plakát seriálu

Nové světy

(New Worlds)

Názory uživatelů

New Worlds

Na pokračování The Devil's Whore jsem se těšila. Co asi bude s Angelicou? Co bude s jejím dítětem? No, někdy je opravdu lepší nevědět a nechat pracovat představivost. Protože pokud budu brát New Worlds jako pokračování The Devil's Whore, tak to, co provedli s Angelicou, je na facku. Angelica Fanshawe je vlastně jediná postava, která oba seriály spojuje, a někde v mezidobí zřejmě prodělala lobotomii, protože jinak si neumím představit, že si vezme katolíka a bude žít v hippie oáze a kázat o lásce a míru. Fuj.

Seriál se odehrává ve dvou vzdálených lokalitách a tvůrci museli osudy hlavních postav nějak propojit a tady vyvstává problém s tím, že to propojení působí dost násilně. Jaká je asi pravděpodobnost, že se hlavní postavy budou neustále na obou kontinentech náhodně setkávat?

Postavy mi k srdci taky nepřirostly. Asi nejhůř na tom byla Beth, která by se snad zamilovala do každého polonahého chlápka, který by ji unesl. Stockholmský syndrom v praxi. Její proměna z naivní dívenky žijící v oáze klidu a míru do horlivé ochránkyně chudých v Anglii a poté indiánů v Americe mi prostě přišla strašně rychlá a místo silné osobnosti jsem v ní pořád viděla duševně nevyrovnaného jedince. Abe tam byl jenom pro potěchu oka. Ned a Hope tam byli jenom proto, že tam byli, a přitom na začátku jsem si říkala, že tohle (alespoň co se týče Hope) bude ta linie, která mě bude zajímat. Postavy mají jenom silné politické přesvědčení, ale žádný osobní život, slabost, neřest, prostě něco, co by je dělalo normálními lidmi a přiblížilo divákovi.

Velkou měrou se na mém hodnocení podílejí dialogy, protože New Worlds je vtipný na místech, kde by vtipný rozhodně být neměl. Jenže ty dialogy typu "Žij, abys bojoval další den." a stupidní chování některých postav k tomu přímo svádí. Vadily mi zdlouhavé pasáže, kdy jedna postava vysvětluje jiné, kdo, co, jak a proč. Bohužel tyhle pasáže tvoří značnou část děje. Nechápu, proč k osvětlení situace nepoužili titulky nebo voiceover. Kdyby se méně soustředili na sdělování faktů a více na propracování postav, tak by to seriálu jenom prospělo.

Co k tomu napsat víc? Herci pěkní, krajina pěkná, některé záběry zajímavé, ale příběh sám o sobě je takový plochý. Jako lekce z dějepisu dobré, jako příběh to stojí za starou bačkoru.

20 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk