plakát seriálu

One Tree Hill

(One Tree Hill)

Epizoda 1×02 – The Places You Have Come to Fear the Most
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lucas hraje svůj první zápas nepříliš povedený zápas za basketbalové mužstvo Ravens. V jednom týmu se potkává s Nathanem, kterému se Lucasův nástup do mužstva nelíbí. Peyton hledá odvahu ke zveřejnění svých kreseb v městském magazínu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lucas hraje před zraky Keithe, Haley, Dana, ale i své nové obdivovatelky Brooke, Peytoniny nejlepší kamarádky, svůj první zápas za Ravens. Vůbec se mu ale nedaří, Nathan mu to samozřejmě dá najevo, což má za následek další hádku s Peyton. Když Nathan, už tak dost rozmrzelý, přijede domů, Dan mu ještě i přes úspěšnou hru vyčte několik nedostatků. Peyton se po hádce s Nathanem nechá Lucasem odvést domů a znovu se důvěrně promluví. Když Lucas přijde domů a vyčte Karen, že nepřišla na zápas ho podpořit. Nathan se po telefonu usmiřuje s Peyton, ta ale cítí, že vztah není v pořádku.
Druhý den vznikne ve škole nepříjemná situace, když při slovním cvičení „Popište druhého člověka jedním slovem“ Nathan označí Lucase jako bastarda, což Lucas neunese a oba se poperou a učitel je musí roztrhnout. Když se Nathan chvástá v šatně, jak měl ve rvačce navrch, další hráč týmu, Jake Jagielski, se Lucase zastane, že pro něj to vypadalo opačně. Nathan mu to vrátí tím, že poukáže na to, že Jake se nějak podezřele často vytrácí ze školy.
Lucas pomáhá Keithovi opravit Peytonino auto. Najde v něm její smutně laděné skicy, které se chystala poslat do magazínu. Peyton ho přistihne, jak si je prohlíží a vynadá mu. Lucas ji později zahlédne, jak desky se skicami vyhazuje do odpadků a sebere je. Druhý den mu Karen vysvětlí, proč nemohla přijít na zápas. V téhle tělocvičně jí totiž Dan před lety řekl, že ji opouští. Mezitím Nathan trénuje s Danem. Ten mu vypráví svou historii s Whiteym. Dan mu v nejdůležitějším zápase své kariéry řekl, že nemá pravdu, Whitey ho posadil na lavičku a když ho chtěl vrátit do hry, Dan to odmítnul. Od té doby je jejich vztah stále silně napjatý.
Lucas trénuje na River Courtu, kam za ním přijde Nathan a znovu si ho dobírá a říká, že jestli se nechce už víc ponížit, ať ani nechodí na trénink. Lucas na něj opravdu nedorazí. Místo toho je v autodílně a dává Peyton její spravené auto. Zeptá se jí, proč neposlala svoje skicy, když jsou povedené a ona mu odpoví, že jen chtěla, aby to, co nakreslí, něco znamenalo a že se jí to nedaří.
Ve škole mezitím proběhlo cvičení „Jedno slovo, které vystihuje to, co chci nejvíc“. Peyton napsala slovo „pravda“, Nathan „odplata“ a Lucas „odpovědi“. Za Lucasem přichází sám Whitey a přemlouvá ho, aby překonal strach a vrátil se do týmu na zítřejší zápas. To samé mu řekne i Karen a řekne dokonce, že přijde na zápas.
Lucas se nakonec vrací do týmu. Řekne Peyton, že její skicy něco znamenají. Že ho dostaly sem. Těsně před samotným začátkem se pak s klidným výrazem podívá do očí Danovi a když se otočí, je vidět, že si z dresu odstranil jmenovku Scott.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Overdue (The Get Up Kids)

Začátek epizody, všichni se chystají na Lucasův zápas.

Switchback (Celldweller)

Zápas, Lucas hraje mizerně.

Hard To Find (The American Analog Set)

Peyton a Nathan se líbají v autě.

To Hell With Good Intentions (Mclusky)

Peyton ve svém pokoji poslouchá hudbu a zavolá jí Nathan.

She's Got It So Phat (Bosshouse)

Peyton se baví s Brooke o budoucnosti.

Echo (Vertical Horizon)

Učitel čte kartičky se slovy.

Further (Longview)

Lucas donese Peytoniny kresby do časopisu.

Belief (Gavin DeGraw)

Závěrečná scéna, Lucasův monolog.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Epizoda je pojmenována podle písně skupiny Dashboard Confessional.
Epizoda se jmenuje dle písně skupiny Dashboard Confessional.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Karen: Je těžké přemoct to, čeho se bojíme. Někdy potřebujeme trochu pomoct.
(Keith přemlouvá Karen, aby šla na basketbalový zápas.)
Haley: (na Keitha) Ona nechce jít. Nechce vidět svoji středokolskou lásku alias tvýho bráchu Dana alias toho debila, kterej opustil Lucase, alias otce Nathana, hvězdu týmu. Podřežu si žžíly, jestli tu historku uslyším
ještě jednou. Jdeme.
(Učitel vyvolá Peyton, aby popsala Lucase jedním slovem.)
Peyton: Dusit.
Hlavní postavy
Nathan Scott
Haley James / Haley James Scott
Brooke Davis
Peyton Sawyer
Marvin 'Mouth' McFadden
Keith Scott
Karen Roe
Antwon 'Skills' Taylor
Vedlejší postavy
Jake Jagielski
Junk Moretti
James 'Jimmy' Edwards
Pan Kelly
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Places You Have Come to Fear the Most (neoficiální název)
Původní názevThe Places You Have Come to Fear the Most
Rok natočení2003
Premiéra30. září 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody