plakát seriálu

On je žena!

(On je žena!)

Epizoda 1×06 – Makrokulos
76 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Exotická skoromanželka Břéti Rybníka přijela! Chodí po televizi, do uší jí z CD znějí africké rytmy, tahá s sebou dva veliké kufry a hledá svého milého Rybníka. Kabát před ní uteče, protože se celkem oprávněně bojí, že ho zamění za svou lásku Rybníka. Nakonec se nad ní ustrne Erika a vezme ji domů na noc. To Leo je na tom lépe. Spadl z něho stress, když pochopil, že se správně zamiloval do Zoranovy sestry, s níž se sešel v televizní garáži. To setkání sice odnesly dvě prasklé pneumatiky, ale stálo to za to.

Zamilovaný Leo už nechce nic jiného, než mít rande se Zinou. Žluva stále nemá na Zorana Zahálku žádný kompromitující materiál. Zahálka vypadá jako muž bez minulosti. Nejen vypadá, on také je. Žluva najímá do svých výzvědných služeb Štefana Šubáka. A Štefan je investigativním úkolem nadšený. Leo a Zina mají rande v restauraci Harmonia, jenže tu natrefí na Žofii. A ta se chápe příležitosti si Zinu v nezvyklé situaci vychutnat. Leův rozchod se Sabinou, k němuž už se dlouho schylovalo, se stává skutečností. Když Sabina najde Zinu u Lea v bytě, je všechno jasné.

Martin Kabát přivádí k Erice bratra Břéťu, aby potvrdil, že v televizi pracuje skutečně Martin a ne Břéťa. Jenže netuší, že Makrokulos u Ziny a Eriky bydlí. Když Makrokulos uvidí Rybníka, její temperament se dostane zase do obrátek a skočí za milovaným, ale prchajícím, Rybníkem do výtahu. To neměla chudák dělat! Utržený výtah s nimi padá. Za krátko následuje za účasti domorodých příbuzných Makrokulos rozptyl. Otázka je, co skrývají ony dva strašně těžké kufry, které s sebou Makrokulos přivezla

Hlavní postavy
Zina Maxová
Zoran Zahálka
Žofie - matka Ziny
Erika - dcera Ziny
Agáta - kamarádka
Martin Kabát - zpočátku šéfredaktor
Břéťa Rybník - dvojče Martina Kabáta
Danuše Šubáková – sousedka
Štefan Šubák – soused
Leo - moderátor večerních novin
Sabina - moderátorka večerních novin
Richard Kaprálek - šéfredaktor
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizodě
Český názevMakrokulos
Původní názevMakrokulos
Rok natočení2005
Premiéra21. března 2005
Česká premiéra21. března 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody