plakát seriálu

Pán času

(Doctor Who)

Názory uživatelů

The Doctor

Seriálu Doctor Who jsem se dlouho vyhýbala, ani ne tak úmyslně, ale pořád byly na programu jiné seriály a na tento sci-fi kousek nebyl čas. A to jsem několikrát byla na WhoConu v Brně, protože moji kamarádi jsou Whoviani, ale chodila jsem tam kvůli jiným seriálům. Byla jsem i v Cardiffu v Doctor Who muzeu, nicméně jsem navštívila jen volně přístupné části, protože v té době mě seriál nezajímal. Jistě nemusím říkat, jak mě to teď mrzí vzhledem k tomu, že expozice je už několik let zavřená a muzeum už neexistuje.
V létě 2020 jsem se konečně k seriálu dostala. Původně jsem chtěla začít sledovat jen série s Davidem, ale nakonec jsem si řekla, že sledovat seriál z prostředka nemá cenu. Původní díly jsem nesledovala, nicméně jsem si o nich aspoň něco přečetla a našla pár ukázek na YT. A pak jsem začala seriál sledovat hezky popořadě, od dílu "Rose".

Devítka
Christophera Ecclestona jsem znala jen z pár filmů. Neměla jsem ho ale z ničeho zafixovaného, přistupovala jsem k němu prostě s čistým štítem. V roli Doctora se mi líbil, s Rose jim to klapalo. Zejména na první sérii bylo vidět, že už je z dnešního pohledu trošku starší, "rok výroby" 2005 byl znát, ale to není nic proti ničemu, jen jsem si to pak uvědomila při novějších sériích, že ty počátky byly takové neohrabané. Ale po pár dílech jsem začínala mít problém se od seriálu odtrhnout. Prostě mě to bavilo. Škoda, že Christopher nevydržel déle a že se od seriálu tak nějak celkově distancoval a později se objevil jen ve vzpomínkách a na obrázcích.

Desítka
To, že doktor umí regenerovat, je geniální myšlenka. Seriál tím má zajištěné potenciální velké množství sérií. 😊 I když byla Devítka jen jednu sérii, mrzelo mě, že ji někdo vystřídá, nicméně jelikož to byl David, tak krize byla zažehnána. Znala jsem ho z různých seriálů a filmů, viděla jsem ho pár let zpět v Londýně v divadle a pak u stage door, to prostě nejde tohohle borce nemít rád. Skvělý herec a příjemný člověk. V roli Doctora se zabydlel velmi rychle a jeho styl pojetí postavy se mi moc líbil. Takový střelený, vtipný, dobře se na něj koukalo, ale když to situace vyžadovala, uměl být vážný. S Rose byli hezká dvojka, nicméně jsem nikdy moc nepobrala na můj vkus přehnané protěžování Rose a její návraty a porovnávání jiných společnic s ní. Ale musím uznat, že její návrat na konci 4. série byl nádherný, to shledání jsem obrečela a celkové uzavření její linky je fajn, skončila s tím, s kým celou dobu chtěla být. Skoro. 😊 Další společnice Martha mi nevadila, s Doktorem jim to klapalo, ale za mě ještě lepší tým s Doctorem tvořila Donna. Není mezi společnicemi moc oblíbená, ale mě vyhovovalo, že není do doktora zamilovaná, působili jako skvělí kamarádi, co spolu cestují. A jejich scény jsem měla moc ráda, po herecké stránce si to oba představitelé myslím hodně užívali. Když nakonec Doctorovi společníka dělal její dědeček a vůbec celé poslední dva díly s Davidem… bylo to krásné zakončení jedné éry.

Jedenáctka
Přeměna z Davida na Matta byla skvělá. V jedné chvíli oplakávám „I don´t want to go!“ a v další se křením „I am a girl!“ :D V prvním díle s Mattem byl Doctor takové roztomilé třeštidlo. Pár dílů jsem si na něj zvykala, ale s kým jsem měla větší problém, byla Amy. Na tu jsem si zvykala hodně, hodně dlouho. S Rorym jsou super pár, herečku mám ráda z jiných věcí, ale postava Amy mi zas tak k srdci nepřirostla. Doctor pro mě měl větší chemii až s další společnicí, Clarou. Éra Matta měla dobré díly, líbilo se mi občasné zapojování River. Akorát jsem měla trošku pocit, že Doctor je na ni moc mladý, ale ke konci jsem jim tu osudovost i věřila. 😊 I když jsem Matta předtím v žádném seriálu neviděla, „znala“ jsem ho jen z jednoho představení v Anglii, postavu Doctora zvládl důstojně. Zpočátku mi chyběl David (a taky hudební témata spojená s érou Desítky), Matt ho velmi dobře nahradil a ukázal, že i mladý herec může být kvalitní Doctor.

Dvanáctka
Peter byl po třech sympaťácích docela šok. Nicméně zcela chápu, že tvůrci chtěli pro seriál „nový vítr“ a povahu Doctora i věk představitele razantně změnili. Na Petera jsem si zvykala téměř celou osmou sérii. Pak ho myslím i tvůrci začali více polidšťovat, už mi nepřišel tak nabručený a strohý, nebo jsem si možná jen zvykla a rozhodně jsem začala ujíždět na jeho mluvě. Ach, jak já mám ráda Skoty (David ♥, i když ten se skotským přízvukem nemluvil). Líbil se mi vztah s Clarou, takový tatínkovský. Její odchod mě mrzel, zvlášť proto, že její nástupkyně Bill mě moc neuchvátila. Ale Nardole je super. Příběhy Dvanáctky se mi nelíbily tolik jako u předchůdců, ale seriál si stále drží dobrou kvalitu. Při dílu s River jsem konečně měla pocit, že je s tím Doctorem, ke kterému patří. 😊 I když mi desátá série přišla o něco slabší, našly se tam dobré díly, líbil se mi vztah Doctora a Missy i celý závěr Peterovy éry. Odkaz na prvního Doctora, potíž s regenerací… dobré to bylo.
No a pak přišla regenerace č. 13…

Třináctka
… a já měla pocit, že se dívám na úplně jiný seriál. Pod vedením showrunnera Chibnalla to dostalo úplně jiný směr. Nemůžu mu upřít kredit za skvělý seriál Broadchurch, díly v Torchwoodu, ale kdyby šlo jen o to, že Doctor je žena, hm, no, OK. Ale vlastně ani to není OK, to je jako snahy mít Bonda ženu. Protože asi všichni cítíme, že to je v duchu dnešní doby a snaha zavděčit se světovým trendům, není to logický přirozený vývoj postavy. Emancipace a kvóty všeho druhu jednou budou smrt kvalitní seriálové a filmové tvorby. Kdybych se přes to přenesla, že Doctor změnil pohlaví (zajímavé, že u Missy mi to nevadilo) a kdyby měla lepší scénáře, budiž. Bohužel, Jodie nemá kvalitní scénáře. Má jen hromadu společníků a šílený přízvuk. Preferuju originální znění, ale znění Doctorky a její bandy… no jako chtělo to pár dílů aklimatizace. Konkrétně asi tak tři. Pak mě to přestalo bavit. Jedenáctou sérii jsem zatím nedokoukala, o dvanácté vím, že tam bude další žena v modré budce a zvláštní linka s původem Time Lordů (ach ty spoilery) … no nevím, jestli se někdy odhodlám. Asi budu čekat, až přijde Čtrnáctka a celou linku Třináctky bude vydávat za sen. Nebo se aspoň vrátí víc „ke kořenům“ a seriál změní showrunnera. Pretty please.

Závěrem
Vývoj seriálu z posledních let sráží celkový dojem, ale není nic jednoduššího než si pouštět ty série, které se vám líbí. Každý má své preference, někomu se nové díly určitě líbí, třeba novým divákům, kteří nesrovnávají s předchozími Doctory.
Doctor Who je i tak sci-fi britská klasika, kde si každý najde to svoje – cestování do historie a potkávání světových osobností, cestování do budoucnosti a potkávání různých mimozemšťanů na jiných planetách. Díky obměně obsazení je každý Doctor a společník jiný, což je nepochybně zajímavý aspekt seriálu. Má to krásnou hudbu, zajímavé zápletky a cool hlášky. A když seriál zvládl zaháčkovat i mě, člověka, který sci-fi jinak nevyhledává… to už je co říct. 😊

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

nezdolatelný veterán mezi seriály

Nikdy bych nečekala, že scifi seriál může být tak náročný na emoce. Doctor Who mi to ale dokonale potvrzuje již několik let.

To takhle sledujete bláznivé cesty humanoidního mimozemšťana v doprovodu společnice ze Země, poznáváte nové kouty galaxie, nové mimozemské rasy, královsky se u toho bavíte a říkáte si, jak jsou ti scénáristi vynalézaví. Pak ale přijdou epizody, které jsou nabité srdceryvnými scénami, a vy máte sto chutí skrze obrazovku vplout do seriálu a všechny utěšovat, protože některá z postav odchází, nebo umře, nebo musí přijít o vzpomínky, aby ji to nezabilo. Seriál je ale tak skvěle napsaný, že vás to nutí sledovat další a další díly. (Mimochodem, pokaždé obrečím Donnin osud a také Tennantovo "I don't wanna go." ke konci jeho působení).

Není možné srovnávat jednotlivé Doctory mezi sebou - každý je jiný, každý do seriálu vnesl něco osobitého. Stejně tak není možné srovnávat společníky (společnice), protože jsou všichni tak různí. Jestli mě něco mrzí, tak to, kolik lidí nadává na Marthu. Podle mne nebyla nijak horší než ti ostatní společníci, jen holt měla smůlu v tom, že v seriálu následovala hned po Rose, kterou měli fanoušci rádi, a že vedle ní mohla působit poněkud nevýrazně.

Trochu mám pocit, že s novými epizodami jako by seriál ztrácel trochu dech (byť Capaldi jako nový Doctor je podle mě skvělý a se silným scénářem by mohl vážně zazářit). I tak je ale podle mne úctyhodné, že si seriál po X desítkách let drží takovou sledovanost a je mezi lidmi stále tak oblíbený. Těším se na novou řadu! :-)

(P.S. Hodnotím jen ty nové řady natočené od r. 2005, ty starší díly jsem ještě neviděla, snad se k nim jednou propracuju.)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

All of time and space... where do you want to start?

Doctor Who je pro mě jeden z těch seriálů, kterým nemůžu s klidným svědomím dát nižší hodnocení, než bych pravděpodobně objektivně měla, protože je pár věcí, které v příbězích nedávají smysl, a pár věcí, se kterými nejsem spokojená a nejradši bych je vypustila. Jenže. Ačkoliv jsem na pár seriálů koukala i před Doctorem (na Červeném trpaslíkovi a Haló, haló! jsem třeba vyrůstala), tu pravou seriálovou éru u mě odstartoval až Doctor Who. Už si přesně nepamatuji, skrz koho nebo co jsem na DW narazila, zato si úplně do detailu pamatuji, kdy jsem ho viděla poprvé. O jarních prázdninách roku 2012, kdy se předpokládalo, že se budu připravovat na doklasifikaci z pololetí a na blížící se maturitu. Inu, nebylo z toho nic, samozřejmě, protože jsem místo toho radši každý den až do brzkého rána koukala na šílence s modrou budkou.

Byla jsem jako přikovaná, neschopná se odtrhnout, ačkoliv už mi třeba dávno padala víčka únavou a já měla touhu si je přilepit k čelu jako Tom, když čekal na Jerryho. Doctor Who je fenomén, a i když tehdy jsem ještě úplně netušila do jaké míry velký, bylo mi jasné, že mě tahle vlna strhla a ze svého sevření už nepustí. Nejsem si úplně jistá, jestli jsem někdy předtím u nějakého seriálu/filmu/knížky projevila takovou škálu emocí jako při sledování Doctora. Smála jsem se, rozčilovala jsem se, otráveně jsem koulela očima, nadávala jsem, bála jsem se, brečela a hystericky se hroutila. Doteď si vybavuji, jak jsem poprvé viděla Doomsday a já spadla do takové hysterie, že jsem jednak nebyla schopná dobrou půlhodinu přestat, a jednak jsem vyvolala zájem mamky, která celá vyděšená přiběhla do pokoje a myslela si, že mi někdo ublížil, ehe. Za tohle nikdy nepřestanu být Doctorovi vděčná, protože od té doby jsem svým emocím (a teď to nevztahuji jen na seriály apod., ale i na real life) mnohem otevřenější, což je v jistých ohledech lepší, předtím jsem se skoro vůbec neuměla projevovat, nedokázala jsem to ze sebe dostat ven.

Jak jsem zmínila výše, je několik věcí, co mi na DW vadily – nikoliv v tom smyslu, že jsem nebyla schopná překousnout regeneraci Doctora a změnu společníků (ačkoliv uznávám, že Marthu – a ne, skutečně to nebylo kvůli tomu, že přišla po Rose – s River a Amy jsem skutečně, skutečně neměla ráda) – a i když je pár dílů, u kterých bych byla radši, kdybych je nikdy neviděla nebo kdyby vůbec neexistovaly, Doctor Who je a nebojím se říct, že navždy zůstane seriálem, na který se vždycky ráda podívám, a který zůstane navždy usazený v mém srdci. Koneckonců jsem u něj strávila tolik hodin a poznala jsem díky němu tolik nových lidí, že to nelze jinak.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mad man with a box

Když se snažíte někomu vysvětlit o čem je Doctor Who, většinou z nás polezou jedny z nejbizardnějších vět, které můžete říct. „905letý mimozemšťan cestuje časem a prostorem v modré policejní budce z 50. let.“ – to nezaslechnete v souvislosti s jinými seriály. DW totiž není jako jiné seriály. Je to sci-fi ikona, britské kulturní dědictví, ale hlavně seriál, který vás dokáže chytnout a nepustit.

9. Doctor
Do seriálu se dostanu až po pár dílech. Je těžší zvyknout si na odlišný typ seriálu, než na který jsem zvyklá z americké tvorby. Všechno mi ale ulehčuje sympatický britský humor a neotřelé náměty epizod. Oba hlavní protagonisté mi přijdou docela sympatičtí. Při regeneraci „Devítky“ mě zabolí u srdce.

10. Doctor
Chvíli mi trvá vyrovnat se se změnou hlavního protagonisty. Asi tak do 4. dílu. Pak už jsem infantilně fanouškovsky zamilovaná do Davida Tennanta. Druhá série mi přijde kvalitou srovnatelná s první, i když se dále rozvíjí vztah s Rose. Po finále mám mírnou depresi.
Další řada přináší mnoho skvělých dílů (můj nejoblíbenější, nejen v rámci této řady, je „Blink“). Ve třetí sérii je nám představená Martha. Sympatická, chytrá, platonicky zamilovaná. Všechno tohle hraje v její prospěch, ale mě osobně přišla tak trochu nevýrazná. K tomu dojmu přispěla velkým dílem i společnice ze 4. série – Donna, moje osobní favoritka. Konečně společnice, která pořád nedělá na Doctora zamilované oči. Catherine Tate má skvělý komediální talent.
Při regeneraci Desítky roním slzy.

11. Doctor
Podle první fotek to vypadalo spíš na Emolorda než Timelorda a musím se přiznat, že jsem měla jisté pochybnosti o novém Doctorovi. Ale Matt Smith mi vytřel zrak. A sakra moc. Je to velmi talentovaný mladý herec. Eleventh je zábavný, šílený, mimozemský (9 a 10 jsou proti němu k nesnesení lidští) mimozemšťan, který ví, že motýlky jsou cool (Nahlédněte do svého srdce. Vy víte, že je to pravda.). Amy se řadí na čestné místo vedle Donny. A Rory… Přišel mi fajn i na začátku, ale když pak párkrát umřel a stal se z něj hrdina, získal si mé srdce.
5. a 6. série se v mnohém liší od předchozích. Přijde mi teď daleko na vyšší úrovni, co se technické a často příběhové stránky týče. Moffat je ďábel, ale i tak ho miluji. Pokud takto bude celý seriál pokračovat i nadále, budu velmi šťastný whovian.

Seriál má samozřejmě i své chyby. Některé epizody jsou slabší, triky občas vyloženě roztomilé (a nemyslím to moc v dobrém slova smyslu). Ale nedá se nic dělat. Doctor mě chytnul, nepustil a stal se mou velkou srdcovkou. Allons-y!

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
97 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 38 lidí

Allons-y, Molto bene ale i Geronimo

Tento komentář bude určitě obsahovat spoilery, takže zvažte zda chcete pokračovat :)

Další ze seriálů, ke kterému jsem se dostal hlavně kvůli tomu, abych naposlouchal britskou angličtinu. 1. série je pro mě velkým seznamování s neznámým. Doteď jsem Doctora vnímal pouze jako seriál , který je sice dobře hodnocen, ale mě míjel a taky vím, že ho má rád Abed z Community.

1. série - Ale zpátky k seriálu. Musím uznat, že jsem čekal něco docela jiného a musel jsem si zvyknout na určitou šílenost, kterou pro mě Doctor oplýval. Nejen seriál, ale i samotná postava Doctora. Christopher Eccleston ho hraje dobře a vypadá při tom jako úchylnej šílenec říznutej dávkou sarkasmu. Po tom, co jsem si přivyknul tomu, že seriál je úplně něco jiného než na co jsem doposud zvyklý, tak jsem si Doctora docela oblíbil. Druhá polovina série mě bavila o mnoho víc, hlavně dvojdíl s bombardováním Londýna a závěrečný souboj s Daleky. Ti mi připomínají R2-D2. Nejspíš tomu pomohlo i to, že přibyla postava Jacka Harknesse. Upřímně jsem zvědav, kam mě Tardis zanese ve druhé sérii s novým Doctorem.

2. série - Nový Doktor a stejná pomocnice. Rose byla sice trošku otravná, ale když přijde na velké loučení, tak musím uznat, že jsem nebyl nijak extra potěšen, že o ní přijdu. Co se týče Doktora, tak Davida Tennanta jsem si oblíbil během chvilky a právě on je tím důvodem, proč jsem se rozhodl ve sledování vytrvat a přetrpět některé šílenosti, které k Doktorovi tak nějak prostě patří. Navíc ty jeho nemesis, Dalekové, že budou takhle neodbytný, to jsem teda nečekal. Ale zase má Doktor protivníky, kterým mu je hodno. Nicméně Tardis už mě má ve svých spárech a já se těším jaké další šílené příhody na cestách vesmírem a časem uvidím.

3. série - Doktor si najde doktorku. Poté co přijde o Rose, tak přichází na scénu Martha. I díky ní mě třetí série bavila zatím nejvíc. Její postava se chová chytře a přijde mi, že zbytečně nekomplikuje Doktorův život. Nastolené tempo se udrželo, za což jsem rád a cestování Tardis mě bavilo víc a víc. Jako vždy přichází závěr, který je tím nejvypjatějším, co se odehrává a tady to platí obzvlášť. Na scénu totiž přijde protivník, kterého by Doktor určitě nečekal a přinese sebou velké finále. A já jsem následně zklamaný, protože Martha dá Doktorovi a cestování vale.

4. série - Po prozatím nejlepší přichází pro mě zatím nejslabší série a to z jednoho prostého důvodu, protože je tady zatím nejslabší společnice doktora. Ano, přijde závěr série, který mnohé vynahrazuje, ale i tak se nemohu zbavit dojmu, že Donna byla výrazně slabší než její předchůdkyně. Se kterými se mimochodem shledáme v hodně emotivním závěru série, stejně jako s jinými "pomocníky", které si Doktor v průběhu let udělal. Konec série je opravdu nabitý až po okraj a já jsem v nadšení koukal na to co se děje. Opravdu perfektně promyšlené finále a nezbývá než zatleskat a hned si pustit následující speciály.

Speciály - Přichází labutí píseň pro Doktora v podání Davida Tennanta a s ní posledních pět speciálních dílů. Hned první s názvem Next Doctor mi sice nijak neučaroval, i tak to byl, ale poměrně povedený průměr. I když se zpětně ohlédnu, tak ze Speciálů pro mě jasně nejslabší. Následuje Planet of the Dead, kde Doktor a posádka autobusu Victoria 200 uvíznou na "písečné" planetě. Obvykle dobré, jako jakákoliv z epizod. Po ní však přichází vrchol a to Waters of Mars, která mě naprosto okouzlila a mezi speciály zaujala nejvyšší postavení, a to i přes to, že závěrečný dvoudílný boj přináší souboj s Masterem, návrat Pánů časů a hlavně rozloučení s desátým Doktorem.
Next Doctor ***, Planet of the Dead ****, Water of Mars *****, End of time *****

5. série - Nový Doktor v pořadí jedenáctý a pro mě třetí a nová pomocnice přichází na scénu, aby ze mě, coby člověka, který nevěřil nahrazení Tennanta, během jediné série udělali hlupáka. Oni ho totiž nahradili a velice úspěšně, což jsem opravdu nečekal. Chvilku sice trvalo si zvyknout, ale Doktor samotný je tomu předchozímu hodně podobný , třeba gesty nebo překvapivě i hlasem, co vše ale vylepšuje je Amy Pond. Úžasná společnice, do které jsem se zamiloval během první epizody. Takhle dobrou a hezkou společnost Doktor ještě neměl. Jednotlivé epizody pobaví, jsem rád, že bylo málo Daleků, a celkový děj byl taky fajn. I když konec lehce hraničil s překombinovaností. Nakonec se z něj ale úspěšně vykombinovalo a já se můžu těšit na to, kam mě Tardis zavede příště. A tak jedinou věcí, která mě mate a ubírá body je postava River Song, protože její vztah s Doktorem prostě i přes veškerou snahu nedokážu pochopit. Třeba jednou..

6. série - Doktor pokračuje ve spanilé jízdě a tentokrát bude hlavní protivníkem Ticho (mimochodem ty mimozemšťani jsou fakt cool a mají děsivý schopnosti) a jeho vlastní smrt. Nebyl by to Doktor, kdyby jí nakonec nějak nepřelstil. Nicméně jako takový se mi příběh docela zamotává, hlavně díky úloze River, z čehož vyplývá, že ten celkovej děj mě tolik neoslovil, ale jednotlivé epizody mi to vynahradily. Doktor mě prostě už má v pasti a já mu odpustím i slabší chvilky, protože vím, že mi to dokáže vynahradit. A taky jsem rád, že nevyměnil své společníky, protože Rory a Amy mě baví. Tak a vzhůru na sedmou a poslední sérii s Mattem Smithem.

7. série - Doktor už mě má dávno pevně v síti a já nadšeně sleduju každý další díl a stále víc se bojím toho, že už to skončí. Přišel čas vystřídat mojí milovanou Amy Pond, avšak náhrada za ní neboli "Impossible Suflé Girl" jí nahrazuje s velikou grácií a já jsem jí opět znovu nadšen. Až do teď jsem si to odmítal přiznat, ale dokonce i Matta Smitha jsem si asi oblíbil víc než Davida Tennanta a vysloveně se bojím toho až skončí a nahradí ho Peter Capaldi. Jednoznačně prohlašuji za nejhorší padouchy všech dob Plačící anděle, to jsou potvory kterým není rovno a že jich za tu dobu bylo naservírováno pěkných pár.

8. série - Přichází nová série a nová éra. Éra Doktora s tváří Petera Capaldiho, kterého jsem úplně bez problému přijal. Až mě překvapilo, jak moc mi do této nové role seděl. Sice mě odchod Smitha mrzel, ale Capaldi mě jako Doktor bavil a baví, škoda jen, že příběhy, které zatím odvyprávěl nejsou žádný extra zázrak. Nadšení jsem si odnesl vlastně akorát z epizody Listen, zbytek bych označil za takový doktorský průměr a to se bohužel týká i finále. Uvidíme, snad dostane prostor pro nápravu v příští sérii. V této série mě bavila i Clara, ale jsem vcelku zvědav, jestli opravdu odejde a kdo ji nahradí. Už teď se těším na vánoční speciál.

9. série - Je možná pravda, že v loňské sérii se Capaldi s modrou budkou spíše dával dohromady, ale letos už ji nekompromisně ovládal. Rozhodně jsem si ho oblíbil (snad i víc než předchozí Doctory) a jen nerad bych o něj přicházel. Letos nabízené příběhy jsou také mnohem lepší než loni. První polovina (čtyři dvojdíly) mě bavily jeden víc než druhý a ten třetí přinesl postavu Ashlidr, která byla pěkným oživením. A po dvojdílech už se šlo polehku do finále, nejdřív byla odejita Clara a pak přišla opravdu skvělá epizoda Heaven Sent. Letošní série postrádá slabé epizody a to je skvělá zpráva. Naladěn vánoční speciálem, kdy se Capaldi poprvé setkal s River Song, už se těším na další řadu a doufám, že se jí dočkáme už v roce 2016.

10. série - Desátá série se nesla v duchu představení nové společnice Bill, ale hlavně se připravovala na odchod samotného Doctora. Nemůžu uvěřit tomu, že už jsou to tři roky a Peter Capaldi uvolní místo u kormidla Tardis někomu jinému. Vážně jsem si ho oblíbil a zvykl si na něj a nechci, aby ho měnili. Aspoň, že letošek nabídl několik povedených epizod. Mniši stáli za to, ale hlavně závěr ve kterém se naplno vrátila Missy a taky Master. To byla lahůdka. Vážně jsem zvědav na to, koho za Doctora zvolí příště.

11. série - Jedenáctá série se navždy do historie zapíše jako přelomová a to hlavně tím, že Doctor je poprvé ženou. A po shlédnutí celé série musím říct, že to Jodie Whittaker sedlo náramně a veškeré obavy se ukázaly jako liché. I když mi hodně často (a podle mě zbytečně) připomínala Doctora v podání Tennanta. Jinak to bylo hlavně o prozkoumávání nového Doctora a jejích nových společníků, takže to bavilo, ale postrádalo to nějaký větší příběh či závěr. Žádná epizoda se asi výrazně nezapsala do paměti a ještě jedna změna přišla tím, že klasický vánoční speciál se posunul až na Nový rok. Nicméně i tak se těším na novou řadu a doufám, že tentokrát dostaneme o něco ucelenější příběh.

12. série - Druhá řada s Jodie Whittaker působila přeci jen ucelenější dojmem a finále s Timeless Child stálo za to. I úvod do série s představením nového Mastera fungovalo skvěle. Takže je pak škoda těch pár ekoepizod mezitím. Chápu, že Doctor se vždy snažil diváky i poučit, ale stačila by taková jedna epizoda za sérii. Na Jodie se valí spousta kritiky, ale ta podle mě není úplně oprávněná. Je tam pár věcí, které by se daly zlepšit, tak uvidíme v řadě třinácté. Třeba se změní (a hlavně zmenší) počet společníků a Doctor nebude tolik nadužívat její screwdriver.

Vsuvka na závěr - Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale zamiloval jsem si tenhle seriál a stal se ze mě fanoušek seriálu. Jak jinak vysvětlit, že už jsem si koupil i pár knížek v angličtině :)

100 %
95 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

"Run!"

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem se tomu tak dlouho a tak usilovně vyhýbala?!? Aha, už vím - protože "Doctor Who" je droga (beze srandy), a když do toho jednou spadnete, tak už vás žádný doktor nezachrání. Jen ten Doctor.;-)

1. série: 80%. To pravé, ironické kouzlo Christophera Ecclestona jsem objevila až po druhém zhlédnutí, ale ani tak v mých očích nedokáže překonat svého mladšího nástupce. Úvodní epizoda slabší, hned s druhým dílem však přichází typický "DW", tzn. vyvážený mix akce, humoru, smutných momentů a otázek, které člověka nejednou nutí k zamyšlení. Od druhé poloviny série jeden díl lepší než druhý (také díky Jackovi), takže ještě štěstí, že se devátý Doctor příliš nezdržel, protože jinak by bylo loučení s ním o poznání těžší.

2. série: 95%. Po vánočním speciálu jsem byla přesvědčená, že si na ukřičeného a značně roztěkaného Tennanta nezvyknu, ale stačil první díl druhé, naprosto úžasné a všemožnými emocemi nabité série (mimochodem "Nová Země" je jeden z nejvtipnějších a zároveň nejsmutnějších a nejdojemnějších doctorovských dílů vůbec) a bylo to - našla jsem SVÉHO Doctora.

3. série: 80%. Změna Doctorovy společnice se na mém vztahu ke třetí sérii podepsala více, než bych čekala, a i přes těch několik opravdu výjimečných dílů ("Zácpa", "Ani mrk!" aj.), ji musím nazvat nejslabší tennantovskou sérií. Martha Jonesová, silná, sebevědomá žena, která přesně ví, co chce, a která se neustále snaží předčit Rose (nehledě na její opětovné snahy "sbalit" více méně frigidního Doctora), mi nikdy nepřirostla k srdci, a její rychlý odchod jsem tudíž jedině uvítala.

4. série: 95%. Stále se nemohu rozhodnout, zda mám raději Rose nebo Donnu, ale jisté je, že Donna je jedinou společnicí, která kdy dokázala Doctora srovnat. Oproti předešlým "I love you" tendencím je navíc tento čistě kamarádský (místy až sestro-bratrský) vztah příjemnou změnou, a o to více pak člověka zasáhne jeho konec. Střídavě komické a vážné pojetí jednotlivých epizod graduje do pěti famózních speciálů a nejsmutnějšího, nejdojemnějšího a nejdepresivnějšího odchodu celé seriálové historie. Pokud jsem u některého z předchozích dílů "DW" brečela, tak u druhé části "Konce času" jsem ŘVALA (můj nejdelší a nejintenzivnější seriálový záchvat breku v životě).

5. série: 65%. Tohle pako plivající jídlo, že má být nový Doctor? A tahle namyšlená čůza, oblékající se jako prostitutka, má být jeho nová společnice? No, thanks... Trvalo ROK, než jsem se odhodlala pustit si znovu "Jedenáctou hodinu" a ani napodruhé jsem nezaznamenala žádné zlepšení - jedině snad toho jedenáctého Doctora. Série jako taková je koukatelná, krom tří světlejších výjimek ("Čas andělů" - mrazivé nadšení, "Vincent a Doktor" - dojetí & smutek, "Pandorika se otevírá" - překvapení) ale neobsahuje nic, co by mě nějakým způsobem citově zasáhlo.

6. série: 60%. Russellův "Doctor" je definitivně mrtev. Od zmateného úvodu s astronautem, přes velké odhalení River Song (které mi s odstupem času přestalo vadit stejně jako River sama), po závěrečné splynutí časových linií, mi bylo úplně jedno, co se v seriálu odehrává a čím si postavy procházejí.

7. série: 65%. První polovina prapodivně nekonzistentní (blíží se dlooouho odsouvaný odchod madam Pond a jejího na krátkém vodítku uvázaného manžela, takže proč si je ještě neužít v několika zbytečných, vzájemně na sebe nenavazujících, epizodách, že?), prostředek více než nadějný (slušní "Andělé dobývají Manhattan", výteční "Sněhuláci"), zbytek však, i přes výměnu společnice, de facto okamžitě sklouzává do stejně nudných, nezajímavých a současně přeplácaných vod jako předchozí Moffatovské série (viz. celý koncept "nemožné dívky").

8. série: X%. Chystám se.

Oblíbené postavy: desátý Doctor (♥), kapitán Jack Harkness (♥), Rose Tyler, Donna Noble, devátý Doctor, Vládce, Lady Cassandra, River Song.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Doctor Who

Doctor Who je asi prvý sci-fi seriál ktorý sa mi páčil. Celkový koncept cestovania v čase je úžasný, hlavne skoky z minulosti do prítomnosti a potom do ďalekej budúcnosti a tak ďalej a každá jedna postava má svoju vlastný osobitý charakter. Doctor je kapitola sama o sebe - stále hláškujúci a pritom sa dokáže dostať z každej situácie hlavne pomocou rozumu. Okrem toho Christopher Eccleston(zatiaľ som videla len prvú sériu) hádzal super ksichty a Rose mi vôbec neliezla na nervy (čo blondýnky v seriáloch zvyknú) ale niekedy dokonca dokázala čo-to múdre z úst vypustiť.

Prvá séria - 100%

Prvá séria bola úplne dokonalá. Vystriedali sa tam epizódy s osobitnými príbehami s epizódami, ktoré zapadali do celkovej dejovej línie. Nenaťahovali čas ale ani všetko neubehlo závratnou rýchlosťou a tým pádom mala táto séria dokonalý počet epizód. Keď sa k nim pridal aj Jack hneď som musela zmeniť hodnotenie na najlepšie. Dodával tomu šmrnc, takzvanú čerešničku na torte. Snažila som sa nezažrať do každého seriálu čo vidím, ale to sa nedalo. Už po prvých dieloch som si Doctora Who proste zamilovala.

Druhá séria - 100%

Na nového Doctora sa zvykalo veľmi ľahko, hlavne preto pretože Tennant ho hral veľmi podobne ako Eccleson. Myslela som si, že začína tročku upadať, no potom prišlo niečo nové - cestovanie do iných vesmírov, čo dosť pomohlo. A posledný diel... posledných 5 minút som v kuse plakala pretože ja blbá som si prečítala Wikipediu. Za to, čo mi urobili, by som ich zabila.

Tretia séria - 90%
Tennant znovu úžasný, ale Martha mi do toho nejako nesedela - bola až príliž múdra a aj keď dosť často vedela, čo má robiť, skoro vôbec Doctorovi nepomohla. Ale trojdielne finále s Masterom bolo skvelé, už len kvôli tomu si to človek musí pozrieť.

Štvrtá séria - 110% ak by sa dalo

Donna - jednoznačne moja najobľúbenejšia spoločníčka a celá séria bola úplne najlepšia zo všetkých. Toľko emócií koľko vo mne vyvolalo finále som v živote necítila - smuútok, naštvanie, radosť a smiech skoro naraz (vďaka Dalekom v Nemecku a ich "Exterminieren" som sa rehotala asi dve minúty a musela som na chvíľu zastaviť video). Ale aj celá séria - super bolo, že sa viac vracali do histórie a že sme zistili niekoľko zaujímavých vecí, ktoré mal Doktor na svedomí;) Angličtina má na toto jedno úžasné slovo - mindblowing - a neviem si predstaviť KDE by sa dalo použiť skôr. Škoda len, že je posledná s Tennantom, pretože nech by ho nahradil akokoľvek dobrý herec (a nie chlapík, čo vyzerá skôr ako EMOlord než Timelord) sa mu určite nevyrovná.

Piata séria - 95%

Fajn, priznávam, bola som zaslepená a s tým Emolordom som to kapku prehnala, ale Matt Smith stále nemá na Tennanta. Zato Amy je perfektná spoločníčka, hlavne preto, lebo sa tak podobá na Donnu a to nielen vlasmi. A Rory... Asi najlepšie napísaná postava aká kedy bola napísaná. Transformácia z ťuťka na Rorynicusa bola perfektná. Tardis je krásny až na tu divnú sklenenú vec v strede a sonický skrutkovač a posledná vec - BOWTIES. ARE. COOL.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Nejlepší scifi

Rozhodně nejlepší scifi z neamerické produkce, které samozřejmě již žije několik desítek let (když přičzeme starý seriál). DW sleduji až od nové verze a čím dál víc překvapuje. Někdo občas říká, že seriál slábne a jde dolů. Naopak! Pořád nabírá na oprátkách a stále mě překvapuje. Někdo asi občas nasazuje moc vysokou nereálnou laťku a je zklamán. Já ne! Já se vždy těším na nový díl jako něco nového úžasného. jediné, co mě mrzí, je ten malý počet dílů sérií. Pán času si rozhodně zaslouží vždy krásných 24 dílů, anebo nejlépe 52 dílů za rok :) Nejlepší doktor Matt Smith, ten byl dobře šáhlej. Capaldi je zas takový temnější a taky zajímavý. Těším se na nové díly. Přirovnání k jinému sriálu: neexistuje. Jinak jsem jediný, kdo miluje tu britskou angličtinu smíchanou se s Skotskou?

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

It's bigger on the inside

Při čekání na osmou řadu


Do sledování Doktora jsem se pustila v podstatě jako panna nepolíbená a tohle je pro všechny, kteří jsou na tom stejně jako já tehdy - netuší, která bije, nechce se jim to složitě zjišťovat a váhají, jestli se pustit do sledování. Snad vám ušetřím čas.

Hned na začátek jedna důležitá informace - první Doctor Who byl vysílanej už někdy na začátku šedesátých let až do konce osmdesátých (celkem 26 sezón!!!). Tenhle názor se týká jen jeho pokračování, který se začalo vysílat před cca 10 lety. Jedná se opravdu o pokračování, ne spin-off nebo modernější verzi. Ovšem k pochopení nebo užívání si seriálu starší díly nepotřebujete - jsem toho důkazem. Doktor vždycky všechno nováčkům pěkně dopodrobna vysvětlí. A pokud se vám bude Doktor líbit, nic vám nebrání se pozdějc ke starším dílům vrátit (a kašlete na časovou linii, o tom tenhle seriál v podstatě je).

Hlavním hrdinou je Doktor, kterej je mimozemšťan, poslední z Pánů času, a cestuje v malý modrý budce časem i prostorem skrz celý galaxie. A během svých cest často plánovaně nebo neplánovaně zachrání nějakej ten svět. Příběh je teda většinou epizodickýho rázu. Občas vtipnej, občas hororovej, občas překombinovanej, občas v minulosti, občas v budoucnosti.

Doktor je "dlouhověkej" a to v tom smyslu, že když umírá, může se prostřednictvím "regenerace" znovu zrodit - vzpomínky zůstávají, ale osobnost a tělo se změní. Což vysvětluje tu záplavu herců, která se v hlavní roli už vystřídala. Takže Doktor je to stále jeden a ten samej a přitom v podstatě vždycky v novým kabátě. Originální způsob, jak seriál neustále udržet svěží i přes několik dekád. A v podstatě nesmrtelnej.

S jeho dlouhověkostí a faktem, že je poslední svýho druhu, jde ruku v ruce osamělost, a tak Doktor cestuje s vybranýma společníkama. Ti ale přichází a odchází (ať už dobrovolně nebo ne) a jediná konstantní postava zůstává Doktor (kterej se ale občas totálně změní, takže technicky vzato se obsazení několikrát kompletně vystřídá).

A teď trochu osobnějších názorů bez spoilerů (doufám). Když jsem viděla úplně první díl, myslela jsem, že je to špatnej vtip - kamera divná, styl kýčovitej, herci přehrávali... Ani druhej díl mě nepřesvědčil, ani třetí... Byla jsem ale už dopředu připravená na to, že je první sezóna tak trochu "jiná" a vytrvala jsem. A najednou jsem byla na konci první sezóny a zjistila jsem, že se toho nemůžu nabažit! Od druhý sezóny se to stylem začalo už mnohem víc podobat modernějším seriálům a moje nadšení neznalo hranice. Je to silně návykový! Trocha tý teatrálnost stále zůstává, ale zvykla jsem si na ni a nevadí mi. Proto všichni, kteří jste to z podobných důvodů vzdali hned na začátku - zkuste vydržet, zlepší se to. Pokud si to nezamilujete do půlky druhý sezóny, tak pak opravdu můžete říct, že to není nic pro vás.


"The man who regrets and the man who forgets."

Co mě osobně na tomhle seriálu naprosto fascinuje a baví ze všeho nejvíc, je postava Doktora. Jeho společníci jsou mi povětšinou ukradení, ale Doktora miluju se vším všudy. Mám slabost pro hrdiny, kteří jsou na první pohled naprostí magoři, vtipálci a tak trochu mírumilovný naivky, ale ve skutečnosti nějak neuvěřitelně trpí, skrývají temnou minulost a jsou v podstatě extrémně nebezpeční. Ano, ta romantická představa o muži, co se prochází po poli svých mrtvých nepřátel a tiše pláče :D

Ehm, ale zpátky k věci. Každej doktor je jinej - jen v tomhle seriálu jsme viděli jeho tři verze (či čtyři, pokud to chce někdo počítat) a každá je úplně jiná. První (devátej doktor v pořadí) měl k dispozici jen jednu sezónu, takže neměl moc velkej prostor, aby nás nějak okouzlil, ale myslím, že měl velkej potenciál. Při jeho odchodu mě trochu píchlo u srdce, ale ještě stále jsem si zvykala na samotnej seriál, takže jsem to nijak moc neprožívala. Další Doktor (David Tennant) si mě už ale naprosto získal během pár epizod. A zřejmě nejsem jediná. Spousta lidí ho označuje za nejoblíbenějšího doktora ze všech. Jeho odchodu jsem nechtěla věřit a skoro jsem se sledováním seriálu skončila. Novej doktor se mi nelíbil, chtěla jsem zpátky Tennanta a trvalo dlouho, předlouho, než jsem si k Mattu Smithovi vypěstovala trochu vřelejší vztah. Ale tou dobou už byl skoro na odpis. Jeho odchod mi moc nevadil a teď jen zvědavě čekám, co přinese poslední Doktor.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

The Doctor

Na Doctora jsem se původně chtěla dívat jen kvůli Mattovi alias 11. Doctorovy. Myslela jsem, že budu trpět než se děj dostane až k němu. A co se asi tak mohlo stát. Každý den proklínám i oslavuji Gatisse a Moffata za jejich epochální mozkovny. Přinutili mě brečet, smát se, nadávat i oslavovat. Každá epizoda je svým způsobem geniální. Pokud se v některých okamžicích objeví chyba nevadí. Chybovat je lidské a my jsme přeci jen děti v porovnání se zbytkem vesmíru. Každý se svými chybami učí.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Geniální

Opravdu vynikající seriál. Nemám sice ještě dokoukáno, ale stala jsem se na něm téměř závislá. Nejvíce jsem přišla na chuť Christophu Ecclestonovi, který mě bavil každým svým pohledem a jeho "Fantastic!" je a bude prostě nenahraditelné. Jen je škoda, že hned po první serii prásknul do bot, myslím, že toho měl ještě dost co ukázat. Druhou moji srdcovkou je David Tennant, jeho šibalský úsměv mě dostával do kolen už po prvním díle i když se mi na něj po odchodu Ecclestona poměrně těžce zvykalo. Momentálně jsem u třetího doktora, který mě sice zatím moc neokouzlil, ale sympaťák je to taky a určitě si i na něj zvyknu.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Cross my hearts

Tak tohle je... krása! Protože ono popsat seriál Doctor Who ani pořádně nejde. Je to šílené, ale příjemně originální. Je to komediální, zároveň ale dokáže rozplakat. Seriál, přiznám se, mi změnil život. Rychle se probojoval mezi mou TOP 5, začlenil se do rodiny a donutil mě se dívat na svět jinýma očima. Nejlepší vesmírná loď je přece TARDIS, šroubováky by mohly být prostě víc soničtější, největší zloduši vypadají přirozeně jako vysavače, nejstrašidelnější stvoření jsou sochy andělů a - a nesnáším a přitom zbožňuju příchod Vánoc.

Jak to ale všechno začalo? O seriálu se mi jednou zmínila sestra. Že bychom se mohly společně podívat. Je to britský, tak proč ne.. To jsem ještě nevěděla, proč je v obsazení herců Doktor tolikrát a že se to vysílá už od šedesátýhotřetího. Vlítla jsem do té bláznoviny po hlavě.

1. Devítka
Můj první doktor v podání excelentního Christophera Ecclestona. Chvíli jsem si zvykala na ono zvláštní provedení, ale pak jsem si na Daviesovi manýry zvykla a ono to šlo! Víc jak to. Podívaná, která popisovala cestu Rose, normální holky z Cardiffu, a podivína, Pána času, který skrývá nějaké ty šrámy z bitev, zároveň je šílený, ale ovšem i nejchytřejší v místnosti. Pokaždé, když zaznělo ono "Fantastic" nebo se na obzoru objevil kapitán Jack Harkness, vyvolalo to ve mě další vlny dobré nálady. Finále s Bad Wolfem bylo napínavé, rozloučení s Devítkou nádherné a srdce mi drásající.

Uvědomila jsem si, jak 'ošklivej' nápad ta regenerace vlastně je. Oni vám v podstatě vytrhnou vašeho hrdinu a posadí na jeho místo zcela cizího člověka. Ale sakra, taky to miluju! :D

2. Desítka
Pozdravy ze Skotska, aneb David Tennant jede. Po tom regeneračním prázdnu, co se ve mě usadilo, Desátý Doktor rozčeřil vody oceánu a jasně si obmotal všechny fanoušky (a fanynky!) kolem prstu. Krasojízda. Allons-y! Doomsday. Vládce. Wow. Záběry Gallifrey. Samozřejmě i hudba je nádherná, pod taktovkou Bena Fostera za záštitou Mistra Murrayho Golda se rozeznívá první Doctor Who Proms v Royal Albert Hall. Samozřejmě se tu předvedly výborné společnice, krásná Rose, často opomínáná Martha a Donna, která teda byla úplně nejvíc super and I bloody love her. :D Pomalu přijde na loučení, vlastně loučení se všemi, takže to zasáhne spolehlivě i ty největší tvrďáky. Snad nejemotivnější scéna, která byla kdy natočena – regenerace Desítky. Nic víc než Vale Decem.

Dala jsem si půlrok pauzu k rozdýchání. Nečetla jsem spoilery, nechtěla jsem o Doctorovi vůbec slyšet. Myslela jsem, že Doctor Who u mě skončil. Opak byl pravdou.

3. Jedenáctka (aneb Razl Tý Dejvis odchází, Stývn Moffat u kormidla)

Pochyby tu byly, ale jen na sekundu. Matt Smith byl v té době mladý, neznámý herec. Mě ale právě tohle vyhovovalo. Už v první epizodě dokázal své kvality jak on, tak nový scénarista. Amy, další zrzka, je prostě kouzelná a spolu s jedenáctým Doktorem vytváří úžasnou dvojku. Příchod River Song to celé ještě okoření. Její příběh pro mě zůstane tím nejkrásnějším, nejsmutnějším a nejkomplikovanějším lovestory ze všech. Speciál Vánoční koleda, inspirovaná Dickensem, je to nejhezčí, co si mohu na svátky doma pustit. Miniepisody jsou krásné zpestření a doplnění dílů. Celá show se začne propadat do temnější stránky a i když se Matt nesnaží podat 11. Doktora jako jeho příliš expresivní podobu, storyline neztrácí drive. Pociťuji zde víc než u Desítky, že Doktor stárne, jeho proměna je prostě neuvěřitelná. Regeneraci jsem ještě neviděla, teď už to bude skoro rok, co hledám odvahu. On mi Jedenáctej prostě přirostl k srdci. Stejně jako ti ostatní. A chci vidět Gallifrey :D. Whovian 4ever. Moffatoviny zatím snáším s klidem v duši.

Zhodnoceno: 100%, viděno v původním znění.

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Timey Wimey stuff

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla, ale jeho kvalita postupně klesá. 9. a 10. Doctor měli úžasné epizody, krásné nápady a nic se nepřehánělo. U 11. Doctora kvalita postupně tak nějak klesala, ale bylo to vynahrazeno všeobecně oblíbenou pomocnicí Amy.
Vždycky jsem měla ráda fanatsy a scifi, proto jsem se rozhodla na tenhle seriál podíval a úplně mě uchvátil. Doopravdy jsem si oblíbila všechny Doctory - každý je něčím jiný a zajímavý, každý je něčím specifický.
Bohužel je ale vidět postupný úpadek. Většinu epizod, hned od začátku, jsem hltala ve velkém, šíleně jsem se těšila na další díl a nemohla jsem vydržet, až budu mít čas na to, abych se na další díl koukla. U 11. Doctora to už přestalo být takové. Většina dílů byla super, ale byly tam takové ty občasné úplně mimo díly. Neříkám, že takové díly jinde nebyly (byly, všichni víme, že byly), ale připadalo mi to častější. Na Claru jako spolčenici jsem se strašně těšila a oni z ní nakonec udělali chudinku. A nejvíc to schytal Peter Capaldi. Jako Doctor je úžasný, ne že ne, smekám. Ale scénáře už tak dobré nejdou a tak to se seriálem jde trochu z kopce, alespoň podle mého. Jeden díl je výborný a koukám na něj s úžasem a další díl je naprosto o ničem, totálně nudný a nezajímavý a tak nějak moje nadšená opadlo.
Ještě před několika sériemi bych dala 100%, ale teď už ne, bohužel.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Doctor, doctor

Docto Who je rozhodně jeden z kvalitních seriálů, které jsem viděla. První díl to sice vypadá, jako prapodivná sci-fi slátanina s podivným chlapíkem a modrou policejní budkou. Jenže po tom, co si pustíte další díly se vám začíná dostávat skvělé nálože sci-fi plné britského humoru, který není tak suchý, jak se zdá a s veselým chlapíkem, jeho modrou policejní budkou a blonďatou společnicí Rose.
První série renewed je opravdu taková hodně rozjezdová, ale i tak stojí za to, Doctorův humor je skvělý a Eccleston je jeden z mých nejoblíbenějších Doctorů. Poslední díly série jsou skvělým závěrem a Ecclestonův odchod je srdíčko trhající záležitost.
Druhá série s Tennantovým Doctorem je ještě o něco lepší a celkově Tennantova éra je taková hodně propracovaná. Jeho jakožto Doctora mám hodně ráda, protože není ani tolik šílený, jako Smith, ale za to se stále dokáže odvázat. V druhé sérii jsou další skvělé společnice. Donna je jedna z mých nejoblíbenějších, ale i Martha měla svoje - nechápu proč jí tolik lidí "hejtí". Zase se nám dostává i několika srdíčko trhajících záležitostí, jenže to všechno k Doctorovi patří, tedy hlavně k renewed.
Smith je též dobrý Doctor, ale na moje poměry už byl až moc "šílený". Sice jsem se s ním často nasmála, jenže ani reakce, kdy jsem si téměř klepala na čelo nad jeho chováním nebyly pár dílovou záležitostí. Jeho společníci Pondovi jsou neuvěřitelně skvělá dvojka a jejich odchod opravdu zabolel. Odchod Smitha byl hodně smutnou záležitostí, které předcházel super speciál The Day of The Doctor.
Capaldi je jako Doctor asi nejlepší ze všech, ale má jednu blbou nevýhodu - dostává podle mě špatné epizody. Zdá se mi, že v těch pár, co jsem viděla se nemůže plně projevit a i další říkali, že Capaldi je skvělý, ale lepší by byl pokud by měl jiné epizody. No uvidím, třeba se mi ještě osmá série bude více líbit, kdo ví :).
Každopádně Doctor Who je opravdu dobrý seriál pro dva typy lidí: ty co mají rádi sci-fi a ty co mají britské seriály. Za mě slibných 90% :).

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

"Allons-y!"

Kultovní seriál Doctor Who jsem znala již delší dobu předtím, než jsem sebrala odvahu a pustila se do něj. Říkala jsem si totiž, že sci-fi pro mě nebude to pravé ořechové. Nakonec jsem však zůstala mile překvapena.
Pokud bych měla sérii popsat jedním slovem, zvolila bych výraz "jiný". Protože on je zkrátka jiný. Je šílený, absurdní, místy možná trochu infantilní. Je až s podivem, že dospělý divák i přes to všechno bere Doctorova dobrodružství vážně.

9th Doctor
První díl mě zaujal, stejně jako první Doctor nové éry, Christopher Eccleston a jeho společnice Rose alias Billie Piper (kdo mě však nezaujal byla otravná Rosina matka a její přítel Mickey). Doctora jsem si oblíbila velmi brzy a bylo mi líto, když jsme se s ním museli již po první sérii rozloučit.

10th Doctor
David Tennant však díru po Ecclestonovi vyplnil velmi záhy a dokonce ho přerostl a stal se tak mým vůbec nejoblíbenějším Doctorem. Nejvíc mi k němu seděla Donna, ačkoli jsem ho milovala s Rose. Martha mi nějak k srdci nepřirostla. Jeho konec jsem obrečela.

11th Doctor
Po odchodu mého nejoblíbenějšího Davida Tennanta se na scéně objevil Matt Smith, který mi nikdy nebyl příliš sympatický. Ačkoli jsem si na něj postupně zvykla, už to nebylo ono. Z "Moffatovy éry" jsem si nejvíce oblíbila postavu Roryho. Amy mi přišla strašně otravná a panovačná. Ale nejhorší ze všech byla River. Herečka mi byla šíleně nesympatická a její postava příšerně napsaná. Clara přinesla novou naději. Abych byla upřímná, příchod Moffata coby show runnera byl obrovským zklamáním. Příběhy najednou začaly být o něco temnější a to mi ke DW universe prostě nepasuje. Doctor navíc ustoupil kamsi do pozadí a středobodem vesmíru se stala otravná Amy. Série s Clarou se ale zdá být krokem k lepšímu. Těším se na Capaldiho.

Nuže, ačkoli má recenze na poslední série zní poněkud pesimisticky, seriál se skutečně řadí k mým nejoblíbenějším. Za dob devítky a desítky mi přirostl k srdci a staré série si ráda zopakuju.
Suma sumárum: Za poslední série 80%

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I think I realy like it

INTRO:
Dlho som nevedela či ísť do tohto seriálu (viď dôvody nižšie), no nakoniec som išla a neľutujem. Behom 2 mesiacov sa zo mňa stal seriózny Whovian a Doctorom som žila každý večer. A čo je to vlastne Doctor Who? Seriál, ktorý ma jedinečný nápad, napätie, humor, emócie (momenty keď budete ťahať vreckovku za vreckovkou), šialenosť , úžasných hercov a ich postavy, scenár a hudbu (Murray Gold, vie vyčariť neuveriteľné tóny). Nie je to len seriál o šialenom mužovi, ktorý cestuje časom ale aj niečo viac. Seriál, ktorý vás dostane a nepustí, ukáže silu priateľstva a to, že nik by nemal byť sám. Jednotlivé reinkarnácie nenechajú nikoho chladným. A teraz trošku podrobnejšie :)

9TH DOCTOR
Moc sa mi nechcelo skúšať tento seriál. Mimozemšťania a pod. nie je nič pre mňa. Svoju rolu hralo na tom aj to, že prvá séria (nová) bola natočená už dávnejšie a preto ta kamera a efekty. No postupne som začala čítať čoraz viac a viac pozitívnych reakcií naň a mňa to lákalo predsa ho len skúsiť. Tak som tomu tak urobila. Skúsila som prvú časť, potom druhú a tu tretiu a už to išlo samo. Dostávala som sa do neho síce trošku ťažšie, no dostala.
Christopher Eccleston sa mi moc nepozdával. No tej jeho optimizmus, humor a úsmev si získali nakoniec moje sympatie. Dej sa nijak nezadrhával, plynul tou správnou rýchlosťou, na to aby som sa mohla dostatočne zamilovať a nenudila sa.
Diely boli možno skôr epizóde,no na konci mali v sérií svoje miesto a zmysel. Dej sa pri nich nevliekol,plynul pekne rýchlo a humor bo neuveriteľný. Tento doctor mi bude chýbať,ten jeho úsmev a uši,ale už sa teším na druhú sériu

10TH DOCTOR
10th Doctor+Rose(2 séria)
Myslela som si, že na zmenu doctora si tak ľahko nezvyknem a bude mi to dlhšie trvať. No mýlila som sa a poriadne. Davida Tenanta som si zamilovala od prvej chvíle ako sa objavil na konci prvej série. A to viacej počas druhej série. Mal svoj humor a hlášky, pri ktorých nešlo nesmiať sa. Občas mi prišiel ako také veľké dieťa. Tohto Doctora sa nedá nemať rado. On je On. Davidovi úloha Doctora sadla ako uliata. Prišlo mi akoby pôsobil v tejto úlohe o trochu uvoľnenejšie ako jeho predchodca. Mal to niečo čo človeka na dotyčnom zaujme, čím si ho získa. On bol Doctor, a Doctor bol on. Teraz už David nebude pre mňa vždy keď ho uvidím Barty Crouh jr. ale len a len Timelord.
Vzťah Doctora a Rose pri jeho 9 reinkarnácii mi nikdy neprišiel nejaký ten „áno ty dvaja k sebe idú, dopĺňajú sa, krásne spolu ladia“ no mala som ho rada. No 10th Doctor a Rose boli lepší. Tu som Rose mala ozaj rada. S Doctorom mali ozaj krásny vzťah.
Časti boli o niečo lepšie a ja som si pestovala čoraz väčšiu závislosť k Doctorovi. Každá z nich mala svoje miesto a perfektne zapadala do celej série. Už som to nepozerala len tak keď som nemala čo pozerať večer, ale seriózne som sa vykašlala na nové časti seriálov a pozerala Doctora.
Finále za mnou aj s patričným množstvom sĺz, posledných päť minút nešlo plakať, ani keby som sa snažila. Koniec bol ak môžem povedať epický, krutý a bolestivý. Doctora a Rose som mala rada, bo tí dvaja mali medzi sebou niečo. Uvidím ako si zvyknem na jeho novú spoločníčku. Allons-y!

10th Doctor+Martha (3.séria)
Tennant je stále Doctor a stále je úžasný. Tam ani nič iného nejde napísať, Doctora hrá bez chyby a moja závislosť naberá gigantické rozmery (zanedbávam seriály za týždeň a pozerám len DW DW DW). Keď začal hovoriť tie superchytré reči, tak som sa len pozerala a prihlúplo usmievala.
Martha. Čo k nej povedať. Spočiatku som si na ňu nevedela, alebo skôr nechcela zvyknúť, Rose som mala rada a najme v druhej sérii. Nebolo zlá, dá sa povedať, že sympatická a milá, len sa mi občas zdalo, že bola až moc múdra a na Doctora hľadala ako na modlu (ale zas kto by na neho tak nehľadel, najme v prípade Tennanta).Boli časti keď som mala pocit, že už už som si na ňu zvykla, no potom boli aj časti kedy mi išla na city. Dá sa povedať, že mi skôr nesadla ako sadla mala som pocit, že je taká nijaká, že nie je nič prečo by som si práve ju obľúbila. Kto mi ale vadil, bola jej rodina a matka (Jackie bola Jackie a chýba mi aj ona). Bolo vidieť, že odchod Rose Doctora poznamenal a jeho vzťah s Marthou nebol hneď dokonalý, nebol k nej otvorený, no mal nejaký odstup.
Jednotlivé časti mali zase niečo do seba a finále bolo velice ale velice majstrovské (konečne úľava od Dalekov).Master bol iný psychopat :)

10th Doctor+Donna (4.séria):
Donna. Donna si ma získala hneď na začiatku. K Doctorovi sa dokonalé hodí. Nevrhá na neho zamilované pohľady a nesťažuje sa,že ona ho má rada no on si ju ani nevšíma. Nebojí sa mu povedať čo má na jazyku a uzemniť ho. Nehrá sa na ublížené zvieratko, ale má svoju vlastnú hlavu a celkom jej to myslí. Je sympatická, vie byť drzá, určite jedna z mojich obľúbených spoločníc. Tennant je stále Tennantom, k tomu už asi nie je čo napísať. Doctor, ktorého som milovala. Od začiatku som vedela,že jeho strata bude bolieť a bolela. Finále s Masterom bolo dokonalé. Smrť 10 bola epická a jeho I don´t wanna go tiež. Nebudem klamať, že som nerevala. Revala. A ako malé decko. Tennant bol pre mňa dokonalým Doctor. Jeho regeneráciu som si púšťala dookola akoby som tomu nechcela veriť a stále nechcem. :(

11TH DOCTOR:
11th Doctor+Amy+Rory (5.séria)(6.séria)(7.séria)
Po mojej veľkej zamilovanosti a potom čo so mnou narobil koniec 4 série, som sa zmeny bála. Smith sa mi nezdal 2x sympatický. No nechcela som ho odsudzovať len preto, že nahradil Tennanta, byť nejako voči nemu predpojatá. No zas som nechcela rýchlo zabudnúť na 10. Tak som mu teda šancu dala a išla do toho totálne otvorená novým pocitom. A dostal ma. Hneď na začiatku. Tak ako Eclesston či Tennant, robili z Doctora čiastočne človeka, z chybami a zo všetkým. Smith z neho robí toho pravého alianman-a. A robí ho z neho dokonale. Je zábavný, šialený, mimozemšťan čo je mimozemšťan. Každý z hercov čo stvárnili Doctora, mu dali niečo zo seba, niečo prečo ich človek musí mať rád. A to isté platí aj pri Smithovi. Nie je to David (nemôže ho nijako nahradiť), ale je to Matt a to treba hlavne pozerať. Vo finále 5 série definitívne presvedčil, že miesto Doctora je jeho a že nesklame. Amy je dokonalou spoločníčkou. Nenudí, má energiu, odvahu a s Doctorom tvorí skvelú dvojicu. Určite má v sebe niečo. Skvelo jej sekunduje aj Rory, ktorý počas 5 série pôsobí ako taký ťuťko. Jednotlivé časti sú úžasné a navzájom spolu súvisia.
Šiesta séria pokračovala v nastolenej zmene s novým Doctorom, novými časťami a novým štýlom. Nedá sa povedať, že by to akým smerom Doctor začal smerovať bolo na škodu. Určite sa nedá pokračovať v niečom takomto s novými hercami aby to vyzeralo ako tie série predtým. Každá séria je urobená tak aby sedela tomu danému Doctorovi a tieto sú o Smithovi. Zo začiatku som mala pocit, že tento Doctor sa nedokáže naštvať alebo preukázať také tie silné emócie. No on to vedel a vie, len si to šetril na ten správny čas, aby ich mohol preukázať naplno tak ako sa majú. Smith ako Doctor je dokonalý a porovnávať ho s Tennantom nechcem a asi ani nedokážem. K obom som si vytvorila puto, ktoré je silné a oboch milujem (každého z iných dôvodov). Svoje miesto v tejto sérii potvrdzujú aj Amy s Rorym, ktorý sú tí praví spoločníci pre 11-tku. Amy je to dievča čo čakalo 12 rokov a Rory už dávno nie je tým ťuťkom zo začiatku, ale Rorycusom. Častejšie sa objavuje aj River Song, ktorá je spočiatku opradená tajomstvom, no postupom času sa dozvedáme čo je zač. Jednotlivé časti, pekne krásne do seba zapadali a vytvárali ten správny príbeh (aj keď to už neboli tie staré časti a ten starý Doctor, ale to nešlo ako som spomínala vyššie).
Začiatok a vlastne aj polovica série mi prišla taká čudná. Je to aj tým, že človek je navyknutý na to, že oni s Doctorom cestujú a nieže on ich príde raz za čas pozrieť. Časti neboli zlé, len tam nebolo vidieť nijaké veľké prepojenie medzi nimi ako to bolo povedzme v minulej sérii. Možno sa môj názor zmení, až budem mať zhliadnutú celú sériu a uvidím ju v inom svetle. V polovici siedmej série sme sa s Pondovcami museli rozlúčiť. A koniec bol určite emotívny. Nevedela som koho mi bolo viacej ľúto. Ich (určite k nemu patrili) či Doctora, ktorého ich odchod určite dostal (Amy bola predsa prvá, ktorú jeho nová tvár videla). Uvidíme aká bude Oswin/Clara ale podľa tej jednej epizódy Jenna vyzerá na sympatické dievča.

11th Doctor+Clara (7 séria)
Druhá polovica série bola v znamení novej spoločnice a záhady okolo nej. Clara mi bola od začiatku sympatická a podľa mňa si s Mattom sadli.Tá radosť, z toho, že Matt pokračuje ďalej ako Doctor aj v ôsmej sérií a jeho vzťah s Clarou sa môže ešte ďalej vyvíjať, bola neskonalá a veľká. Matt ako Doctor bol v siedmej sérii dokonalý. Už to nie je len ten šialený Doctor ako bol s Pondovcami, postupne sa nám odhaľuje aj jeho iná stránka. Čo narobím strata milovaných s týmto Doctorom a čo urobí preto aby ostatných ochránil.
Jednotlivé časti mali rovnako ako v prvej polovici skôr epizódny charakter, no na konci sme sa predsa len dopracovali k vyústeniu záhady Clary ale aj miesta, kam Doctor nemá nikdy vstúpiť. Otázky a odpovede v poslednej časti ale aj tých predchádzajúcich do seba zapadali a posledná časť so svojimi odpoveďami a najme koncom spôsobila poriadny mišmaš v mojej hlave. Moffat sa zase raz ukázal.. Takže teraz si už len počkať na výročný a vianočný špeciál a potom dlhšiu dobu na ôsmu sériu.
Ubehli krásne tri roky a nastal ten čas kedy je treba dať zbohom raggedy man-ovi a privítať nového. Mattovo finále bolo skvelé. Vianočný špeciál vyšiel tak ako mal. Bolo tu plno narážok na Mattovo celkové pôsobenie ako Doctora či už v podobe starých nepriateľov alebo pudingu, trhliny, opitej žirafy či prvej tváre, ktorú 11 (po novom 13) uvidela. Rozlúčenie s Mattom bolo rovnako ťažké ako rozlúčenie s Davidom. A rovnako tak bolelo. Keď si človek myslel, že už je po tom mýlil sa a ta finálna zmena prišla tak rýchlo a tak nečakane. Matt ako Doctor bude mať navždy miesto u mňa. Jeho Doctor bol bláznivý, strelený, trošku detský ale bol to on. No nastal čas dať zbohom. So Goodbey Raggedy Man, I Will Never Forget You.

12TH DOCTOR:
12th Doctor+Clara (8 séria) (9 séria)
Cappaldi vtrhol do tohto sveta rýchlo a šialene. Jeho Doctor bol iný ako tí pred ním. Už to nebol ten milý, šialený a dobromyseľný Doctor. Stále to bol ten istý Doctor, len s inou tvárou. Stačilo sa len lepšie pozrieť a človek to uvidel. Capaldi počas tejto série dokázal, že bol správnou voľbou na túto postavu a že je dokonalým Doctorom. Trochu cynickým, trochu do seba zahladeným, nerobil rozhodnutia za druhých ale nechal ich k nim prísť samých, aj keď to nakoniec niečo stálo. Je trochu temnejší ako tí pred ním. Nie je to hrdina ani zloduch, ale idiot s modrou búdkou a šrobovákom.
Vzťah 12 Doctora a Clary sa asi nedá označiť za ružový a bezproblémový, bolo treba si na seba zvyknúť a pochopiť toho druhého. Na no Aj keď sa mohlo zdať, že je ku nej občas až moc odmeraný, opak bol pravdou a ona mu bola stále tou dobrou priateľkou (ako každá spoločníčka každému Doctorovi). Clara dostala túto sériu o niečo viacej priestoru a prešla si veľkým vývojom, Doctora slepo nenasledovala ale uvedomovala si aj následky niektorých činov, čo ju nútilo si pokladať dôležité a vážne otázky. Na nového Doctora sme mohli nazerať práve z jej pohľadu.
Časti boli zamerané skôr epizódne a tak sa mohlo zdať, že nejaká výraznejšia storyline chýba. Ale ona tam bola, len si pre seba nebrala všetku pozornosť a priestor. Sem tam vykukla v nejakej epizóde jej časť, rozvírila trochu vody až naplno vyvrcholila v záverečnej dvojčasti. Objavili sa nám staronový (ne)priatelia, dostali sme odpovede na niektoré z večných otázok ale zároveň si položili aj kopu nových. A to je večný kolobeh, osud nás Whovianov.

Vo vzťahu Doctora a Clary sme pokračovali aj v sérii. Clara čoraz viacej pokúšala svoj osud. Táto séria mala svoje silné ale aj slabšie časti (napr. tá s karpinami či prvý dvojdiel s Maise). Séria bola väčšinou zložená z dvojčastí. Spočiatku sa mohlo zdať, že pôjde len o samostatné príbehy, no niekde v polovici sa objavila dejová linka, ktorá ich všetky navzájom prepojila. Na konci série sme sa museli rozlúčiť s Clarou (pre niektorých aj našťastie). Jej "prvý" odchod bol vyriešený veľmi dobre (aj keď síce smutne). Jej "druhý" ozajstný koniec už ani nie. Mohli to nechať tak ako to uzavreli predtým. Zbytočne to nanovo otvárali. Plus to pripomínalo odchod inej postavy a tým pádom aj to akoby vykrádali sami seba. Summa sumárum išlo o veľmi dobrú sériu, teda až na pár častí, ktoré kvalitu riadne znížili. Síce si Doctora bez jeho spoločníka nevieme predstaviť, na chvíľu by mu to ale prospelo. Netreba do toho všetkého na silu niekoho tlačiť a vsúvať.

12th Doctor+Bill (10séria)
A je to tu. Zas a znova po pár rokoch nastal ten čas, ktorý znamená pre daného predstaviteľa Doctora jeho poslednú sériu, na konci ktorej sa s ním budeme musieť rozlúčiť. Peter na svoju rozlúčkovu jazdu dostal aj novú spoločníčku. Musím priznať,že keď som 1x videla predstaviteľku Bill,tak som si povedala,že toto nie. No postupom času si ma tak nejak získala. Bola tak správne trhlá, Doctora mala ozaj rada, no na druhej strane nevisela na ňom ako šteniatku (ehm,ehm Martha). Títo dvaja si sadli a Bill pomohla nám pomohla odhaliť ďalšiu stránku Doctora. Aj keď jej koniec tak trochu pripomínal z jednej časti odchod inej postavy,ale konečné riešenie bolo trochu iné. A akoby sme mohli zabudnúť na Nardola. Trojka na pohľadanie.
Peter bol neskutočným Doctorom,ukázal všetky jeho stránky. Bol štastný, bláznivý, smutný, nahnevaný, ublížený. Bol Doctor. Chris, David, Matt či Peter, každý vložil do postavy Doctora niečo zo seba. A vďaka tomu bol Doctor za každým iný, inak prejavoval emócie, ukazoval iné svoje stránky.
Koniec éry 12 Doctora, bol aj koncom S. Moffata. Možno už bolo aj na čase. Jeho časti boli ozaj fajn, tak ako aj Matt aj Peter dostali neuveriteľné prejavy, ale občas sa zdalo, akoby už bol vypísaný (tá časť s karpinami z s9). Treba ale podotknúť,že tak ako aj posledné časti tejto série, ale aj vianočný špeciál boli ozaj skvelé a vyvolali v človeku množstvo emócií. Zároveň sme sa dočkali asi najväčšej zmeny v histórií seriálu a to prvej ženskej regenerácie Doctora. Uvidíme kam to seriál posunie ďalej.
"Doctor, I let you go."

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Doctor

Na Doctora jsem narazila úplnou náhodou a strašně jsem se bála, že to bude blbost. Pravda, pár dílů jsem si na tu jejich "ujetost" musela zvykat, ale pak jsem si to zamilovala. Postavy skvělé, příběhy promyšlené.

1.série-80%
Byla jsem nadšená, Daleky i místy nesymptaickou Rose a hlavně šíleným Doctorem a jeho "FANTASTIC". Na konci jsem se bála, že další herec nebude tak dobrý, ale spletla jsem se. I když troščku slabšími efekty, na které se dalo ale zvyknout, pořád myslím, že 1. série na tom oproti ostatním byla nejhůře.

2.série-99%
Nový Doctor byl úplně fantastický, musím říct, že Tennanta jsem si opravdu zamilovala. Kolikrát mě dohnal k pláči a naopak k výbuchu smíchu (Allons-y!). Konec série jsem náležitě obrečela, protože to co se tam stalo bylo hrozné. I když Rose nikdy nepatřila mezi mé nejvíc sympatické společnice, vztah který měla mezi ní a Doctorem se už v seriál nikdy neopakovat a to asi s River.

3.série 99%
Nová společnice Martha mi byla od začátku symptatická a hned jsem si na ni zvykla. I když byla oproti ostatním společnicím docela nevýrazná považuju ji za dobrou postavu. Naopak se mi líbilo, že šlo vidět, že odchod Rose Doctora poznamenal a k Marthě se choval trochu jinak. Konec opět nezklamal.

4.série- 100%
Čtvrtá série přinesla hodně změn, včetně nové společnice Donny, kterou jsem ze začátku moc nemusela, ale po čase jsem začala vidět genialitu její postavy jako její humor, ráznost i snad poprvé za historii společnic někdo, kdo se nesnažil Doctora sbalit. Zápletka s Masterem byla skvělá a konec mě opět rozbrečel, protože to byl odchod Tennanta a jeho "I don't wanna go." mě prostě dostalo. Tennat prostě nejspíš pořád bude mým Doktorem, protože má neuvěřitelné charisma.

5.série-100%
Na Matta jako Doctora jsem si musela chvíli zvykat, protože prostě Tennant je Tennant. Ale má v sobě taky něco skvělého. Je zábavný, má svoje hlášky, takový odrostlý puberťák, dost jsem si ho oblíbila (Bow ties/fezes/ are cool.) Amy hodnotím jako jednu z nejlepších společnic a Rory nevyjímaje. Amy je energická s odvážná, jde vidět že vztah mezi jí a Doctorem se postupem sérií vyvíjí a zdokonaluje. Děj je parádní a jako vždy velmi promyšlený (MOFFAT). Konec série byl nezapomenutelný a myslím, že jeden z nejlepších konců obecně...

6.série-100%
V téhle sérii začli tím největším šokem hned prvním díle, a všichni až do posledního dílu, které proplétaly další a další zápletky s River Song a Silence (kteří mi jako potvůrky hezky lezly na nervy). Poslední díl už jsem málem chytla infark kdy to vypadalo, že Doctor opravdu zemře, ale na poslední chvíli to vyřešili. Krásně promyšlená série a opravdu jsem zvědavá na odpověď na otázku "Doctor..who?". Dozvíme se někdy jeho opravdové jméno, nebo něco z jeho minulosti?

7.série - 100%
Tato série nabízí hodně zvratů, konce společnice a začátků nové. Pravda, bála jsem se, že nová společnice bude někdo, kdo mi nesedne, ale naprosto se mi trefila do noty. Velice mě potěšila její osobní zápletka, celá věc s Trenzalone, která se vlastně řešila už od 5. série (jedna z věcí co miluju na Moffatovi). Konec série byl nečekaný, dobře promyšlený jako obyvkle. Tleskám za fantazii a neotřelost příběhu a postav. Další série by nám měla nabídnout dalšího Doctora. Jaký bude? Nechme se překvapit.

Prostě ÚŽASNÝ seriál. Hlášky, které doteď používám, aniž by mě někdo chápal a prostě ten, kdo s tímhle vším prišel byl génius, je to jeden ze seriálů který zůstane u mě i v době kdy už ho třeba sledovat nebudu. Myšlenky o lidech a světě, které se staly opravdu zajímavé k přemýšlení a vtipnost, kterou celý seriál nabízí stejně tak dobře jako drama... ač nemám ráda scifi s vesmírnými loděmi a podobně, Doctor Who je něco co se nedá popsat jinak než EPIC.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Doctor

Co mohu říct... Seriál je perfektní z jednoduchého důvodu: nic v něm není nudné. Doctor samotný je perfektní, ať už jako David Tennant, nebo jako Matt Smith. TARDIS je geniální způsob ja cestovat časem a design modré policejní budky je opravdu originální. Navíc se Doctor Who tolik nerozchází s vědeckými fakty, ačkoli to je sci-fi seriál. A na závěr citát, který nejspíš všichni poznají: "Allons-y!"

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Craezy man with the box

Je to beze sporu seriál s originální myšlenkou. Švihlej mimozemšťan v modré budce zachraňující svět po celá staletí.. To už jentak někoho nenapadne. Moc se mi líbí celkové provedení i obsazení je na jedničku. Ten seriál člověka dokáže pobavit, zaujmout i rozbrečet v jediném díle. U několika z nich jsem brečela jak malé děcko. Už se upřímně nemůžu dočkat 12. serie. Často si i kladu otázku typu který doktor je nejlepší, ale říct se to nedá. Každý z nic je originální, osobitý a skvělý jiným způsobem, což se projeví i na jeho hláškách.. "Allons-y", "Bowties are cool", "Fantastic", nebo třeba "Geronimo".. To nejde nemilovat.
Moc se mi to líbí a taky je to snad jediný seriál u kterého můžu jeden díl vidět klidně 1000x.. Moc doporučuju!

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Fantastic!

Kde začít. Shrnuto do jedné věty nejlepší sci-fi seriál na světě. Nebo také nejlepší evropský seriál. Když jsem se odhodlal konečně i pustit první díl (obnovené řady), seriál mě neskutečně uchvátil. Christopher Ecclestone a jeho "fantastic" jsou prostě nezapomenutelní. Navíc skvělá společnice Rose Tyler. Navíc, když se objeví kapitán Jack Harkness, člověk je v sedmém nebi. Ale pak přijde konec řady, Jack zůstane v budoucnosti a Doktor zregeneruje. Jenže David Tennant si člověka získá už během první minizody. Jeho živelné herectví je neskutečné. Navíc hlášky "Allons-y" a "What!" jsou balzám pro uši. Přichází další nepřátelé, ale odchází nám Rose. Nejdříve jí na jeden speciál nahradí výborná Donna, ale pak přijde Martha Jones, která bohužel na Rose nestačí a je z moderních společnic nejslabší. Třetí série má ale jiné přednosti, a sice finále, kdy se vrací kapitán Jack a na scénu přichází Vládce. Finále neskutečné, ale čtvrtá řada, kdy se vrací Donna Noble ho překonává a ve finále se vrací všichni moderní společníci, společně proti Dalekům. Jejich společné řízení TARDIS je jedním z vrcholů seriálu. Pak přichází závěrečné Tennantovské speciály. První klasika, ale pak ve Vodách Marsu desátý Doktor definitivně zešílí a blíží se konec. A sice Konec času, který je nejlepším (dvoj)dílem seriálu. Pak se ale musíme rozloučit v minutách agónie s Davidem. Na scénu přichází Matt Smith coby jedenáctka. Nebudu říkat zda je lepší nebo horší, je prostě jiný. Pravda, se sířením se s odchodem Davida mi pomáhá Amy Pond, ale i Rory Williams je sympaťák. S šestou řadou navíc přichází otitulkované minizody, z nichž musím zmínit emotivní Poslední noc. Přichází sedmá řada a loučení se s Amy a Rorym v Andělé obsazují Manhattan a emotivní Roryho loučení s otcem v P.S. (nepochopím, že to není normálně natočené). Ale nemůžeme smutnit dlouho, protože přichází Clara Oswald, nemožná dívka. Seriál nám významně potemní, což je jediná chyba, takřka úplná absence humoru. Snad se to zlepší. Všechny série nejméně za 1000%

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Doktor Kdo?

Kdyby nebylo mého nejlepšího kámoše, který si tento seriál absolutně zamiloval, asi by moje cesta k tomuto seriálu byla o něco delší. Ale teď jsem nadšen. Tak pojďmě na to...

1.sezona: Pár dílů mi trvalo, než jsem se do seriálu dostal, ale někde u Dne otce se to zlomilo. Překvapili mě výborné a originální zápletky i hlavní dějová linie. Zcela jsem si zamiloval úvodní znělku a některé epizody si oblíbil.
Obsazení: Billie Piper je nádherná a skvělá herečka. Do seriálu se hodí, výborná společnice. Christopher Eccleston mi vadil jen prvních pár minut, ale jeho gesta a talent jsou neuvěřitelné.
Výborné zápletky, geniální britský humor a zároveň regulérní sci-fi s úžasným obsazením dělá z tohoto seriálu klenot, skutečně dobrý... asi britcom.
Naprosto úžasná byla poslední epizoda, regenerace devátého doktora byla dojemná a smutná. Ale pak přišel David Tennant...
1.série jednoznačně za 100%. Můžou za to herci,hudba,zápletky,humor,hlášky,napětí,Eccleston a finále.
Nejlepší epizody: Rose, Nepokojná mrtvá, Den otce, Zlý vlk, Každý svou cestou.

2.série: Do ní jsem se dostal už po pár minutách. Vánoční speciál byl úchvatný a ve stejném duchu se vezl i zbytek sezony. Změna Doktora je k lepšímu - David Tennant překonává svéh předchůdce naprosto ve všem, i ve vtipu a je to mnohem lepší Doktor a asi ani Matt Smith není lepší. I epizody byly super - originální zápletky, spoustu britského humoru i toho sci-fi napětí. Torchwood, královna Viktorie, Hlupákova lucerna nebo můj obzvlášť oblíbený kousek Láska a příšery stojí za trochu toho času.... A to finále bylo krucinál dramatické a srdcervoucí. Rose byla dobrá. Celkově určitě o stupeň lepší než první sezona a těším se na další.

3.série je podle mě o něco slabší, než ta předchozí. Největší hvězdou je tady pořád David Tennant, asi nejlepší Doctor. Ten získá novou společnici - Martha Jones byla sice také docela dobrá, ale na Rose rozhodně nemá. Ovšem je to příjemná společnice a já nebyl nespokojen. Co se týče zápletek, ty jsou možná trochu dramatičtější ale pořád stejně vtipné a velkolepé. Jsou tu Dalekové, Plačící andělé a MASTER... takže já jsem i s touto řadou spokojen. Uvidíme i pár starých známých a jen trochu mi vadilo, že se na Rose vzpomínalo téměř celou sérii. Nejlepší díl je jednoznačně Ani mrk s Plačícímí anděly (brr...) a závěr série s ukrutně dobrým Vládcem. Celkově bych dal 90%.

4.série přinesla další změnu, co se týče společnice. Donna Noble byla nejzábavnější ze slpoečnic a úplně odlišná od Rose a Marthy. A to bylo fakt dobře a změna to byla přijemná. David Tennant byl standartně výborný a finálový, dvouhodinový crossover se všemi postavami byl prozatím nejlepší díl... Dále mě zaujali senzační díly Jednorožec a vosa a Ticho v knihovně.

Speciály: Další doktor byl originální a z těch všech asi nejlepší, opravdu ukrutně me bavil. Planeta mrtvých byla neméně skvělá a originální a báječně jsem se u ní bavil. Vody Marsu měly úžasné prostředí, super zápletku a námět, ale ze speciálů byl nejslabší. A Konec času? Návrat Vládce v největším stylu a loučení Doktora a jeho následná regenerace byl velmi silný moment. Ať žije David "Who" Tennant, protože on je Doctorem!!!
Za 100%, celá tennantovská řada

5.série: Nová společnice, Amy Pondová, je doposud nejlepší ze všech!! Krásná, skvěle zahraná a s Doktorem si rozumí tak, jak jsem si to přál. A Matt Smith jakožto jedenáctka asi překonal Davida Tennanta! Jeho výkon je úžasný a zábavný. A zápletky epizod jsou asi nejpovedenější od první řady. Takže pátá řada je doposud nejlepší a těším se na další díly. Za 100%, teď je to to pravé doktorské!!

6.série - Znovu se mi potvrdilo, že Ponďáci jsou nejlepší. Šestá série je jedna z těch nejlepších z celého seriálu, zda ne ta vůbec nejlepší, uvidíme Hitlera, nadlidské výkony nejen Matta Smithe, spoustu dějových zvratů a jeden velký, ucelený příběh, který Doctorovým životem a životem fanboušků dost zamává. Bomba a já absolutně nevím, jak bych to popsal. Už to není ten Doctor, co na začátku, je to mnohem dospělejší a krapínek snad i temnější. A návykovější, což je důležité vědět. Od šestky jsem se fakt nemohl odtrhnout!!!

Sedmá řada je mnohem lepší. Moffat se poněkud odmlčel a příběh už nepůsobí tak zmateně, já mám prostě radši ty jednodílné epizody. Prvních pět epizod se veze na vlně minulých řad a je fantastická. Skvělý příběh s Daleky, Arthur Weasley a školník Filch, Andělé a River. No, Moffat se sice odmlčel, ale nelíbí se mi, jak se zbavil mých oblíbenců Amy a Roryho. No, mohl jsem to čekat, že, po všech těch tragédiích. Ale tady jsem se už fakt naštval, ale hned jsem mu to odpustil. První polovina je prakticky bezchybná, slabší je jen Síla na třetí. Druhá polovina, nová společnice, nově (skvěle) upravená znělka a zase trochu jiné, vtipnější, celkové vyznění. Clara je naprosto úžasná společnice a Amy jest překonána. Sněhuláci jsou nejlepším vánočním speciálem a neviděl jsem díl, který mě zklamal. Viktoriánská Anglie, Severní pól, ukolébavka pro Boha, interiéry TARDIS, duchové, Paternoster gang a ultimátně vtipný Strax, opravdu jsem maximálně spokojen, jak jen můžu být. Finále se opět povedlo a já se těším na Capaldiho. Jedna z nejlepších sérií obnovené éry (zdali ne vůbec ta nej) a pokud bude další taky taková, budu mít ohromnou radost. Nic proti Moffatovi, ale bez něj to Doctorovi svědčí víc. Za 100%. Clara je kočka a ty epizody luxusní.

Sněhuláci - Naprosto dokonalá zápletka s krásnou viktoriánskou atmosférou, napínavá a ohromně vtipná, Doyleova múza Paternoster gang, hlášky chrlící Strax, věčná poker face Richarda E.Granta, Velká inteligence, úžasná hudba, skvělé triky, kouzelné prostředí. Nejlepší díl, jaký Moffat napsal a asi i vrchol jeho Doctorovské éry.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Don´t blink

Velmi dlouhou dobu jsem Doktorovi odolávala, ale nakonec jsem si jím rozhodla vyplnit pauzu. A dopadlo to tak, že jsem sjížděla všech šest řad téměř nepřetržitě. Doteď se divím, že jsem byla schopná zvládnout zkouškové období, když jsem před učením dala přednost Doktorovi.
Tenhle seriál se vás chytí a už vás nepustí. Nikdy jsem netušila, že budu ronit krokodýlí slzy u sci-fi seriálu.
Vůbec se nedivím, že je DW již tak dlouho vysílán. Jsou tu skvělé zápletky, každý Doktor přinese do seriálu něco nového, zajímavý společníci, Daleci a mnoho srdceryvných scén, u kterých vám pukne srdce.
Od páté řady se dá říct, že se jedná celkem o nový seriál a ze začátku chvíli trvá než si na Jedenáctého zvyknete, ale již v úvodním dílu má své světlé momenty, při kterých si řeknete "Ano, to je Doktor".
A Moffatovi můžu poděkovat za to, že se bojím Pláčících andělů, stínů, dětí v plynových maskách a bůhví čeho dalšího.
Seriál Doctor Who doporučuji, není to jen pouhé sci-fi, má skvělé postavy, příběhy a dokáže zaujmout celou rodinu.
A teď mě omluvte, musím jít svému čtyřletému synovci koupit Dalecké lego k Vánocům :D

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Doctor Who?

Vše to začalo jednoho deštivého prázdninového odpoledne roku 2014. Roupama jsem nevěděla co dělat a všechny oblíbené seriály už jsem znala i po zpátku.
Všude jsem narážela na něco s Doctorem a tak jsem si řekla proč to nevyzkoušet.

Už od prvních minut jsem se do tohoto seriálu zamilovala( ač nejsem zrovna fanoušek tohoto žánru) a lituji, že jsem si k němu nenašla cestu už dříve.
Je až neuvěřitelné, že tento fenomén se tu drží už více jak 50 let. Při sledování seriálu si divák užije spoustu zábavy, ale i smutku...Geniální výběr herců, skvělé scénáře a do toho vše hudba, která danou situaci udělá ještě více emotivní (např. Doomsday....)
I po tolika epizodách seriál neztrácí na kvalitě.

Každá série má svoje dobré a špatné díly.


9th + Rose
~ Mrzí mě že jeho představitel Christopher Eccleston zde strávil jen jednu sezónu. Protože se nestihl divákům tolik dostat do hlavy, což je škoda. Doctora zahrál úžasně a jeho fantastické grimasy a ironické připomínky mi často chybí. Bylo úžasné sledovat vývoj vztahu Rose a Doctor.

10th + Rose + Martha + Donna
~ Nový, nový Doctor :D, ale stejná společnice. Po regeneraci si mě tento Doctor okamžitě získal. David se role zhostil úžasně a šlo vidět, že si ji opravdu užívá. Dá se říct, že jsem tímto našla svého Doctora.
Tihle dva (aspoň z mého pohledu) si sedli nejvíc. A proto mě mrzí, že spolu strávili jen jednu sezónu. Příběhy byly plné emocí a napětí a byly o něco více propracovanější než v první sérii. I když Rose začala být lehce otravná, především tím jak se snažila "získat" Doctora, stále byla TOP. Ale víc než toto, mi "otravné" přišlo to, že Doctor ze sebe nedokázal vymáčknou tu jednu jedinou větu a to tu, že Rose miluje taky (je plno názorů, že ji nemiloval, ale několikrát to nepřímo naznačil a i to chování).
A i když se to spíše motalo okolo Rose a 10th? Tak jedna z nejlepších sérií. Tak není divu, že jsem Doomsday probrečela.

~ Nová společnice, i když byla sympatická pořád mi přišlo, že se snaží nahradit Rose a i když si Doctor na novou společnici zvykl, pořád šlo vidět, že mu Rose schází. Doctor trošku zapomněl, že je Doctor a přišlo mi, že se chová jako obyčejný člověk. Marthino úsilí získat Doctora se nesnažila ani nijak skrývat a byla do něj zamilovaná jako puberťačka a i když jsem si myslela, že mi nebude chybět? Její odchod mě mrzel.

~ A je tu další společnice, tentokrát rázná Donna. I když je to jedna z mých méně oblíbených společnic, musím uznat, že jako jediná dokázala Doctora srovnat a jako jediná nepodlehla jeho kouzlu a jejich kamarádský vztah se mi zamlouval. Konečně to bylo o něčem jiném, než o tom jak získat Doctora..Čím více se blížil závěr série, díly nabraly jiný spád a musím uznat, že bych se na ně mohla dívat pořád a pořád. Ocenila jsem návrat některých postav, jako je Jack, Mickey, Rose....
Díl The end of the time část druhá, pro mě byl jedním z nejemotivnějších dílů, při regeneraci jsem se rozbrečela jako malá.
Odchod Davida mě hodně mrzel, zvlášť když s ním počítali i do další série.

11th + Amy, Rory + Clara
~ Matt Smith mi jak Doctor vůbec nesedl a serál jsem přestala sledovat.Přišlo mi, že je Matt moc mladý na to, aby takovou roli zvládl.Po čase jsem se začala opět dívat od první série a rozhodla jsem se, že to nějak překonám. A byla jsem mile překvapena, prvních pár dílů jsem ještě stále postřádala Davidovo kouzlo a jeho Allons-y. Nicméně v polovině 5. série mi Matt přišel jako správná volba, byl správně šílený a dětinský. Jeho dva nový společníci rodinka Pondových, no Rory byl ten správný ňouma, který miloval Amy za každé situace. Amy (jako malá byla úžasná), ale dospělá? Neměla jsem ji ráda, pořád mi nějak přišlo, že neví koho a co chce. Ale i přesto, jsem jejich odchod oplakala. Zajímavé příběhy, především pak ty s River, postava, která celý děj oživila a je škoda, že dostala tak málo prostoru.
~ Clara, i když okolo ní bylo plno záhad a tak nějak se vše točilo jen kolem ní? Mám pocit, že i tato dvojice si sedla, rozhodně pro mě byla příjemnou změnou a skvělou společnicí, rozhodně víc jak Amy s Rorym. Klapalo jim to. Za tu chvíli k sobě tak nějak "přirostli".Dala bych jim více prostoru. Určitě by se ten jejich vztah posunul někam dál.

12th + Clara
~ Peterovi tahle role sedla jako zadek na hrnec.
Díl od dílu lepší a lepší. Opravdu si to užívá.
Doctor a Clara mají spíše takový vztah otec a dcera a myslím, že je to tak nejlepší, není to ovlivněno láskou. A ani ničím jiným. Osmá série byla taková nemastná/neslaná. Za to ta devátá? Jedna z nejlepších sérií z těch obnovených. Peter je opravdu díl od dílu lepší a lepší, dá se říct, že zraje jako víno. :D Doufejme, že ještě pár sérií vydrží.
Jinak jsem zvědavá na novou společnici :)

Jsem ráda, že i Britové dokáží vytvořit něco tak geniálního jako je Doctor Who. :) :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sci - fi podle Britů.

Máte rádi závody vesmírných lodí? Hrdiny, kteří po sobě střílejí laserovými paprsky? Vybuchující lodě a grandiozní bitvy? Tak to jste tu špatně... Doctor Who je seriál, který staví na propracovanosti děje jak epizod, tak celé sezony a na hereckých výkonech. Dlouho jsem o seriálu slýchával a pořád se mi nezdál zajímavý na zkouknutí. Nakonec jsem se odhodlal a musím říct, že u seriálu mě udržel britský humor a povedené příběhy. Člověku zblblému z americké produkce (kterým, zahanbeně přiznávám, jsem byl) na první pohled Doctor Who nic neřekne, ale vy kteří seriál neznáte... lidičky nevíte o co přicházíte.

S01 - 80%
Jak už jsem řekl, první série je trochu tužší na strávení, ale je plná světlých momentů, které vás u ní udrží. (Znovu)představuje se nám tu Doctor a jeho nová společnice Rose, která se vám bude zamlouvat pokud máte rádi rádoby drsné blondýnky.

S02 - 87%
Přišla regenarace a nástup 10. Doktora. Chvíli trvá, než si člověk zvykne na takové hubené nic jako je Tennant, ale potom si Doktora v jeho podání zamilujete. Celkový dojem z této serie kazí pouze stále přítomná Rose, ovšem ke konci se blýská na lepší časy.

S03 - 90%
Konečně nová společnice. Je sice taková nevýraznější, ale člověk se alespoň nemusí přemáhat, aby to nevypnul, kdykoli mluví. Bohužel díly jsou v této serii nejméně zajímavé (neplatí ovšem pro Blink, který patří mezi nejlepší vůbec) a navíc Marta je další zakoukaná společnice.

S04 - 98%
Kdo by to byl čekal? Nová společnice Donna nejen není do Doktora zakoukaná, ale dokonce jí to pálí a dokáže našeho mimozemšťana taky pěkně uzemnit (jak ukázala už v The Runaway Bride). Donna je společnice jak má být a seriál díky ní dostává nový rozměr. V závěru serie nás čeká velký zlom.

S05 - 100%
A je to tu... nová regenerace a nový Doktor. V první chvíli si nemůžete pomoc, ale máte pocit, že koukáte na jiný seriál. Nový herci, nový šroubovák, nová TARDIS, nový hlavní scénárista. Když ovšem odpadne první šok z takového zlomu, tak zjistíte, že Smithovo podání Doktora je... no kam se na něj hrabe Tennant. Jedenáctý Doktor je taakový jaký by měl být: mimozemský, jiný. Najednou zjistíte, že ho nelze poměřovat lidskými měřítky, protože dává jasně najevo (oproti předcházejícím Doktorům) jednu věc - NENÍ to člověk. Smithe báječně doplňuje společnice Amy, i když zpočátku nevíte jestli je to malá holka v dospělém těle a nebo dospělá žena. V průběhu série se nám představuje i Amynin přítel/snoubenec/manžel a podle mého nejlepší společník vůbec - Rory. Ale jeho si nejvíce užijeme až v další sérii. Také se nám tu opět objevuje postava River Song, stále zahalená tajemstvím.

S06 - 100%
Oproti páté serii se toho moc nezměnilo. Postupně zjišťujeme, že Moffat je geniální scénárista, ale má bohužel trochu sklon k pompéznosti, která se k Doctor Who v takové míře nehodí, ale dá se to snést. Častěji se tu objevuje River Song, která konečně přestane být tajemstvímm a také Amynin manžel. Z Roryho se nám tu stává plnohodnotný společník a teprve ukazuje, že on se sebou nenechá jen tak zametat. Last Centurion Rory Williams je na první pohled nešika a trochu trouba, ale zdání klame. Není moc lidí, kteří by šly do srdce Cyberlegion pouze s římským brněním a mečem.

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Allons-y

Ach doktor a jeho budka. Tento seriál jako jediný se dokázal vyhoupnout přes mojí top best Star Gate. Nevěřila bych že mě něco tak zasáhne a okouzlí jako právě Doctor Who. Je to vždy silně emotivní když musí regenerovat. Ale nakonec příjde nový který si vás též dostane. Teda z 12tky mám silné obavy ale doufám že mi je vyvrátí.
Příběhy v sériích jsou fascinující především. Komplikované taktéž. Pradox jeden za druhým. Doktor předčí čas a realitu. Vnikne z televizní obrazovky do vašeho světa a už se ho nikdy nezbavíte. Tento seriál se stal mým souputníkem a navždy bude best 1,2. Nepředpokládám že ho něco předčí. Těším se na nové díly. Mohla bych ho tu opěvovat po několik stránek ale myslím že to stačí.
Nelze víc říct že je to dokonalý seriál, plný všeho co mám ráda. Hmoru,mimozemšťanů,vesmíru,paradoxů a charismatických Doktorů.
Děkuji za tento seriál a hlavně tátovi který mi ho ukázal.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Velké překvapení

Seriál Doctor Who mi doporučila kamarádka. Původně jsem na něj vůbec nechtěla koukat. Nejsem zrovna největší fanoušek sci-fi a podle popisu to znělo až moc šíleně. Každopádně jsem tomu dala šanci a později jsem byla hodně mile překvapená. Přestože sci-fi opravdu nemusím (ani ten Star Trek jsem nikdy nedokoukala do konce, protože mě to nudilo), tak Doctor Who je trošku odlišné sci-fi. Netradiční a naprosto úžasné.

9th Doctor
Doctora jsem si postupem času naprosto zamilovala. Christopher Eccleston zvládl svou roli na jedničku. Se svým věčným optimismem a smyslem pro humor si získal všechny moje sympatie. Podle mě je oproti svým následovníkům celkem nedoceněný, za což může zřejmě také i krátký čas, který strávil v DW.

10th Doctor
Tak a je to tady. Ani nevím, kde začít, protože David Tennant naprosto změnil můj pohled na celý seriál. Podle mě ztvárnil Doctora ze všech nejlépe. Nejtalentovanější herec z DW s obrovským kouzlem osobnosti. Díky němu se z DW pro mě nestal jen seriál na zahnání nudy, ale závislost. Jeho charisma, inteligence a vtip z něj dělají nepřekonatelného Doctora. Při jeho epické smrti jsem se neubránila mnoha slzám.

11th Doctor

Co říct.. Matt Smith je typický mimozemšťan. Motýlky jsou cool, fezy jsou cool a k jídlu si dá rybí prsty s pudingem. Taky má dost do sebe. Umí si zjednat respekt, ale většinu času je to vtipálek, který i v nejvážnějších situacích dokáže udržet svůj klid a humor. Má 20 minut na záchranu světa, sonický šroubovák má rozbitý a on zvládne svět zachránit za 10 minut a ještě mu zbývá čas.

A co se týká společnic....

Rose Tyler
Společnice která mě vůbec nezaujala. Naopak mi přišla trochu i ( když to řeknu přímo a bez obalu) otravná. Ale musí se uznat, že s Doctorem měla krásný vztah a byla jediná společnice, kterou kdy miloval.

Martha Jones
Oproti Rose mě velice mile překvapila. Plno lidí si na ní stěžuje, protože prý byla nevýrazná a k Doctorovi vzhlížela jako k modle. Ale upřímně.. kdo by se nezamiloval do charismatického hrdiny, který zachraňuje svět? .. Já jí vnímám pozitivně, protože byla hodně inteligentní, rozumná a milá.

Donna Noble
Donna je kapitola sama osobě. Společnice která dosud neměla obdoby. Rázná, drzá a charismatická Donna. S 10th Doctorem tvořila skvělý pár. Do jejich vztahu se nepletly žádné milostné city. Byli čistě přátelé. Donna patří mezi mé nejoblíbenější společnice a zaslouží si obdiv.

Amy Pond
Moje nejoblíbenější společnice vůbec. Energická, temperamentní a krásná rusovláska. Doctor je velkým pokušením, ale ona je však věrná svému snoubencovi, později manželovi Rorymu. Amy je inteligentní a miluje dobrodružství. Také má to, co bychom mohli nazvat kouzlo osobnosti. A to má málokdo... :))

100 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

"Motýliky sú cool "

Asi som jedna z mála, ktorá sa k tomutu úžasnému kúsku seriálovej histórie dostala takpovediac náhodou. Akurát naňho bežala upútavka v telke ( a to ju ani nezvyknem pozerať :) ) Tak som si počkala tých 10 minút a ihneď som sa do Doctora zamilovala. Mala som šťastie- práve začínala 5. séria- takže som dokázala oceniť seriál bez akýchkoľvek predchádzajúcich spoilerov alebo predsudkov, ktoré prichádzajú v priebehu rokov trvania seriálu. Možno aj preto je Matt Smith pre mňa najlepším stvárnením Doctora a Amy je zasa bez rozporu najlepšia spoločníčka, akú by si tisícky rokov živý mimozemšťan mohol len želať. 9. a 10. Doctor ma však vôbec neoslovili a až šťastná 11-tka so svojským zmyslom pre humor, spontánnymi činmi, lojalitou k priateľom, ale hlavne neodmysliteľným motýlikom ma presvedčila, že tento už skoro 10 rokov trvajúci seriál naozaj patrí medzi najväčšie poklady, aké seriálový svet ukrýva.

Takže teraz trúchlim za mojim motýlikovým Doctorom a dievčaťom, čo čakalo a s napätím očakávam, čo prinesie 8. séria. :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tohle není předělávka, nýbrž pokračování

Na obyčejném britském sídlišti se jednoho dne objeví podivný, samotářský cizinec, který z neznámých důvodů vlastní vyloužilou policejní budku z šedesátých let. Najednou se stane spousta zvláštních věcí a když pak dostane prodavačka oblečení Rose nabídku na výlet v jeho stroji času a vesmírné lodi v jednom, v Tardis, tak neodolá a přijme ji. A tak spolu s ní získáváme možnost být svědky dobrodružství devátého Doktora.
Tenhle seriál si mě získal prakticky ihned. Je to sci-fi, ale zároveň je v něm něco velice odlišného. To, že se někde objeví mimozemšťan, který kolem působí zkázu kamkoli se vrtne neznamená, že to není jen nechtěný vedlejší produkt. To, že se vám povedlo ve sklepě uvěznit mimozemšťana ještě neznamená, že ho můžete klidně mučit. Jednak se to nedělá a jednak vás to může stát život.
Pokud někdo od seriálu čeká spravedlivé války nebo obranu proti společnému nepříteli, který je zosobněním veškerého zla, tak tohle není tak úplně seriál pro něj. Tady se prakticky nikdy nic nehrotí do naprosté krajnosti. Tenhle seriál mohou sledovat i děti. Vždycky to tak bylo, odjakživa je to jedním z cílů. Zlouni jsou zlí, příšery jsou náležitě strašidelné a ďábelské plány stojí za to. Ovšem za každou z těch věcí jsou z pohledu dotyčných přísně vzato plně legitimní cíle, jakkoli prosazovány dosti pochybnými způsoby. Jen málokdo je zlý, protože by ho to bavilo. A každý má dostat možnost nechat toho, co dělá, nejdřív po dobrém.

Dobrodružství devátého Doktora jsou první po obnovení serálu po zhruba 15 letech. Z toho důvodu je celá řada napsána srozumitelně i pro ty, kteří seriál sledují úplně poprvé. Spolu s Rose se tak seznamujeme s většinou charakteristik Doktora, které byly známé z dřívějška. A taky se spoustou legendárních a fanoušky milovaných monster (Autoni, Dalekové, Kyberlidé...). Scénáristé se rozhodli příběh Pánů času trochu posunout zničením Gallifrey, světa odkud pocházejí. Příběhy jsou tvořené samostatnými epizodami, které volně spojuje dějová linka uzavírající se na konci série. Většina dílů je nějak spojená se Zemí, jak v minulosti, tak budoucnosti.

Kdo by nemiloval desátého Doktora. Tak nějak nikoho takového neznám.:) Jsou to úžadné tři řady se třemi skvělými společnicemi. Devátý Doktor mi s Rose připadal trochu jako její strýček. S desátým tvoří dynamické duo působící jako dva utržení ze řetězu. Ty příběhy mají vyloženě jiskru. Prostě k sobě patří. Za nejlepší považuju (dvoj)díl The Impossible Planet, který má dokonalou hororovou atmosféru, která se ještě umocňuje uzavřeným, stísněným prostředím, ve kterém se odehrává. Další společnicí je dost křehká lékařka Martha Jonesová a po ní sekretářka Dona Nobelová, což je taková neřízená střela. Po dlouhé době je to někdo, kdo dává Doktorovi opravdu zabrat. Mezi dobrodružstvími s ní nevidím jedinou slabou epizodu. Za naprosto nejlepší považuju Ticho v knihovně a Půlnoc.

Spolu s jedenáctým Doktorem také natrvalo začal psát scénáře Steven Moffat. Ne postava Doktora, ale spíš jím psané příběhy jsou trochu odlišné. (Protože Doktor se pokaždé o něco změní a pokaždé zapomene něco ze svého starého já.) Už u desátého Doktora měl "na svědomí" některé z nejlepších epizod, například to Ticho v knihovně. Jeho příběhy jsou trošinku víc pohádkově vyprávěné a to včetně těch horových. (Plačící andělé jsou celí jeho.) Epizody předešlého scénáristy Russella T. Daviese byly o špetinku víc moderní, trochu víc vědecko-technické, zaměřené na vynálezy a s lehkou fascinací a obdivem vůči technickým vymoženostem a lidem, kteří s nimi přišli. Moffat se mírně víc soustředí na lidi a jejich jednání, reakce. Jeho příběhy jsou o trochu více zacíleny na děti. A pátá řada, která je už s jedenáctým Doktorem, je proto naprosto skvělá. A hodně dobrá je i ta šestá.
Záměrně vyjadřuju mírné váhání, protože se mi už tady zdá, jako by trochu nad kvalitně vystavěným příběhem mírně získávála navrch snaha vytvořit vizuálně co možná nejbombastičtější podívanou. Nejviditelnější je to v posledním díle Svatba River Songové. A i když mě to velice mrzí, tak podle mě v sedmé řadě tato tendence ještě posiluje. Po odvysílání její poloviny na mě většina epizod působila vizuálně velmi pěkně, jenomže příběh jako by se někam šel schovat. Třeba v Dinosaurech na hvězdné lodi jsou spolu s Amy, Rory a Roryho otcem naprosto iracionálně přítomné postavy dobrodruha lovícího v Africe z 19. století a egyptské královny. Nebyli v předchozí epizodě a nejsou ani v žádné další. A takovéto podobné snad drobnosti se vyskytují i v ostatních dílech. Příběh to tříští, takže pak působí nedotaženě. Doctor Who pravděpodobně poprvé v historii získal rozpočet ve vysněné výši a na jednu stranu je to skvělé. Jenže zároveň mám takový nemilý pocit, že by mu strašně moc prospělo, kdyby někdo přišel a ten rozpočet seškrtal tak na polovinu. Anebo aby prodloužil délku vysílání jednoho dílu na dvojnádobek.

Nic z toho však neznamená, že bych snad na tenhle seriál nějak zanevřela. Muselo by se stát mnohem víc a mnohem horších věcí než tohle, aby mě to přinutilo hodnocení nějak snížit. Je to skvělý seriál a za podívání stojí.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jakoby zvláštním způsobem...

Velice dlouho mi trvalo než jsem se přemluvil a zkouknul tolik opěvovaného Doctora Who. Začal jsem u devátého doktora (2005) a starší díly jsem vidět ani nechtěl. Musím říct že po prvním díle jsem moc nadšen nebyl ale mám u všech seriálů pravidlo pěti dílů a ani tenhle nebyl výjímkou. A hle z Doktora se vyklubal jeden z mích nejoblíbenějších seriálů, jakmile si zvyknete na onu kýčovitost a neustále běhání tak se Vám Doktor nějakým zvláštním způsobem dostane pod kůži a nemůžete se od něj odlepit. Mnoho z dílů má takové zápletky které by vystačily na dvou hodinový film a to nemluvím o "vnitřním ději" který pořádně pochopíte vždy až na konci série a vše vám docvakne. Pro mě to pravé začalo s Davidem Tennantem, ten chlápek prostě nemá chybu - Allonsy ! A i když nejnovější série s Matem Smithem jsou také velice dobré a i v jeho podání je Doktor zase o něco praštěnější prozatím u mě vede Tennat (měl takovou tajemnou "duši"). Jedenáctý Doktor je oproti desátému poněkud spontálnější a akčnější - což si možná žádá samo publikum. I se všemi výtkami které bych ještě měl však nadmíru převažují klady a proto vysoké hodnocení.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Doctor Who

Nejprve jsem se na Doctora Who vůbec dívat nechtěla. Nejsem moc velký fanoušek scifi, ale Doctor Who změnil můj názor. Dlouho jsem se k tomu přemlouvala, protože v té době měl Doctor Who už devět sérií a to je přece jen dost! To, že jsem se k tomu odhodlala, bylo jedno z nejlepších rozhodnutí! Každého Doktora jsem si hned zamilovala, i když mým nejoblíbenějším bude vždy Matt Smith. Doctora Who doporučuji každému, i když třeba nemáte rádi scifi! S tímhle serálem svůj názor určitě změníte, za mě 100%

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Doctor... kdo je víc?

Názor je společný pro původní i obnovené série.
Hodnotit něco, co trvá už víc jak 50 let je dost těžká věc. Přece jen, když je seriál schopný přežít v televizi takovou dobu (i když s menší přestávkou v 90. letech) už to je rozhodně známka kvality.
Myslím, že nejlepší na celé téhle show je možnost (relativně dle libosti) krásně elegantně vyměnit hlavního hrdinu. Vlastně to vzniklo úplnou náhodou, když původní Doctor, William Hartnell končil s rolí, ale tvůrcům se nechtělo končit se seriálem, tak dostali spásný nápad - regeneraci, která funguje dodnes a v současnosti se setkáváme už se 13. reinkarnací (počítám-li i postavu War Doctora).
Co bych možná vytknul novým sériím je určitá monotónnost společníků - všechno mladé ženy ze současné Anglie. V původních řadách se občas vyskytl dlouhodoběji i muž či "nečlověk".
Když se hodnotí Doctor Who, nesmí se zapomenout na ikonická monstra, ať už Cybermeny nebo v první řadě Daleky.
Některé epizody (i řady) jsou trochu slabší, ale přeci jen nápad, že existuje někdo, kdo se umí pohybovat časem a prostorem v modré policejní budce (která je "bigger on the inside") a přitom dělat ve vesmíru takový nepořádek je prostě geniální :).

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nice job!!

Tenhle seriál je zkrátka klasika. Narazil jsem na něj náhodou a i když mi 2-3 díly trvalo než jsem si zvykl? Tak s rukou na srdci můžu prohlásit, že se pro mě tento seriál stal srdeční záležitostí. Všech 7. sérií (v době kdy jsem se seriálem začal) jsem zkouknul během měsíce- 2 měsíců...OPravdu jsem u toho seděl celý den a nic mě nezajímalo :D Vždy to bylo tak ještě jeden díl, no tak ještě jeden a najednou bylo 6 ráno :D
Dokonce i moje dvouletá dcerka tento seriál se zájmem sleduje, ač neví o co jde. :)
Musím poděkovat tvůrcům, že se odhodlali tento seriál znovu oživit.
U seriálu jsem našel vše co jsem hledal: vtip/akci/napětí/dobrodružství/ občas i ta slzička ukápla ....

Je škoda, že Chris zůstal jen na jednu sérii, protože pro mě je to MŮJ DOCTOR, bez ohledu na to jak je Capaldi perfektní v této roli a na to jak skvěle se toho zhostil Smith, který z Doctora udělal toho správného mimozemšťana a nehledě na to, jak skvěle si s tím pohrál Tennant. Ale každý z výše uvedených má něco do sebe a nemůžu říct, že bych série s tím či oním odsuzoval, nebo neměl tuto regeneraci rád.

Co se týká společnic? Jednoznačně Amy, to je prostě číslo jedna :3...Vlastně jsou všechny super, ale Amy, je Amy....Po ní Určitě Donna a její prořízlá huba :D ..U toho se člověk prostě musel zasmát. Pak už je to tak nějak vyrovnané.

Co se týká obsahu/ děje? Jsem spokojený, i když to občas nedává smysl a na vysvětlení musíme pár epizod počkat nebo se vrátit.
Je pár dílů, které mi vyloženě vadí a příjdou mi zbytečné, ale ne všechno se povede.
Seriál má opravdu vše co správný seriál má mít a jsem rád, že jsem to zkusil. Nelituji a nikdy nebudu...

BTW: Vzak pro darbak ..nevím zda si to přečteš, ale proč se mění herci? Kluci chtějí vyzkoušet i něco jiného, než jen tuto roli, nechtějí mít jen jednu "roli" na celý život... a hlavně se změnou hl. postavy příjde něco nového, neokoukaného. :) ..To zase přitáhne pár lidí :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Run you clever boy... forever

Nikdy-nekončící a jedno z nejznámějších sci-fi, Doctor Who. Díky množství herců hrajících Doktora má divák možnost oblíbit si svou tvář Doktora, najít si svoje zalíbení v nějakém společníkovi, a myslím, že je dobře, že se konečně našel seriál, kde nejsme všichni stejní a nemáme stejné názory. Díky naší rozdílnosti, je každý Doktor někým jiným, a pokaždé jinak milován. Každý si jeho jednu (či více) tvář/í oblíbí, protože se v ní pozná, či mu připomíná někoho, kdo mu přináší pocit bezpečí. Doktor nikdy nebude dokonalý pro všechny, ale pokaždé pro někoho bude. A to je důvodem, proč tento seriál bude ještě na dlouho velmi oblíbený. Právem.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

A good man

Keď sa jedná o najobľúbenejší (mierne) fantasy seriál, môžem hrdo povedať, že to je Doctor Who. Prvá séria ma spočiatku neoslovila ale keď som tomu dala druhú šancu celú ma to pohltilo. Čo deň to séria a stále som nemala dosť.
Geniálne premysleli, ako zmeniť hlavnú postavu aby to nebolo nevhodné alebo hlúpe.
Doctor je dosť zaujímavá postava a aj po 7. sérií dokáže niečim prekvapiť.
Nikdy si neviem predstaviť, ako sa rozlúčim s jeho spoločníčkami ale keď príde ďalšia, opäť to má ten správny nádych.
Ten, kto seriály prežíva tu zažije všetko. Nadšenie, energiu, smútok, zarazenosť, všetko!
Seriál má všetko, čo by mal mať a teda rozhodne stojí za to sa naň pozrieť.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Raggedy Man, Goodbye

Můj bratr a taťka seriál sledovali, ale mně se do toho nechtělo. Potom jsem se na jeden díl s desátým podívala, ale znala jsem jenom devátého Doktora. Zeptala se: "Co se stalo s Doktorem ? To není on." Tak mi bratr vysvětlil jeho regeneraci. To je pitomost, pomyslela jsem si. Avšak když mi oznámil, že tam už nebude Rose, tak jsem to začala sledovat ze zvědavosti, kdo tam bude. Nakonec jsem se podívala na všechny díly.

9. Doktor
Fantastické! Dělá si legraci ze všeho a všech. Dovede však použít chladnou logiku. U jeho regenerace mi nějaká ta slza ukápla.

10. Doktor.
Dlouhá éra chytrého a humorného Doktora. Byl úžasný. Jeho regenerace mi přišla zdlouhavá. Až moc. Allons-y !

11. Doktor
Když jsem ho viděla poprvé, byla jsem překvapená. Později jsem si na něj zvykla, stejně jako na Amy. U jeho regenerace jsem brečela, když si sundal motýlka. Geronimo!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Gallifrey

Doctor Who...
Po dvou letech přemíšlení, zda to za to stojí pouštět se do tak dlouhého a složitého příběhu, jsem se nakonec odhodlala zkusit první díl. Musím se přiznat, věděla jsem že v druhé řadě přijde David Tennant a nemohla jsem se ho dočkat. Proto mě tak překvapilo, když mi ninth Doctor přirostl k srdci už po pár dílech, stejně tak jako Rose a Jackie. Z jeho trensformace jsem byla smutná, ale tenth Doctor nezklamal. Potěšilo mě, co se začlo odehrávat mezi ním a Rose. Po finále druhé řady jsem byla mírně v depresi, než jsem si uvědomila, že Martha ani Donna nejsou tak špatné. A i jeho další společnice stojí za to, stejně tak jako doctorovi další dvě transformace. Pán času je jedinečný, napínavý a vtipný. Pod taktovkou Britů bude vždy jen vzkvétat. Každý správný fanoušek jistě musí znát pojmy jako TARDIS, sonický šroubovák nebo Gallifrey...ach, ta Gallifrey. Při jakékoli zmínce o Doctorově rodné planetě mi malinko poskočí srdce. Vyvolává ve mě nadšení, tajemno ale i smutek, že už není. Jak já bych byla ráda, kdyby se naní někdy Doctor mohl zase podívat.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ááááááá

Doctor Who je geniální!
Po dlouhou dobu jsem ze všech stran slyšela na Doctora Who samou chválu. Jaký je to super seriál, má super postavy, zápletky... Na začátku mě trochu odradila scifi/vesmírná/cestovatelská tématika. Nedokázala jsem si představit, jak by mě mohlo něco takového bavit, ale na seriál jsem se plánovala někdy podívat.
Situace se dramaticky změnila, když jsem v pauze mezi už ani nevím čím, přepínala televizi a dívala se, co je na ostatních programech. Naštěstí (ó jak skvělá náhoda) jsem přepla na ČT2, kde zrovna běžel Doctor Who. Přesněji 6. série, díl 10 - The Girl Who Waited (Dívka, která čekala). Viděla jsem svůj první díl a byla jsem ztracená. Od té doby jsem viděla série s 11. Doktorem (Mattem Smithem).
Zamilovala jsem se do Amélie Amy Pondové a jejího Roryho. Než jsem se stačila pořádně rozkoukat přišla epizoda The Angels Take Manhattan (Andělé dobývají Manhattan). Nová společnice Clara a teď také nový Doktor.
Vždycky se cítím úplně malinkatá, před všemi těmi Whodborníky, kteří viděli každičký díl alespoň třikrát. Ale potěšilo mě, když v jedné zábavní hře padla otázka co je to fez a moje první myšlenka byla: "Fezzes are cool." (Ty tázané to mimochodem nevěděly, asi nesledují Doctora.) Abych se už nemusla tak stydět, plánuji se postupně vracet k jednotlivým doktorům. Třeba se ze mě taky jednou stane whodborník :)

Nejoblíbenější epizody:
5.: Čas andělů, Z masa a kamene, Vincent a Doktor
6.: Doktorova žena, Dívka, která čekala
7.: Sněhuláci, Azyl Daleků, Síla na třetí, Andělé dobývají Manhattan, Cesta do středu Tardis

Nejděsivější ze všech děsivých
Plačící andělé (Nemrkat!)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Are you my mummy?

Doctor Who, Doctor Who, Doctor Who... tuto frázi jsem slýchala již dlouhá léta dávno před tím, než jsem objevila svět seriálů. To že je to seriál, a hlavně o čem je, jsem se dozvěděla až relativně nedávno. Vysoké reference a nadšené ohlasy mě zkrátka donutily zajímat se ještě více a tak jsem si plna očekávání něčeho úžasného pustila první díl.

Můj první dojem? Šok. Bohužel v nijak kladném slova smyslu. Nedokázala jsem pochopit, jak můžou tak levně vypadající efekty a ne příliš sympatičtí herci vůbec způsobit, že hodnocení seriálu je nad 80%. Nejsem ovšem ten typ, co by se jen tak jednoduše vzdával a tak jsem se pustila do dalšího dílu. V něm už jsem pomalu začala chápat souvislosti. Ovšem o něco více mě potěšil díl další, kdy Rose a Doctor navštíví Charlese Dickense (mého oblíbeného spisovatele:)) Epizody, které přišly potom mě ovšem opět nijak neuchvátily a tak jsem zvažovala, zda ve sledování vůbec pokračovat a nebýt věrných fanoušků tady na serialzone, nejspíš bych s tím vážně sekla. Teď vím, že by to byla velká chyba!

Doctorova regenerace na konci 1. série mě naprosto potěšila. Už jen ten Davidův správně trhlý výraz mě donutil naprosto změnit názor na celý seriál. Každý díl jsem potom hltala a hltala. Způsob jakým Tennant nakládá s humorem, okořeněným o svůj přízvuk je prostě brilantní a nelze mu dlouho odolávat. Mimochodem, zbožňuju jeho styl oblékání (oblek, kravata, "conversky" a pověstný baloňák). O to víc mě ovšem mrzela (pro mě) druhá regenerace. Loučení se s Davidem nebylo lehké a upřímně jsem si Doctora v mladém těle Matta Smithe nějak nedokázala představit.

Jenže již první vteřiny po regeneraci jsem byla velice mile překvapená. Matt je stejně potrhlý jako Tennant, ne-li ještě víc. S ním hlavně přicházejí, dle mého doposud nejlepší společníci - Ponďáci:). Amy - krásná, chytrá, rázná... Rory - vtipný a hlavně věrný. Všichni tvoří prostě dokonalou trojici a ta smršť vtípků, kterou občas pálí je famózní.

Jisté je, že jsem při sledování Doctora Who přišla na to, že seriály s čistě sci-fi tématikou zkrátka nejsou můj šálek kávy a nejspíš právě proto jsou mezi mými nejoblíbenějšími hlavně ty epizody, kdy se Doctor vydává do minulosti - návštěva Shakespeara, Agaty Christie, či van Gogha. A i těm kostýmům a efektům jsem ze začátku možná trochu křivdila. V průběhu seriálu se dotáhly k dokonalosti. A i přes mou kritiku 1. série prostě musím dát 100% za originalitu a jedinečnost, protože ať se bude kdokoli snažit napodobit Doctora Who, nevěřím tomu, že vyprodukuje něco, co může předčit originál.

100 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

EXTERMINATE!!

“He’s like fire, and ice, and rage. He’s like the night, and the storm in the heart of the sun. He’s ancient and forever. He burns at the center of time, and he can see the turn of the universe. And… he’s wonderful.” Geniální pokračování vynikajícího britského sci-fi seriálu, kterému nechybí napětí, akce, emoce, porce ztřeštěnosti a absurdity, humor a originalita - a který je silně návykový. Tento propracovaný a skvěle vymyšlený svět jsem si naprosto zamiloval. Doktorova dobrodružství jsou perfektní a hudba, kterou stvořil Murray Gold a která je doprovází, je naprosto fenomenální. Když se nenecháte odradit trošku slabším začátkem a vytrváte, možná tomu propadnete stejně jako já a stane se z vás 100% Whovian - a pokaždé, když se od té doby budete dívat na hvězdy, budete doufat, že spatříte modrou policejní budku... "Didn't anyone ever tell you? There's one thing you never put in a trap. If you're smart, if you value your continued existence, if you have any plans about seeing tomorrow, there is one thing you never, ever put in a trap. Me."

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Timey wimey wibbly wobbly

1. série - Spíše představovací série, vlažnější nástup děje. Nejdříve je mi Rose protivná, ale postupně se stává jedním z nejlepších companionů. Škoda že Ecclestone nedostal více prostoru. Fantastic! 80%

2 - 4. série - A nový doktor .. David Tennant. Pro mě nejlepší z doktorů. Trochu horší společníci - Martha ani Donna moc nezaujaly. Konec série byl super .. Master a hlavně Human Dalek byli pecka. Allons-y! 100%

5 - 7. série - Matt Smith. Lepší společníci než u Tennanta - Pondovi jsou skvělí. Bohužel jsem se v těchhle sériích jsem se (jak jsem se později dozvěděl) vůbec nevyznal. Ale epizody jako samostatné byli napsané dobře. Vyvrcholením byla epizoda Day of the Doctor, která byla to úplně nejlepší co jsem kdy v Doctoru Who viděl.
95%

8. série - Peter Capaldi se vrací ke kořenům. Doctor již není tak blázniví, ale je spíše pesimista, ale je to příjemná změna. Capaldimu Doctor sedí, ale bohužel v této série nesedí scénář, který se Moffatovi moc nepovedl, snad to vylepší v dalších sériích. 80%

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hold tight and pretend it was plan!

K tomuto seriálu jsem se dostala začátkem léta 2012. Byl červenec a já byla periodicky nabádána kamarádkami, ať se na tento seriál konečně podívám. Zkusila jsem to - a nelitovala jsem.
Je to geniální, kvalitní a charismatický sci-fi seriál z produkce BBC a hlavně, je vtipný. Pokud si zrovna nedělá srandu z nějaké neznámé britské osobnosti, chápe jeho humor každý, což je 97% celého seriálu.
Co se Pánů Času týče, líbí se mi všichni tři obnovení Doktoři a jeden Master k tomu. Devátý Doktor, můj první Doktor, to bylo charisma, sarkasmus, ale i nebezpečí. Desátý byl vtip, řešení, úžasnost a do jisté míry platonická zamilovanost, jako u každé Whovianky, protože David Tennant je zkrátka geniální herec, potvrzeno i z jiných jeho filmů a her. A jedenáctka, tak ten je zkrátka šílený, rychlý, ale úžasný, takový boží kamarád, kterého si přivedete domů a on vám zmodernizuje barák. A z Mastera se stala má tajná láska, je zkrátka perfektně šílený tím zlým způsobem, který zbožňujete.
Co se společnic týče, nejmilejší mi byla Donna, byla rázná a dokázala Doktora pěkně setřít. Pak je samozřejmě Pondovka, krásná, ale chytrá a její životní příběh, to bylo něco geniálně promyšleného.
Společníci jsou samozřejmě skvělí oba, cpt. Jack Harkness, to byl jen nekonečný obdiv jeho fyzické krásy, humoru a povahy, a Rory, perfektní Poslední Centurion, k tomu není co dodat, skvělý.
Dost superlativů, dost textu, já tenhle seriál miluju, i když se poslední dobou na zápletky trochu zadrhává. Chemie pořád funguje, ovšem ty zápletky, nepromyšlené konce začátku sedmé řady... no, uvidíme.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Úžasná britská cesta vesmírem i emocemi

Nejdřív jsem tento britský seriál dlouho přehlížela, vůbec jsem nevěděla co si pod ním mám představit, něco o nějakém chlápkovi co lítá vesmírem či co. Ale mám hodně ráda talk show Craiga Fergusona a ten o něm každou chvilku mluvil, tak jsem si řekla,že to omrknu, abych byla v obraze. No, musím říct, že to byla láska na první pohled. Z toho chlápka se vyklubala naprosto úžasná postava a já si zamilovala nejen jeho, ale i jeho společnici Rose, její matku, Mickiho, kapitána Jacka a taky TARDIS a sonický šroubovák. Když přišel první Dalek, tak mi prvních pět minut přišel trochu legrační, ale skončilo to tak, že z toho byl jeden z nejlepších dílů první série. To se mi na seriálu líbí nejvíc, že tam sice jsou plechoví roboti, tu více či méně dobře udělané triky, ale nakonec stejně to nejlepší jsou postavy a vztahy mezi nimi. Některé díly byly scénáristicky trochu slabší, ale ono jen dívat se na Doctora je velmi příjemné. Je to velký nadšenec s mnoha nápady, plný energie, velmi zábavný, občas tak trochu šašek. Ale přijde nějaká vážná situace a najednou se ukáže jeho další stránka přes 900 let starého zkušeného a trochu vším tím děním unaveného Pána času, který vládne obrovskou autoritou. Musím říci, že Eccleston to hrál parádně a já se velmi obávala, že s jeho výměnou půjde seriál kvalitou dolů. Ale opak byl pravdou. Davida Tennanta jsem si samozřejmě zamilovala a ted' je můj oblíbený Doctor. A epizody byly čím dál lepší. Pak přišel konec druhé série a s odchodem Rose jeden z nejdojemnějších dílů vůbec. Nahradila ji trochu chladnější Martha a po ní zas přišla velmi svérázná Donna. No a pak několik vánočních speciálů a odchod mého Doctora. Matt Smith je zas trochu jiný, ale po pár dílech jsem si na něj zvykla a rozhodně je boží , což se dá říci i o jeho dvou nových společnících a taky o River. Od páté série to vzal celé scénáristicky do rukou Steven Moffat a koncepce seriálu se trochu změnila, díly jsou více provázané a také si to více pohrává s časovými paradoxy, což je jedna z věcí co mě na seriálu baví. A také to, že když máte stroj času, nikdy nevíte, kde (nebo spíše kdy) skončíte příště a jaká dobrodružství zažijete, takže se z toho nestane stereotyp. Takže pokud jste jako já dlouho seriál přehlíželi a máte rádi zábavu, dobrodružství, humor, ale i vypjaté dramatické situace a chcete třeba potkat Agátu Christie, Shakespeara nebo se podívat na konec vesmíru, zkuste Doctora Who, možná budete velmi příjemně překvapeni.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Parádní seriál :D

Jeden z nejlepších seriálů všech dob! Když jsem se dostal víc do hloubky a objevil tenhle neuvěřitelný seriálový vesmír, nestihl jsem žasnout! Skvěle provedené, říznuté britským humorem a takové "okouzlující".Jen těžko se dá opsat kouzlo seriálu, ale všem lidem s fantazií a zálibou v cestování v čase tento seriál doporučuji! Jednoznačně boží...

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The Doctor

Ať už napíši co chci, stejně to nemá smysl. Tohle jde buďto zažít, nebo člověk nemá nejmenší představu. Totálně ujeté, absurdní, chvíli vážné, chvíli žoviální ale ve většině případů fantastické. Pokud propadnete kouzlu největší britské seriálové klasiky, váš svět už nebude nikdy stejný. "I'm The Doctor. Run for your life... "

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Blázen s modrou budkou

Od seriálu jsem čekal opravdu hodně, protože z každé strany na něj šla chvála a pěly se na něj ódy, takže jsem očekával opravdu mnoho. A jak že seriál u mě dopadl?

1. série ► První slovo co mě napadlo bylo: ŠOK! Bohužel ne v zrovna dobrém slova smyslu. Britské seriály miluju ( Skins, Misfits.. ) a tak jsem čekal další kvalitku, ale dostal jsem jenom nějakou bláznovinu s ne příliš sympatickými herci. Jenže pak jsem se do seriálu začínal dostávat, oblíbil jsem si obzvláště Rose, což dle mého názoru byla nejlepší Doctorova společnice a měla asi také nejdůležitější roli ( Zlý vlk.. ). Devítka mi byl ale trochu proti srsti, sice byl správně švihlej, jak by měl Doctor být, ale vzhledově mi byl docela nepříjemný a k Rose se mi vůbec nehodil. I přes to ale byla první série vcelku zajímavá, osvěžující, i když nevyrovnaná. A musím si prostě rýpnout, že efekty a masky byly ODPORNÉ! To nemůže popřít ani nejskalnější fanoušek. Ale seriálu dodaly takovou zvláštní atmosféru, která k němu prostě patří. 60 %

2. série ► Nový Doctor. Pro spoustu lidí ten nejlepší. Prostě David Tennant nastupuje na scénu a přináší s sebou nová zábavná dobrodružštví naříč časem a vesmírem. Rose nám zde zůstává a vyrovnává se se ,,ztrátou" Devítky, ale stejně jako diváci, Tennantovo kouzli propadne po hodince, po dvou. Desítka k Rose skvěle pasuje a dobře jim to ladí a hezky se na ně kouká. Efekty se taktéž trošku zlepšily a kvalita dílů stoupla, i přesto ale byla druhá řada lehce nevyrovnaná a jeden díl byl boží a u druhého dílu jste usínali nudou. Co mě ale dostalo bylo finále celé série, u kterého jsem brečel jak malej kluk. Opustit mou milovanou Rose bylo příšerné a i teď když píšu tento názor, tak mi běhá mráz po zádech. 70 %

3. série ► Desítka se teda z Rose rychle oklepal a už má novou společnici. Tentokrát příjemnou doktorku ( doktorku, né Doctorku ;) Marthu Jonesovou, která propadne jeho kouzlu okamžitě a dává to značně najevo. Třetí série byla taková zvláštní. Jelikož jsem jí viděl dřív než druhou série, tak jsem Marthu dokázal ocenit a necítil jsem k ní zášť, že vyšoupla Rose. Problém ale byl, že díly, ač kvalitní, byly pro mě nudné. Třeba takové díly, kdy Doctor zapomene, že je Doctor, či díl s nikdy nekončíčí zácpou ( auto zácpou.. :D ). Nová společnice je navíc spíš na dekoraci, než aby něco dělala, jako Rose, která měla důležitou roli. Finále bylo ale velkolepé. :) 60 %

4. série ► A přichází Donna Noble. Dáma středního věku, troškinku při těle, která zde rozhodně není, aby obdivovala Doctorův sex-appel. O zábavné hlášky není nouze a kvalita opět stoupla. Donna byla skvělá společnice, ale i tak mi přišlo, že stejně jako Rose a Martha, je zde hlavně proto, aby jí Doctor mohl zachraňovat, či jí utěšovat. Efekty se docela dost zlepšili, takže různé rasy mimozemšťanů, už nevypadají jako kaše. A finále bylo úžasné, návrat Rose a vlastně všech postav mě potěšil. Co mě už tak nepotěšilo bylo to, že touhle sérií skončil Doctor Who, jak jsem ho znali protože přichází.. PS: Díl s Agathou Christie je pro mě zatím nejlepší díl z Doctora Who! :) 75 %

5. série ► .. Jedenáctá inkarnace Doctora. A tady teprve začíná pořádná jízda! Amy je úžasná společnice, kterou jsem si oblíbil po pár minutkách. Stejně tak jsem si oblíbil i Roryho, Amyina manžela. Ale koho jsem si oblíbil nejvíc byl Doctor. Jedenáctka je prostě ten pravý Doctor! Ve chvílích kdy se Devítka a Desítka chovali tak lidsky, se Jedenáctka chová jako naprostej ufoun. ( viz motýlek ;). TARDIS též prošla změnou a mě se líbí mnohem více, takový moderní vzhled je velice vítaný. Objevuje se zde i záhadná River Song, která má v seriálu svou vlastní malou dějovou linku. Kvalita rapidně stoupla a stejně tak i efekty. Jednotlivě děje dílů jsou skutečně zábavné a prostě.. miluju to. Tohle je ten pravej Blázen s modrou budkou! 100 %

6. série ► rozkoukána.
7. série ► chystám se koukat. ;)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

jediný seriál u kterého neusnu :)

Původně sem se na Doktora začala dívat z nudy, řekla sem si že zkouknu pár dílů a stejně mě to nebude bavit. Opak byl pravdou. Chytlo mě to od prvního dílu. Chris jako Doktor byl naprosto dokonalý a mrzí mě, že je dost nedoceněný, protože jeho výrazy v obličeji jsou naprosto dokonalý :) Proto mě mrzelo, že skončil hned v první řadě. Měla sem strach, že si na nového Doktora nezvyknu ale opět byl opak pravdou. Dave byl pro mě, a na vždycky bude, ten nejlepší doktor. Když ho nahradil Matt vůbec sem nechtěla sledovat seriál dál a tak sem koukala znovu na první 4 řady, ale nakonec mi zvědavost nedala a začala jsem s 5. řadou a i když Matt pro mě nemá to kouzlo co měl Dave, je to pořád stejně dobrý seriál a pořád mě baví. A Matt má jako Doktor taky svoje klady :)
No a co se Doktorových společnic týká? Rose mi ke Chrisovi moc nesedla. Pak ale přišel Dave a s Rose utvořili pro mě naprosto dokonalou dvojici, konec druhé řady jsem obrečela :) Martha mi byla ze začátku protivná ale když prošla celý svět a všude vyprávěla příběh o Doktorovi... I've seen him, I know him... I love him.... změnila jsem na ní názor. A Donna? Ta si mě získala hned ve vánočním speciálu hlavně tím, že to umí Doktorovi pěkně nandat :) S novým Doktorem přišla i nová společnice Amy kterou jsem si zamilovala hned od prvního dílu kde se poprvé potkala s Doktorem jako malá holčička a nikdy nepřestala věřit že existuje i když se jí 12 let neukázal :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

#sorryjako

Na Dr. Who jsem se podíval kvůli tomu, že se tváří jako jeden z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších seriálů. I pár mých známých mi ho doporučovalo a občas mi koláže s Doctorem spamují facebook (uživateli X se líbí...)
Ale! Já na to koukal a říkal si: What? Promiňte, nikomu neberu jeho vkus, ale mě osobně to přijde jako naprostá blbost (i když to zas ne, to bych dal 0%). Nenašel jsem hlubší myšlenku, příběh, celkově mě to nezaujalo ničím... Třeba to bude tím, že jsem si nepustil sérii s Tennantem, kterého všichni tak vychvalují :D A to je další věc: Proč skoro v každé sérii mění hlavní postavu?


EDIT: Nedalo mi to a podíval se na několik dalších dílů a tentokrát i s Tennantem (přece jen, po 3 dílech asi nemůžu napsat úplně objektivní hodnocení). Ale pořád mě to vůbec nezaujalo a můj názor zůstává víceméně stejný. Mě to celkově přijde takové dost praštěné, naivní a bez nějakého většího příběhu. Ani nějaké emoce, nebo vtip jsem tam nezaznamenal (pousmál jsem se snad jen u jedné scény).
Přitom se mi sci-fi i líbí, ale tohle mi prostě nesedlo, neoslovilo mě to a upřímně nechápu tak silné reakce tady.
Nevím, zřejmě mám úplně jiný vkus, nebo tomu nerozumím :D Třeba tomu dám ještě někdy šanci do třetice, ale nemyslím si, že by se můj názor výrazně změnil.
(vzkaz pro Benny_SHACK: Já nejsem fanouškem výměny postav, mě naopak odrazuje, když se postavy často nahrazují ;))

30 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hodnocení po čtyřech dílech

Seriál jsem včera rozkoukala kvůli neskutečně kladným hodnocením tady na serialzone. Jsem ráda, že jsem si je přečetla, protože bych s tím opravdu hned po prvním dílu "sekla". Tady již několikrát zmiňovaná počáteční "kvalita", která se brzo změní dost možná v mé členství ve fanouškovské základně, se pomalu i po těch 4 dílech projevuje. Jednoduše řečeno, kdo nečetl hodnocení tohoto seriálu, ten dost pravděpodobně vypne už první díl v polovině. Rozdíl mezi první a čtvrtým dílem, je už však pomalu, ale jistě znát. Pevně věřím, že se ze mě stane taky maniak, a tak po dokoukání první serie rozhodně obnovím hodnocení a strašně moc chci věřit, že Doctor bude mojí srdcovkou.

60 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Allons-y!

Scifi? Britský humor? Nadsázka? Jestli máte rádi, když seriál obsahuje všechny tři tyto věci, přestaňte číst a pusťte si Doktora, je to totiž přesně to, co hledáte. Allons-y!

100 %
55 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

"Nice to meet you, Rose. Now run!"

To byla přesně věta, kterou si mě Doctor získal. Pak už to bylo jen lepší a lepší :)

Seriál, který je na hony vzdálený jakémukoliv běžnému sci-fi americké produkce. Geniální šílenec cestující časoprostorem, vesmírná loď v podobě policejní budky, sonic screwdriver coby všudypřítomné deus ex machina a hlavně mraky různých míst a časů, kam všude se dá cestovat. Radši bych si ukousala nohu než bych vynechala díl, a je to jediný seriál u kterého mi velmi často tečou slzy - jak smíchu, tak dojetí. Společně s Battlestar Galacticou obývá první místo mého soukromého sci-fi žebříčku.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Your first Doctor will stay "The One" forever

Narážky na Doctora Who se objevují všude možně, tak jsem si řekla - proč to nezkusit. Původní série jsem odvrhla ihned, protože mám problémy dívat se na cokoli staršího, než jsem sama (co se týče videa :)).
Devítku jsem si zamilovala snad hned v prvním díle. Sice seriál nebyl nic, na co jsem byla zvyklá do té doby, ale má obrovský potenciál.
Hlavní Doctorovi nepřátelé mi přišli komicky zastaralí, ale rozhodně měli něco do sebe.
Reinkarnaci jsem obrečela a už se nedokázala dívat dál. Devítka ale zůstane v mém srdci navždy.

100% za jeho sérii.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Doktor je doktor

Tento seriál se mi velice líbil. Už jen nápad s policejní budkou je úchvatný. A doktor, to je snad největší lákadlo seriálu. Nikdy mu nechybí humor, vždy má skvělé nápady. Prostě člověk s nímž byste chtěli uvíznout ve výtahu, protože by vás a)dostal z výtahu
b)zvládl by ochránit planetu před příšerným zlem
c)pobavil by vás

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Doctor

Chvíli se u toho budete smát, chvíli brečet, chvíli bát, stejně jako v životě. Pohled vám zpříjemní doktorovy společnice. Na tomhle seriálu se mi líbí, že skoro nikdy nevím, jak skončí a jak se ke konci dopracují. Musím také pochválit promyšlenost celého seriálu, kdy postupně každým dílem něco zjišťujete, co pak většinou na konci série je vysvětleno. Z poslední doby se mi nejvíc asi líbil díl 7x05 - The Angels Take Manhattan, 7x07 - THE BELLS OF SAINT JOHN a The Day Of the Doctor a také The Time of the Doctor.
Od té doby co sleduji Doctora se už ničemu nikdy nedivím, protože je možné úplně všechno. Někdo oživne pak zase zemře, někdo cestuje časem. Proč ne ? :D

Knock, knock. Who's there? Doctor. Doctor Who?

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Doctor Who

K tomuto seriálu som sa dostala vdaka tomu že som sa veľmi nudila a povedala som si "Má to docela pozitívne ohlasi tak to skúsim a keby sa mi to náhodou zapáčilo tak uz je natočených 7 serií takže nabudem musieť čakat na dalšie."Ha.7 serií pozretích a teraz hystericky čakám na další diel.

Takže hodnotenie serií podľa Doctora:
1.seria:Zo začiatku trošku trošku divne(vlastne veľmi veľmi divne)ale potom ked som si už zvykla na všetky tie šialenosti som sa do seriálu zamilovala.Christopher Eccleston ako 9th Doctor bol fakt užasný a šialeny a zábavný a všetko ostatné čo musí seriálová postava byť aby som ju zbožnovala.A Rose bola tiez skvelá a bola jedna z mála seriálovích blondýniek čo ma vôbec neštvaly(okrem nej len Ruby a Jo zo Supernaturalu a Parkerova z Leverage).

2. až 4. séria:David Tennant je rovnako skvelí Doctor ako Christopher Eccleston ak nie lepší(ale nie lepší nie).Billie Piper som si vážne obľúbila a v diele Doomsday som sa rozplakala.Potom prišla Martha ktoru som moc rada nemala ale bolo to znesitelné.A potom prisla(znova)Donna ktoru som si docela obľúbila sice nie tak ako Rose ale oblubila som si ju veľmi.Potom finále série ktore bolo skvelé a veľmi smutne.

5. až 7. séria:11. Doctor jak ja som ho neznášala a musím povedat že stále sa ho snažím neznášat ale už to proste nejde tak sa spokojím s "Nemám ho rada." sice ma štval a stale štve ale Amelia s River a trošicku aj Rory spôsobili že som si na 11. Doctora zvykla a série s nim boly dobré.

A na záver veta ktorá sa mi v poslednom čase opakuje v hlave naozaj často:
"NOVE DIELI!"

Doctor Who je vážne velmi dobrý seriál pri ktorom miestami smiechom padáte zo stoličky (teda aspoň ja).Vrelo doporučujem stojí to za pozretie.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Doctor

Co na to říct. Prostě britský seriál, britský humor to je moje.
Všichni doktoři měli něco do sebe. Chris byl sympatický ušák s jeho Rose.
David (pro mě ten nejlepší) toho jsem oplakávala hodně dlouho. Dokonce jsem se chvilku na Doctora přestala koukat. Přece mohl by nějaký Matt Smith s hnusným motýlkem a přiblblým obličejem napodobit Mého Doctora (Davida)?
Ovšem po několika dílech s ním se mi také zalíbil.
Peter a jeho Doctor. Je skvělý jak dokázal nabudit na Doctora Who i starší publikum, které se mu předtím vyhýbalo a říkalo mu ,,pohádka pro děti´´.
jednoduše řečeno tomuhle seriálu se nedá vytknout absolutně nic. Takže za mě 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Trust me, I am the Doctor

O tomhle seriálu svědčí už jen to, že se vysílá tak dlouho. S menší desetiletou přestávkou už od šedesátých let. Narazil jsem na něj skoro náhodou, na doporučení. Od začátku v roce 2005, až do dnešních dní, bych našel jen pár dílů, které se mi moc nelíbily. Cestování časem a prostorem, navíc takhle stylově, je jedním z největších tahounů seriálu. Postavy, ať už Doktor, nebo společníci, taky bez chyby. Příběhově taky není co vytknout, takže by to měla být naprosto jasná volba pro fanouška jak sci-fi, tak britských seriálů všeobecně.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sladké...

Tak nějak bych popsala celý seriál. Upřímně Doctor Who je taková má srdcovka. S kamarádkami jsme schopné hodiny probírat, jak se z nás jednoho dne stanou Doktorovi společnice a spolu s ním procestujeme celý vesmír a čas.

Nejdřív jsem se dostala k prvnímu dílu a potom opravdu dlouhou dobu jsem tvrdila, jaká je Doctor Who kravina a že už se na něj nikdy nepodívám. Pravda je taková, že všechna klišé (nebo aspoň většina z nich), která se vyskytovala v první sérii se v druhé nenacházela. Aspoň to mi tvrdila kamarádka. Takže jsem přetrpěla první sérii a dostala jsem se k druhé a O MŮJ BOŽE! David Tennant!
Upřímně, která holka si nezamilovala Doktora hlavně díky němu? V roli Doktora se ukázal naprosto skvělý a nezapomenutelný. Milý, přátelský, ale často nemilosrdný a krutý. Hodně nepředvídatelný a s velkou vnitřní bolestí.

Rose jsem od začátku neměla ráda, ale jinak většinu jeho společnic si člověk dokáže oblíbit. Jen trochu zavání to, že jsou to jen ženy a že s nimi nikdy nedělá nic víc než že je chytá za ruku nebo je líbá... No, to je fuk.

Seriál se neustále vyvíjí a roste a je moc dobrý pozorovat, jak ze sebe místy trochu dětinský Doktor vypouští jednu skvělou hlášku za druhou.

Po čtvrté sérii Davida střídá jiný Doktor. Toho už jsem si nezamilovala tolik, ale díky skvělým společníkům (Amy a Rorymu) si ho člověk oblíbí a najednou si ho dokáže představit vedle sebe jako milého přítele. Občas se chová bezcitně, ale má k tomu své důvody. Je už poznat, že je přeci jen starší a vyspělejší než byl jeho předchůdce, ale pořád má občas nějaké to své dětské kouzlo.

Seriál by měl shlédnout každý. Není nijak depresivní, naopak je milý a mě se celkově líbil. Snad bude i osmá série tak úžasná jako ty předchozí.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Adventure is beggining

tento seriál je naozaj dobrá voľba ak máte radi sci-fi + dobre napísaný dej + dobré výkony hercov a v poslednej dobe aj viac premyslene deje ktoré pokračujú viac ako jednu sezónu

Seriál pojednáva o cestovateľovi časom ktorý sa predstavuje ako Doctor (jeho stroj času sa nazýva T.A.R.D.I.S. vyzerá ako obyčajná policajná budka z 50 rokov minulého storočia) na svoje cesty často pozýva spoločníkov (zvyčajne zo zeme) aby nebol osamelý. Ako každý správny seriál aj tu nebudú chýbať nepriatelské rasy "alienov" ale aj reálne historické postavy ktoré Doctor na svojých cestách stretáva.

Ako hovorí nejeden klasik kto nevidel Doctora akoby nežil. Tak hurá pozerať.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Přišla jsem, viděla jsem a nevěřila vlastním očím...

Na co jsem se to celý život dívala, když jsem opomíjela tenhle britský poklad? Stejně jako mnohé, mě první série nepřesvědčila o tom, že se dívám na kultovní seriál, ale stačil jediný díl druhé série, aby byl můj osud zpečetěn. Tenhle seriál má obrovský potenciál, dá se do toho nacpat všechno, aniž by to působilo křečovitě. Který seriál tohle o sobě může říct? Důležité je, že se nebere vážně, a v tom je jeho největší plus (pokud nepočítáme skvělé herecké výkony a vymazlené příběhy). První série je prostě potrhlá a málokoho osloví na první zhlédnutí. Druhá až čtvrtá série jsou naprosto fantastické a zatím nepřekonané. V páté jsem si dlouho zvykala na nového Doctora, ale opakované zhlédnutí může dojem zlepšit. Šestá série měla s úžasně komplikovaný příběh, který chytil za srdce. Ale sedmou sérii radši zakopat a zapomenout. Z představitelů Doctora u mě vede Tennant, což ovšem neznamená, že ti ostatní jsou špatní, to vůbec ne. Za vedlejší postavy vyzdvihuji Rose, Marthu, River Song a hlavně Jacka Harknesse, který si mě získal v momentě, kdy se objevil na scéně. Celkově to tak trochu připomíná Muže v černém říznuté Stopařovým průvodcem s nádechem starých dobrých Star Wars, ale porovnávat Doctora s čímkoli jiným než se sebou samým je vždycky problém. Je to skvost. Není divu, že to Britové milují, dali do toho to nejlepší ze své seriálové tvorby.

Doporučuji díly:
1x02 (The End of the World)
1x09-10 (The Empty Child, The Doctor Dances)
2x01 (New Earth)
3x02 (The Shakespeare Code)
3x8-9 (Human Nature, The Family of Blood)
3x10 (Blink)
4x02 (The Fires of Pompeii)
4x10 (Midnight)
5x02 (The Beast Below)
6x00 (A Christmas Carol)
6x04 (The Doctor's Wife)
The Day of The Doctor + The Five(ish) Doctors Reboot
8x04 (Listen)
9x01-2 (The Magician's Apprentice, Thw Witch's Familiar)
9x11 (Heaven Sent)
9x13 (The Husbands of River Song)

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Allons-y

Seriál i myšlenka dobré, jediné, co vytknu (a věřím, že se mnou mnozí nebudou souhlasit), je Moffat. Ze začátku mi v Doctorovi nevadil, ale poslední dobou se mi zdá, že už sám neví, co by vymyslel. Rozhodně pro mě nejsilnější éra je R T Davies. Každopádně po příchodu Capaldiho se level seriálu zase o něco zvedl. SHUT UP SHUT UP SHUT SHUT SHUT SHUTITY UP UP UP.

70 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kde je čas?

Perfektní provedení v britském stylu který je velmi skvěle provedený jak v efektech tak i ději.Postava doktora je v kterékoli době sama sebou díky jeho vědomostem.

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

DW

Z pravidla nemám rád scifi. Seriály z tohoto prostředí mě nikdy nebavily. Hvězdná brána, Startrack, nebo Battlestar galactica mě nudily a neoslovily. Pán času je jiný. Fenomenální. Vtipný, neotřelý, nápaditý a napínavý. A s odvysílanými díly stále lepší a lepší.

100 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skvělý seriál

Doctor Who je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, plný svěžího elánu, vtipu a úmyslné absurdity. Hned po první sezóně mi přirostl k srdci a už nepustil.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Doctor Who

O Doctora jsem se začal zajímat když od české premiéry .První sérií jsem videl v televizi a zalíbilo se mi to natolik že jsem pak dohledal i 2 a další existujici série a epizody co vyšli. Můj nejoblíbenější byl 10. Doctor a postupem času jsem si oblíbil i ty ostatní co pak následovaly. Seriál se stal jedným z mých nejoblíbenejších i kdyz tam byli některé epizody slabši jak jiné.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Doctor

Nejlepší doctor byl matt smith ale i nový doctor je fajn už se těším na novou společnici po Claře, uvidíme jak se série dál vivinou xD

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Budka, sonický šroubovák a psychopapír- víc na záchranu Světa není potřeba!

Zkoušeli jste někdy vysvětlovat, kdo je to Doctor Who?
Já to zkusila. Vždy hledám správná slova. Je to mimozemšťan, ano- zachraňuje Svět- nejen náš, může cestovat časem a prostorem uvnitř policejní budky jménem TARDIS. Na záchranu Světa si vystačí s tou budkou, sonickým šroubovákem (který nefunguje na dřevo) a psychopapírem- dost často nemá ani toto vše u sebe.
Obratnost, s jakou Moffat píše tento příběh je neskutečná. Například v 11 Doktorovi (ztvárněném Mattem Smithem) ukazuje skutečné přátelství i velkou lásku ve spojení s Pondovými. Myslím, že ukázkový případ je v díle The Town Called Mercy, kde je Doktor v pokušení zabít jednoho padoucha- byl by jako hrdina, nikdo by mu to nevyčítal. Díky Amy si ale zvolí jinou možnost. Ukazuje nám tak, že máme vždycky možnost volby.
Doctor Who není obyčejným seriálem- má tradici už 50 let. 50 let tato úžasná bytost zachraňuje světy. Nemá žádné zbraně, kterými by mohl ničit. Má šroubovák, kterým spravuje rozbité věci. Má policejní budku, která tu je, abychom mohli volat o pomoc- ne pro ničení. A taky má 2 srdce, protože to jedno mu na tolik lásky nestačí.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

DR WHY ??

Tak tenhle seriál má asi tu nejsilnější fanouškovsou základnu na celém světě (no možná až na star trek). Ale já si nemůžu pomoct, shlédl jsem několik dílů první série a měl jsem chuť to vypnout, smazat a už se k tomu nikdy v životě nevrátit, ale ještě jsem se přemluvil a celou první sérii jsem dokoukal, ale stále nic ani jeden okamžik, který by se mi líbil, nebo mě nějak oslovil.
Možná, ale opravdu jen možná, až jednoho dne nebudu mít na co koukat, tak si pustím jinou sérii (nějakou novější) a dám seriálu ještě jednu šanci, protože věřím, že něco co si tolik lidí oblíbilo, nemůže být špatné. Ale zatím bohužel nemůžu říct nic pozitivního.

20 %
32 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 25 lidí

Jak je patrné

z ostatních příspěvků hodnotit tento seriál je skutečně nelehké. Nejen proto že se jedná o nejdéle vysílaný sci-fi seriál ale i proto že hlavní postava tak nějak mění herce jak na běžícím pásů a nikomu to není divné. Takže by bylo potřeba hodnotit každého doktora zvlášť (proto tak dlouhé příspěvky od jiných uživatelů) Každopádně pokud jste milovníky sci-fi tenhle seriál nelze minout, jedná se o jeden z pilířů tohoto žánru v seriálové tvorbě.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Praštěný miláček.

Každá řada a každý Doktor má něco do sebe. První řada, i když ještě s primitivními efekty se mi asi líbila nejvíc. Seriál je nesrovnatelný s ničím jiným, hlavně je britský! Jen mi lehýnce vadí, že každý nový Doktor je mladší a mladší. Hodnotím vysoko pro stávající vynikající úroveň.

90 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Doctor Who

24. října 2012

Kamarád mi tento seriál doporučil a jelikož se hodně lidem líbí, řekla jsem si, že to zkusím. První díl mě moc neoslovil, nechápala jsem, jak může mít tak vysoké hodnocení. S dalším dílem už jsem začínala chápat a díl od dílu jsem se zamilovávala víc a víc. Christopher Eccleston byl výborný! Nedokázala jsem si v roli doktora představit někoho jiného. Sice mi k Rose úplně neseděl, ale bylo příjemné dívat se na seriál, kde se nutně hlavní postavy nemusí intimně sblížit. Pak ale přišel David Tennant a bylo vymalováno. Bylo mi to jasné! Která dívka by se do něj nezamilovala? :) Jako doktor se pro mě hned stal naprostou špičkou. Jeho styl, chování, mluva, pecka prostě. Rose, Martha, Donna, všechny byly skvělé! Každá z nich mi tam pasovala jako dílek puzzle. Tím to ale pro mě končí. Matt Smith je mi nesympatický. Nemůžu mu přijít na chuť. Pro mě má seriál čtyři série a jeden díl páté. Bohužel. Nebo spíš bohudík za ně.

2. ledna 2013
Právě jsem dokoukala pátou a šestou sérii. Nakonec jsem doktorovi přišla na chuť, asi nejspíš díky River. Takže změna názoru a jasná stovka.

25. dubna 2016
Přišlo mi, že 7. série mírně pokulhává. Ale pořád to byl můj milovaný doktor a manželé Pondovi. Pátý díl sedmé série mě doslova dostal do kolen, no brečela jsem. A pak už to šlo úplně dolů. Claru jsem si nedokázala připustit víc k tělu. Nesedla mi, nerozuměla jsem jí. Pak mám dlouhou mezeru, kdy prostě netuším, co se tam dělo, viděla jsem to, ale v paměti mi to neutkvělo. Až do dílu 07x14, kde se objevila Vastra, Jenny, River a Strax, což bylo super.
A pak už to šlo do kytek úplně. 8. série je pro mě osobně totálně nezáživná. I kdyby mě děj bavil, Peter Capaldi mě nebaví a Clara už vůbec ne. Takže prozatím spolu nejspíš končíme. Ale stovku nechávám, pro těch 7 sérií.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

David is the best

Doctor Who je úspěšný převážně díky svým představitelům. Bez nich by to nešlo. A podle mého skromného názoru, je naprosto nejlepším Doctorem David Tennant.
O jeho kvalitách nemůže být sporu a je to hlavně on, kdo tomu seriálu dodává šťávu.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Malá modrá budka co cestuje vesmírem...

Nebudu se rozepisovat, Dotora Who miluju, je to jeden z nejlepších seriálů o znám a nenechám si ujít jediný díl.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nový Doctor

Za pár dní začíná další - nová série s dalším - novým Doctorem. Těším se, protože tento seriál je vážně skvělý ale zároveň se bojím jak si nový Doctor povede. Tak držte palce :)

Tak jsem právě dokoukala novýho Doctora, jsem unešená doopravdy, skvělý, vtipný, šílený blázen jako vždy. Sedí mu to a scénář je naprosto super bez chybičky. Doufám že bude OST - hudba je prostě skvělá. A Tardis? Ta je sexy :))) Prostě nevím co říct víc, čekání bylo nekonečné ale stálo to za to. Doctore, ty jsi se vrátilllll :)

GERONIMOOOOO

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

co to je?

když jsem tento seriál viděl poprvý (myslím že to byl 9 doktor) okamžitě jsem to přepnul s tím že na takovou infantilní hloupost se dívat nebudu!
Když jsem to po čase viděl desátého doktora= Davida Tennanta pak mi to nepřišlo až tak hrozný, jemu ta role prostě sedla.
Ovšem to nemění nic na faktu že ten seriál je naprostou šílenistí je vidět že nemá tak vysoký rozpočet. Celý tento seriál je divný. co má znamenat to, že největší nepřátelé dalekové vypadají jako obří vysavače :D.
I když se mi britský humor libí tohle je už moc a jakkoliv byl David Tennant dobrý doktor seriál jako takový si nezaslouží víc jak 20%

20 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 29 lidí

:)

Když hrál Doctora Tennant, měl jsem ho rád, opravdu hodně rád, když ho hraje Smith, mám ho snad ještě raději...řekl bych, že kvalita Doctora míří vzhůru, jen v páté řadě mohlo být o něco víc Daleků... :( Ale co nadělám, i přesto seriál jako celek hodnotím 100 procenty. Je to nápadité a nešablonovité, lepší než sci-fi podobného ražení, jako je kupříkladu o něco více racionální Star trek...

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

I´m afraid of weeping angel statues, dark libraries and people who repeat what I say

Doktor je takový můj skotský superhrdina (nyní už i superhrdinka). To, že seriál může být posedlostí je vidět i v mé knihovně a proto se nebudu více rozepisovat. Vlastně jsem názor nechtěla napsat nikdy, abych si to nepokazila.
Možná snad jen pár poznámek. Některé díly neměly snad ani vzniknout (Moffat). Strašně moc mi lezla na nervy Marta, Amy a taky River.
Takže, výtek jen pár. Pokud jste ještě neviděli, je načase sledovat tento fantastic / brilliant / cool seriál. Jen do toho!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Doctor Who

Při každé výměně jsem si znova a znova musela zvykat na novou tvář nového Doktora... Tváři Petera Capaldiho jsem odolávala hodně dlouhou dobu a devátou sérii jsem si pustila až v říjnu 2016. Okamžitě jsem mu uvěřila všechno, co řekl, zahrál, nad čím přemýšlel. Herecky se mi v této roli líbí nejvíc. Co bych vytkla deváté sérii - byly tam asi 3 díly, které mě nebavily. Ale sledovat budu dál.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po 7. sérii

Sedmá série byla nehorázná srač... Jak Moffata miluju, tak od tohodle by měl už dát pracky pryč a raději se víc věnovat Sherlockovi nebo něčemu novému. Nechávám 70% jen kvůli poctě starším sériím a uvidím, co osmá...

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

11th Doctor & Amy Pond jsou nejlepší

Jeden z několika seriálů, na který se člověk musí opravdu "naučit" koukat. Seriál, který mě nechával chladným a sloužil zpočátku spíše jako kulisa, se poté transformoval jako sám hlavní hrdina. V 5. sérii (klidně stačí sledovat bez znalosti předchozího děje) přišel v pořadí 11. "zregenerovaný" hlavní představitel společně s takovými postavami, které si nelze neoblíbit. ... Poslední 2 sezóny byly opravdu úžasné a převelice doufám, že plakát na 7. sérii nereflektuje její skutečný konec! :-(( (S. Moffat umí být velice záludný - jak ukázal i v Sherlockovi.)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

TOP 10

9.doktor 85%-Varování číslo 1-tento seriál na začátku mírně pokulhává ale vážně nebojte se později se rozjede pokud váš to vůbec nechytlo doporučuji přeskočit celou první serii pomáhá to (ověřeno)


10.doktor 100%-skvělý herec,skvělí scénář,skvělé společnice nemám co dodat.Varování číslo 2-Seriál sice kolísá a jsou tam i slabší(na top10)díly ale pak jsou tam i ty kterým bych nejradši vrazil 3000%

11.doktor 99%-Varování číslo 3 -doktor je pokaždé jiný tenhle ze začátku moc nechytne (moje první změna doktora,kterou jsem zažil)ale později se to rozjede příjdou epické twisty (River Song+Ticho+Doktor kdo ?).

12.doktor-95% Opět úplně jiný temnější seriál nový doktor se teprve rozjíždí ,ale už to stojí za to.Návrat postavy z minulosti byl triumfální.......Varování číslo 4-Doktor lže!!!

Tak jstli jste si napřed přečetli můj příspěvek a 4 varování tak se stačí už jen začít dívat a 100% vás to chytne

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

5+6+7 série

Viděl jsem jen 5. - 7.řadu a pak úplný pilot. Ten mě nijak nenadchnul, ale od páté série, kterou jsem načal čistě kvůli Karen G, se mi seriál celkem líbil, samozřejmě pro svou originalitu, kterou dnes aby člověk jinde pohledal. Mytologii seriálu přesně neznám, spíš jen tuším a jiné série v plánu nemám, ale jako dobrou jednohubku můžu doporočit, i proto, že není třeba koukat od dílu 101. 50 za sršení nápady + 50 za Karen, bez které by to nešlo, -30 za díry ve scénáři a zpracování.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Don´t blink

Don´t blink. To by mi při sledování žádný z Doktorů nemusel ani říkat, protože nechci, aby mi unikla jediná vteřina. Myslím, že toho tu už přímo o seriálu bylo řečeno spoustu a popsáno do detailů. Takže jen krátce - seriál, který buď přejdete více či méně bez povšimnutí a nebo si ho prostě zamilujete. Patřím do té druhé skupiny a jsem hrdý Whovian. Allons-y!

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bowties are COOL

11. doktor mě dostal už od začátku. Tento doktor má vyjímečnost co pro mě nikdo neměl, ví kdy si má narovnat motýlka samozdřejmě protože jsou cool, tento doktor ví kdy říct nějakou vtipnou hlášku.

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Doctor Who

Doctor Who je pro mě jeden z nejlepších seriálů který mě dokáže zabavit i na celé odpoledne. Můj nej Doktor je rozhodně Tenth ale i ostatní regenerace Doktora mám ráda, každý má něco do sebe. I Doktorovi společníky/ společnice mám všechny ráda, některé míň některé víc ale neni ani jeden kterého/ kterou bych neměla ráda.

100 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Paráda

Senzační seriál.Tnehle seriál bavil,baví a bude bavit.

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

doctor

vytečný serial.. vtipny, fantasy, drama, akcie.. vse co mam rad .. nejlepsim doctorem byl co se objevil v 2.3.a 4. rade ..

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Doctor Who

Výborný britský seriál. Sice občas složitější na pochopení, ale vtipný a prostě geniální :D Už se moc těším na pana Capaldiho.

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jj

Jo,viděl jsem to a musím uznat že je to lepší než se zdá.bezva neokoukaní herci a právě to začíná sedmou sérii.No nic,držím palce.

80 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

45%

Já to vůbec nechápu :D Viděla jsem pilot a přišlo mi to jako nevýslovná béčková kravina. A teď tady to hodnocení, a ten celosvětový úspěch a uznání..... já to prostě nechápu :D Jdu zkusit druhý díl, jestli jsem tam něco přehlídla, nebo nevim...

EDIT: No tak druhý díl byl teda o dost lepší. Třetí však zase nic moc. No holt jsem asi neobjevila to kouzlo, co všichni tady.

40 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

Skvělý, úžasný, dokonalý ...

Tenhle serial mě doporučila sestra a i když první série byla slabší 10. doktora jsem si zamilovala :D a už neslo z končit. Během dvou měsíců jsou z koukla všechny série, a i když se měnily doktoři a jeho společnice pořád to bylo skvěly. Sice jsem i nemohla zvyknout na 11. doktora ale díly s ním byly taky dobré plné akce a vtipu.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé