plakát seriálu

Pan Am

(Pan Am)

Epizoda 1×14 – Nový rok 1964 (1964)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Omar se oficiálně začne dvořit Colette. Jeho ochranka ale zjistí něco o její rodině, o čem ani sama Colette vůbec netušila. Maggie se spojí s Broylesem a začnou spolu pašovat šperky. Dean se musí zpovídat ze svých rozhodnutí na Haiti. Ted se rozejde s Amandou, ta pro něj má ale novinu, která vše mění.. vše včetně jeho čerstvého romantického vztahu s Laurou. Kate musí odhalit, kdo v agentuře je dvojitý agent. Přichází rok 1964.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Omar opět letí s Pan Am. Celou cestu flirtuje s Colette. Ta si to užívá, ale jakmile narazí na Maggie, tak nasadí kamennou tvář. Holky se baví o tom, jaké to asi je chodit s princem.

Ted přemýšlí o návrhu, který mu dala Amanda. Manželství na oko přece jen není to, co si představoval. Dean žárlí na Colette, mrzí ho, že svým úletem s Bridget všechno pokazil. Ted začíná opět přemýšlet o Lauře.

Broyles chce po Maggie, aby převezla do USA pašované šperky. Ta nakonec souhlasí, ale chce být přitom, až bude šperky prodávat.

Blíží se konec roku. Posádka přemýšlí, kde stráví Silvestra.

Dean dostane zákaz létání, dokud se nevyřeší situace s Haiti. Je mu hned jasné, že to je vina Broylese, kterého v Římě praštil.

Tedův otec je nadšený z jeho svatby s Amandou. Její rodiče jsou vlivní lidé a ze svatby se rýsuje událost roku. Ted ale váhá, zda má vůbec zájem v celé frašce pokračovat. Nakonec je ale ticho a nechá tátu vymluvit.

U Kate v noci někdo zaťuká. Je to Richard, někdo ho postřelil, ale neví kdo. Byl to někdo zevnitř - dvojitý agent. Dá jí mikrofilm, který se musí doručit do CIA. Kdokoliv se na Richarda zeptá, ten je dvojitý agent.

Colette jde na rande s Omarem. Ten pro ni nechal dovézt šéfkuchaře z Paříže. Požádá ji, zda se jí může oficiálně začít dvořit. Královská rodina má na to specifická pravidla.

Ted dá Lauře nový foťák. Platil Pan Am, kvůli tomu, co se stalo v Moskvě. Laura mu ukáže jeho portréty, které vyfotila. Ted se jí ptá, jak poznala, že Greg nebyl ten pravý. Chtějí se políbit, ale Laura to zatrhne, Ted je přece zasnoubený.

Dean čeká na Colette před jejím domem. Ta se s ním nadobro rozejde. Ted se rozejde s Amandou. Amanda ví, že je to kvůli Lauře.

Kate po cestě do CIA potká Andersona. Ten se ptá na Richarda. Kate se vrátí do bytu, ale Richard tam není. Podívá se do nádobky s mikrofilmem, kde ale nic není. Když se Richard vrátí, Kate se musí rozhodnout, jestli věří jemu, nebo Andersonovi. Kate nakonec Andersona pomůže odhalit. Nyní se musí rozhodnout, zda bude plnohodnotnou agentkou. S tím ovšem přichází povinnost odejít z Pan Am.

Amanda jde za Laurou. Chce po ní na oplátku za to, že jí půjčila peníze, aby se stala jeho milenkou. Amanda jí říká, že ví, že se milují, a že pokud ho Laura přesvědčí, aby si Amandu vzal, je ochotná se o něj dělit.

Maggie a Broyles jdou prodávat šperky. Maggie ale kupcům rozumí, když se baví v portugalštině. Chtějí je okrást, naštěstí je z tama Maggie odvede včas.

Laura přijde za Tedem a říká mu o Amandině nabídce. Ted se svěří Lauře, že se do ní zamiloval. Laura jeho city opětuje. Oba se políbí. Ted pak řekne svému otci, že se svatba ruší. Ten to dle očekávání neslyší rád.

Dean se zpovídá ze svých činů na Haiti. Broyles mu pomůže, Dean není propuštěn. I přesto je mu ale na půl roku zakázáno létat. Colette se dozví, že její rodiče byli Židé a zemřeli v koncentračním táboře. Navíc jí Omar řekne, že má bratra.

Když Ted přijde domů, čeká na něj Amanda. Ted s ní nechce už mluvit, ukončil to nadobro. Amanda mu ale řekne, že je těhotná. Svatba je zpátky v kalendáři.

Posádka slaví Silvestra. Dean se dá zpátky dohormady s Colette. Ted se rozhodne počkat do nového roku, než řekne Lauře o dítěti. Maggie na svůj účet koupila spoustu šampaňského. Přichází rok 1964.

KONEC SERIÁLU

Hlavní postavy
Maggie Ryan
Kate Cameron
Ted Vanderway
Laura Cameron
Colette Valois
Dean Lowrey
Vedlejší postavy
Amanda Mason
Douglas Vanderway
kapitán Jackson
George Broyles
Roger Anderson
Richard Parks
Sanjeev
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNový rok 1964
Původní název1964
Rok natočení2012
Premiéra19. února 2012
Česká premiéra9. října 2013
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 770 000 diváků
Autoři profilu epizody