plakát seriálu

Off the Map

(Off the Map)

Názory uživatelů

Shame..

Škoda, veru škoda že skonči.. Určite to nebol najlepší seriál na svete a na GA to taktiež nemalo, ale celkom sa mi to páčilo.
Hlavne sa mi páčilo prepojenie so španielčinou, a ešte aj s nádherným prostredím. Prípady boli iné, obohatené o zranenia z džungle a všetky tieto vecičky.
Je tam vidieť kúsok tvorby od Shondy. Je to škoda, že jej to tak dobre nevyšlo a seriál nezískal sledovanosť. Veru by sa dalo toho ešte navymýšlať.
Skončilo to ako to skončilo, skoro ma roztrhlo keď som pozerala posledný diel :D Ale to je v poriadku.
Nejaké vysvetlenie by sa k tomu aj tak hodilo. Ale to nemôžem žiadať, veď to sa nedá.
Každopádne, odporúčam fanúšikom GA ako krátke rozptýlenie ;)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Shondina střela vedle

Kromě nečekaně laskavého zdejšího hodnocení mě překvapuje především naivita, s jakou se stanice ABC rozhodla přidat ke Grey's Anatomy a Private Practice i třetí lékařskou vlajkovou loď z obvykle neselhávající stáje nezdolné Shondy Rhimes. Protože byť se zdá, že vzorec je podobný jako u dnes již legendárního seriálu ze seattleské nemocnice, jen okořeněný exotickým prostředím, velmi brzy mi začalo docházet, že se vážně jedná jen o zdání. Martin Henderson je v roli hlavního charakterního doktora jen levná náhrada za osvědčeného Patricka Dempseyho (při sledování v roce 2016 obzvlášť vtipná paralela), ale i přes několik ostudně papírem šustících dialogů a scén si nepříliš vděčnou roli uhrává se ctí. To se ovšem nedá říct o trojici nováčků, skrze kterou zdejší nemocnici poznáváme. Lily sice není nová Meredith, ale sympatie si i přes katastrofální linku s pochybným Mateem získává snadno. Upjatá Mina a hejsek Tommy ale pouze nudí a třeba malý sidekick Charlie jak kdyby svou nevysvětlitelností vypadl z epizodických seriálů snad ještě z devadesátek. Jedinou vpravdě oblíbenou postavou je tak racionální Zee v přesném podání Valerie Cruz, u které se jen divím, že dokáže v tomhle kolektivu vydržet. A když u čistokrevné vztahovky nefungují charaktery a interakce mezi nimi začne dostávat náboj až v posledních epizodách, troufám si říct, že se z Off the Map stalo regulérní šlápnutí vedle. Podivné pacientské zápletky (vévodí nacista nebo vězeňský systém) pak ten dojem pouze umocňují. Klišovitou romantiku mám jindy rád a scény ze Seattle Grace nebo Seaside Wellness Center mě pravidelně dojímají. Tady jsem ale měl v každém dějově důležitějším okamžiku pocit, že sleduji nejprvoplánovější limonádu.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Off the Map

Z mého pohledu se jedná o hodně zajímavý lékařský seriál. Díky nádhernému a taky nebezpečnému prostředí jihoamerické džungle má divák možnost sledovat případy, se kterými by se v žádném seriálu odehrávajícím se ve městě určitě nesetkal. Ohromně zajímavé je taky spojení s krásnou španělštinou, která dokresluje prostředí právě tím správným způsobem. Vyzdvihnout musím i herecké obsazení, moje oblíbenkyně Mamie Gummer, díky níž jsem se o seriálu dozvěděla, opět nezklamala a její kolegové také ne.
Asi jedinou mojí výtkou je samotné ukončení seriálu, které je nejen předčasné, ale i řádně nevysvětlené. Vůbec bych se nezlobila, kdyby seriál dostal alespoň ještě jednu další sérii, i kdyby měla mít jenom 13 dílů. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Smile, don't kill anyone.

Nakonec jsem byla velmi příejmně překvapená. Off the Map nikdy nebylo diváckým klenotem, i přes to, že seriál vznikal pod taktovkou Shondy Rhimes. Byla jsem opatrná ohledně toho, co očekávat. Nakonec z toho nebylo žádné Grey's Anatomy, ale rozhodně se Off the Map dá považovat za nadprůměr v oboru a skvělou ukázku lékařských praktik.
Samostatný odstavec musím věnovat prostředí, ve kterém se seriál odehrává. Nejsem moc přírodní typ, pro mě jsou rájem velkoměsta, ale ty záběry lesů, hor a hlavně moře, jako by ho ukradli z pohlednice, to mě dostávalo. Stejně tak na mě působila zátoka v pilotním díle, kde ve vodě byl organismus, který narušením spustil reakci a celá voda začala světélkovat, nemohla jsem spustit oči z obrazovky, něco takového jsem nikdy dřív neviděla.
Vztahy mezi postavami naplno odpovídají zaběhnutému systému. Na druhou stranu se nedá nic moc vymyslet, když je pár lékařů odříznuto od moderní civilizace, můžou se spárovat mezi sebou (Ben/Ryan, Zita/Cole) nebo s domorodci (Lily/Mateo), případně to sem tam prostřídat (Tommy/Mina, Tommy/Alma).
Jen mě docela naštval ten hořkosladký konec. Opravdu nemám ráda, když seriál skončí v okamžiku, kdy ani nedýcháte a čekáte na další vteřiny...
Off the Map nedosahuje kvalit GA, ale rozhodně si myslím, že je to kvalitní lékařský seriál se vším, co si divák žádá. 75%

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

škoda

Moc mě mrzí, že tento seriál nepokračuje. Začal velice zajímavě, a překvapivě nebyl předvídatelný. Člověk si mohl myslet, že ví co se stane, ale nakonec se stalo něco úplně jiného. Zajímavé byly i postavy. Každá dokázala překvapit. Nejvíce mě mrzí ten konec. Nesnáším když seriál končí a poslední díl toho tolik slibuje, co by mohlo být. Opravdu mi tento seriál bude chybět, s napětím jsem čekala co bude dál... bohužel už nic.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Aáách jooo....

Vše podstatné bylo již napsáno a tak si i já posmutním, když již další díly nejsou....¨zůstalo toho tolik nevyjasněného a rozdělaného....snad se najde v brzké době něco podobného, jelikož mne se seriál zamlouval.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Příběhy z džungle

Docela zajímavej lékařskej seriál, u kterýho jsou hlavním plusem neokoukaný případy z džungle. Vztahy jsou docela přeplácaný, aspoň bych řekl že na tu jednu sérii se toho stane až moc. Obsazení je ale fajn, trojice mladejch doktorů mi sedla, nejvíc z nich Tommy Fuller (Zach Gilford). Ale i doktoři džunglí ostřílení nejsou k zahození.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk