plakát seriálu

Obloukovi

(The Oblongs)

Názory uživatelů

Tak to vidím já...

Obloukovi jsem začal sledovat s tím, že půjde o stylový seriál. Ostatně je srovnáván se simpsony a South Parkem (první mám rád moc, druhé ani trochu). Bohužel mě ale zklamalo, že seriál je jenom o tom, být cool. Zajímavé, že zároveň se tváří, že cool být nechce.

Je nám předložen svět naprosto bez logiky nebo smyslu. Seriál nemá hranice ani vysvětlená pravidla. Hraje si na satiru a parodii dnešní veřejnosti, ale to by stoprocentně fungovalo jen tehdy, když by byl svět, ve kterém se děj odehrává, uvěřitelný.
U sledování musí člověk naprosto vypnou mozek a jen vnímat jednorázové scény, které jsou příjemné, ale rozhodně ne nové. Navíc už ani ne po polovině první řady mám pocit, že se melou poučení a pointy pořád dokola. (Například "je špatné být bezmyšlenkovitě cool" je vyznění hned několika epizod.)

K tomu zápletky nejsou zrovna z těch originálních a kdo má nakoukané třeba zrovna Simpsony, máloco ho překvapí. Z toho vyplývá, že námět je celkem nevyužitý. Máme tu několik bizarních charakterů, ale upřímně, co je složité na tom vymyslet ošklivou holku, co všechno sežere? Nebo kočku s cigaretou a emoholku věčně v depresi? Vymyslet něco takového dokáže každý, jde o to je správně využít... a to se podařilo jen částečně.

Co se mi naopak moc líbí je originální dabing seriálu, kdy se zase jednou ukázalo, že když je hovadinu vysloví správný hlas správným tónem, může vyjít mnohem vtipněji a docela zajímavá je i animace.

Dávám 70%, což se po vyznění názoru může zdát hodně, ale všechny ty výtky se schovají za to, že Obloukovi se dají sledovat, dá se u nich bavit, ale na to, aby se dostali do povědomí a bylo z nich víc než seriálová jednohubka, alespoň pro mě nemají. Je to škoda, protože zas tak daleko k od toho nebyli a navíc druhá polovina je mnohem lepší. Možná, že další díly by seriál ukotvily a posunuly dál, ostatně první řada Simpsonů je také velmi slabá. Konečných 70% s náklonem k 80% je ale maximum toho, co jsem schopen dát.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé