plakát seriálu

On je žena!

(On je žena!)

Epizoda 1×07 – Zlaté prachy
79 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ze Štefana Šubáka se stal tajný agent bulvárního novináře Žluvy. Ale na druhou polovinu roztržené tisícikoruny čeká stále marně. Nedaří se mu vypátrat kompromitující skutečnosti na tajemného moderátora Zorana Zahálku. Aby ne! Vždyť Zoran právě s dcerou Erikou za zdí Šubákova bytu snídá a má tvář půvabné Ziny. Ranní idylku zčeří příchod Zoranovy manažerky, babičky Žofie, která se přijde vykoupat, aby ušetřila za vodné stočné. Vlastně jí vrtá v hlavě, co asi obsahují objemné kufry, které zbyly po Břéťovi Rybníkovi.

Chvíle váhání a přemlouvání a na kuchyňský stůl se sype zlatý prach! Erika nekompromisně rozhodne, že poklad patří pozůstalému Kabátovi. Žofie sice remcá, ale nakonec …kufry přiveze Erika do restaurace Harmonia, kde Martin Kabát zapíjí žal ze ztráty bratra, lásky Eriky i ztráty zaměstnání. Žofie, jak se ukáže, umí poradit kdekomu. Kabátovi vlije sebevědomí a přivede ho na dobrý nápad. Při jeho uskutečňování se taková hromada zlatého prachu bude jen hodit. Sabina se rozešla s Leem a jejich Večerní noviny podle toho vypadají. Každý sedí na opačném konci stolu. Večer naopak je Leova postel pro Zinu s Leem zbytečně široká … i když hrají šachy.

Žluva je se Šubákem nespokojený a dává mu ultimatum. Štefan proniká přímo k Zině do bytu, aby našel stopy Zorana Zahálky, je ale přistižen a musí se převléci do ženských šatů, protože jiné v bytě nenajde. V tu chvíli přichází na návštěvu zamilovaný Leo …

Hlavní postavy
Zina Maxová
Zoran Zahálka
Žofie - matka Ziny
Erika - dcera Ziny
Agáta - kamarádka
Martin Kabát - zpočátku šéfredaktor
Břéťa Rybník - dvojče Martina Kabáta
Danuše Šubáková – sousedka
Štefan Šubák – soused
Leo - moderátor večerních novin
Sabina - moderátorka večerních novin
Richard Kaprálek - šéfredaktor
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizodě
Český názevZlaté prachy
Původní názevZlaté prachy
Rok natočení2005
Premiéra28. března 2005
Česká premiéra28. března 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody