plakát seriálu

Obchodní dům Paradise

(The Paradise)

Názory uživatelů

Krásný seriál

Seriál se odehrává v prostředí prvního obchodního domu otevřeného v Anglii v 70. letech 19. století. Byl natočen na motivy románu představitele naturalismu Zoly. Seriál je převážně zaměřený na vztahy mezi jednotlivými postavami.

Dobové reálie se v příběhu objevují a mají v něm důležité místo, přesto však nejsou zobrazovány nijak drasticky. Protože neznám literární předlohu, tak nedokážu říct, nakolik to bylo v souladu s tónem románu či naopak v rozporu s ním. Seriál dobové reálie nijak nepomíjí, ale ani je nevyhrocuje, což ve mně zanechalo velmi příjemný dojem z celého seriálu.

Vizuálně jsou obzvlášť scény v obchodě nádhernou podívanou. Je možné se kochat pohledem na nádherné šaty, ale také na všechny ty dnes už zapomenuté doplňky jako jsou třeba klobouky, rukavice a spousta dalšího. Co se týká výpravnosti u pouličních záběrů, tak ty už jsou o něco skromnější, a poněvadž na tom seriál nestojí, tak panoramatického záběru na celé město se prostě nedočkáme.:)

Obchodní dům The Paradise vlastní zanícený Moray, který obchodem doslova žije (přesněji řečeno je jím posedlý). Značnou část děje proto tvoří vymýšlení a uskutečňování nejrůznějších nápadů, jak do obchodu nahnat co možná nejvíce zákazníků. Jeho posedlost prací mu ztěžuje jeho osobní a společenský život, což tvoří další část děje. Neposlední dějovou linií je příběh Denise, která přišla z venkova za svým strýcem, ale zjistí, že pro ni nemá práci, a tak hledá zaměstnání v The Paradise. Celkově je seriál taková pěkná pohodová romantická podívaná z období 19. století, i když v sobě obsahuje také napětí s kriminální zápletkou.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí