Pán času

Pán času (Doctor Who) — 9. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Jedná se o nejdéle vysílaný sci-fi seriál a od 1. ledna 2010 je zapsán v Guinnessově knize rekordů.
Vložila: NelisEmrys
Když je Martha s Doctorem na balkóně zmíní se o sestřenici Adeole. Tuto postavu hrála Freema Agyeman v epizodě 02x12 „Armáda duchů“.
Vložila: Turmë
Během natáčení první série se televizní nadšenci zoufale snažili získat záznamy dílů, a tak jeden z členů štábu dostal nápad popsat pásky anagramem "Torchwood" spíše než "Doctor Who", jakožto bezpečnostní opatření při převozu z Cardiffu do Londýna. Russellu T. Daviesovi se nápad tak zalíbil, že ho později inspiroval k natočení stejnojmenného spin-offu.
Vložila: NelisEmrys
Doctor Who dal vzniknout novému hudebnímu žánru jménem „trock“ (Time Lord Rock). Písně jsem inspirované seriálem. Zakladatelem trocku je Alex Day (na YouTube známý jako „Nerimon“), který také založil Chameleon Circuit – první trockovou skupinu.
Vložila: Turmë
V novém britském seriálu Broadchurch si vedle populárního představitele desátého Doctora Who Davida Tennanta v hlavní roli detektiva, zahraje rovněž Arthur Darvill, který coby Rory Williams byl společníkem jedenáctého Doctora po 3 sezóny.
Vložila: jitushB
V době natáčení seriálu jezdil David Tennant ve voze Škoda Octavia Ambiente. Prozradil to, když byl hostem v pořadu Top Gear (od r. 1978).
Vložil: Andrew Wild
Důvody, proč Christopher Eccleston odešel po první sérii z role, se různí. Jmenovány byly například podpis smlouvy jen na jedinou sezonu nebo obava, že bude až příliš spojován s touto rolí. Poslední a zřejmě již pravdivá verze je z roku 2011, ve které se praví, že mu nesedlo celé natáčení a štáb.
Vložil: Andrew Wild
23.11.2013 je 50. výročí seriálu, připravuje se speciál, který poběží ve stejnou dobu po celém světě.
K seriálu bylo natočeno také množství krátkých dílů, tzv. minizod, které vycházely jako bonusy na DVD nebo byly uveřejněny jako prology či epilogy k některým epizodám.
Vložil: havlik.jakub666
David Tennant (hraje desátého Doctora) si vzal za manželku Georgiu Moffett (dceru Petera Davisona, představitele čtvrtého Doctora). Georgia v seriálu také hrála, a to dceru právě desátého Doctora.
Vložila: HankaStark
Amy Pond je ze Skotska, stejně jako její představitelka Karen Gillan.
Vložila: chisko6
Peter Capaldi jakožto představitel 12 doktora hraje i v seriálu Torchwood (sousedský seriál navázaný na Doctora Who). Ovšem hraje tam úplně jinou roli, což tedy moc tvůrci nevychytali.
Vložil: Richard Ježek
Peter Capaldi byl v mládí velkým fanouškem seriálu Doctor Who. Dokonce chtěl být předsedou fanklubu.
Vložila: Tejka
Když 11. Doktor cestuje do minulosti, nebo do přítomnosti, nosí modrého motýlka. Když jde do budoucnosti, jeho motýlek je červený. Tohle neplatí od druhé poloviny 7. série, protože tehdy Doktor začal nosit fialového motýlka.
Vložila: Tejka
Známou hlášku 11. Doktora "Geronimo" začal používat jeho představitel Matt Smith, protože se mu to hrozně líbilo.
Vložila: Tejka
Peter Capaldi si v celém vesmíru seriálu Doctor Who zahrál celkem tři postavy. Poprvé to bylo v epizodě Ohně Pompejí, kde si zahrál Lobuse Caeciliuse, podruhé ve Spin-offu Torchwood a prozatím naposled jako samotný Doctor.
Vložila: MissyDoctor
K tomuto seriálu se váže i samostatný hudební styl, takzvaný Trock (Time Lord Rock). Mezi představitele Trocku patří například kapely Chameleon Circuit nebo Legs Nose Robinson.
Vložila: MissyDoctor
První komiks ohledně Doctora Who v České republice byl vydán CREW v roce 2018 pod názvem Dvanáctý Doctor Who #01: Terorformace.
Vložil: A.R.G.U.S.

Filtr epizod