Pán času

Pán času (Doctor Who) — 9. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Robot sherwoodský

Doctor dá Claře možnost výběru jejich další destinace. Clara přizná, že je tu jedna historická postava, která ji vždy přitahovala. Robin Hood, zbojník ze Sherwoodského les, který je podle Doctora naprosto smyšlený. Přesně mířený šíp zasahující TARDIS, však Doctora vyvede z míry. Je možné, že se dvojice tentokrát střetne s živoucí legendou?

Zatímco Clara je v euforii, Doctor si s Robinem moc do oka nepadne. Hned při prvním setkání zkříží meč a lžíci. Doctor pevně věří, že hrdinný psanec je pouhou folklórní pověrou. Vše kolem nich odpovídá známému příběhu – Robin Hood a jeho družina Veselých mužů, tyranský šerif z Nottinghamu shromažďující zlato, i krásná Mariana tragicky odloučená od Robina. Data ze sonického šroubováku hovoří jasně. Všechno je normální, až na nadměrné množství radiace ve vzduchu, které způsobuje nebývale teplé počasí.
Robin se chystá na lučištnický turnaj, kde je hlavní cenou zlatý šíp. Jedná se o zřejmou past, a tak se pochopitelně přihlásí i Doctor. Šerif, Doctor i Robin jsou vyrovnaní soupeři. Doctor vyvolá paniku a v boji se ukáže, že šerifova garda je složena z futuristických robotů. Doctor, Clara a Robin jsou zajati, zbytek družiny uniká.
Trojice se snaží vymyslet plán úniku, ale Doctor a Robin se dokážou jen handrkovat. Strážný, který jejich rozhovor špehoval, vyhodnotí Claru jako přirozeného vůdce skupiny a podle instrukcí ji předvede před šerifa. Během večeře Clara odhalí šerifovu historii s roboty. Šerif viděl jejich loď řítit se k zemi a uzavřel s roboty dohodu. Opraví jim loď a robotí armáda mu pomůže ovládnout svět.
Doctor a Robin se osvobodí a objeví řídící centrum lodi. Poškozené motory vypouštějí do okolí radiaci, kterou Doctor zaznamenal. Šerif pomocí vydrancovaného zlata tvoří matici, aby opravil okruhy motorů. Nevědomky tak vytvoří nestálou časovanou bombu. Celý zámek je zakamuflovaná vesmírná loď a Robin sám je podle Doctora jen součást kamufláže. Databáze plavidla také ukáže původní cílovou destinaci. Loď mířila do Země zaslíbené. Dvojici přepadne šerif a jeho rytíři. Robin unáší Claru a uniká. Doctor je omráčen.
Doctor se probouzí v dílně, kde odlévají matice. Kapacita motorů stoupá, avšak ne dost rychle. Pokud se šerif pokusí s lodí vzlétnout, vyhodí do vzduchu půlku země. Doctor s pomocí krásné mladé dívky rozpoutá vzpouru. Dělníci díky odrážení laserů přemůžou strážné roboty a uprchnou. Doctor se chystá na finální souboj se šerifem a Robin s Clarou mu přicházejí na pomoc právě včas.
Poslední zúčtování zakončuje Robin manévrem, jež ho naučil Doctor při jejich souboji, a šerif končí v kádi roztaveného zlata. Během souboje se šerifem je Robin zraněn. Doctor tedy musí uznat jeho opravdovost. Před zámkem se Robin opět setkává se svou družinou. Nebezpečí však není zažehnáno, jelikož kapacita motorů stále není dostatečná k dosažení atmosféry. Potřebnou dávku zlata skýtá zlatý šíp, který družina ukořistila na turnaji. Zraněný Robin, Doctor a Clara společně napnou tětivu, kterou pošlou šíp přímo do motorů. Loď dosáhne atmosféry, kde exploduje.
Při loučený Robin sdělí Doctorovi, že pokud je v budoucnu opravdu zapomenut coby reálný muž, je s tím smířen. Shodnou se na tom, že nejsou hrdiny. Robin Hood i Doctor však jsou dobré legendy. Doctor má na rozloučenou pro Robina dárek. Mladá dívka, která pomohla Doctorovi rozpoutat vzpouru, byla Mariana, a Robin se tak znovu setkává se svou láskou.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Robot sherwoodský (neoficiální název)
 • Robot of Sherwood
 • 8. série, 3. epizoda (celkově 102. díl)
 • 6. září 2014
 • 2014
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt3714112/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Turmë