plakát seriálu

Pan Am

(Pan Am)

Epizoda 1×04 – Odhalení na východě (Eastern Exposure)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Laura se začíná dobře přátelit s Maggie. Jdou spolu v Jakartě večer za zábavou a Laura nenechá Kate vzkaz. Navíc si vezme její foťák, který ale Kate má předat informátorovi na trhu. Kate a Laura se pohádají, stejně jako Dean a Ted. Ted totiž žárlí na to, že Dean dostal kapitánskou hodnost, i když byl v žebříčku až pod ním.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Richard dá Kate další instrukce. Musí letět do Barmy. Kate a Laura tam původně neměly namířeno, Kate ale kvůli úkolu jejich letový plán změní.

Všechny letušky se opalují u bazénu. Přijdou za nimi mladí námořníci a Laura s nimi závodí v plavání. A vyhraje. Kate dostane fotoaparát, který musí převézt do Jakarty.

Ted začíná mít pochybnosti o tom, jestli se Dean dostal ke kapitánské pozici čistou hrou. Ptá se ho, jestli mu náhodou k novému místu nepomohla Bridget a Dean se naštve.

Další zastávkou na cestě je Jakarta. Kate jde na trh a posílá telegraf Richardovi. Laura si zdřímne a po probuzení na ní je ještěrka. Laura začne ječet na celý hotel a Maggie se lekne. Maggie ještěrku přenese ven a je v klidu, ale jakmile uvidí v koupelně hada, je taky ztracená. Obě holky jdou do města.

Kate se večer vrátí a panikaří, že je Laura pryč i s foťákem. Když se Laura večer vrátí, Kate jí ho vytrhne z ruky a jde zpátky na trh. Tam už je ale zavřeno. Naštěstí na ni kontakt čeká v postranní uličce.

Kate a Laura se brutálně pohádají a Laura vyběhne z pokoje. Na chodbě natrefí na Teda, který se snaží koukat na vzlet Mercury. Laura mu podrží anténu, aby se mohl podívat na start. Ted vzpomíná, jak ho propustili z námořnictva. Teda obvinili, že zničení letadla byla jeho chyba. Jeho otec případ zkoumal a věděl, že chyba byla u letadla, kvůli své kariéře ale nic neřekl.

Při přistávání v Hong Kongu silně prší a fouká. Ted je nervózní a chce kroužit, ale Dean se rozhodne po přistání, které se nakonec povede bez problémů. Ted se s ním ale po vystoupení pasažérů pohádá a když mu Dean řekne, že pokud se mu nelíbí, že není kapitán, má zavolat tátovi, aby to zařídil, Ted mu dá pěstí.

Po příletu do New Yorku se oba chlapi usmíří. Dean řekne Tedovi, jak se dostal na svou kapitánskou pozici.

Richard dá Kate fotky, které Laura nafotila, když si vzala foťák. Říká jí, že Lauru přeloží, aby Kate nestála v cestě, Kate ale nesouhlasí, rozhodne se, že s Laurou bude létat i nadále. Kate jí koupí vlastní foťák. Když ale přijde domů, uvidí, že Laura je pryč. Stěhuje se k Maggie.

Hlavní postavy
Maggie Ryan
Kate Cameron
Ted Vanderway
Laura Cameron
Colette Valois
Dean Lowrey
Vedlejší postavy
Douglas Vanderway
Richard Parks
Sanjeev
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOdhalení na východě
Původní názevEastern Exposure
Rok natočení2011
Premiéra16. října 2011
Česká premiéra27. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry5 840 000 diváků
Autoři profilu epizody