plakát seriálu

O.C.

(The O.C.)

Epizoda 3×24 – The Man of the Year
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ryan zmlátil Volchoka do bezvědomí. Sandy informuje Kirsten o ceně "Muž roku" časopisu Riviera. Summer přijde ke Cohenovým provést svůj plán. Vkrade se do Sandyho kanceláře a začne prohledávat papíry na stole. Kaitlin chce po Marisse vysvětlení ohledně dopisu. Kirsten si promluví se Sandym o vyšetřování prokurátorem. Večer se koná u Cohenů party.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Epizoda začíná přesně tam, kde minulá skončila. Ryan mlátil Volchoka tak dlouho, až zůstal ležet v bezvědomí. Naložil ho do jeho dodávky a odvezl do nemocnice. Doktor se zeptá Ryana, jestli ví kdo to udělal, ale Volchok se najednou probere a řekne, že na něj skočili a nikoho neviděl. Pak řekne Ryanovi, že spolu ještě neskončili, ať k němu přijde zítra.

Druhý den ráno Kaitlin volá Marisse a žádá ji, aby vzala dopis, který škola zaslala Julii. Marissa s tím nakonec souhlasí. Ryanovi zavolá Theresa. Z Ryanovo odmlčení pozná, že něco není v pořádku. Seth přinese kávu, je šťastný že teď věci konečně vycházejí když řekl Summer pravdu. Ryan je zvědavý, jestli řekl pravdu o Brownu i rodičům. To se ovšem ještě nestalo.

Marissa přijde k Summer, které je špatně z předchozí noci. Když jí řekne rozhovoru s Kaitlin, Summer si okamžitě vzpomene na dopis, který nechala u Sandyho na stole. Musí ho získat zpět.

Sandy přijde do kuchyně a informuje Kirsten o ceně "Muž roku" časopisu Riviera. Nazývají nemocnici fází jedna v renesanci Orange Country. Řekne Kirsten i klukům o oslavě, která se bude konat večer.

Summer přijde ke Cohenovým provést svůj plán. Vkrade se do Sandyho kanceláře a začne prohledávat papíry na stole, ale Seth jí přistihne. Odejdou spolu nahoru do Sethovo pokoje. Ryan se setká s Marissou na obědě a předá jí peníze, které Volchok ukradl. Ona si s ním chce o tom promluvit, ale Ryan to odmítne.

U Cohenů se Summer zeptá Setha, jestli si otec bere svojí brašnu s papíry do práce. Když se Seth zeptá o čem mluví, ona jen řekne, že chce být nahoře a pokračují v tom co dělali.Seth tiše souhlasí. Julie zavolá Kirsten, že se s ní chce sejít a o něčem si promluvit. Neil je zvědavý na setkání se státním zástupcem kvůli nemocnici. Julie nechápe proč o Sandyho stíhání neví Kirsten.

Ryan se staví za Volchokem, kouknout se jak an tom je. Ten popíjí pivo, žije. Má jen pár stehů a zlomených žeber. Ryan se omluví, ale Volchok chce pomoc. Potřebuje řidiče a hlídku pro něco co musí udělat. Když to udělá, neřekne policii o napadení, což by Ryanovi zničilo plány s vysokou školou.

Za Keitlin na školu přijede Marissa a chce vysvětlit co má znamenat ta věc s dopisem. Mezitím Julie řekne vše Kirsten. Zjistí i to, že Sandy už to ví od jejich společné večeře. Theresa s Ryanem jí čínu, když si Theresa všimne jeho poraněné ruky. Hned pochopí, že se porval s tim co ukradl peníze. Chce mít kolem sebe jen dobré lidi, né takové jako Eddie a Trey, nebo Ryan když má špatný den.

Kirsten si promluví se Sandym o vyšetřování prokurátorem. Odpoví ji, že nechce aby to zasáhlo rodinu, ale ona řekne, že to už se stalo. Zpět ve škole, Kaitlin a její kamarádka vysvětlují svůj plán Marisse. Oblíbený kapitán lacrossového týmu, Trevor, pozval Kaitlin na párty. Ona to odmítla, tak na ni nastražil krádež znaku a nahlásil to ředitelce. To by byl Kaitlinin 3. prohřešek a vyhodili by jí ze školy. Myslí si, že ukradená znak je u Trevora v pokoji, ale ona se tam nemůže dostat.

Volchok dá Ryanovi adresu, na které musí něco vyzvednout. Říká, že je to blízko Cohenů. Volchok odpoví, že právě proto řídí.

Doma chce Seth mluvit s mámou, ale najde ji ležet v posteli a spát. Čuchne k jejímu hrnečku a ucítí vodku. Pak ho odnese do kuchyně vypláchnout než ho najde Sandy. Ve svém pokoji pak otevře šuplík a vyndá marihuanu.

Příští den najde Marissa oblečená do školního stejnokroje Trevora. Bude dělat, že je striptérka, zavede ho do nějaké místnosti, přiváže k židli, vezme mu kalhoty s klíčema a uteče. Setká se s Kaitlin a vezmou mu z pokoje ukradená znak.

Doma se zeptá Seth Kirsten, jestli by si mohli promluvit. Ale ona nemůže, protože jde na setkání své skupiny. Mezitím se Sandy setká s prokurátorem v restauraci, kde s ním má mít sraz Neil Roberts. Jsou staří přátelé. Zeptá se ho, o co doopravdy jde. Chtějí stíhat Griffina, ale moc toho na něj nemají. Sandyho budou stíhat taky, protože s Dr. Griffinem spolupracoval. Sandy mu nabídne důkazy výměnou za dostavení nemocnice. Může doufat, že nic nenajdou a nemocnice se postaví nebo pomůže usvědčit Griffina a bude tak konec i s nemocnicí.

Volchok s Ryanem čekají před jedním domem až majitel odjede. Přijde k nim sousedka, která pozná auto Cohenových. Ryan si s ní promluví a ona odejde.

Summer přijde ke Cohenům domů, aby hledala znovu v Sandyho pracovně. Ale tam je zrovna Sandy. Zeptá se ho, jestli tam může počkat na Setha. Nenápadně se pokusí vzít dopis, který tam zanechala, ale Sandy si toho všimne a dopis vezme. Summer řekne, že je to chyba a chtěla by to vzít zpět, ale už je pozdě. Sandy si přečte synovo lži a prohřešky. Summer bude vysvětlovat, že jí to dal, aby to předala rodičům pokud bude ještě někdy lhát. Když ho nevzali na Brown a pak ho viděla s Annou, myslela si, že jí zase lhal. Sandy je překvapený, když zjistí, že syna nevzali na Brown. Summer je překvapená, že to nezatajil jen jí.

Ve skupině Kirsten vysvětluje, že její manžel neví, že znova pije. Seth stojí za rohem a vše slyší. Když přijde domů, Sandy s nim chce mluvit. Dobře, protože Seth se Sandym taky. Mluví o tom dopise a Brownu, Seth na obranu prozradí Kirstenino pití. Sandy zaměstnaný nemocnicí si toho nevšiml.

Večer je Volchok připravený jít si něco vyzvednout do domu, před kterým čekají. Řekne Ryanovi, ať počká před garáží. Chce ukráct drahé auto. Když se bude snažit do něj dostat, spustí se v autě alarm. Projíždějící policejní hlídka to zaslechne a zamíří k tomu domu. Volchok rozbije u řidiče okno, nastartuje a začne před policií ujíždět. Ryan uteče a schová se mezi stromy.

Marissa si zabalí své věci. Řekne sestře, aby ukradená znak rychle vrátila než ho u ní najdou. Mezitím Sandy sedí u bazénu. Když přijde Kirsten, promluví si o jejím pití. Zkoušela mu to říct, ale on neměl čas. Omluví se sobě navzájem za věci co se staly v poslední době.

Kirsten zamíří nahoru k Sethovi do pokoje promluvit si s nim o pití a Brownu. Chce, aby se omluvil otci, on s ním ale nechce být ani v jedné místnosti. Nakonec ho přemluví, aby šel na vyhlášení Muže roku. Předtím se má zastavit v Newport Group pro obraz nemocnice, který Sandy potřebuje pro prezentaci.

Když je Ryan dost daleko od domu, zavolá Marisse, jestli se můžou sejít. Seth je v kanceláři a kouří marihuanu. Kirsten mu zavolá, jestli už jede. On položí jointa na kraj stolu, vezme obraz a odjede. Nedopalek spadne do odpadkového koše a celá kancelář začne hořet. U Robertsů doma, Neil řekne Julii, že nepůjde na předávání ceny Muž roku. Mohl by to být konflikt zájmů. Julie tím není potěšená a jde tedy sama.

Na párty přijde i prokurátor. Mezitím Ryan se setká s Marissou. Ptá se jí, jestli může potvrdit, že byli spolu, pokud by se někdo ptal. Marissa s tím souhlasí.

Na párty Sandy odmítne cenu Muž roku. Chce se snažit o cenu Otec a manžel roku. Předá prokurátorovi důkazi proti Dr. Griffinovi. Najednou přijdou policisté. Ryan s Marissou dorazí k Yacht Clubu, kde se párty koná a vidí policejní auta před vchodem. Ryan si myslí, že jdou pro něj, ale uvidí, jak vyvádějí Setha a odvážejí ho na stanici. Je podezřelý z podpálení Newport Group.

Hlavní postavy
Sandy Cohen
Kirsten Cohen
Seth Cohen
Summer Roberts
Marissa Cooper
Julie Cooper-Nichol
Vedlejší postavy
Dr. Neil Roberts
Kevin Volchok
Greg Hoades
Kaitlin Cooper
Theresa Diaz
Taryn Baker
Hadley Hawthorne
Trevor Knightley
policista
hráč lakrosu
Režie
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Man of the Year
Původní názevThe Man of the Year
Rok natočení2006
Premiéra4. května 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody