plakát seriálu

Panoptikum města pražského

(Panoptikum města pražského)

Názory uživatelů
TSZZ
11. listopadu 2008

Klasika č.2

Nestává se to často, ale tohle pokračování výborného díla je ještě lepší než originál.Došlo k několika drobnějším personálním obměnám, ale noví herci zapadli do celého soukolí jako kolečka do hodinek.Jiří Adamíra je absolutní sekáč anglického střihu a v téhle roli ho prostě žeru (heterosexuálně myšleno, pochopitelně:-)). A Ondřej Havelka v roli nováčka je taky fajn, jinak personální obsazení "čtyřky" zůstalo stejné (proč taky měnit něco co funguje), vč. mého oblíbence z největších, pana Vinkláře v roli Inspektora Bouše.Když by Česká televize vyráběla jen TAKHLE kvalitní pořady, tak bych koncesionářské poplatky platil bez remcání:-)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Není nad klasiku

Hříšní lidé s Vacátkem jsou úžasní a navazující díly s Korejsem jsou snad ještě lepší. Možná se mi dokonce víc líbí Korejs než Vacátko. Tento seriál patří k nesmrtelným a už na něj kouká i moje pětiletá dcera.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Panoptikum města pražského

Dobré pokračování Hříšných lidí... Ale mám radši jako pana radu Vacátka...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hříšní lidé podruhé

Pokračování Hříšných lidí města pražského, s menším počtem dílů, ale s pořád stenou kvalitou.

Jaroslav Marvan byl nahrazen důstojnějším Jiřím Adamírou (z čistě jedinečného důvodu - zemřel), který sice může v jistých chvílích upadat do pozadí, ale halvně v prvním díle dokázal, že jde o silnou osobnost.

Seriál se přesunul do barev, což mu vůbec neuškodilo, naopak, ještě více to přiblížilo kolorovanou prvorepublikovou Prahu.

Co je další plus, je úvodní znělka Petra Zedníčka, na kterou, nevím z jakého důvodu, si vzpomenu vždycky jako na první.

No a pak je tady stará parta, která je stejně jako v Hříšných lidech stejně úsměvná, a stejně pořádná. I když se na nich už léta podepisují (a je to občas znát), jsou to pořád naši staří známí.

Jedinou věc, kterou bych seriálu vytkl, je v jistých chvílích snaha o jeho "zmezinárodnění" aneb řešení případů, které sahají až za hranice Prahy. Ale to je jen drobný škraloupek, který nemá na hodnocení skoro žádný vliv.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí