plakát seriálu

Pan Am

(Pan Am)

Epizoda 1×03 – Jsem Berlíňan (Ich Bin Ein Berliner)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Colette a spol. poprvé letí do Berlína. Všichni se těší, protože tam zrovna Kennedy má velký projev. Maggie, která dříve pracovala na jeho kampaňi, je rozhodnutá se s ním setkat. Colette nemá k Němcům dobré vztahy, vzpomíná na válku, kdy nacisté vyvraždili její rodinu. Kate má další tajný úkol. Její německá tajná informátorka je ovšem nováček a je odhalena. Kate se ji rozhodne dostat do USA.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Letušky letí s Pan Am do Berlína. Kate dostane další tajný úkol. Musí najít jedno knihkupectví, koupit knihu a přivézt ji do USA.

Ve stejné době má být v Berlíně Kennedy. Maggie se s ním touží potkat. Jejich letadlem letí všichni významní američtí novináři a Maggie se je na sebe snaží upoutat, aby ji dostali do zákulisí.

O 24 hodin později:

Letadlo je připraveno k odjezdu. Maggie tam ale není. Laura ji kryje, ostatním se nepodaří vyzvědět důvod. Mladý novinář Mike se pak Laury ptá, jestli to Maggie zvládla..

O 12 hodin dříve:

Maggie se snaží dostat k tisku, a tím také k prezidentovi. Kate se sejde s informantkou Anke, akce se jim ale nevyvede a dámy musí utíkat. Kate se pro Anke snaží získat povolení k převezení do USA, ale nepodaří se jí to. Dean a Colette jsou spolu v Berlíně. Ještě s Kate, Laurou a Tedem jdou do statisícového davu a prodírají se dopředu, aby viděli Kennedyho. Nějaký německý stařík je zavede do vysoké budovy, jdou po schodišti nahoru a slyší začátek Kennedyho proslovu. Colette zachvátí panika.. vzpomíná na německou invazi k nim domů..

Kate převlékne Anke za letušku a plánuje ji propašovat na ambasádu. Maggie všechny kolegyně přesvědčí, aby šly ve svých uniformách na Kennedyho večírek. Podaří se jim dostat dovnitř, ale Maggie prezidenta těsně mine. Colette se opije a ztropí scénu.

Maggie s Laurou přijdou na letiště a Maggie uvidí prezidentské letadlo. Utíká k němu a dá pro prezidenta ochrance doutníky. Kennedy ji od dveří letadla zamává a Maggie je hrozně dojatá.

Ted se v Berlíně pokusil Lauru políbit, ta se ale odtáhla. Při příletu do NY se jí omlouvá a skládá jí komplimenty, prý není stejná jako ostatní dívky.

Poté, co všichni vystoupí, si Kate sedne ke zničené Colette. Ta jí vypráví, co se stalo za války její rodině. Jela do Berlína odpustit, ale stále to nedokáže, stále Němce nenávidí.

Hlavní postavy
Maggie Ryan
Kate Cameron
Ted Vanderway
Laura Cameron
Colette Valois
Dean Lowrey
Vedlejší postavy
Channing
Mike Ruskin
George Manchester
Roger Anderson
Richard Parks
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJsem Berlíňan
Původní názevIch Bin Ein Berliner
Rok natočení2011
Premiéra9. října 2011
Česká premiéra20. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry6 380 000 diváků
Autoři profilu epizody