plakát seriálu

One Tree Hill

(One Tree Hill)

Epizoda 1×03 – Are You True?
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lucas se pomalu zabydluje v týmu Ravens, což čím dál více nelíbí Nathanovi a vymýšlí způsoby, jak se Lucase zbavit. Nathan pokulhává ve škole, tak poprosí Haley, zda by ho nemohla doučovat. Peyton je naštvaná na Lucase, že odnesl její kresby do místního magazínu bez jejího vědomí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ravens vyhráli další zápas. Rozhodující koš vstřelil Lucas a všichni ho díky tomu obdivují, v autě se ho dokonce pokusí svést Brooke. Nathan Lucasův úspěch těžko snáší a je mrzutý, i když tráví intimní chvíle s Peyton a jejich odcizení se znovu prohloubí. Později Peyton najde na záznamníku vzkaz, že magazín Thud má zájem o spolupráci s ní a jí dojde, že nákresy magazínu nabídl Lucas. Ve škole mu pak jejich odevzdání vyčte s tím, že se o jeho pomoc neprosila. Nathan mezitím zjišťuje, že se Lucas přátelí s Haley a začne se o ni zajímat.
Nathanova parta začíná Lucasovi dělat naschvály. Tím prvním je to, že mu seberou šaty, když je ve sprše. Nathan má naopak konflikt s Whiteym, který ho nechce stavět na jeho klasické místo zakončovatele, což se pochopitelně nelíbí ani Danovi, který to bere jako osobní útok a poradí Nathanovi, ať Lucase vyřadí ze hry. Nathan chce znovu hrát tak, jak je zvyklý a zároveň chce potěšit otce a proto poštve proti Lucasovi celý tým. Jediný, kdo se Lucase stále zastává, je Jake. Nathan má ještě jeden plán a vyhledává Haley, aby mu pomohla s doučováním, ta ale odmítá. Když Nathan zkazí další písemku, jde to oznámit Haley a ta se rozmýšlí.
Peyton jde do redakce Thudu, aby si promluvila o svých pracích. Redaktor by je rád otiskl, ale hledá něco, co zaujme větší skupinu lidí, což se Peyton tolik nezamlouvá. Později se s Brooke baví o Lucasovi a ta pozná, že se mezi ním a Peyton rodí zvláštní pouto. Zároveň ale přiznává, že Lucas na ni působí dojmem spolehlivého kluka a chtěla by ho i proti svým přelétavým zvykům jako stálého přítele.
Karen řeší pozvání do klubu Boosters, kde se scházejí matky hráčů basketbalu. Nakonec na schůzi poněkud infantilně se chovajících matek přijde, ale pohádá se s nimi a dá jim najevo, co si o jejich naivním chování myslí a že nemají být proč hrdé na své syny, kteří se snaží vyštvat Lucase z týmu.
Lucas dostává další ránu. Nathanova parta poničí hřiště v River Court. Když se ho Lucas pokouší spravit, přijde za ním Peyton a říká mu, že komiks do Thudu dělat nebude, protože není připravená se takhle prezentovat pro veřejnost. Přesto Lucasovi děkuje za to, že jí poskytnul šanci. Ten se jí ptá, proč zůstává s někým, jako je Nathan. Ona odpoví, že někdy protože je hodný a jindy protože nikdo jiný nablízku není.
Nathan zasadí Lucasovi další ránu, když ho s partou odveze do bažin a nechá ho tam. Navíc mu řekne, že jestli neodejde z týmu, všechno se ještě zhorší. Ten ale doma říká Karen, že se nevzdá. Haley přijde k Nathanovi domů a řekne mu, že ho bude doučovat, ale jenom za podmínek, že se o tom nikdo nedozví a že Nathan nechá Lucase na pokoji. Druhý den ráno se sejdou v přístavu a skutečně se učí. Nathan navíc Haley donese dětský náramek jako překvapení a odměnu.
Peyton jde ještě jednou do Thudu a donese jim svůj komiks, který sice není podle představ redaktora, ale vyjadřuje, jak se cítí ona. Redaktor jí později volá a říká jí, že se komiks v příštím čísle objeví. Lucas dává Brooke najevo, že o ní bude mít zájem, i když se ho nebude snažit pořád svádět. Vyhledá i Nathana a řekne mu, že z týmu neodejde. Potom si jde promluvit s Haley a ptá se jí, co dělala ráno. Ta ale nic o Nathanovi neřekne.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Glad to Be Alive (Low Flying Owls)

Peyton volají z časopisu ohledně jejích kreseb.

Silence Is Easy (Starsailor)

Peyton najde svoji kresbu ve skříňce.

You Own Me (Sense Field)

Úvodní scéna s basketbalovým utkáním.

How Good It Can Be (The 88)

Brooke si nechává depilovat nohy.

Hang (Mojo Monkeys)

Jake se zastaví v Keithově opravně, aby si promluvil s Lucasem.

Multiply (Forty Foot Echo)

Nathan a jeho kamarádi unesou Lucase.

Stones (Pete Francis)

Haley navštíví Nathana.

You Dance (Eastmountainsouth)

Závěrečná scéna.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Epizoda je pojmenována podle písně od skupiny New Amsterdams.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Nathan ukradne Lucasovi ze sprchy oblečení i s ručníkem.)
Lucas: (vyjde z šatny zahalený do basketbalových míčů)
Whitey: Zrovna jsem si začínal zvykat na džíny s nízkým pasem...
Hlavní postavy
Nathan Scott
Haley James / Haley James Scott
Brooke Davis
Peyton Sawyer
Marvin 'Mouth' McFadden
Keith Scott
Karen Roe
Vedlejší postavy
Jake Jagielski
Junk Moretti
Jeff Nelson
krásná dívka
Sheri Smith
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevAre You True? (neoficiální název)
Původní názevAre You True?
Rok natočení2003
Premiéra7. října 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody