plakát seriálu

Nultá hodina

(Zero Hour)

Názory uživatelů

POSEDLOST AMERIČANŮ KŘESŤANSKÝM BOŽSTVEM

Když jsem byl o nějaká ta desetiletí mladší, tak se takovým dílkům pochybného provedení a nezpochybnitelného účelu říkalo "nalejvárna". O "kvalitě a "neotřelosti" seriálu toho tady bylo napsáno dost, takže se omezím na jediný aspekt:

V každém seriálu se musejí odrážet alespoň nějaké dobové reálie společnosti a sociální vrstvy, pro které je určený - zcela bez ohledu na to, jestli se jdená o sci-fi, nebo romantickou srajdu.

Zero Hour se většinově točí okolo kusu ztrouchnivělého dřeva a moci, která jej údajně obklopuje. No ano, jedná se o kříž, na kterém byl podle pověstí ukřižovaný Kristus. Tento "artefakt", tajné flanďácké společnosti, pár kněží, několikery hodiny s odkazy na umístění dalších, pár nácků a 100% věřící Američané, nějaká ta zbraň a krev, oslintávání a otlapkávání, sposta klišé a úzkostlivé nacpání každého epického celku do 43 minutového formátu - trochu protřepat (nemíchat) a máme tady nový konspirační seriál.

Nezpochybnitelnost a všudypřítomnost "boží existence" se prolíná všemi díly od začátku do konce. Jde to až do absurdních detailů. Američané jsou nemocní lidé - zjevně berou vážně věci, které u myslících jedinců vzbuzují v lepším případě úšklebek a v horším nezakrytý smích.

Tak abych si na závěr také zakonspiroval: četnost výskytu takovýchto křesťanských nalejváren v produktech, tvořených v Americe, nebo pro americký trh, stejně jako zapřísáhlé nekuřáctví, adorace a míra zastoupení sexuálních deviací, řádově převyšující jejich skutečný výskyt v populaci, četnost a úspěšnost výskytu žen- šéfů a bojovnic, bezešvý multikulturalismus e.t.c... - to vše vzbuzuje velmi silné podezření, že se jedná o nedobrovolně vložený edukativní záměr, který má postupně ovlivňovat populaci (zejména její nevzdělanou a sociálně problematickou) část.

Mimochodem, takový legrační postřeh - v nějakém z prvních dílů (tuším někde mezi E03 a E05) je záběr na dům v Paříži, na kterém vlaje vlevo od vchodu vlajka ČR a v pravo vlajka EU.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zero Hour

Zero Hour má snad všechno, co má mít správný konspirační thriller. Bůh, apoštolové, nacisti, dvojníci, Albert Einstein, mapa ukrytá v diamantu, konec světa, všechno tady je. Vychází z toho snad největší světová konspirace všech dob:-) Zatím chybí snad jen templáři a malí zelení mužíčci, ale třeba to je v neodvysílaných dílech:-)

V seriálu tak nějak postrádám důvod pro to, aby byla Laila pořád naživu. Vždyť je pro Vincenta jenom přítěží, není užitečná a akorát ji musí furt někam tahat. Navíc ona jde za svým únoscem jak pejsek a ani se nepokusí utéct. Možná pomsta za zavražděnou manželku by byla uvěřitelnější motiv pro Hankovo pokračování za záchranou světa.

Žádná z hlavních postav není příliš sympatická a ani ničím zajímavá. Za hlavním hrdinou navíc pořád cupitají dva ocáskové, kteří postrádají jakoukoliv motivaci pro pomoc svému šéfovi a jejichž jediný účel je zaplnit prostor, když na scéně není Hank. Samozřejmě odmítat spolupracovat s FBI je taky geniální nápad.

Už od okamžiku, kdy se Hank s Lailou procházeli po tržišti, jsem věděla, že je něco špatně. Ty záběry, kdy je kamera zabírá skrz rám obrazu, to je jak ze špatného romantického filmu. Bohužel to pokračuje i dál. Dialogy šustí papírem a postavy se chovají naprosto nelogicky. Zároveň seriál považuje diváky tak trochu za hlupáky, protože každá informace se musí několikrát zdůraznit. V seriálu jsou občas i napínavé momenty, ale tvůrci se k nim dostávají přes kostrbaté záminky a pak to pravidelně zazdí naprostou hloupostí. Tenhle seriál je snad ukázkový případ toho, jak zmršit nadějný nápad snadno a rychle.

Jenže Zero Hour je zároveň skvělý mix hlouposti a šílenství a nejlepší na tom je, že si to snad ani tvůrci neuvědomují. V nacistickém Německu se samozřejmě mluví anglicky, v Bavorsku s devadesátiletým staříkem se taky konverzuje jenom anglicky, aby v následujícím dílu jeden z ocásků četl v němčině psaný nacistický deníček. V indickém slumu vás zabijou jenom pro dolar, ne pro rupii. Terorista si může v pohodě přilítat a odlítal z/do USA i se svým rukojmím.

Nemůžu se zbavit dojmu, že se tvůrci snaží za každou cenu každým novým kouskem skládačky diváky ohromit. Celá ta velká záhada je ale postavená na hlavu a spíš než zvědavost vyvolává nechápavý údiv. Zero Hour prostě chvílemi působí vyloženě směšně a právě to mě na tom baví nejvíc, je to totiž tak neplánovaně vtipné, až to bolí (vyloženě mě dostalo vysvětlení, proč Einstein smazal část rovnice z tabule – prý, aby nikdo nezjistil, co tam bylo napsané, no není to kouzelné?:-)

Pokud by Zero Hour nezrušili, tak bych se dívala dál, to mělo takový potenciál stát se seriálem, u kterého brečím smíchy od začátku do konce.

40 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Break the code, save the world

Konšipračné teórie to je dačo pre mňa. A preto som sa na Zero hour svojím spôsobom tešila, no v konečnom dôsledku neviem či som dostala to pravé.

Break the code, save the world svojím spôsobom zhrňuje v sebe celý seriál. Zero hour je alebo sa snaží tváriť ako seriál s konšpiračným príbehom, ktorý sa ťahá celou sériou. Je plný zvratom a odhalení, ktoré nik nečaká. Príbeh bol vymyslený celkom dobre, predsa len spojenie vedy, náboženstva, konšpiračných teórií vždy poskytuje bohaté zásoby na dokonalý príbeh. Treba si však dávať pozor, aby nedošlo k zbytočným zauzleniam.
Pri Zero hour je ale problém ten, že sa to len snaží tváriť ako niečo plné rôznych konšpirácií a teórii. Na jednej strane sú veci koľkokrát vysvetľované rýchlo (až sa v tom môže človek stratiť) a akoby povrchne (nech už to máme vysvetlené). Na druhej strane má seriál vďaka tomu rýchle tempo, s ničím sa nebabre. Ide hlavne o to aby sme sa posunuli čo najrýchlejšie a čo najďalej.

Čo je pri ZH hlavným problémom sú postavy. Máme tú unesenú manželku s tajomstvom, jej milujúceho manžela (ktorý zároveň chce zistiť čo to o svojej minulosti a pozadí všetkého), drsnú FBI agentku (ktorá sa mstí za manžela) a dvoch kolegov manžela (ktorí kvôli nemu neváhajú cestovať každý deň inde a riskovať pri tom svoj život). Hlavný hrdina sa za každú cenu snaží zachrániť svoju ženu a odhaliť pozadie celej konšpirácie, aj keď nemá prečo. Medzi ním a jeho ženou chémia akoby zabudla fungovať. Milá Laila, tak tá tam ani byť nemusela. Ostatné postavy tiež ničím nevynikali a ich snaženie vyznievalo miestami prehnane.

Zero hour mal vďaka námetu a konšpiračným teóriám veľký potenciál. No žiaľ ho nedokázal využiť naplno, preto ostal niekde na polceste k tomu dokonalému, strhujúcemu, šokujúcemu seriálu. Dejová línia nebola premyslená zle, len pri tom neustálom rýchlom vysvetľovaní, objavovaní nových a nových teórií, sa do seba stále zamotávala a rozmotanie bolo ťažké. Plus polovica konšpirácie a celkového tajomstva bola odhalená hneď v pilote, čím seriál akoby stratil ten počiatočný a hlavný náboj. Na čo si ZH tiež nedávalo pozor boli detaily, ktoré tu už boli rozobraté v názoroch predo mnou (všetci vrátane starého nemeckého deduška hovoria plynule a bezproblémovo po anglicky atď.). Záver a celkové vysvetlenie, bolo...... No vlastne ani neviem aké či uspokojivé alebo ani nie. Prišli sme ku koncu všetkého, došlo k vyvrcholeniu všetkého a bol koniec. Niektoré otázky boli zodpovedané a iné ostali zase otvorené. Seriálu by určite sadla viacej miniséria, kde by bol síce ohraničený priestor na rozvinutie a vysvetlenie všetkého, no ten by mu bohato stačil.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Break the code, save the world.

Trošku zklamání. Obecně mám ráda konspiračky, propletený příběh skrze celou sérii a tajemství s nápovědami ve stylu Šifry mistra Leonarda. Teoreticky by pro mě Zero Hour mělo fungovat. Ale po zhlédnutí hodnotím, že jde jen o další seriálový průměr.

Pořád přemýšlím, jestli ten děj byl jen bláznivá pohádka, nebo jestli šlo o kreativní klenot, který se mě jen nedotknul způsobem, jaký jsem očekávala. Spojení Boha a vědy není neobvyklé, tady je ovšem dovedeno do hrubého extrému. Na jedné straně je tu Kristův kříž a krev, na druhé straně lidské klonování. Vše je navíc spojené s Nacisty, z nich jeden je kopií hlavního hrdiny. Trošku zamotané.

Jasně, že pravým smyslem konspiraček je nastokrát zamotat příběh a na závěr dojít k velkolepému rozuzlení. Ovšem vždycky zde existuje tenká hranice mezi tím, co ještě divák může snést, a co už je jen jedno velké zamotané klubko událostí, ve kterých se nikdo nevyzná. Obávám se, že Zero Hour tuto hranici překročilo. Nebo že bych dávala málo pozor? Přece jen píšu názor během sledování... Nevím, podruhé si to už nepustím.

Herci jsou pro mě kámen úrazu. Hlavní hrdina je tak nesympatický, až to bolí. Vypadá trošku zaostale a tak moc přehrává, až se mi chce brečet. Ty jeho dramatické projevy, výkřiky a konstatování logických věcí mě brzy začalo hodně vytáčet. A ostatní nejsou o nic lepší. Scotta Michaela Fostera miluju, ale jeho Arron mě nudil. Prostě postava k ničemu, stejně jako Rachel. Samozřejmě nemohla chybět FBI agentka, která obchází svůj úřad, aby pomáhala obyčejnému novináři. Ten nemusí hnout ani prstem a automaticky se předpokládá, že je ve vedení. Dává tam rozkazy všem (včetně FBI!), vždyť to nedává vůbec žádný smysl! Takhle bych mohla pokračovat dál, ale myslím, že obrázek si uděláte i z tohoto výběru.

Samozřejmě jsou zde základní nedostatky, na které už jsme všichni zvyklí z jiných seriálů. Trénovaná agentka netrefí pachatele ze dvou metrů, když je zaneprázdněný bojem z jinými zloduchy. A nejen jednou. Nicméně jedna scéna mě opravdu potěšila. Když agentka zachraňuje svého náhle živého manžela, on ji luxusně setře, řekne jí, že s ní nikam nepůjde a začne křičet, že mu ženská ubližuje :D

Ten konec.. eh. Zajímavá byla až poslední scéna. Předtím jsem chtěla napsat, co se stalo tomu malému klukovi, který měl čekat u brány, ale tak budiž. Tohle sice nedávalo vůbec žádný smysl, ale u tohoto seriálu už jsem si docela zvykla, takže proč ne :)

P.S.: Tohle + na 100 % všechno, co napsala anjoa :)

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konspirace v konspiraci?

Pilot byl celkem povedený, ale jsou tu dvě ALE.

První ALE je vysvětlení velkého množství podstatných věcí hned na začátku seriálu. Pokud by mě v polovině série přestal seriál bavit, zbytek asi nedokoukám. Kdyby odkrývali Tajemství postupně, vydržel bych do konce, jen abych se dozvěděl, jak to bylo.

Druhé ALE je jen čistě osobní. Bojím se, aby tu konspiraci nepřehnali, podobně jako tomu bylo u seriálu The Event, kde právě příliš složitá konspirace tomu seriálu zlomila vaz. Sice se tak postarali o můj nejoblíbenější (poruším pravidla a řeknu klidně "nejbombastičtější") závěr série (seriálu), ale kvůli zrušenému vysílání se nikdy nedozvím odpovědi na zbytek nervy drásajících otázek.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Šedý pilot

Pilot pôsobil na mňa veľmi priemerne. Akoby sa tvorcovia ponáhľali, akoby chceli rýchlo pokračovať ďalej v príbehu, čo malo obrovský dopad na scenár. Výnimkou sú asi len dialógy, kde postavy povedia nejakú poučnú zaujímavosť. Práve najpútavejšie nie sú ani hlavné postavy, vlastne jediné čo ma bavilo, bolo, keď sa na scéne objavil pán Tříska. Takže by nebolo zlé zaujať trochu väčšmi , veď základ príbehu je dobrý a osobne, konšpirácie s dávkou fantasy, môžem.

50 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Komplikovaná konspirace

Na Zero Hour jsem se docela těšil na základě traileru, německé konspirace mám rád, když se dobře uchopí. Bohužel to se tady asi úplně nepovedlo, jak jinak si vysvětlit tak rychlé zrušení. A proč to nevyšlo? U mě je problém hlavně s církvi, tu já nikdy zrovna nemusel, alespoň v tomhle významu. No problém je i to, že se tam dějou opravdu divné věci (např. opuštěná naci-ponorka). Herecké obsazení není zajímavé, těšil jsem se alespoň na Addison Timlin, ale ta ta pouze plní roli dekorace, i když pěkné. Musím souhlasit i s tím, že nechápu, proč se záporák pořád všude tahá s tou ženskou. Zavřít a basta, vždyť jí sebou nikdy nepotřebuje. Po třetím dílu je konspirace vyhnaná do takových výšin, že stejně není možné vytvořit odpovídající zakončení a zrušení je tak i částečným vysvobozením. I když uznávám, že kdyby se pokračovalo, i já bych nejspíš koukal dál. Takže já jsem zklamán, možná i kvůli původním očekáváním a proto je vlastně docela s podivem i mé průměrné hodnocení. Občas to mělo i snahu o dobrý okamžik.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jan Tříska

To se jen tak nevidí.český herec Jan Tříska v Americkem serialu a ještě v pilotu, milé překvapení.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
24 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Tajemno?

Dobrý pilot,dobře rozjeté teď ještě aby udrželi spád.První díl jedny hodiny,takže by mělo být minimálně 12 dílů aby našli všechny?

Po zhlédnutí celé série zvedám hodnocení.Zajímavě provedené ukrytí určitého předmětu a ještě lepší vodítka k jeho nalezení.Veliká škoda že byl ukončen.Mohly jsme se dozvědět i další konspirace a utajované věci ohledně náboženství.
Veliký dík patří Všem kteří vytvořily titulky.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí