plakát seriálu

Pán času

(Doctor Who)

Narážky na jiné seriály
Rose dvakrát během dílu zmiňuje Spocka. Poprvé po přistání v Londýně chce, aby Doktor pátral po mimozemských technologiích jako Spock a později ho kapitánu Jackovi Harknessovi představuje jako pana Spocka.
Doktor je přenesen do vily Big Brothera.
Harriet Jones zmiňuje, že ví o Torchwoodu, ač by neměla. Na konci epizody se dozvídá, že Torchwood je připraven ke střelbě na mimozemskou základnu, a tak se i stane.
Na konci dílu královna Viktorie řekla, že zřídí institut, který se bude zabývat obranou jejich země (Anglie), před nebezpečím, které je "přesahuje" a pojmenovala ho Institut Torchwood, podle sídla zemřelého přítele jejího manžela.
Pete Tyler v dodávce říká: "Myslel jsem, že to šlo Tajné službě. Místo toho mám A-Team včetně dodávky."
Doktor omlouvá Donnu klasickou frází Basila Fawltyho: "Neberte ji vážně, ona je z Barcelony."
Když je na předváděcí akci Ood v komediálním módu a Solana Mercurio řekne: "Upadlo vám něco.", tak Ood řekne Homerovým hlasem jeho klasickou hlášku: "D'Oh!"
Doctor (Matt Smith) se při přistání v Benátkách zmíní, že by nerad narazil na Casanovu. David Tennant (Desátý Doctor) si tuto postavu zahrál ve stejnojmenném seriálu.
Rory označí Francesca jako velkého blbého Spongeboba.
Greg s Doktorem jedou výtahem a Doktor Gregovi vysvětluje, že někdo v obchodním domě používá teleport.
Greg: Teleport!? Teleport!? Teleport, jako..., jako ten Scottyho teleport ze Star Treku?
Doktor: Přesně. Někdo tu používá Star Trekový teleport.
Doktor se představí jako Sherlock Holmes a neúspěšně se snaží o dedukce.
Během scény hraje melodie nápadně připomínající skladbu "The Game is On" ze soundtracku seriálu Sherlock.
Osgood říká, že jako krytí Doctorova příletu použijí Derrena Browna.
Ve vesmírném Orient Expressu byli falešní pasažéři vytvoření z tvrdého světla podobně jako Rimmer v Červeném trpaslíkovi.
Když Clara s Ashilder na konci epizody odlétá v TARDIS maskované jako restaurace, naráží tím tvůrci na druhý díl série Stopařova průvodce po galaxii s názvem Restaurant na konci vesmíru.
C mluví o tom, že mimozemským věcmi se zabývají UNIT A Torchwood, načež mu Doctorka říká, že ani jedno už neexistuje. (C: The country has other organisations that deal with all that! UNIT. Even Torchwood.)
Narážky na Pán času v jiných seriálech
V této epizodě se poprvé objevuje fiktivní britský seriál jménem Inspector Spacetime, parodie Doctora Who. Seriál ukáže Abedovi Britta, aby napravila škodu kterou na něm způsobila jiným seriálem, který mu ukázala.
Zane: Takže, chcete vědět ještě něco, když už sem tam? Odpalovací kódy? Obrané plány? Plány TARDIS? (So, anything else you want while I’m hacking around in there? Launch codes? Defense plans? TARDIS blue prints?)
Amy se podivuje při koukání na TV, že si Doctor oblíbil Londýn, když může cestovat kamkoliv se mu zachce. (v originále "For someone who has a machine that can travel anywhere in time and space, the Doctor sure does have a thing for modern-day London.")
Sheldon si stěžuje, že se ráno nemůže dívat na Doctora Who, protože Penny spí na gauči.
Zane říká o domku: "Jo, že nevěděl, že staví TARDIS dům, protože je malý." (v originále "Didn't know you were building a TARDIS house... big on the inside, tiny on...")
Hardison si stěžuje Parkerové, že má slabé připojení k internetu a proto mu trvalo hodinu stáhnout nejnovější epizodu Doctora Who.
Ve skladu, kam Phil s Lemem vstoupí, je vedle dveří Dalek.
Podobná vesmírná velryba se objevila v 5. řadě, kde sloužila jako pohon vesmírné lodi UK.
Eliot a Hardison se na policejní stanici představují jako detektiv Moffat a detektiv Davies. Steven Moffat a Russell T. Davies jsou tvůrci seriálu Doctor Who.
Vnitřek nákladního kontejneru připomíná McGeemu TARDIS. (This is like the TARDIS.)
Samova kamarádka z dětství se jmenuje Amy Pond stejně jako společnice jedenáctého Doktora.
Milenecký pár se jmenuje Amelia a Rory stejně jako společníci Doktora.
Při scéně z Londýna je v pozadí vidět Dálek.
Sophie představí sebe jako agentku Tennantovou a Sterlinga jako agenta Smitha (David Tennant a Matt Smith jsou herečtí představitelé Doktora).
Nate a Parker používají v léčebně jména Tom Baker a Rose. Tom Baker je představitel čtvrtého Doktora, Rose je společnice desátého Doktora.
Raj se ptá Sheldona a Howarda na jejich názor na fotobuňku na párty: "Přemýšlel jsem o tom, že foto-budka by mohla buď strašidelná,
třeba jako hrobka, anebo mají i Tardis z Doktora Who."

Ramsey je na party v kostýmu Doktora. (Denise: "Well, you look like a thick geography teacher. What are you supposed to be?" Ramsey: "I'm Doctor Who.")
Bean si v obchoďáku hraje s hračku Daleka.
Zane se ptá, kdo je to Pán času, a Noah s Reginou mu vysvětlují, že to je Daphnein oblíbený seriál o chlápkovi, co si říká "doktor".
Santana: Takže, odkud pocházíš, Doktore Who? (So, where are you from, Doctor Who?)
Hardison: Motýlky jsou cool. (Bowties are cool.)
Birkhoff při míření automatickou zbraní křičí "Exterminate!", což je tradiční hláška (rozkaz) Daleků v Doctorovi Who, když chtějí někoho zabít. Dokonce docela vtipně napodobuje i jejich hlas. Hlaveň zbraně zároveň trochu připomíná dalecké oko. Podoba se ještě zvětšuje, když vidíme zobrazený terč na Birkhoffově monitoru.
Na začátku, když je Henry Knight v údolí, je nahoře v lese vidět TARDIS.
Penelope Garciová (Kirsten Vangsness) řekla při video konferenci kde tým informuje co zjistila: Lidi našla jsem něco divnějšího, než je policejní budka cestující časem.
Freddie vyjmenovává divadelní hry, ve kterých hrál, a zmiňuje se i o roli v seriálu Doctor Who.
Freddie se několikrát zmiňuje, že bude promítání epizody Doctora Who, ve které hraje zloducha.
Členové komise před sebou mají model a mají uhodnout oč se jedná. Fi tipuje, že je to Dalek z Doctora Who a díky tomu začne debata na téma Dalekové.
Když se Trent ptá jedné z vězenkyň, kde se nachází Mungus, odpoví mu, že se vypařil, že zmizel jako nějaký Time Lord v TARDISu.
Během vyšetřování tým narazí na zařízení pro cestování časem, na což Flack reaguje slovy: "Wow, volám Doctora Who." ("Whoa, paging Doctor Who.")
Esposito se prořekne, že sleduje seriál Doctor Who.
(Esposito: What were you expecting, Castle? Time travel device? Doctor Who's sonic screwdriver? Castle: You watch "Doctor Who"?)
Howard ve své písni zmíní, že by byl bez Bernadette jako Pán času bez Tardisu. ("I would be Doctor Who without a TARDIS.")
Meatball je fanouškem Doctor Who.
Gwen se ptá Jacka, co by ho donutilo otevřít trhlinu. Jack jí odpovídá: "Opravdový přítel Doktor."
Sherlockův a Mycroftův plán "Lazarus" - v Doctoru Who je to postava hraná právě hercem,který hraje Mycrofta, Markem Gatissem.
Milo tvrdí, že Doktory srovnal podle nadýchanosti vlasů.
V sídle je Tardis, přes kterou se dostanou do laboratoře.
Přirovnávají skříň k TARDIS kvůli tomu, kolik se dovnitř vejde lidí.
Archer chce vědět kolik je 6 miliónů dolarů liber a přitom uvádí, že myslí peníze z Doctora Who.
Když Ronald Resnick vysvětluje bratrům svoji teorii, ukáže časopis, který má na obálce Kyberčlověka.
Diggs má na sádře napsáno Tardis a Dalek.
Annie říká Nealovi, že sleduje Pitch Perfect v tričku s motivy Pána času.
Sheldon říká, že od počátků Doctora Who už pohřbil 11 doktorů.
Když se Reid probouzí po operaci v nemocnici, přinese mu Garciová postavičky dvou Doctorů a dvou Daleků. Blakeová se zmiňuje, že Pán času Reidovi vždycky zlepší náladu.
Úvodní citát je z Doctora Who.
V této epizodě se představí Martha Jones (společnice Doctora) a když se jí Owen ptá, jak se zná s Jackem, tak mu odpoví: "Řekněme, že jsme byli pod stejným Doctorem".
I v tomto díle se objevila postava Marthy Jones, bývalé společnice Doctora.
V tomto díle vypomohla Torchwoodu i Martha Jones (bývalá společnice Doctora).
Když se na konci Casey baví s Maxem o tom, co ho baví, zmíní Doctora Who.
V úvodu epizody Jacka vyslýchají dvě ženy a chtějí vědět, kde je Doctor.
Gwen na začátku mluví do kamery a říká: "Vždycky jsem se Jacka chtěla zeptat na jednu věc, na toho jeho Doctora. Na muže, který se zničehonic objeví a zachrání svět..."
Jack v jednom rozhovoru s Angelem mluví o tom, že má přítele Doktora a ten cestuje se svojí společnicí.
Penny zmíní tento seriál jako něco, co ona sama nemá ráda.
Ezekiel: Ten domek je jako teleport ze Star Treku, nebo telefonní budka. (Well, that this house is the Star Trek transporter, or maybe even the Tardis.)
Abbie zmíní Doctora Who jako jednoho z nejslavnějších fiktivních cestovatelů časem.
Felicity zmíní při rozhovoru se svou matkou.
Když v závěru Abed převezme všechny stroje, aby si podmanil svět a začne opakovat hlášku "Eradicate!", tak jde o odkaz na Daleky z Doctora Who a jejich oblíbené "Exterminate!"
Sky se zmiňuje o knoflíčkářovi a pánovi času (krycí jména), že se blíží na své pozice.
Sarah Lynn říká, že na jedné halloweenské párty potkala "Doctora Who".
V epizodě se objeví doktor Hu, kterého si BoJack spletl s Doctorem Who.
Max naráží na epizodu S06E08 Let's kill Hitler, kde Melody unese TARDIS a letí zabít Hitlera. Max: Půjčila jsem si stroj času! Měla jsem zabít Hitlera, ale řekla jsem si, že tvý boty jsou přednější. (I took a time machine! I was supposed kill Hitler but I thought your shoes are more important.)
Laura má na nočním stolku budku z Doctora Who.
Leonard říká, že rekordér nenahrál poslední minutu Sheldonova oblíbeného seriálu, Pána času.
Flynn Carsen společně s Eve Baird a Cassandra Cillian vejdou v knihovně do místnosti se stroji času. Zatímco Flynn Carsen mluví o následcích cestování časem, tak Cassandra nadzvedne pokrývku, pod kterou se na krátký čas objeví modrá telefonní budka - doctorova TARDIS.
Leonard chce vzít Penny na sraz fanoušků Doctora Who.
Epizoda se věnuje purgillům, zdejší obdobě vesmírných velryb. Tento tvor se poprvé objevil v epizodě 5x02 "The Beast Below" Doctora Who a později i ve Futuramě (6x21 "Möbius Dick").
Winn luští kódovací jazyk mimozemšťanky. Říká: "Uvědomujete si, že se učím mimozemský jazyk stejně dlouho co se člověk kouká na epizodu Doctor Who, že? To jako... To jako hodně rychle."
Anna říká svému muži Derekovi Daleku a ten na to zareaguje a řekne: „Exterminate! Exterminate!“
Quentin při návštěvě rodičů Alice prohodí, že jejich dům vypadá jako TARDIS.
Rachid prohlásí o ambulanci, že je TARDIS, a napodobí její zvuk.
Quentin: Naše putování začalo ve chvíli, kdy jsme se vrátili v čase, abychom následovali Jane Chatwinovou do Fillory skrz portál, co připomínal TARDIS.
(Quentin: Our route to Ember started when we traveled back in time to 1942 to follow Jane Chatwin through a vaguely TARDIS-looking portal to Fillory.)
Stuart v rozhovoru s malým bratrem zmíní klonování a Cybermany.
Kluci vzpomínají, jak kempovali před Doctor Who panelem na Comic-Conu.
Chanel zmíní, když jí někdo nabarví kůži modrou barvou.
Rodinka sleduje epizodu Pána času v televizi.
Bernadette říká, že ji Howard nutí do fanklubu Pána času ("the Doctor Who convention").
Rick o sobě prohlásí, že je jako Doctor Who.
Loutka v show na, kterou byli Lucifer, Chloe a Ella pozvaní přirovná Lucifera k postavě s tohoto seriálu.
Sheldon zmiňuje v souvislosti s remakem pořadu prof. Protona.
Joanie zmíní, když mluví nad ultrazvukem Cecilina miminka.
Mercer: Více prostoru uvnitř než venku, jako telefonní budka Doctora Who.
Elena a Syd jdou na Comic-Con převlečené jako čtvrtý Doctor a TARDIS.
Leroy říká, že portál, který našli, je stejně šílený jako telefonní budka z Pána času.
U mrtvoly v brnění zmiňuje Ravi TARDIS. Poté, co Liv a Clive netuší, o čem mluví, vysvětluje jim to.
Otis si objednal limitovanou edici lega s tématem tohoto seriálu.
John Constantine použil hlášku typickou pro Doctora.
John Constantine na sebe odkáže jako na Doktora, Ava a Gary odpoví přesně jako v seriálu Doctor Who.
Sam řekne, že by zašel požádat Doctora Who o radu.
Syd zmíní, že má šálu s motivem tohoto seriálu.
Demetri se zeptá Hawka, zda viděl ten nový trailer na Docotra Who.
Když Nicky uvidí Russela, tak prohlásí, že vypadá jako vnitřek Daleka.
Na poznávací značce auta otce Adama Younga stojí "SID RAT", tedy pozpátku TARDIS.
Adam se s kamarády baví o mimozemšťanech a jeden z nich zmíní hlášku Daleků: „EXTERMINATE!“
Simmonsová při útěku použije hlášku "Allons-y!", což je typické zvolání desátého Doktora.
Toby vyčítá Danovi, že mu zničil sen, ve kterém jako Doctor Whocestuje prostorem a časem, aby balil mimozemský kočky.
Luke si stěžuje, že lidi u něj v bistru sedí několik hodin a koukají na Doctora Who.