plakát seriálu

Ochrana svědků

(In Plain Sight)

Epizoda 2×01 – Pozlacená Lily (Gilted Lily)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mary i přes zákaz vyšetřuje případ podivného úmrtí ženy, která byla v programu už mnoho let...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mary Shannonová je na nucené zdravotní dovolené po prožitém traumatu. Když zemře Lily Adamsová, která je i s celou rodinou v programu na ochranu svědků, vrací se Mary do práce, zatím jen jako nezávislý poradce. Lily nechala dopis na rozloučenou a vše nasvědčuje sebevraždě. Její děti Angela, Amy a Henry jsou ze smrti matky zničené a Mary se obává, zda nešlo o pomstu. Když je Angela převezena do nemocnice se selháním srdce, ukáže se v testech přítomnost alkaloidu, který měla v těle i její matka. Vypadá to na otravu.

Kolega Mary Shannonové, Marshall Mann, který jí momentálně velí, zjistil propuštění Roberta, proti němuž Lily svědčila u soudu, a společně se za ním rozjedou. Z nezkrotného a drsného motorkáře Roberta je teď milý a citlivý člověk, který tvrdí, že mu Lily změnila život a byli spolu v kontaktu. Marshallovi i Mary je jasné, že Robert se určitě nemstí. Ale Lily i Angelu někdo otrávil a je potřeba zjistit kdo a proč.
Druhý den jim zavolá Robert. Dostal od Lily dopis, v němž píše, že našla zlaté mince a nechává mu podíl v bezpečnostní schránce, ke které posílá i klíč. Robert vysvětlí, že se jedná o mince, které před lety ukradli s kumpány a schovali je u Lily v domě. Nechce s lupem mít nic společného; každý kdo se mincí dotkl, zemřel...

Hlavní postavy
Mary Shannonová
Marshall Mann
Brandi Shannonová
Stan McQueen
Jinx Shannonová
detektiv Robert Dershowitz
Vedlejší postavy
Eleanor Prince
Henry Atkins / Henry Adams
Angela Atkins / Angela Adams
Amy Atkins / Amy Adams
Odean Atkins
Lily Adams / Lily Atkins
Young Amy
Young Henry
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPozlacená Lily
Původní názevGilted Lily
Rok natočení2009
Premiéra19. dubna 2009
Česká premiéra15. února 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody