravnější postava seriálu, což už je docela umění. Těžké selhání tak zachraňuje Autumn Reeser jako geekovské zlatíčko Katie, která sní o Wolverineovi, na všechno má komiksovou metaforu a bez problémů si krade každou scénu pro sebe. Druhým překvapivým triumfem je Josh Stewart jako nečitelný "pozorovatel". Jeho kamené mimické svaly a chraplavě nesrozumitelná dikce oscilují přesně mezi parodií a úmyslem a časem se pro mě právě on stal hlavním hrdinou seriálu. Nechci rodince křivdit a svádět její kvality jen na pár herců, ale pravdou zůstává, že po první a jediné sérii zůstává její celkový obraz značně rozbředlý.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí