plakát seriálu

Parks and Recreation

(Parks and Recreation)

Názory uživatelů

Zkuste vytrvat

Parádní seriál, jehož kvalita a nálož vtipů stále roste. První série /jen 6 dílů/ určitě není tou nejlepší zábavou, ale už druhá série je výborná a od 3. série budete vděční, že jste to nevzdali. Až jsem si říkala, proč přišli Rob Lowe a Adam Scott, bez nich Parks & Rec. fungovalo. Teď bych si za to nafackovala, protože Rob /Chris/ s jeho zrychleným životním stylem je úplné zlatíčko a Adam /Ben/ můj nynější oblíbenec:) Nejlepší na tom je, že stará parta zůstává proklatě vtipná, provádí neuvěřitelné šílenosti a vyvolává návyk. 10% ubírám za slabší první řadu, pokud ale pátá řada dojede v současném stylu, bez rozpaků dám stovku, nic vtipnějšího v éteru momentálně není.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pawnee je neodolatelné městečko

Parks & Recreation je v zámoří populární seriál, který u nás patří mezi ty nejpřehlíženější. A nutno říct, že tomu tak je naprosto neprávem, protože jde o opravdový klenot mezi komediálními seriály. Natáčen je také "mockumentary" stylem jako předchůdce jeho tvůrce The Office.

Upřímně řečeno, první série (6 dílů) opravdu jen načrtne seznámení s postavami a je dost možné, že vás nezaujme, protože pořádně se seriál rozjede až ve druhé řadě a začne krystalizovat to, co je na této show neodolatelné. Největším kladem jsou totiž bezesporu postavy, jež se v Pawnee nachází, a jejich vzájemná interakce, ve které nechybí vtip a zábava. Jen málokdy se mi stane, že bych měl rád všechny postavy, ale právě tohle je ten případ. V průběhu seriálu jsou totiž vybroušeny opravdu k dokonalosti.

V čele je samozřejmě Leslie Knope, snaživá a zapálená byrokratka, která si jde rozhodně za svým cílem postavit v Pawnee park a nezáleží na tom, jak tvrdě narazí či jak velkou překážku musí překonat. Mojí nejoblíbenější postavou (možná dokonce napříč celým seriálovým světem) je však Ron Swanson. Jde o nadřízeného Leslie, který se netají tím, že je libertarián a touží dokázat, že vláda je zbytečná. Kromě toho je to pravý muž, který nepovažuje zeleninu za jídlo a podle kterého se o sebe musí muž umět postarat. Na jeho obličeji se jen málokdy ukáže úsměv, ale když už tam je, tak jde o upřímnou radost. Ale nejen oni skvělé pobaví, jak už jsem říkal, tak opravdu celá parta dokonalá. Je tady i Andy, neuvěřitelný flákač, který se s oblibou vydává za agenta FBI Burta Macklina. Věčně napruzená April, které nic není po chuti. Podnikavý Tom, který střídá jeden neúspěch za druhým nebo Jerry, který je terčem žertů a na kterého se hází všechno selhání. Nelze opomenout ani Donnu, věrnou parťačku Toma nebo Ann, nejlepší přítelkyni Leslie. I dvojice později příchozích (Ben a Chris) do seriálu skvěle zapadne a dotváří tento dokonalý mix.

Po nevýrazné první sérii přichází druhá, která má za úkol nás hlavně pořádně seznámit s postavami. Oblíbil jsem si i Andyho, o kterém jsem si po první sérii myslel, že je to jen trouba. Ale když po sobě s April pokukujou, tak mě to asi donutilo mu začít fandit. Upřímně lituji Jerryho, pokaždé když mu je ublíženo, musím si říct "chudák Jerry". V závěru pak dojde k oživení, když do města přijede dvojice Ben a Chris a zdrží se v Pawnee.

Pokud mě druhá série přesvědčila o tom, že si seriál lze oblíbit, tak třetí mě donutila si ho zamilovat. Na pozadí všech epizod se opět odehrávají vtipné příběhy a skupina z Parks a Recreation baví pořád víc a víc. Úžasný je například díl s Ronovou exmanželkou a skvěle mě pobavil i díl s obrazem. A po odchodu Marka (který jsem zaznamenal až po několika dílech) mi tam nepřijde žádná postava zbytečná či nezábavná.

Čtvrtá série se převážně zaměřuje na Leslie a její politickou kampaň a samozřejmě končí volbami. Cestou se však odehrává mnoho vtipných situací a přichází nespočet komplikací, které Leslie a její parta řeší svým osobitým způsobem. Pro mě byla jedna z nejlepších epizod ta, ve které se na scénu dostává Ronova první manželka, Tammy One a skvěle mě pobavila také bowlingová epizoda.

Pátá série nás trochu posouvá v ději. Stane se toho totiž hrozně moc. Kromě očekávaného prvního roku Leslie v pozici radní, dojde také na Tomův nový obchod, Ronovou novou přítelkyni, Benovo novou práci, Andyho snahu stát se policistou, Jerryho odchod do důchodu nebo na to, že Ann požádá Chrise o to, aby ji udělal dítě. Komických situací je nesčetně, skvěle se bavím a vím, že u tohohle seriálu už ani nepřestanu. Jediné co mi vadí je Jean-Ralphio a Mona-Lisa, tuhle ukřičenou sourozeneckou dvojici by mohli vyškrtnout. (Jenže by bez ní nebylo Pawnee kompletní)

Šestá série se nese v duchu změn. Leslie je nucena opustit svou pozici radní, Tom otevírá opět nový podnik, Ron má syna, Ben získá novou práci a hlavně nás opustí dvojice Ann a Chris. Ale ani po jejich odchodu seriál netrpí nedostatkem vtipných scén. V této sérii se dočkáme i fajnových hostů jako například Tatiany Maslany nebo Kristen Bell. V závěru se dozvídáme, že Leslie je těhotná a přijme novou pracovní nabídku, ale jen za specifických podmínek. Vyžádá si, aby se nová kancelář otevřela v Pawnee. V úplném závěru přichází časový skok o tři roky a malá ochutnávka toho, na co se můžeme těšit v závěrečné sedmé sérii.

Bylo oznámeno, že sedmá série bude závěrečná a tak tvůrci měli šanci opravdu dokonale seriál zakončit. A vyšlo jim to na jedničku. V úvodu to sice bylo zvláštní, když šel Ron a Leslie proti sobě, ale jakmile se udobřili, tak začala jízda k dokonalému rozloučení. V několika posledních epizodách se našli dojemné okamžiky (Andyho poslední show, Jerryho let balónem), které vyvrcholily v jedno z nejlepších seriálových zakončení vůbec. Vím, že už se začínám opakovat a dost možná i nadměrně užívat slovo "dokonalé", ale o závěrečném dvojdíle a rozloučení se všemi postavami se prostě nedá říct nic jiného. Pawnee mi bude opravdu chybět.

Partičku z Pawnee jsem si prostě zamiloval a s chutí se k ní brzy znovu vrátím a nechám se bavit, protože to rozhodně stojí za to.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jojojo

Konečně seriál s komediální hlavní hrdinkou, která mi neleze na nervy. Amy Poehler je podle mě skvělá. Jsem naprosto nadšená z absurdností, kterými je každý díl prošpekován. Každá postava je jinak výstřední, jinak šílená. Ráda je nazývám partou magorů a věřte, že tento komliment nerozdávám jenom tak na potkání. Výborný seriál, u něhož mě mrzí, že jsem o něm nevěděla dříve.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Technically, I'm homeless

Chtěl jsem dát jen 90%, ale nemůžu si pomoct. První řada je sice trochu chabá, ale od druhé série se z toho stane smršť skvělých hlášek a nepředvídatelných situací. Všechny postavy, ať už vedlejší či hlavní jsou zábavné a unikátní. Jediný, kdo mi moc neseděl byl Mark, ale ten seriál opustil a přibyly dvě nové postavy.
Nemám rád sitcomy, kvůli laugh trackům a tak považuji Parks and Recreation za jeden z nejlepších současných komediálních seriálů.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

jeden z najlepších

komedy seriálov. Fakt popri 30 rock je to špička za poslednú dobu, až sa divím že počas 5tich rokov neskončil ani jednom cz-sk tv programe. Ten seriál zreje ako víno, v každej časti je nespočetne skvelích fórov, ani jeden, fakt ani jeden člen z týmu nie je zbytočný a zároveň každý je zábavný. Keď to prirovnávajú k The office, nie je na tom nič zlé, pretože Office je paráda, ale osobne pre mňa je toto ešte o level lepšie. Fakt škoda že to pozná tak málo ludí, čo pripisujem aj tomu že to nemá stabilného človeka čo by k tomu robil titulky. Držím Amy a celej parte palce :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lepšie a lepšie

Jeden z mála seriálov, ktorý nestratil na kvalite po prvých séria, ale práve sa pomali zlepšoval a od druhej série bol oveľa kvalitnejší, ako vo svojom začiatku. Originálny námet, ktorý zobrazuje byrokratický svet a jeho zamestnancov v celkom reálnom svetle, no zároveň tak správne svojských.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Příjemně potěší

Snad jedinou slabinou, kterou nacházím je první série. Ale trpělivost se vyplácí proto doporučuji vytrvat. Amy Poehler exceluje. Seriál je plný hlášek a šílených postav (April, Ron tohle jsou ty postavy které si člověk nemůže nezamilovat). Seriál jako celek působí velmi příjemně a je to velice dobrá oddechovka. Pawnee sem si zamilovala stejně jako veškeré osazenstvo jeho úřadu.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

I have literally never laughed so hard.

Chybou tohoto seriálu je slabší první série, ale od druhé už nebyl díl, u kterého bych se nesmála. Příchodem Adama a Roba se pro mě stal momentálně nejzábavnějším seriálem. Všechny postavy k sobě absolutně sedí a není žádná, která by mi vadila. Králem všeho je Ron Swanson, který mě rozesměje, aniž by promluvil. Pokud dáte Parks & Rec. šanci a máte alespoň špetku smyslu pro humor, nebudete litovat.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jediný seriál co se vyrovnal Přátelům

Jak říkám, jediný seriál, který bych v historii postavila na příčku vedle Přátel. Neuvěřitelné obsazení, skvělé z velké části improvizované vtipy díky obsazení nyní populárních stand-up artistů a Chris Pratt vás udrží až do konce. Nicméně se připravte na slabší konec ostatně tak jako u všeho. Ale narozdíl od HIMYM aspoň ta poslední epizoda je fakt dobrá :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Treat Yo' Self

Snad protože parta z Pawnee dráždí tolik lidí, kolik ji zároveň bezmezně miluje, nejde ji označit za jinou než zásadní. Takový počin přichází v žánru jednou za seriálovou generaci. Na rozdíl od jiných ansámblových souputníků se nebojí občasného rozšíření či zúžení hlavního castu, naopak od přelomu druhé a třetí sezóny se díky právě takové změně stává z velmi příjemné podívané neopakovatelný klenot. Ale už od samého startu (ano, v mém případě už od haněné první série) si mě získává jednou zásadní věcí. Jakkoli se to zpočátku zdá nemožné, nikdo není v téhle kanceláři navíc, nikdo nepřebývá, nikdo mě nevytáčí a kupodivu zároveň nikdo nepřevyšuje ostatní. Chvíli mám nejraději Andyho, chvíli Bena, chvíli Rona, chvíli Chrise a tak pořád dokola. Stejně tak na začátku jsem myslel, že Azizových grimas a umrněných výrazů bude příliš, abych se zanedlouho těšil na další jeho marketingovou ideu nebo vypečený balící plán. A těch running joků (Ronovy dveře, Tomův úsměv, Leslie přehnaně poukazující na "promiskuitu" Ann, Benova neschopnost pochopit místní folklórní specifika), těch nečekaně se vynořujících i navrátivších vedlejších postav, nad jejichž každým cameem radostně jásám (Jean Ralphio, Mona Lisa, Tammy 2, Bobby Newport). Zkrátka a dobře, nevím, jestli mě někdy tak mrzelo, že jsem nějaký seriál nezachytil, když se ještě vysílal. Na druhou stranu ten pocit mít před sebou x řad a nebát se každý rok o jeho zrušení, má také něco do sebe. Mám svoji práci rád, ale do téhle kanceláře bych zamířil okamžitě.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Vyděržaj

Seriál, se kterým jsem během 1. sezony několikrát málem sekla a jsem neskutečně ráda, že jsem to neudělala. Všechny postavy jsou naprosto boží a já jen lituju, že v Pawnee s Leslie nemůžu žít taky.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí