plakát seriálu

Páteční večeře

(Friday Night Dinner)

Názory uživatelů

Friday Night Dinner

Friday Night Dinner je seriál o jedné navenek obyčejné rodině, která se setkává každý pátek na večeři, a že to nebude jenom obyčejná večeře, je naprosto jasné. Charaktery jsou poměrně pestré a ani jeden člen rodiny není tak úplně normální. K tomu si připočtěte podivínského souseda, který se bojí svého vlastního psa, a přihluchlou drzou babičku a o klidný páteční večer je postaráno.

Humor je povětšinou situační. Friday Night Dinner není seriál, u kterého se divák popadá smíchy za břicho. Některé dětinské vtípky jako např. solení skleniček s vodou se může časem začít zajídat. V každém díle je ale alespoň jeden moment, který pro mě všechna možná negativa vyváží. Interakce mezi jednotlivými členy rodiny vypadá uvěřitelně a přirozeně. Občas to vypadá jak z normálního života.

Já se u seriálu dobře bavila, ale pokud by po mně někdo chtěl doporučit nějaký britcom, tak Friday Night Dinner by nebyla moje první volba.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Specifický smysl pro humor

Naprosto podceňovaný "sitcom" (není zde otravný smích v pozadí, naštěstí se od tohoto konceptu bohudík obecně upouští). Ano, asi to vyžaduje určitý smysl pro humor z vaší strany, někomu se to bude líbit maximálně, někomu vůbec. Já patřím do té první skupiny. Britové prostě umí. A nejen kvůli tomu, že tam hraje moje oblíbená herečka Tamsin Graig (Black Books, Episodes), ale protože jde o humor víceméně realistický, že života. Všechny postavy mě maximálně bavily, pouštím si to, když potřebuju zvednout náladu. Prostě "lovely bit o squirrel", ehm...chci říct series. :-)
Edit: se zpozděním jsem objevila, že existuje 3. a 4. série, ty už jsou podstatně slabší.
Takže 1. a 2.: 100%
3. a 4.: 70%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Friday Night Dinner

Abych se přiznala, chvíli mi trvalo, než jsem seriálu přišla na chuť. Problém byl v tom, jak je seriál podávaný - v každém díle jsou segmenty, které se vám opakují a protože jsem si pustila pár dílů za sebou, přišlo mi to otravné. Po první sérii jsem si na to nejen zvykla, ale ironicky se z toho stalo to, co mě na seriálu nejvíce bavilo a tak jsem se každý díl těšila na návštěvu souseda, na otcovské promlouvání do duše svému synovi, i na kanadské žertíky bratrů.
Všechny postavy jsou pro mě sympatické a tak není těžké jim "fandit" (samozřejmně kromě souseda Jima, který je ale úchylný účelově a naprosto to u něj funguje).
Pokud máte rádi britský humor, rozhodně si tento seriál pusťte, nebudete zklamaní.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Páteční večeře

Pár dílů seriálu jsem viděla v televizi. Když jsem je viděla poprvé říkala jsem si co je to za kravinu, jak na tohle někdo může koukat, ale pak jsem asi jeden díl viděla do konce a vše co jsem si myslela před tím bylo pryč ...! Postavy se v seriálu skvěle doplňují a myslím, že u každého dílu se trochu zasmějete. A to je právě to co bych tomuto seriálu vytkla toho smíchu je tam poměrně málo...

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nic extra

Po první sérii, kterou jsem i přes to, že měla jen šest dílů, zkoukl v křečích, musím říct, že nic moc. Tenhle humor mi zrovna vtipný nepřipadá. Většinou se zde dokola opakují stejné vtípky a schválnosti (sůl, triko). Nebyl tady ani jeden moment, kdy bych se opravdu od srdce zasmál.Zase to ale nebylo vyloženě trapné. Ale druhou sérii už sledovat nebudu.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí