plakát seriálu

One Tree Hill

(One Tree Hill)

Epizoda 1×11 – The Living Years
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nathan už neunese tlak od Dana a rozhodne se opustit basketbalový tým. Svůj nově nabytý volný čas chce využít k tomu, aby lépe poznal Haley. Deb dotáhne Dana a Nathana k rodinnému terapeutovi, kde ale nedojde k žádnému zlepšení. Brooke začíná žárlit na rozvíjející se přátelství Lucase a Peyton.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Scottovi se dostaví k terapeutce, ale Nathan a Dan nehodlají spolupracovat. Dan se snaží všechno svalit na Deb a Nathan se svěřuje, že už nechce hrát basketbal, což jeho otce rozzuří. Pak se Deb v kavárně svěří Keithovi s tím, jak katastrofálně to šlo. Keith se nabídne, že pomůže Nathanovi se vyrovnat s tím, co se děje.

Lucas jde navštívit Peyton a najde otevřené dveře. Popadne hrábě, kterými chce vyděsit vetřelce v kuchyni. Ukáže se, že je to Peytonin táta Larry. Brooke požádá Peyton, aby jí pomohla s Lucasem, což ale vyústí v to, že se před ním znemožní.

Nathan nečekaně navštíví Keitha, kterého se zeptá, jaké to bývalo, když hrál basketbal. Keith mu poví, že na něm nejvíce miloval to, jak zábavný byl, ale Dan mu to svou soutěživotstí zkazil, a proto s basketbalem skončil. Řekne mu, že je to jen hra, ne život.

Nathan stále vynechává tréninky, což dělá trenérovi starosti. I Lucas se jej snaží přesvědčit, aby chodil na tréninky. Jake a Peyton se sbléží, když mu pohlídá Jenny. Nathan se rozhodne ulít ze školy a přemluví k tomu i Haley. Na pláži se opijí.

Peyton se dozvídá, že její otec se musí vzdálit na několik měsíců a předstírá, že jí to nevadí. Brooke zahlédne, jak spolu sedí Peyton, její otec a Lucas v kavárně. Přijde jí, že se chovají jako pár. Deb a Dan se vrací k terapeutce, kde si uvědomí, že bez Nathana jsou nic. ¨

Brooke je teď pevně přesvědčená, že Lucas jen využívá ji a Peyton, ale to ji Peyton vyvrací. Lucas přesvědčí Larryho, aby neodjížděl, protože ho Peyton potřebuje tady. Brooke se chce s Lucasem rozejít, protože nemají nic společného, ale Lucas jí řekne, že to se mu právě líbí. Na konci epizodu řekne Nathan Lucasovi, že končí s basketbalem.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Harder To Breathe (Maroon 5)

Lucas a Brook jsou spolu ve vířivce.

Ship of Fools (World Party)

Lucas mluví s Peytoniným otcem.

I Met a Girl (Wheat)

Peyton dává CD Brooke.

Avalanche (Ryan Adams)

Brooke čeká na Lucase na jeho verandě.

Shadowlands (Ryan Adams)

Závěr epizody.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Epizoda se jmenuje dle písně skupiny Mike + The Mechanics.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Nathan nepřišel na trénink.)
Whitey: Time, ty jsi jeho milenka, takže kde je?
Hlavní postavy
Nathan Scott
Haley James / Haley James Scott
Brooke Davis
Peyton Sawyer
Keith Scott
Karen Roe
Vedlejší postavy
rodinný terapeut
servírka
Phil Duncan
Jake Jagielski
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Living Years (neoficiální název)
Původní názevThe Living Years
Rok natočení2004
Premiéra27. ledna 2004
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody