plakát seriálu

Pán času

(Doctor Who)

Epizoda 7×15 – Miniepizoda – Doktorova noc (The Night of the Doctor)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladá vojanda Cass se snaží vyslat nouzový signál. Její loď brzo havaruje, avšak poškozené obvody si myslí, že je raněná a snaží se jí přivolat doktora. Jeden doktor se skutečně objeví, i když ne takový, jakého Cass čekala.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doctor (přesněji jeho osmá regenerace v podání Paula McGanna) chce Cass dostat do bezpečí pomocí svého vesmírného plavidla. Dívka se ale zarazí, když zjistí, že jeho lodí je TARDIS. Tím odhalí, že Doctor je Pán času, nenáviděná rasa, která válkou s Daleky zničila většinu vesmíru. Doctor se ji snaží přesvědčit o svých dobrých úmyslech, ale Cass odmítne opustit palubu. Loď následně havaruje a oba zemřou.

Naštěstí se loď zřítila na planetu Karn, kterou obývá sesterstvo Karnu – Doctorovi staré známé. Sestry Doctora dočasně oživí a v omezeném čase se ho snaží přesvědčit, aby ukončil Časovou válku. Jsou to strážkyně ohně věčného života, dovedou připravit lektvar, který by spustil regeneraci a dokonce ji i ovlivnil. Doctor by se mohl proměnit, v kohokoliv by chtěl. On se však zdráhá, považuje se za dobrého muže, který nemá bojovat, ale pomáhat. Časová válka ale ohrožuje všechny, a pokud Doctor nezasáhne, celý vesmír padne. Když mu pak sestry ukážou tělo Cass – dívky, které Doctor nedokázal pomoc – konečně ho zlomí. Vesmír teď nepotřebuje doktora, ale válečníka. Doctor vypije lektvar a začne regenerovat. Tak se zrodil War Doctor (John Hurt).

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Doktor: Vy jste Sesterstvo Karnu. Strážkyně Ohně nekonečné nudy.
Ohila: Věčného života.
Doktor: A nebo.
Ohila: Vrátili jsme vás mezi živé, ale pouze dočasně. Máte necelé čtyři minuty.
Doktor: To je přece fůra času. Co když se začnu nudit a budu potřebovat telku nebo pár knih? Hraje někdo šachy?
Vedlejší postavy
The War Doctor
Eighth Doctor
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevMiniepizoda – Doktorova noc (neoficiální název)
Původní názevThe Night of the Doctor
Rok natočení2013
Premiéra14. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka7 minut
Autoři profilu epizody