plakát seriálu

O.C.

(The O.C.)

Epizoda 3×14 – The Cliffhanger
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sandy ráno vzbouzí Ryana s tím, že Seth je pryč. Ryan se ho vydá hledat. V přívěsu se Keitlin připravuje na lekci surfování s Johnym. V Newport Group Matt vysvětluje Sandymu, že stále nemají s nemocnicí vyhráno. Ryan a Marissa jsou spolu, když v tom zavolá Keitlin, že Johny je opilý a vylezl na skálu. Bojí se, že se mu něco stane. Oba tam tedy vyrazí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Je brzy ráno a Sandy vstoupí do domku u bazénu. Vzbudí Ryana se zprávou, že Seth je pryč. Ryan se ho tedy vydá hledat. Najde ho na molu. Seth mu prozradí, že pohovor na Brown nedopadl dobře, protože se ho vůbec nezúčastnil. Aby toho nebylo málo, tak lhal o pohovoru Summer. Ryan mu poradí ať řekne Summer pravdu o zmeškání pohovoru.

V přívěsu se Keitlin připravuje na lekci surfování s Johnym. Marissa zkouší předstírat, že je jí to jedno. Sestra se jí zeptá, jestli k Johnymu něco cítí. Marissa nic neodpoví. To sestře něco naznačí. Najednou přijde Johny, který jejich rozhovor zaslechl.

U Cohenů si Kirsten a Julie prohlížejí profily pro jejich novou seznamku, ale Julie se nesoustředí na práci. Nechce ztratit doktora Robertse. Kirsten napadne zprostředkovat dr. Robertsovi seznámení, kde si vybere Julii. Ta mu pak jde poděkovat a dát profily žen, přihlášených do jejich seznamky.

Seth se sejde se Summer na školních pozemcích, aby jí řekl o zmeškání pohovoru, ale když vidí jak se těší na jejich společnou budoucnost na Brownu, nemůže to udělat. Namísto toho jí řekne jak exceloval. Poté odejde.

Na pláži má Keitlin první lekci surfování, která není zrovna podle jejích představ. Johny je roztržitý. Vysvětluje jí, že první lekce je na břehu. Keitlin mu řekne příběh svěho života - ona má ráda kluka, který miluje její starší sestru. Keitlin mu řekne, jesli bude myslet na Marissu, tak že si najde někoho jinýho.

V Newport Group Matt vysvětluje Sandymu, že stále nemají s Nemocnicí vyhráno. Musí ještě přesvědčin některé lidi, kteří o stavbě také rozhodují. Zná se s dcerou jednoho člověka, který bude rozhodovat o výstavbě. Chce se s ní sejít a pomocí ní ovlivnit otce. Sandymu se to nelíbí.

Mezitím Keitlin čeká na Ryana v domku u bazénu. Když konečně dorazí, řekne mu o Johnym a Marisse. Položila jí ráno otázku, jestli k Johnymu něco cítí a ona to nepopřela. Ryan jí poděkuje za její starostlivost a ukáže jí dveře ven.

Ryan, muž činu, se setká s Marissou. Dokud se nerozhodne co cítí k Johnymu, tak jí nechce vidět.

Ve škole zajde Summer za studijním poradcem, kde zjistí, že Seth zmeškal pohovor. Ve skutečnosti tam byl chvíli před ní, vysvětlit proč se tak stalo. Nějaká nehoda traktoru s přívěsem.

Julie řekne Kirsten o dr. Robertsovo výběru. Chce se sejít s Laurou Crossovou. Kirsten se jí omluví, že byla chyba to naplánovat. Od teď se bude snažit Julie, protože umí manipulovat s lidma.

V Johnyho pokoji říká Chilli, že na tom nikdy nebyl špatně jako on. Poradí mu, aby řekl Marisse co cítí, jinak nezjistí jak na tom je.

Sandy s Kirsten večeří v restauraci, když Sandy zahlédne Matta, který je s nějakou dívkou. Kirsten jí poznává, je to dcera muže, který bude rozhodovat o nemocnici. Sandy Kirsten vysvětlí, že Matt ji jen využívá, aby se dostal k jejímu otci.

Summer chce vědět proč Seth zmeškal pohovor a lhal jí. Vysvětlí jí, že byl vystrašený a styděl se jí to říct. Summer se bude všem líbit, ale o něm budou mluvit jako o jejím mumlajícím příteli. Chtěla vědět, jestli jí chce ještě něco říct, ale to bylo vše.

Sandy zavolal Matta do kanceláře. Nechtěl, aby se přes dceru dostal k otci. Má vymyslet jiný plán.

Johny se jde omluvit Ryanovi do domku u bazénu, protože řekl Marisse co k ní cítí.

Julie sedí v utajení hned vedle stolu dr. Robertse a Laury Crossové, kteří mají romantickou večeři pro dva. Najednou přijde její kamarádka a prozradí ji. Dr. Roberts se zeptá, jestli je sleduje, ale Julie neodpoví a odejde pryč.

Keitlin najde sestru sedící na lavičce. Vypráví jí o dětství a o tom, jak je nerozhodná.

Johnyho máma doručí dopis, který pro něj zanechala Marissa.

Marissa jde za Ryanem, Dluží mu omluvu. Řekne, že chce jeho.

Johny se zastaví v přívěsu, aby pozval Keitlin na pláž. Jen oni dva a láhev tequily. Johny si myslí, že je čas udělat si párty.

Summer jde za Sethem, který je zamčený v pokoji a snaží se vyvětrat kouř. Poté se jdou dívat na DVD.

Na pláži Johny pije tequilu. Keitlin jde nasbírat trochu dříví, aby mohli přiložit do ohně. Johny spálí dopis od Marissy. Potom začne šplhat s tequilou na skálu.

Mezitím v přívěsu Julie zapíjí smutek vínem. Někdo zaklepe. Je to dr. Roberts, řekne jí, že jí má rád.

Ryan s Marissou mají konečně chvíli pro sebe. Najednou zavolá Keitlin, že Johny je opilý a vylezl na skálu. Bojí se, že se mu něco stane. Oba tam tedy vyrazí.

Mezitím se Summer a Seth dokoukají na film. Seth začne mluvit blbosti. Líbí se mu koukatn a modrou obrazovku, která se objevila po skončení filmu. Přijde mu tak modrá, chtěl by se do ní ponořit. Summer řekne, že si musí odskočit. Místo toho jde k němu do pokoje a najde marihuanu.

Na pláži Ryan pošle Marissu pod skálu za Keitlin, aby mluvili an Johnyho. On najde jinou cestu, aby se dostal nahoru. Když dorazí nahoru, vidí, že je Johny na kraji. Řekne mu, aby byl opatrný. Johny mu odpoví, že všechny zachraňuje a teď může i jeho zachránit přímo před Marissou. Pak mu podklouzne noha na okraji skály a začne padat. Ryan po něm skočí, aby ho zachytil, ale už je příliš pozdě.

Hlavní postavy
Sandy Cohen
Kirsten Cohen
Seth Cohen
Summer Roberts
Marissa Cooper
Julie Cooper-Nichol
Vedlejší postavy
Dr. Neil Roberts
Kaitlin Cooper
Johnny Harper
Dennis 'Chili' Childress
Matt Ramsey
Gwen Harper
Maya Griffin
Taryn Baker
Laura Cross
Henry Griffin
studijní poradkyně
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Cliffhanger
Původní názevThe Cliffhanger
Rok natočení2006
Premiéra2. února 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody