plakát seriálu

Orange Is the New Black

(Orange Is the New Black)

Názory uživatelů

OITNB se Netflixu povedlo...

Kdyby tu bylo třeba 95 %, tak je dám. Těch pět procent seriálu ubírá obsazení Jasona Biggse do role Larryho. Ten člověk neumí a zřejmě ani nebude umět hrát, bohužel.
Ale hezky popořadě. Seriál Orange Is the New Black (čili OITNB), který pod svá scénaristická křídla vzala Jenji Kohan, je volnou adaptací memoáru Piper Kerman. Do světa vypuštěná v červenci léta páně 2013 stanicí Netflix (dá-li se Netflix označovat za stanici), způsobila ve Státech velkou vlnu nadšení. Seriál je obsazen velkým množstvím absolutně neznámých hereček, které se v podstatě přes noc staly hvězdami. Kupříkladu Samira Wiley (Poussey Washington)to několikrát neopomněla zmínit na svém Twitteru.
První série o 13 dílech se zdá zhltnout velice rychle (a až si to pustíte, tak počítejte s tím, že vás čeká OITNB maraton), je to parádní vhled do ženského nápraveného zařízení s miniální ostrahou.
Prvotřídně odvedená scénaristická práce, já osobně nevím, který díl bych měla označit za nejslabší. Prostě mě nenapadá, který v té náloži byl v něčem horší.
Seriál trochu zkresluje realitu (alespoň tu, kterou Kerman líčí ve své knize), protože ve skutečnosti jsou vztahy ve věznici více povrchní. Slova jako přátelství či přítelkyně byste na celou skupinu, kterou nám Netflix předkládá, asi těžko použili. Nicméně i tak si myslím, že je seriál poměrně dost autentický a zejména postava bachaře Mendeze "Pornostache" vám dělá špatně od žaludku, protože Pablo Schreiber předvádí impozantní převtělení do pytle lidských sra*ek.
Na tohle stojí za to koukat, já se už teď nemůžu dočkat druhé série. Hlavně proto, že mám zcela nepochopitelný crush na Lauru Prepon, která tady hraje bezpochyby životní roli. To samé se dá říct o Taylor Schilling. A démonická Red v podání kapitánky StarTreku Kate Mulgrew? Parádní představení Natashy Lyonne? O bože! Vážně to musíte vidět!
A na závěr bych jen dodala, že epizodu č.3 "Lesbian Request Denied" režírovala Jodie Foster, tudíž záruka kvality už z principu věci.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Orange is the New Black

Jedním slovem... wau.
Ke shlédnutí pilotu mě nepřiměl ani tak zájem o další seriál z vězeňského prostředí (protože ty nejsou tak úplně šálkem mé kávy), jako spíš superlativy, které se na jeho adresu hrnou ze všech stran. A rozhodně nelituji ani minuty, kterou jsem u Orange is the New Black strávila!
Postava Piper Chapman mi byla od začátku velmi sympatickou, a přestože se prvními díly proplétá s výrazem raněného kolouška, tak skrze její často děsivé a tvrdé prvotní zkušenosti pomalu poznáváme, že pro život ve vězení neplatí běžná pravidla, ale zároveň nic není tak strašlivé a cizí, jak se kultivované blondýnce na první pohled zdá. A čím více zjišťujeme, že všechny ty drsné a napolo šílené kriminálnice jsou ve skutečnosti jen obyčejné chybující lidské bytosti, tím více se seriál stává návykovějším. Ano, všichni děláme chyby, všichni za ně platíme, což ovšem neznamená, že vyjdeme poučeni. Všechno je jen kolotoč f*cking mistake a postavy jako Red, Claudette, Sophii nebo Alex si prostě nejde nezamilovat.

Hledala jsem rozptýlení na pár odpolední a našla jsem seriálový maraton (od půlky série se na to prostě jinak koukat nedá!) plný neokoukaných tváří, lidských osudů a zajímavých dějových zvratů, který se nebojí být otevřený, drzý, sprostý, vtipný, lesbický, ale hlavně ohromně lidský.
Nemůžu se dočkat další řady :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Orange is the New Black

Wau, Orange is the New Black je pro mě nejlepším letním seriálem sezóny 2013. A navíc theme song je děsně návykový:-)

Řeknete si, že příběh z vězení nezní nijak originálně. Všechno už tu přece bylo – Prison Break, OZ, Dead Boss, ale Orange is the New Black má něco, co tyhle seriály nemají - skvěle se mu daří mixovat drama a komedii. Určitě se nevyhne několika vězeňským klišé, ale to seriálu klidně odpustíte. Seriál se taky nebojí nahoty, sexu nebo sprostých slov, všeho si tu užijete dosyta.

Ze začátku se mi taky zdálo, že flashbacky jednotlivých postav působí poměrně rušivě, protože je jich zbytečně moc. Naštěstí se postupně omezily na nutné minimum, aby divák věděl, proč daná postava v určité situaci jedná tak, jak jedná. A právě postavy jsou na seriálu snad to nejlepší. I když je hlavní hrdinkou Piper Chapman, tak určitě není jedinou postavou ve vězení, na kterou se seriál zaměřuje. Piper, která zpočátku chodí po vězení s výrazem ztraceného štěňátka, postupně objevuje svoje pravé "vězeňské" já. Postupně se z prvotního šoku ze všech těch feťaček, zlodějek, vražedkyň či jiných krinálních živlů vzpamatovává nejen Piper, ale i divák, a jak je poznává blíž, tak si každý určitě najde svou oblíbenkyni, které bude celou dobu fandit, ale i někoho, koho by nejradši zardousil ve spánku. Páni, kde přišli na takovou Pennsatucky?

Tentokrát mi taky naprosto vyhovuje systém jeden díl - jedna postava, protože se tak dostane téměř na všechny postavy a pomocí flashbacků jsou tyhle kriminální živly proměněny v chybující lidské bytosti.

Jediné, co mě na seriálu nebaví, jsou scény s Larrym. Tyhle scény jsou prostě zbytečné a nudné. Možná, že to taky bude hercem, protože Jasona Biggse zrovna moc nemusím.

Konec je naprosto famózní. Už se nemůžu dočkat další série.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Orange Is the New Black

Jedním slovem pecka. K tomuto seriálu jsem se vlastně dostala úplně náhodou. Moje jedna z nejoblíbenějších hereček je Laura Prepon (v seriálu Alex Vause). Koukala jsem se kde všude Laura hrála a v tom jsem narazila na Orange Is the New Black. Prvně jsem si říkala že to bude nuda, když se děj odehrává v ženském nápravném zařízení, ale musím říct že jsem se spletla. Opravdu se mi líbí jak děj, tak obsazení (až na Jasona Biggise, znám z prci prci priček), líbí se mi prostředí i vztahy mezi vězeňkami. Velice zajímavé jsou zde i flashbacky, ve kterých se postupně dozvídáme jak se jednotlivé vězeňkyně vlastně dostaly do věznice. Předpokládám, že tvůrci chtěli poukázat, že v hlavní roli hraje Piper Chapman (herečka Taylor Schilling), ale mě připadalo, že hlaví roli sehráli prakticky všichni...
Nechybí ani i ta sexuální stránka filmu, ale musím říct, že to do toho prostředí patří, taková třešnička na dortu.
Asi jediné mínus je to, že je jedna série za rok. Chápu, je to těžké natáčet a pokračovat v příběhové linii, ale i přes to, čekat rok na další sérii, přičemž jedna série má 13 dílů, je těžké. Ale zase obrovské plus je, že díl má okolo 50 minut a že plánují i na další roky další a další série (4 série je na cestě a plánují i 5,6 i 7). Doufám, že i další díly budou stejně komediálně i dramaticky založené a nebudou postrádat trochu toho sprostého humoru. Každý díl jsem viděla minimálně 3x a nikdy nebudu litovat za pár hodin strávených za obrazovkou monitoru. Dala bych 99 % za malinké nedostatky, ale dají se s přehledem opomenout. Takže dávám 100%.

Přeji všem hezké koukání (opatrně na závislost, já se od toho nemohla odtrhnout). A nakonec : už se nemůžu dočkat další série

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zamilovala jsem se...

O tomhle seriálu jsem se dozvěděla uplnou nádohou a jsem za to velice ráda..OITNB je můj nejoblíbenější seriál ze všech co jsem kdy viděla..
Když se dívám na nějaký seriál tak se do něho musím dostat a musí říct,že do OITNB jsem se dostala do 5 minut...
To jak je hlavní hrdinka Piper Chapman(Taylor Schilling) ze začátka nesmělá,bojí se a neví co ji ve vězení čeká se s ní nakonec stane odvážná ženská ,která si není jen tak něco líbit..Ale Piper není moje nejoblíbenější postava..
Postavu a herečku kterou jsem si vážně zamilovala je Alex Vause(Laura Prepon) a,když si představím ,že se Laura ucházela o postavu Piper..neumím si ji představit,že by ona měla být Piper musí říct že Taylor Schilling se na tu postavu uplně hodí.. Laura umí vážně výborně hrát..:)
Ať jde vidět,že jsem na tomhle seriálu vážně závislá tak jsem všechny 3 serie shlédla asi za 5 dnů..viděla jsem tenhle seriál 2x a dokonce jsem si koupila Oficiální kalendář..
Děj je úžasný..jediný kdo mi tam nesedí je Larry Bloom(Jason Biggs) toho herce moc nemusím a prostě mi do scénaře neseděl...Jako velká fanynka jsem fandila..Alex a Piper..:) Dopadlo to podle mých očekávání..Nehorázně se těším na 4 sérii a doufám,že to tou 4 neskončí..
Skoro všechny herečky jsem neznala ale musím říct,že jsem si k nim našla cestu..jsem opravdu opravdu ráda,že jsem na Orange narazila a nelitituju ani jedniné minuty strávené u seriálu...Aspon ze má jeden díl aspon 50 minut..:) Flashbacky me velice potěšili nejen,že se dozvíte co se děje ve vezení "teďkom" ale taky to proc tam vezenkyne jsou..:)
Opravdu seriál doporučuju všem...A proto dávám 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Prison drama

Laura Prepon. To kvůli ní jsem OITNB začala sledovat a jako Alex Vause je prostě skvělá. Na úplně opačné straně hereckého žebříčku pak stojí Jason Biggs (pořád je to prostě jenom ten týpek z Prciček...). Ale on je asi jedinou hereckou chybou v celém seriálu, protože obzvlášť osazenstvo věznice je nepřekonatelné. A časem vám většina postav prostě přiroste k srdci. Stejně jako celý seriál.
První řada je taková poklidnější, všechno se točí hlavně kolem Piper a Alex. Ve srovnání s druhou řadou tady vypadá vězení skutečně jako letní tábor. Protože jakmile vody našeho klidného rybníčku rozvíří Vee, začnou se dít velké věci. Myslím, že seriálu dost prospěl mírný odklon od Piper - osobně ji nemám zrovna ráda a když je k dispozici tolik silnějších a zajímavějších příběhů, byla by škoda marnit čas na jednu rozmazlenou holku s pochybným charakterem a její stále dokola se opakující dramata. Na druhou stranu se těším na třetí sérii a na slíbený velký návrat Alex :-)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Orange is the new Black

Další z řady seriálů, kterým jsem se tak ustavičně snažila vyhnout a který mě poté naprosto uchvátil.
Orange is the new Black je seriál, který vás rozesměje a hned na to rozpláče.
Silnou stránkou seriálu je jeho rozvětvenost. Do věznice se dostáváme společně s Chapmanovou, která zde má být hlavní postava. Není to ale seriál pouze o ní. Je zde tak pestrá paleta postav, že si některou z nich oblíbíte určitě i vy. Velice zajímavé jsou i flashbacky, které nám ukazují vězeňkyně v úplně jiném světle a pomáhají nám pochopit to, jak se chovají. Ačkoli se na první pohled může zdát, že se jedná o drama, komedie zaujímá velkou část. Zatím jsem nenarazila na díl, kde bych se od srdce nezasmála. Některé díly dokonce hláškami přímo srší. Na druhé straně, jak už jsem psala, je zde spoustu momentů, kdy vás seriál rozesmutní.
Pokud bych měla něco vytknout, rozhodně by to byla linka Larryho, která mi nesedla. Pro tenhle seriál je dle mého názoru naprosto nepodstatný a co hůř, naprosto nudný (a mimo jiné tuhle roli Jasonovi vůbec nežeru).
Ačkoli seriál nesleduji moc dlouho, můžu říct, že se mi některé postavy dostali pod kůži a nemůžu se dočkat nových dílů. Mě seriál velice sedl a jsem moc ráda, že jsem si na něj našla čas. Všem ho vřele doporučuji.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jednou za čas...

...přijde seriál, u kterého vykysnu na dlouhé hodiny. Je mi jedno, že se nestihnu naučit na pár písemek a ve škole nedávám pozor. Tomuhle seriálu se to povedlo. Teprve sice dokoukávám 1. sérii, ale musím říct, že jak chytil, tak nepovolil. Pokud máte rádi úsměvná dramata, jedině doporučuju. Dobře zvolené i zahrané postavy (většina) a opravdu originální prostředí.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Poklidná, ale jistá plavba

A to jsem si říkal několik posledních epizod, že tady nějaké velkolepé finále či šok nemá moc cenu očekávat. No člověka to sejme když to nejméně čeká.

Ze začátku jsem měl problém jak se na seriál dívat a ve výsledku i ho hodnotit. Respektive nejde o to jak jsem si k němu měl v posteli lehnout když se o mě po šestihodinovém maratónu pokoušeli proleženiny, ale kam ho zařadit? Je to spíš taková ironická komedie na život ve vězení? Nebo drama spojené právě s životem za mřížemi? Protože na ironickou komedii je to málo vtipné a na drama to pro mě nebylo nijak zásadně dramatické. Ale po shlédnutí celé první série to konečně začalo dávat smysl. Začalo to dávat smysl jako celek.

1. část série je spíš ironickou komedií na celý život ve vězení. Piper přichází se svými ideály a očekáváním do místa jí absolutně cizího a patrně si nikdy nepředstavovala, že tady může někdy skončit. Proto půl série je takové oťukávácí. Poznávání co a jak. Objevování nových pravidel co ve skutečném Světě neplatí. Co si můžu a nemůžu dovolit. Komu může věřit a komu ne. Celé tohle oťukávání jde právě takovou ironickou formou. Urazíš šéfku kuchyně? Nejíš. Je ti stydno kakat před dalšíma 15 ženskýma v koupelně? No tak prostě nekakáš.

2. část série se už pak naprosto plynule a sotva znatelně přelíná od ironické komedie k dramatu. Protože z prvních dojmů byste si mohli představovat, že je tam vlastně všechno velká sranda. Že všechny postavy jsou tam absolutně nevinně. Jenže nejsou. A na Piper jak vidmo si to začne vybírat svou daň. Víc zvratů, víc bravurně napsaného dramatu. Všechno je reálné a já to baštil. A to finále? Nic mi neudělalo větší radost.

Jednoznačně pak chválím výkony všech herců se kterými jsem měl v seriálu tu čest. Každopádně bych ocenil víc Nicky. Tak snad se mi jí dostane víc příští sezónu.

Hm. Mám spoustu subjektivních dojmů a neuspořádáných myšlenek k OITNB.

Vzalo mě za srdce. Není to ten seriál co vás vezme, sežvejká a vyplivne vycucané na konci. Ani takový co vás celou dobu hladí po zádech a pak vám vpálí jednu do zad. Tohle pro mě bylo jak tichá voda. Zvolna jsme spolu plynuli třinácti epizodami, abychom se dopracovali ideálnímu konci. Klidná Zen plavba co dokáže připoutat.

Dávám 90%, protože věřím, že druhá sezóna tu první vyšperkuje mnohem více.


Aktualizováno 21/08/2014

Pod druhou sérií Oitnb si směle představujte odklon od hlavní hrdinky Piper směrem k ostatním vězeňkyním. A nemusíte se ničeho bát. O Piper jsme nepřišli naplno, stále je hlavní představitelkou příběhu a na druhou stranu ostatní vězeňkyně poskytují stejně bohatou a šťavnatou příběhovou potravu.

Seriál je stále stejnou kvalitní a klidnou jízdou k finále. Osobně mi ale přišlo, že přidal mnohem víc na dramatičnosti a překvapivých závěrech. Vězení se tak pro mě stalo mnohem víc realističtějším, zvláště potom co v první sérii jsem nabyl spíš dojmu, že jsem na takové dámské koleji. Tady už bylo opravdu cítit, že ne úplně všechny vězeňkyně tu jsou zavřené za prkotiny. Spoiler: Zvlášť když jedna do které byste to absolutně neřekli, najednou vytáhne nůž a jde tu druhou podříznout.

Tak jako tak nejlepším dílem pro mě zůstává finálový díl. Nálož hodiny a půl, která opravdu uzavřela všechno co měla. Mohl bych na něj stále pět ódy dokola a dokola, ale stačí když řeknu prostě to bylo hrozně kchůl.

Zvedám na stovku a jsem v napjatém očekávání, jakou hlavní seriálovou zápletkou mě tvůrci překvapí v třetí sezóně. Víc Alex a Piper možná. Stále toužebně očekávám víc prostoru pro Nicky a její hlášky. Uvidíme.

Hodnocení 2. série: 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Every sentence is a story

Humor a dráma sa stretávajú na pozadí príbehu odohrávaného sa v ženskom väzení. Nie je to čisto len vtipné a zábavné, dramatické a vážne. Nie je to čisto komédia alebo dráma, je to to správne spojenie týchto dvoch žánrov a spolu to vytvára tak trochu tragikomický pohľad na svet.

OiTNB používa sem tam známe veci (trochu klíšé sem tam), ale v tom nie je problém, ani najmenší. OiTNB na nich dokáže vystavať kvalitný príbeh a podať ich tak, akoby to bolo niečo nové a človek má tak pocit, že to vidí po prvý krát. Seriál sa po celý čas na nič nehrá, prostredie väzenia ukazuje také aké je a nič ani na chvíľu neprikrášľuje. Nie je teda núdza o scény, z ktorých môže nabehnúť človeku husia koža a niečo podobné by teda vôbec zažiť nechcel. No nie je to len o tom. Ako som už spomínala seriálu sa darí správne namixovať a podať tú správnu dávku komédie a drámy. Humor seriálu nie je taký, že by ste sa chytali každú chvíľu za brucho. Je to skôr ten suchý šibeničný humor, ktorý dobre podaný vie navodiť správnu atmosféru v tej ktorej scéne. Väčšina z nich vznikala najme konfrontáciou odlišných charakterov medzi sebou alebo konfrontáciou spočiatku "naivnej" Piper či už z väzením samostatných alebo z jeho členmi. Práve ona mala spočiatku na všetko až idealizovaný pohľad a bola prekvapená, že nie vždy to chodí podľa pravidiel.

Dej seriálu nie je nijak zložitý a prekombinovaný. Štýl rozprávania nie je nijak uponáhľaný, nikam sa neženie. Skôr necháva veci plynúť pomaly, predsa len všetko má svoj čas. Aj keď je seriál pamäťami Piper Kerman (Chapman), nie je primárne orientovaný len na ňu. Po celý čas máme možnosť sledovať príbehy/ osudy jednotlivých postáv a odhaľovať tak časti ich života. Nie je to len o o tom aký život vedú vo väzení, ale aj o tom aký mali predtým, čo ich doviedlo k tomu aby sa ocitli za mrežami. Postupne sú nám odkrývané aj dôvody ich konania či už pred mrežami alebo za nimi. Nič nie je také aké sa na prvý pohľad môže zdať. Ich príbehy sú svojim spôsobom krásne, smutné a zároveň ľudské. Postavy v seriály sú všetko, len nie jednotvárne a rovnaké. Každá z nich je iná, svojím spôsobom originálna a každá z nich vynikala medzi tými ostatnými. Buď ste ich milovali alebo nenávideli (napríklad takú Pennsatucky, ktorá bola inak psycho a ako prvé ma napadlo Steveova sestra sa zvockla /HFO/). Jediná postava, ktorá v seriály pôsobila ako päsť na oko, bol už viacerými spomínaný Larry, ktorého príbehová časť ani nemusela byť, nič by sa nestalo a nič by nechýbalo. Aj keď sa to nemusí zdať, každá z postáv prechádzala vývinom aj za mrežami. Napríklad takú Piper by ste mali pár krát počas prvej série za to jej fňukanie trochu prefackať, no v druhej sérií už to bola iná Piper, zmenená väzením a predsa si zachovala aj svoje vlastnosti. Akoby prišla na to, že keď chce prežiť musí sa svojím spôsobom zmeniť, už z nej nebola tá istá Piper ako pred väzením.

OiTNB určite stojí za zhliadnutie. Nie je to len nejaký bežný seriál z prostredia väzenia. Podáva príbehy jednotlivých členov v ňom, je sondou do ich života. Poukazuje na rozdiel medzi tým čo chceme a akoby sme chceli konať, no nakoniec sa budeme musieť rozhodnúť úplne inak. . Spočiatku si možno naň a na spôsob rozprávania bude treba zvyknúť, ale či už hneď alebo po pár častiach sa do neho človek dostane a príbeh bude prežívať spolu s postavami.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skvělé!

Jeden z těch kvalitnějších seriálů, který nepřestává bavit. Pohled do ženské věznice je pro mě dost zajímavým tématem. Vidíme spoustu žen i s jejich předvězeňskou minulostí a můžeme sledovat kolísavou psychiku hlavní hrdinky Piper, která se nechala dobrovolně zavřít za svůj prohřešek z minulosti. Jsem u začátku druhé serie a musím říct, že seriál rozhodně neupadá na kvalitě a zajímavém obsahu. Jediné mínus občas vidím ve věcech, které mi připadají až nemožné a to většinou v oblasti volnosti vězeňkyň. Jedna věc je už třeba ta, že vězeňkyni nechají řídit auto do města téměř bez dozoru, druhá, že jí nechají čekat bez zajištění třeba pouty samotnou v autě tři hodiny a třetí, že se předpokládá, že se nepokusí utéct.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

OITNB si zamilujete

Filmy z vězeňského prostředí mám ráda, seriálů s touto tématikou mnoho neznám. Snad až na Prison break, ale u toho jsem shlédla jen pár dílů, protože mě nijak zvlášť nezaujal. OITNB je ale úplně jiná káva, tento seriál jsem slupla jako malinu během tří dnů.
Jde o geniálně namíchanou kombinaci komedie a dramatu. Počáteční díly jsou více komediální, ale s postupem času stále více přituhuje. Každý díl mě zcela pohltil a mohu s čistým svědomím říci, že jsem se u sledování toho seriálu ani na okamžik nenudila.
Flashbacky, které nám ukazují střípky ze života jednotlivých vězeňkyň celek vůbec nenarušují, člověk se na ně dokonce těší, nejen proto, že díky nim lépe chápe, proč se která postava chová tak, jak se chová. Kromě flashbacků je zajímavý i pohled z druhé strany "barikády".
Obsazení je také velmi vydařené. Ano, Jason Biggs hrát neumí a působí lehce otravně, ale zbytek postav je obsazen skvěle.
Zkrátka tento seriál by si neměl žádný seriálový nadšenec nechat ujít, protože těch takhle povedených opravdu není mnoho...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nová černá...

Na seriál jsem narazila naprostou náhodou a říkala jsem si, že to zkusím. No, tipovala jsem, že mě to určitě bavit nebude. Už jen vzhledem k obsahu.
Ale jakmile jsem koukla na první dva díly, nemohla jsem přestat a během několika týdnů jsem viděla celou první i druhou sérii.
Nelituji. Seriál mě baví. Je to něco nového, neokoukaného. Baví mne to.
Líbí se mi i herecké obsazení. A Laura Prepon, zrzavé zlato z "That's 70's show" je třešnička na dortu.
Na relax dokonalé. Občas je to na poplakání, občas se člověk nemůže přestat smát. Ne vždy tam byly zápletky, které mě bavily, ale to málokdy.

Ráda bych dala 95%. Ale tak dám těch 100%, seriál si to zaslouží.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Holky z vězení

Viděla jsem 6 sérií, s holkama jsem toho zažila poměrně hodně. Vzhledem k množství postav je o zábavu postaráno. A také o přemýšlení nad tématem vězení. Je pro mne zvláštní, že se tam ocitají vedle sebe a na stejné úrovni feťácká vražedkyně a jeptiška - aktivistka, která to přehnala s ochranou přírody.
Pokud bych měla seriál popsat jediným slovem, bylo by to zděšení. Jak lehce se člověk, s drobným prohřeškem, ocitne na celá léta ve vězení a klidně i s nejvyšší ostrahou, kde čelí doživotně odsouzeným, kteří už nemají co ztratit. Vše bez soudu. Plně v moci správcovské firmy a stačilo by slovo jediného dozorce.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I v ženské věznici je občas veselo

Jedná se o velmi povedený kousek. Seriál je plný humoru i drama. Prostředí ženské věznice se Vám určitě rychle zalíbí. Není toho moc co seriálu vytknout. Zajímavý děj , postavy a prostředí. Jediné mínus dávám za hlavní postavu. Piper je nezajímavá, nudná, nesympatická mrcha. Je to snad jediná postava bez které bych se obešla.

Za mě 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

OITNB

První díl a už to jelo, nedalo se přestat, celý den v práci uzívaná jsem se nemohla dočkat dalšího nočního maratonu. Je to prostě pecka, nemůžu tomu nic vytknout. Je to jeden z mála seriálů, kde mě baví každá role, ne sice každou roli mám ráda, ale stejně si ujedete na každém. Určitě bych to neoznačovala jako Prison Break pro holky (copak Michael nebyl pro holky?:)), ale jako prostě další z mála seriálů z vězeňského prostředí, který nám nechce ukazovat pouze jeho drsnou stránku a beznaděj vězeňkyn, ale i to, jak se tam dá přežít, držet pospolu, nepropadat beznaději. Pornoknírač je naprosto skvěle nesnesitelný (je tahle kombinace vůbec možná?). Na novou sérii se šíleně těším, natož, když nás v posledním díle zbavila té šílené fanatické krávy:)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tleskám

Pokud má rád někdo témata vězeňství, lesbického sexu i obyčejného či sprostotu a sarkasmus, je to pro něj to pravé.
Seriál mě velmi baví, natočen bez servítek a občas zůstanu s ústy dokořán.
Už má více sérií, některé díly jsou slabší, ale převažujou ty ostatní.
Co je pro mě malým mínusem, je obsazení hlavní herečky, je mi velmi nesympatická, ale to je asi věc každého. Věřím, že někdo to může mít naopak.¨
Seriál stoprocentně patří do vrchních příček a každý by ho měl zkusit, pokud není příliš citlivý :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

OITNB - další zkratka co je třeba znát

Poté, co jsem se rozloučil s Trávou, jsem byl rád, že Jenji Kohan připravila pro Netflix OITNB. Něco tak podobného, ale přesto úplně jiného. Humor a styl je prostě znatelný, ale seriál z ženského vězeňského prostředí mi zaujal během prvního dílu a pak už bylo jen otázkou času jak rychle dokoukám celou sérii. Postavy jsou opravdu rozmanitost sama a já si je skutečně užíval. Kápo číslo jedna je bezesporu "Pornstache", škoda jeho závěrečné proměny - tu mu prostě nevěřím. Ale je těžký jmenovat jednu protože všechny mají něco do sebe, všechny jsou zajímavý a to se stává málokdy. Ať už jde o Alex, Piper , Red nebo někoho jinýho.
I flashbackový seznamování s postavama mi naprosto vyhovalo. Možná jsem jeden z mála komu nevadí obsazení Biggse. (Protože přesně takhle podle mě být ten muž Piper vykreslen). Závěr přinesl potřebnou gradaci a já se opravdu těším na to, až to bude pokračovat.

Jak jsem se byl první sérií příjemně překvapen, tak jsem se druhé nemohl dočkat. A zklamaný jsem rozhodně nebyl, i když nadšení z první série se asi překonat nepodařilo. A problém bych ani tak neviděl v nízké účasti Alex, mě třeba víc chyběl Pornstache. Přesto bych druhou sérii směle stavěl vedle té první jako důstojného následovníka. Další ze seriálů, kde si užívám hlavně vedlejší postavy, i když novou Vee jsem si opravdu oblíbil nedokázal. Na třetí sérii se ale rozhodně těším, škoda jen, že je to Netflix a budu muset čekat celý rok a nedostávám dávky postupně.

Zase po roce shledání se starými známými ale i novými tvářemi. A opět to dopadlo spokojeností. I když se samozřejmě našlo několik dějových linek, které mě nebavily, tak většinou jsem se slušně bavil. Příběhy z vězení jsou příjemně netflixovsky ulítlý (kalhotky, erotická novela) a flashbacky opět přináší něco zajímavého od důležitých postav. Tentokrát bylo finále poklidnější, i když samozřejmě jisté zakončení přineslo. (a otázky, co se stalo a bude dál). Tuto sérii největší proměnu prodělala Piper, která se z ustrašené pipky stane organizátorkou obchodu a pustí se do vytvoření svého vlastního "gangu", kterému se chystá vládnout pevnou rukou (Jak několikrát ukáže). Upřímně však doufám, že se jí to brzy rozsype pod rukama a bude trpět, protože mi díky tomu přestala být sympatická.

Tvůrci OITNB dokazují, že jsou machři na to, aby posouvali děj a přitom se netočil kolem hlavní postavy. Ano, můžete namítnout, že Piper nikdy nebyla tou jedinou hlavní postavou, ale vždy mi přišla hodně v popředí. To se v letošní sérii změnilo, protože tvůrci očividně pochopili, že nemají moc prostoru pro rozvíjení jejího příběhu a tak se věnovali ostatním postavám a hlavně vězení samotnému. Za mě je to jedině dobře, protože Piper už se mi hodně zajídala. Má to však i odvrácenou stránku, protože přes palubu hodili jinou postavu, kterou jim jen těžko budu odpouštět. I tak se však těším na příští rok, další sérii a nové příběhy z Litchfieldu.

Za pátou sérii je třeba vážně zatleskat. Nápad se vzpourou a fakt, že se celá série odehraje během tří dní byl sice riskantní, ale udělal z toho skvělou binge-watch záležitost. Snad ještě nikdy mě posun děje u Orange tolik nezajímal. Série samozřejmě opět nabídla několik pamětihodných okamžiků. A skvělá gradace v závěru mě nechala v napětí a očekávání, co bude dál.

A i šestá série bavila, navíc potěšilo, že se rozebírají následky předchozí vzpoury. Ať už dopadnou jakkoliv nespravedlivě. Staré známé se ocitají v novějším a mnohem drsnějším prostředí, než na které jsou zvyklé a bude jim trvat než se přizpůsobí. Pár nových postav bylo zajímavých a rozhodně přinesly zajímavé příběhy. I když celkově série nepůsobila tak napínavě jako loni. Nutno však říct, že očekávání toho, co se stane na závěr mě v klidu nenechalo. Mimochodem jeden z nejlepších nápadů série je podle mě Fantasy Inmate. Na další sérii jsem zvědav a uvidíme, co přinese.

Závěrečná sedmá řada nám dopřála důstojné rozloučení s partou v Litchfieldu. A bylo vcelku jasné, že některé konce budou lepší a některé horší, ale stejně tak bylo jasné, že dojde na slzy. Celkově však budu na OITNB vzpomínat v dobrém a s trochou hrdosti, protože jsem v posledních pár letech pomáhal na titulkách.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vězeňský seriál

Konečně další seriál z vězení. A konečně takový, který mne opravdu zaujal.
Člověk se postupně dozvídá všechny příběhy. Současnost se prolíná s minulostí. Ukazuje se život nejen hlavní postavy, ale i těch vedlejších.
Dozvídáme se, jak to chodí ve vězení, se všemi lepšími, ale po většinu i horšími událostmi. Také to, že to vždy nemusí být těžké jen pro člověka, který je takzvaně za mřížemi. Ale máme možnost nahlédnout do toho, jaké to musí být pro jeho blízké.
Vidíme vztahy mezi vězeňkyněmi, strážci a vedoucími věznice. To, že strážci nemusí být vždy ti dobří.
A v neposlední řadě nesmím zapomenout na neodolatelnou Lauru Prepon(není zde sice jako hlavní postava, ale seriál dělá jistě zajímavější).

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nejlepší novinka za poslední dobu

Opět jsem byla příjemně překvapena. A jsem ráda, že jsem dala na doporučení a seriál zkoukla. OITNB nejde vidět jinak, než na jeden zátah. Prostě vás pohltí a nemůžete přestat. Příběhy každé z vězeňkyň jsou většinou smutné a nutí vás je litovat. Až na jednu šílenou krávu (kdo viděl, určitě ví, koho myslím), jsou to obyčejné ženy, které udělaly chybu. V seriálu jsou chvilky, u kterých se smějete, ale i ty, u kterých vám trne úsměv na tváři. Herečky super, žádnou bych neměnila. Natasha Lyon opět excelentní. Byla jsem ráda, že ji tam vidím. Představitelka Alex (Laura Prepon) působí zpočátku chladně a bezcitně, ale postupem času jsem k ní našla cestu a jsem z ní unešená. Už jenom její nasazování a sundávání brýlí mě fascinuje, v životě jsem neviděla nikoho, kdo by u toho vypadal tak sexy :D. Hlavní postavu (Piper) zpočátku musí snad každý litovat, ale ke konci série na mě působila jako někdo, kdo vůbec neví, co chce. Seriál ukazuje, že ti, kteří by meli být hodní a napravovat zlé, by většinou sami potřebovali nějakého spasitele :-). Například pan Healy, tento chlápek působí, jako nejlepší poradce, kterého si můžete přát, ale postupem času se zněj vyklube pěkný zmetek. Ve vězení prostě člověk nemůže dát na první dojem. Řád ve vězení nastoluje šéfka kuchyně, ďábelská Red, díky které tam všechno šlape a nejedná dívka ji vděčí za život. S touhle dámou není radno si to rozházet :-). Musím souhlasit s tím, že jediný slabý článek vídím taky v Jasonu Biggsovi. Tento herec nebyl obdařen hereckým nadáním. Místy mě vážně i rozčiluje, ale ani on mě nedonutí snížit hodnocení.

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

OITNB

Něco takového tu chybělo - několik zápletek, které jsou (až na pár výjimek) opravdu zajímavé, každý díl se věnuje jiné osobě - není to tak monotonní. Tohle vás fakt chytne, od prvního dílu si připadáte jako trestanec - seznamujete se s chodem věznice, s dalšími odsouzenými postupně, stejně jako hlavní postava. Výhodou je, že seriál nevisí jen na hlavní postavě, kterou ztvárňuje úžasná (a pro mě neokoukaná) T.Schilling. Herecké obsazení na jedničku, i když si všichni stěžují na Jasona Biggse - no mě až tak neobtěžuje :D Drama s nádechem komedie, někdy komedie s nádechem dramatu - to je přesně pro mě!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Když HBO zařízlo Weeds.

Jestli jsem nějaký ten konec seriálu obrečel?
Ano, mockrát. Výjimkou nebylo ani to, když skončila legendární Tráva v čele s Nancy B.

Paní Jenji je mistryně v tom, jak duše jako já rozveselit a dát mi pocit, že na tom nejsem zas tak zle, jak si pořád můžu myslet. Při sledování Trávy jsem byl neskutečně dobře naladěn a na každý nový díl jsem nemohl dospat. Trávu jsem objevil docela se zpožděním, a tak jsem mohl všech 6 řad vidět v super rychlém maratonu, dvě následující už jsem sledoval klasicky díl co týden.

Proč to tak rozvádím. Nejspíš proto, že když jsem viděl její jméno na dalším projektu, nemohl jsem chvíli uvěřit, že od září 2012 neuběhne ani rok a Kohan přijde s další ideou. Tématika ženský věznice sice nebyla moje představa o další "Trávě", ale nijak jsem neváhal a pustil se do 1. série.

S Netflixem jsem také poznal, co je to vypustit "vše naráz", na což jsem opravdu také zvyklý nebyl. Ano, pak jsem objevil Hemlock Grove a Grace and Frankie, takže postupem času jsem si zvykl na tento formát.

Nicméně, první řada mi mohla zabrat dejme tomu 3 dny a už jsem potřeboval řadu druhou. Nemýlil jsem se v tom, že to bude perfektní. O letošní řadě můžu jen říct, že mi snad utekla ze všech 3 nejrychleji.
Naprosto miluju tu hereckou různorodost, kdy od holky co je na krátko, tu máme 60ti leté vězenkyně či unikát ve formě "Crazy Eyes". Nejsem moc velký fanoušek Piper, mě si tedy získaly jiné dámy a jeden pán, který si odskočil z Trávy do Orange. Dámami myslím samozřejmě Red, bez které by se to tak nějak rozpadalo, všechny Španělky, nebo promiňte, Hispánky. :D Maritza je skvělá, to musím říct. Krátké, ale přesto skvělé účinkování Vee.
Pan Healy samozřejmě také nedílnou součástí, jak by to tam ty holky bez něj zvládaly.

Prodloužení na léto 2016 pro mě nemohla být lepší zpráva. Děkuji

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zatím nejlepší seriál, co jsem kdy viděla

OITNB je moje "srdeční" záležitost, a to hlavně kvůli Lauře Prepon, kterou zbožňuju už z dob "sexy" Donny v That ´70s Show.
V roli Alex je prostě neodolatelná, a když k tomu připočtu její neuvěřitelnou chemii s o nic méně okouzlující Taylor Schilling v roli Piper, tak prostě nemám slov...
Ale za zmínku rozhodně stojí i ostatní herečky - Kate Mulgrew - Red, Uzo Aduba - Crazy Eyes, Natasha Lyonne - Nicky, Taryn Manning - Pennsatucky atd. Z herců "boduje" hlavně Pablo Schreiber jako "odporňák" Pornstache Mendez... Jediným trnem v oku je mi Jason Biggs v roli Larryho, protože mě scény s ním neskutečně nudí a to ne proto, že bych proti němu něco měla, ale spíš proto, že hereckým talentem očividně zrovna moc neoplývá, ale naštěstí není hlavní postava, takže není co řešit.
Každopádně tenhle seriál rozhodně stojí za to a kdo ještě váhá, jestli se má začít koukat, tak mu to vřele doporučuju, protože určitě nebude litovat.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

není co dodat

Nebudu se tu opakovat, vše už za mě vlastně napsali ostatní. Konec prozatím posledního dílu jsem očekával a doufám, že se tvůrci do toho řádně opřou v další sérii. Jinak jsem to také sjel najednou a vůbec toho nelituji a vřele doporučím nejen seriál, ale i ten sledovací maraton jako zde již někteří navrhli.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zprvu naprostá bomba, pak už tolik ne...

První sérii jsem shlédla prakticky na jeden nádech, byla jsem ohromena tím, jak skvěle se se vším poprala, jak nás úžasně uvedla do světa této věznice a jak parádně nás seznamuje se všemi postavami, opravdu jsem z toho byla dá se říct mimo a pár dní jsem tím žila!
U druhé série nastal problém u nějakého pátého dílu, ale ne problém kvality, ale problém můj, nějak mě to přestalo bavit a na další dvě epizody jsem se doslova přinutila koukat, ale nakonec jsem se na to vykašlala a pěkných pár měsíců se nedívala, nedávno jsem se však přiměla se k tomu vrátit a podívala jsem se na další díl, ale tak nějak mě to pořád nechytlo, nevím, jestli to je prostě mnou anebo mě ten seriál jednoduše přestal bavit, ale nějak už to jde mimo mě. Sice by mě opravdu zajímalo, jak se to bude vyvíjet dál a obzvlášť, když už je možnost sledovat i třetí sérii, ale zatím mě to prostě neláká, možná, že jednoho dne zase dostanu tu správnou chuť a shlédnu to opět na jeden nádech, ale zatím to tak bohužel nevidím, ale jinak si myslím, že je to seriál celkem na úrovni

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Orange Love

Opravdu nejlepší seriál, který jsem viděla ...výborné obsazení hlavních rolí. Strhující příběh dvou hlavních hrdinek, životní láska k tomuhle seriálu i k postavám- Wow nemám slov.Líp než Ditous bych to nenapsala.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí