plakát seriálu

O.C.

(The O.C.)

Epizoda 3×23 – The Party Favor
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na molu mluví Seth s Ryanem o blížícím se maturitním plese. Když nepůjde se Summer, tak je konec. Ryan, který moc neplánuje budoucnost, mu nabídne místo maturitního plesu hrát videohry. Seth zanechá Summer zprávu, ve které se vydává za člena Brownu. Anna připravuje vícefázofý plán na urovnání vztahu Setha a Summer.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Druhý den přije Summer do restaurace a když zjistí co Seth udělal, chce odejít. On jí nechá přinést palačinky s textem "Ples?" Summer to odmítne a odejde. Mezitím se u Cohenů baví Theresa a Ryan. Ten se jí zeptá na maturitní ples. Ve stejnou chvíli se na totéž zeptá Marissa Volchoka.

Na Harboru Taylor s lístky na maturák odchytí Summer. Ta jí je vrátí, ale když se dozví, že jí Taylor našla pěkného partnera ze skupiny Big Korea, lístky si vezme.

Ryan potká Marissu ve studentské místnosti. Mluví o plesu, na který půjde i Theresa a Volchok. Po škole Seth zanechává Summer zprávu na záznamníku když se u nich objeví Anna. Později se Ryan staví u Volchoka, aby se ho zeptal na dívku, se kterou ho viděl, ale ten dělá, že si to už nepamatuje. Najednou přijde Marissa z koupelny a ptá se ho co tu dělá. Řekne, že jim jen přišel oznámit focení před plesem u Cohenů.

Příští den Anna vyloží vícefázový plán na urovnání vztahu mezi Sethem a Summer. Fáze jedna - říct Summer, že mezi Annou a Sethem nic není. Když selže, fáze dvě - vzít Annu na ples. Zatímco Marissa zkouší šaty na ples, Summer si pouští písně skupiny Big Korea. Přijde k nim Anna a řekne Summer, že mezi nima nic není. Ta tomu neuvěří, tak se jí Anna zeptá, jestli by jí vadilo kdyby šla se Sethem na ples. Když odejde, baštvaná Summer vezme papír se všema Sethovo prohřeškama a chce ho dát Kirsten a Sandymu, aby se dozvědělli o všem co jejich syn kdy proved.

V domě u bazénu Seth vysvětluje Ryanovi skvělý plán Anny. Summer ho uvidí na plese s jinou dívkou, což ji donutí představit si svůj život bez Setha. Později u Cohenů probíhá focení p řed plesem. Sandy dá Taylor za kluky $100 na párty, která se bude konat po plese. Ta si peníze uloží k ostatním do své kabelky. Toho si všimne Volchok. Summer během focení odnese Sethovo prohřešky na stůl do Sandyho pracovny. Volchok bude chybět na společné fotce, tak se za ním Ryan vydá. Najde ho těsně předtím než ukradne Taylor peníze na párty. Zamaskuje to doplnováním alkoholu ve své placatce.

Na plese si Summer půjčí od Volchoka placatku. Ten se pak nudí a tak pozve Marissu ven na jointa. Ona odmítne, ať jde sám a pak jí tu najde, a odejde. Jiná dívka slyšela jejich rozhovor, tak řekne Volchokovi, že ví o místě kam by mohli jít.

Mezitím Cohenovi večeří s Julií a Neilem Robertsem, kterému zazvoní telefon, tak odejde ho zvednout. Je to někdo kdo zná Sandyho a má pro něj nějaké zprávy.

Zpět na plese, Summer stále popíjí z placatky střídavě s tancem. Seth chce mluvit s opilou Summer, ale Anna mu to nedovolí. Její plán vychází skvěle. Taylor vyhlásí královnu plesu, kterou se opět stane Summer. Ta vyjde na pódium převzít korunku, pak políbí svého partnera, aby Setha naštvala. Najednou však spadne z pódia, ale naštěstí se jí nic nestane.

Marissu napadne, že je už pravý čas odejít na párty po plese a požádá Ryana, aby našel Volchoka. Ten souhlasí, po chvíli nalezne Volchoka jak se líbá s nějakou dívkou. Chvíli po něm se zde objeví Marissa a vidí to samé co Ryan. Dá Volchokovi facku, ten pak odejde.

Když Kirsten s Julií uklízí ze stolu po večeři, Kirsten prozradí, že měla skleničku alkoholu minulý týden po střetu se Sandym. Julie jí radí, aby to řekla Sandymu, ale ona ho nechce vydírat alkoholismem.

Na párty se všichni baví. Anna se Sethem jdou za Summer, která leží v jedné místnosti a je jí špatně. Anna odejde a Seth konečně prozradí Summer, že ho nevzali na Brown a proto se s ní rozešel. Summer je překvapená, ale zmůže se jen na zvracení.

Neil řekne Sandymu o hovoru, který měl před tím. Byl to jeho přítel z nemocnice, který zaslechl něco o Dr. Griffinovi a Sandym. Dr. Griffin bude brzy vyhozen z vedení a bude zahájeno jejich stíhání. Sandy je překvapen.

Marissa stojí sama na konci mola a pije alkohol přímo z láhve. Nebezpečná kombinace. Uvnitř začne najednou Taylor křičet, že jí někdo ukradl z kabelky $5000. Chce aby někdo zavolal policii, ale Ryan řekne, že ví kdo to byl a odejde k Volchokovi. Peníze u něj najde a chce odejít. Volchok ho ale nenechá. Řekne, že Marissu může mít u sebe kdy bude chtít a hodí po Ryanovi pivo. Začne rvačka, Ryan mlátí Volchoka dokud nezůstane bezhybně ležet na zemi.

Hlavní postavy
Sandy Cohen
Kirsten Cohen
Seth Cohen
Summer Roberts
Marissa Cooper
Julie Cooper-Nichol
Hostující hvězdy
sama sebe
Vedlejší postavy
Dr. Neil Roberts
Kevin Volchok
Taylor Townsend
Theresa Diaz
Seung Ho
Big Korea
žhavá dívka
Taco Stand Clerk
provokatér
korejka
korejka
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Party Favor
Původní názevThe Party Favor
Rok natočení2006
Premiéra27. dubna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody