plakát seriálu

Penny Dreadful

(Penny Dreadful)

Epizoda 1×07 – Na prahu pekla (Possession)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Démon uvnitř Vanessy ji začíná postupně ovládat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vanessu postupně začínají ovládat její vnitřní démoni, dokonce promlouvá k Siru Malcolmovi jako jeho dcera Mina a vyčítá mu jeho osobní neduhy z minulosti. Vanessa se již dostává do fáze úplné neovladatelnosti, když po pokoji začnou poletovat a rozbíjet se různé předměty. Ovšem Sembene ještě v čas zakročí než by mohlo dojít k nějakému zranění. Posléze přichází doktor Frankenstein, aby Vanessu podrobněji vyšetřil. Ten má podezření na sexuální trauma z minulosti.

Do sídla Sira Malcolma přichází pan Chandler, aby se pokusil situaci uklidnit. Vanessa, ovládaná démony však překvapí nepřipraveného Ethana s informací, že zná tajemství o milostném styku mezi ním a Dorianem Grayem, a také o styku Brony a Dorianem, o kterém neměl žádné tušení. Podle jednoho egyptologa, se kterým se Sir Malcolm setkal, je Vanessa ztělesněním samotné bohyně Amunet.

Sir Malcolm nabízí Ethanovi nabídku společného odjezdu do Afriky. Rovněž prozrazuje, proč je tak posedlý cestami do nitra afrického kontinentu až k jezeru Tanganyika. Je to z důvodu, že u tohoto jezera je pohřben jeho syn Peter, jehož smrt si stále vyčítá a chce ho přivést domů. Stav Vanessy se stále zhoršuje a ostatní se domlouvají na dalším postupu, jak situaci vyřešit. Po delším uvážení dojde řada na kněze, do sídla přichází Otec Matthews, který se ale zdráhá použít metody exorcismu.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Vanessa Ives
Ethan Chandler
Dr. Victor Frankenstein
Sir Malcolm Murray
Vedlejší postavy
Mina Harker
Otec Matthews
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNa prahu pekla
Původní názevPossession
Rok natočení2014
Premiéra22. června 2014
Česká premiéra15. prosince 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Sledovanost premiéry800 000 diváků (0,40 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody