plakát seriálu

One Tree Hill

(One Tree Hill)

Epizoda 1×17 – Spirit in the Night
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Parta zamíří do Charlotte. Brooke je odhodlaná vyhrát soutěž roztleskávaček. Ale jedna dívka z družstva onemocní a Peyton požádá Haley, aby ji zastoupila. Whitey dá do jednoho pokoje Nathana a Lucase, což Haley dost zkomplikuje život.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ravens odjíždějí na víkend kvůli zápasu a ač Lucas nemůže hrát, chce jet, aby podpořil své spoluhráče. Pozve Haley, aby mu dělala společnost. Nathan, který se osamostatnil od svých rodičů, jí sdělí, že získal byt. Brooke připravuje roztleskávačky na soutěž. Letos je rozhodnutá vyhrát. Whitey si zavolá Lucase a zeptá se ho, jestli Lucas bude moct hrát. Ten odpoví, že ne, a tak mu Whitey řekne, že by měl pomoct Nathanovi trénovat. Nathan to ale odmítne.

Karen pozve Keitha na večeři a je ochotná se vrátit k tomu, jaké to dřív bývalo. V tělocvičně se Lucas pokusí pomoct Nathanovi s jeho hrou, ale ten se ohradí. Karen i Larry též pojedou na tento výlet jako dozor. Brooke je rozčilená, protože v autobuse není místo pro střapce. Nathan se nabídne, že je poveze ve svém a autě a pozve Haley, aby se k němu přidala. Té už ale v autobuse drží místo Lucas. Nakonec se rozhodne jet s Natem.

Whitey rozřadí kluky z týmu do pokoje dle příjmení, a tak Lucas a Nathan skončí spolu. Hned se začnou hádat. Brooke a Peyton taky skončí v jednom pokoji. Jake má pokoj hned vedle nich a právě tam najde Peyton své útočiště. Brooke si ji ale zavolá, protože je na recepci kapitánka konkurenčního týmu Claire Young. Brooke ji chce jít s týmem konfrontovat. Jdou všechny krom Theresy, která nesmí být viděna se svým beďarem. Haley je právě na cestě za Lucasem, ale Nate ji zatáhne do svého pokoje a začne ji líbat. Lucas vejde dovnitř, ale hned zase odejde a nechá dvojici o samotě. Karen zavolá Keithovi, že dneska to nevyjde, protože musela jet na výlet. Keith z toho nedělá velkou vědu, i když už se nastrojil. Basketbalový tým se zeptá roztleskávaček, jestli mají v plánu se vytratit ven. Brooke ale varuje Tima, aby se od jejích roztleskávaček držel dál. Později se zjistí, že Theresa dostala neštovice a nebude moct soutěžit.

Dan opět upravil Keithův obchod k obrazu svému a přidal nové stroje, které ale Keith neumí ovládat. Karen a Larrymu se podaří naskládat studenty do pokojů, ale Karen to přjde podezřelé. Karen oznámí Brooke, že zbytek týmu neštovice nedostane, ale Brooke je to jedno, protože pro svou sestavu potřebuje 10 dívek. Peyton požádá Haley, aby zastoupila Theresu a ta souhlasí. Mouth jim vyzradí, jak dobré jsou sestavy ostatních a Brooke se rozhodne poupravit tu svou s pomocí Peyton, která vybrala novou hudbu.

Tim zavede tým do stripklubu. Jake řekne Lucasovi, že se matka Jenny vrátila. Lucas pak řekne Nathanovi, že se mu nelíbí, že je s Haley. Jakmile na pódium nakráčí striptéři, týmu dojde, že dnes je dámská noc. Roztleskávačky pokračují v nacvičování a Mouth jim pomáhá. Nathan se jde s Lucasem podívat na tělocvičnu, ve které se bude zítra hrát. Roztleskávačky odpočívají v bazénu po náročném tréninku. Haley si obleče uniformu roztleskávačky a Nathan ji pochválí, že jí to sluší. Lucas ale řekne, že vypadá směšně. U bazénu je nachytá Whitey a pošle je spát.

Nastal den soutěže. Brooke a její tým předvede svou sestavu a jde jim to skvěle. Sice nevyhrají, ale Brooke získá cenu za nejlepší choreografii. Při basketbalovém zápase se všichni z týmu snaží, aby získali Whiteymu 500. výhru. Nathan si vzpomene na to, co ho naučil Lucas, a dá vítězný koš. Keith už má Dana plné zuby a rozhodne se dát výpověď. Po výstupu z autobusu řekne Brooke Peyton, že to byl skvělý víkend, ale že jí stále nemůže odpustit. Lucas dá první koš se svým bolavým ramenem.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Epizoda se jmenuje dle písně zpěváka Bruce Springsteena.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Lucas: Víš, když jsem byl mladší, přál jsem si brášku. Pak jsem se dozvěděl o tobě a rychle mě to přešlo.
(Lucas procvičuje rameno, hraje mu rádio. Nathan vypne rádio, pustí si televizi.)
Lucas: Poslouchal jsem to.
Nathan: Už ne.
(Lucas vezme ovladač, vypne televizi.)
Nathan: Díval jsem se na televizi.
Lucas Už ne.
Hlavní postavy
Nathan Scott
Haley James / Haley James Scott
Brooke Davis
Peyton Sawyer
Marvin 'Mouth' McFadden
Keith Scott
Karen Roe
Vedlejší postavy
Will Sims
Roztleskávačka Warrior
Bevin Mirskey
Roztleskávačka #1
Matt Perry
Claire Young
Jake Jagielski
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevSpirit in the Night (neoficiální název)
Původní názevSpirit in the Night
Rok natočení2004
Premiéra6. dubna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody