plakát seriálu

Penny Dreadful

(Penny Dreadful)

Epizoda 1×06 – Co smrt spojí (What Death Can Join Together)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sir Malcolm, Ethan a Sembene pronásledují upíří stopu, která by mohla vést k Mině.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ethan Chandler se noci strávené s Dorianem Grayem vrací k Broně domů. Její tuberkulóza se vůbec nelepší, naopak se zhoršuje čím dál více. Vanessu při pohled do karet pronásledují hlasy, které patří Mině. Slyší její utrpení i utrpení dalších. Má vidinu nějaké lodě v londýnském přístavu, kde by mohla být další stopa k nalezení Miny. Victor Frankenstein zkoumá tělo Fentona, kterého minulou noc zabil Sir Malcolm. Po pitvě nezjišťuje nic neobvyklého, co by nasvědčovalo, že by byl nadpřirozeným tvorem.

Avšak nalezl jakousi skrytou komunikaci typu echolokace, kterou bylo možné přivolat jeho pána. Sembene varuje Malcolma, že svou dceru může najít, ale zachránit ji nemusí být až tak lehké. Vanessa tráví odpoledne s Dorianem Grayem, kde je poprvé vystavena fotoaparátu. Mezitím se Prvorozený ve volném čase sbližuje s Maud Gunnesonovou, dokonce se do ní i zamiluje, ale ona jeho city neopětuje, což ho velmi zraní.

Sir Malcolm, Sembene a Ethan Chandler opět pronásledují další stopu po zmizelé Mině. Tentokrát míří do přístavu. Tam kotví jedna z lodí z Vanessiných vizí, které po příjezdu z Káhiry je v karanténě. Sir Malcolm si myslí, že je tu určitá spojitost, že loď připlula z Káhiry a že na mrtvém upírovi se nacházely egyptské hieroglyfy. Mezitím Abraham Van Helsing zasvěcuje Victora do tajemství, které se může týkat i Miny.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Vanessa Ives
Ethan Chandler
Dr. Victor Frankenstein
Sir Malcolm Murray
Dorian Gray
Brona Croft / Lily
John Clare
Vedlejší postavy
Mina Harker
Abraham Van Helsing
chudý chlapec
Nathaniel Morris
fotograf
Maud Gunneson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevCo smrt spojí
Původní názevWhat Death Can Join Together
Rok natočení2014
Premiéra15. června 2014
Česká premiéra8. prosince 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka50 minut
Sledovanost premiéry680 000 diváků (0,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody