plakát seriálu

O.C.

(The O.C.)

Epizoda 3×08 – The Game Plan
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Seth Ryanem si začínají vybírat vysokou školu. Marissa je pozvána na surfařskou soutěž, kde bude Johnny závodit. Johnny se ovšem při závodech zraní a hrozí, že už nebude nikdy chodit. Marissa se rozhodla, že na žádnou vysokou školu nepůjde, ale Ryan se ji toto rozhodnutí pokouší rozmluvit. Julie se stěhuje.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

U Cohenů v kuchyni probíhá rozhovor mezi Sandym a Kirsten, která z toho klidu v domě začíná bláznit. Sandy je rád, že kluci si už vybírají školu a že Seth asi uvažuje o Berkeley.

Seth s Ryanem sedí v restauraci a mluví o vysoké škole. Přijde Summer a Marissa a přidají se k nim. Seth se těší, že vypadne z Newportu. Marissa řekne, že na vysokou nepůjde.

Ve škole Marissa dostane pozvání na surfařskou soutěž, kde bude Johny závodit.

V Harborské škole se sejdou zbývající tři s poradkyní kvůli výběru vysoké školy. Seth chce jít někam kde je zima, Summer na opačnou stranu než Seth, někam kde je 365 sluneční dnů v roce. Ryan ještě není rozhodnutý, kam bych chtěl po střední jít. Bude první z rodiny, kdo bude mít maturitu.

Kirsten je u Julie v bytě od Charloty. Někdo zazvoní. Julie otevře a dozví se, že musí zaplatit činži.

Do společenské místnosti, kde je Ryan, přijde Seth a ukáže mu na jakou školu chce jít. Ryan mu poradí, aby řekl tátovi o tom, že nepůjde na Berkeley. Seth slíbí, že za ním zajde po škole. Naoplátku Ryanovi poradí, aby sehnal spojence, který by mu pomohl přesvědčit Marissu, aby šla na vysokou.

Do kanceláře v Newport Group přijde Seth, aby oznámil otci, že půjde na Brown. Otec se ho zeptá, jak dopadl rozhovor s poradkyní. Je rád, že uvažuje i o Berkeley. Seth se neodváží mu to říct a odejde. Sandy zavolá sekretářce, aby mu vytočila číslo na starého známého z Berkeley.

Ryan se sejde s Marissou a snaží se jí přemluvit, aby si to s vysokou školou rozmyslela. V tom přijde Johny a doporučí jí, aby zašla za studijním poradcem. Marissa se naštve, že se na ní domluvili a odejde.

U Cohenů Sandy dotelefonuje se svým starým známým z Berkeley, který k nim přijde na návštěvu. Kirsten se nelíbí, že syna pobízí do školy, do které nechce. Pak odejde cvičit.

Ke Cohenům přijdou holky. Summer odvede Setha nahoru. Tam mu ukáže jejich přihlášky a chce vidět rozdíl. Je naštvaná, protože se každý hlásí na opačná konec země. Marissa se Ryanovi omluví a řekne mu, že si sjednala schůzku s poradcem.

Julie se stěhuje. Sama řídí stěhovací vůz. Kirsten jí sleduje až k jejímu novému domu. Julie už v podobném domě bydlela v 18ti letech.

Marissa mluví se studijním poradcem. Ten jí říká jaké má dobré známky. Na přihlášce bude muset vysvětlovat co se stalo. Když se nevyrovná s minulostí, zkazí si tim život.

Doma se pokouší napsat jak to bylo, ale vybavuje se jí jak se jí Trey pokusil znásilnit. Rozbrečí se a shodí počítač ze stolu.

Johny přijde pro Marissu kvůli soutěži. Po chvíli přemlouvání jede s nima, aby ho podpořila.

V jachtklubu se sejde Kirsten s Julií. Kirsten jí nabídne spolupráci na nějakém časopisu. Také jí prozradí, že jí sledovala. Chce vědět co se stalo s Charlotou. Julie jí řekne pravdu. Kirsten se naštve, protože Julie o tom věděla a odejde.

Seth se snaží přesvědčit Summer, aby šla na stejnou školu jako on.

Na surfařské soutěži se Johny připravuje na start. Marissa by mohla s nima na turne a propagovat jeho značku.

Summer se sejde s Tylor v restauraci. Bojí se, že si Seth najde na vejšce jinou dívku a že Summer bude jen přítelkyně ze střední.

Na pláž přijede Ryan, je naštvaný, že si to Marissa se školou rozmyslela. Johny je rád, že ho vidí. Trochu se pohádají a Ryan půjde k autu. Vyhlásí Johnyho vítězem soutěže. Ten poběží za Ryanem a srazí ho auto.

V nemocnici kamarádům doktorka oznámí, že má Johny poraněnou nohu. Možná už nebude chodit.

Ke Cohenům přijde Paul, Sandyho kamarád z Berkeley. Půjdou večeřet ven.

Tylor přinese Summer informace o škole, která je kousek od Brownu. Rozhodla se jít na jinou školu než Seth. Udělala to proto, že jsou to její nejlepší přátelé.

U večeře zazvoní telefon. Kirsten ho nezvedne, vyslechne si vzkaz, kde se jí Julie omlouvá a odjede za ní. Pro Setha přijde Summer. Řekne mu na jakou školu chce jít. Seth má radost.

Kirsten nabídne Julii opět spolupráci. Je ráda, že kvůli ní Julie přerušila Charlotě plány.

Seth jde říct otci na jakou školu se rozhodl jít. Sandy je rád, že se syn odvážil mu prozradit pro jakou školu se rozhodl.

U stolu zbyl jen Paul a Ryan, kterého si brzy odvede Marissa. Informuje ho o Johnyho stavu. Napsala esej a chce jít opět na vysokou. Nakonec jdou oba do Sethova pokoje.

Hlavní postavy
Sandy Cohen
Kirsten Cohen
Seth Cohen
Summer Roberts
Marissa Cooper
Julie Cooper-Nichol
Vedlejší postavy
Taylor Townsend
Jimmy Cooper
Johnny Harper
Dennis 'Chili' Childress
Mitchell Davidson
Paul Glass
Mrs. Rushfield
domácí
lékařka
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Game Plan
Původní názevThe Game Plan
Rok natočení2005
Premiéra1. prosince 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody