plakát seriálu

Ochrana svědků

(In Plain Sight)

Epizoda 1×12 – Čistý metamfetamin (Fine Meth, A)
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agent O´Conner z New Jersey, ale také Stan s Marshallem intenzivně hledají drogového dealera a vraha dvou policistů Neila Carsona, zvaného Smraďoch. Jak se ukáže, muž má za sebou skutečně velmi pestrou kriminální minulost a vzhledem k jeho zločinům mu hrozí trest smrti. Je málo toho, co by mu agenti mohli nabídnout výměnou za podrobnosti o drogových obchodech.

Policisté vyslýchají i Rachel Millerovou, matku malého chlapce, kterého Brandi objevila schovaného v koupelně pokoje v motelu. Rachel Brandi nařkne, že o obchodech svého přítele Chucka všechno věděla a podílela se na nich. Na Brandi je vydán zatykač.

Doma pak dojde k mimořádně ostré hádce mezi Mary na jedné straně a její matkou Jinx a Brandi na straně druhé. Matka nemůže pochopit, že Mary odmítá pomoci vlastní sestře. Protože ví, že ji to zasáhne, tvrdí Mary, že její otec – známý lupič, který rodinu opustil, když byla Mary ještě dívenka – ji nikdy obzvlášť nemiloval. Nato Mary přinese krabici dopisů, které jí otec za posledních dvacet let napsal a o nichž ani Jinx ani Brandi nic nevěděly. Ukazuje se, že měl Mary skutečně velice rád a při odchodu ji prosil, aby se o matku postarala. Jak se postupem času ukazuje, tento úkol je ale občas nad Maryiny síly.

Mary dává své sestře adresu dobrého advokáta – to je vše, co pro ni může udělat. Rozhodně není ochotna ji před policisty krýt. Brandi ve vzteku vyhrožuje, že když ji zatknou, prozradí policii, že Mary je celý čas ve styku s hledaným lupičem, vlastním otcem. Celá Maryina kariéra je ohrožena, tím spíš, že agent O´Conner nevěří tomu, že by s drogovou záležitostí neměla co dělat, a provede v domě Mary policejní razii...

Hlavní postavy
Mary Shannonová
Marshall Mann
Brandi Shannonová
Stan McQueen
Raphael Ramirez
Jinx Shannonová
detektiv Robert Dershowitz
Vedlejší postavy
Robert O'Conner
Rachel Miller
Neil 'Spanky' Carson
Another FBI Guy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČistý metamfetamin
Původní názevFine Meth, A
Rok natočení2008
Premiéra17. srpna 2008
Česká premiéra9. února 2010
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Autoři profilu epizody